Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 30 Sty 2016 15:24 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
zainteresowany ma juz lustro Canona i chce cos mniejszego do nagrywania :] wiec kolejne lustro jest tak jakby bez sensu :D :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#122 PostWysłany: 30 Sty 2016 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
bez sensu jest twoja wypowiedz
canon 100d to najmniejsze lustro na rynku
b male, nagrywa filmy i on juz ma szkla do tego aparatu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 30 Sty 2016 20:39 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
? zainteresowany ma 50d i chce cos b malego a nie lustro... przeczytaj watek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 30 Sty 2016 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
konradzik napisał(a):
@cypel
30x45 £6
60x90 £13
Robimy na papierze Canona 260gsm satyna. Obrazy na 340gsm 100% bawelnie klasy Fine Art :)

nie wiedziałem, że Ty w UK, nie znam tamtejszego rynku, ale papier canona to ścierwo nie nadające się do fotografii
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 31 Sty 2016 02:01 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
mamy papier Canona ktory jest produkowany wylacznie na rynek brytyjski, nie ma go na rynku europejskim ;) Dla fotografow drukujemy tez na Ilfordzie, ale to waski target i zazwyczaj sa brane tylko na wystawy. Wspolpracuje z duza iloscia fotografow z sesjami w topowych magazynach nie mylac z polskimi "fotografami do kotleta" ;) Jesli chodzi o cena/jakosc wypada bdb ;) napisz na priv za 2mce bedzie ktos ode mnie w pl moze podeslac sampla ;) wydruki na epsonach 9*** i 7***
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 31 Sty 2016 22:27 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Widziałam, że kilka miesięcy temu polecaliście Samsung NX1100 + 20-50mm. Czy dalej byście go polecili?

Nie zajmuje się fotografią, szukam aparatu do dokumentowania podróży, żeby zdjęcia wychodziły ładnej jakości, a aparat był lekki i żeby był łatwy w obsłudze. Przedział cenowy to tak maksymalnie 1300-1500 chociaż wolałabym mniej.

Dzięki za pomoc!
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 01 Lut 2016 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 778
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@Agg w tym przedziale cenowym to dosyć dobry wybór, choć ja wybrałbym Panasonica GF6 (lub za ok. 800 PLN Panasonica GF5). Możesz zastanowić się nad kupnem zaawansowanego kompaktu z jasną optyką (rzędu F2) i wbudowaną lampą błyskową, bo wchodzenie w bezlusterkowce to często dodatkowe zakupy np. w postaci zakupu dodatkowych obiektywów - chyba że zadowoli cię standardowy zestaw, który jest sprzedawany.

Mimo wszystko wybór dosyć dobry, choć wygląda na to że Samsung wychodzi z segmentu aparatów i nie wiadomo jak w przyszłości będzie wyglądać wsparcie techniczne czy ewentualnie zakup dodatkowych obiektywów. Należy jeszcze wspomnieć o braku odchylanego ekranu, co wg mnie jest dosyć istotne w codziennym użytkowaniu, a sam ekran jest dosyć przeciętnej jakości i w dużym słońcu możesz mieć problemy z dobraniem ustawień.
Góra
 Profil Relacje PM off
Agg lubi ten post.
Agg uważa post za pomocny.
 
      
#128 PostWysłany: 02 Lut 2016 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 778
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@jasiub możesz podzielić się informacją na jaki sprzęt się zdecydowałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 02 Lut 2016 21:08 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
@Kalispell dziękuję bardzo za pomoc i wszystkie informacje! Zdecydowałam się jednak na samsunga, mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył. :)
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 03 Cze 2016 18:11 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 21
Loty: 21
Kilometry: 37 384
Czy ktoś może mi podpowiedzieć dobry kompakt do 1500 zł.? Aparat mam zamiar używać głównie podczas podróży. Nie znam się za bardzo na fotografii, ale chciałbym żeby zdjęcia wyglądały lepiej niż te zrobione smartfonem :P Nie wiem czy kompakty dają taką możliwość, bo naczytałem się już sporo sprzecznych opinii na ten temat. Moją uwagę zwróciły do tej pory Sony Cyber Shot DSC HX-90 i Panasonic Lumix DMC TZ60.

I jeszcze pytanie pokazujące moją ignorancję :) Do bezlusterkowca sony alpha a5000 trzeba dokupić dodatkowy obiektyw czy tym dołączonym da się zrobić amatorsko fajne zdjęcia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 03 Cze 2016 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Możesz się zastanowić nad Sony RX100.

Tak,a5000 zrobi przyzwoite zdjęcia.

wysłane z telefonu


Ostatnio edytowany przez igore, 03 Cze 2016 19:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
woland9 uważa post za pomocny.
 
      
#132 PostWysłany: 03 Cze 2016 19:22 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Również polecił bym Sony RX100 Mam go jako drugi do lustrzanki i jestem z niego zadowolony
Góra
 Profil Relacje PM off
woland9 uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 03 Cze 2016 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 25
@woland9 RX100 jest super, ale moim zdaniem ma zbyt wolny autofocus. Ciężko zrobić zdjęcie "na szybko", w biegu, zwłaszcza, gdy robi się ciemniej. Warto sprawdzić w sklepie przed zakupem. a5000 robi ładniejsze zdjęcia (szczególnie w nocy), ten obiektyw 16-50 jest OK do codziennego pstrykania. Sam używam NEX-F3 (poprzednik serii aXXXX), ale z obiektywem SEL20F28 (20 mm, F2.8) - jest bardziej kompaktowy i zdjęcia są zdecydowanie lepsze (to widać), a brak zoomu zupełnie mi nie przeszkadza. Generalnie zastanów się czy wolisz coś mniejszego (RX100) czy lepszą jakość zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych, szybszy AF i możliwości rozbudowy (a5000).
Góra
 Profil Relacje PM off
woland9 uważa post za pomocny.
 
