Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lut 2015 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 213
Loty: 218
Kilometry: 137 159
niebieski
Poradźcie gdzie w Bydgoszczy można smacznie i tanio zjeść :-)

I jakiś lokal z dobrym piwem na popołudniowy czas relaksu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#2 PostWysłany: 