      
#134 PostWysłany: 06 Cze 2016 12:06 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Jak ktoś planuje pozostać przy obiektywie standardowym to jednak polecam zaawansowanego kompakta. Czy RX100 ma wolny obiektyw? Nie uważam. Owszem, jest trochę wolniejszy niż w bezlusterkowcach, ale korzyść w postaci znacznie jaśniejszego obiektywu przy dość dużej matrycy daje moim zdaniem więcej korzyści laikowi. Przy dobrym oświetleniu niemal każdy aparat zrobi przyzwoite zdjęcia, ale wystarczy odrobinę mniej światła i wtedy światło robi dużą różnicę.

Sam zrobiłem u siebie downgrade z bezlusterkowca na rzecz zaawansowanego kompaktu (Canon G7X, nieznacznie przekracza budżet) i uważam to za świetny wybór. Zdjęcia robi bardzo ładne, a dzięki jasnemu obiektywowi na niemal całej długości (1,8 - 2,8) potrafi bardzo przyjemnie rozmyć tło przy portretach. W dodatku jest mega poręczny. Na olbrzymi plus odchylany i dotykowy ekran (wbrew pozorom mega przydatne!) i wbudowany filtr ND. No ale trzeba trochę dołożyć do założonego 1500 zł.

Sony robi niezłe bezlusterkowce, ale obiektyw kitowy 16-50 to moim zdaniem pomyłka. Mega dystorsja, winietowanie- jak ktoś lubi obrabiać zdjęcia to jeszcze pół biedy, ale w domyślnym jpeg to szału nie ma. W dodatku jak się nim bawiłem to miewał problem z celnością (np. ostrzył tło, a nie osobę fotografowaną). A5000 ma poza tym słabej jakości wyświetlacz, co przy braku wizjera również ma duże znaczenie.

Reasumując- jak ktoś planuje inwestycje w obiektywy to ok, ale jeśli nie planujesz budowy całego systemu to jednak polecam dobry kompakt. RX100 w tym budżecie jest naprawdę ok, jeśli masz możliwość trochę dołożyć to polecam Canona G7X. Teraz ofertę ma dość słabą- ja kupiłem w grudniu za 1999 zł, i był zwrot z Canona bodajże 150 zł.
Ewentualnie można jeszcze rozważyć nowego Canona G9X- obecnie za ok. 1700 zł, ale Canon zwraca 170 zł. To trochę uboższa wersja G7X.

P.S.
Jednak z tego co widzę to aparaty przed sezonem letnim mają wyższe ceny :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 09 Cze 2016 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Nie w tych pieniądach bo aktualnie ok 2000 mogę polecić NIKON COOLPIX A. Bardzo dobra matryca, jasny obiektyw, ogniskowa 28 w przliczeniu na FX idealna w podróż.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 09 Cze 2016 10:00 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Witam,
podobnie do pebe88 również z czystym sumieniem mogę polecić Canona G7X (a nie jestem maniakiem marki bo poprzednio byłem Pentaxowcem:) ). Jakieś pół roku temu sam poszukiwałem aparatu o względnie małych rozmiarach (nie miałem już "siły" nosić lustra z akcesoriami), fizycznie niemałej matrycy (tu 1 calowa), 4x zoom i wybór padł na tego Canona G7X chociaż długo wahałem się też pomiędzy Canonem G1x mark II oraz Panasem LX100.

Jak na razie jestem w pełni zadowolony a za główne zalety uznaję:
1. rozmiar,
2. przydatny zoom,
3. jasny obiektyw,
4. 1 calową matrycę, która w połączeniu z jasnym obiektywem oraz filtrem szarym daje fajną głębię,
5. częściowe sterowanie pierścieniem,
6. cena też do zaakceptowania,
7. jakość wykonania.

Wg mnie warto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 17 Cze 2016 10:29 

Rejestracja: 10 Gru 2010
Posty: 30
Mam Canon power shot is20 i chciałabym wymienić na coś lepszego dzwoniłam już nawet w sprawie polecanego Canona G7X a tam polecili mi Sony 6000 i co teraz :( ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 17 Cze 2016 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
to samo co radzili wyżej. jesli nie interesuje Cię zmienianie obiektywów, to wchodzenie w a6000 mija sie troche z celem (i raczej zdecydowanie z podanym w tytule budżetem). Cokolwiek wybierzesz, zawsze znajdzie sie cos lepszego. Przepłacanie na siłę nie ma sensu, wszystkie wcześniej wymienione aparaty robią wystarczająco dobre zdjęcia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 19 Cze 2016 21:46 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Też korzystam z g7x i jestem zadowolona. Zawsze będzie coś lepszego, wybór to kompromis jakość do ceny. Dla podróżnika Canon jest idealny. Podróżując że znajomymi to oni teraz już nawet tych swoich lustrzanek nie biora, gdy wiedzą że ja jadę z tym małym cackiem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 25 Wrz 2016 04:40 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 23
pebe86 lub oczywiscie inni zorientowani :)

Cytuj:
Ewentualnie można jeszcze rozważyć nowego Canona G9X- obecnie za ok. 1700 zł, ale Canon zwraca 170 zł. To trochę uboższa wersja G7X


Moglbys nieco rozwinac temat roznicy miedzy tymi modelami dla tzw. szarego uzytkownika?
Roznica w cenie nie jest taka "troche" moim zdaniem a moze to tez zainteresuje innych?

Moj Kodak DX 7590 ma ponad 10 lat :oops: i choc dziala, robi przy dobrych warunkach calkiem fajnie fotki i czuje sie z nim emocjonalnie zwiazany, chyba czas na niego :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group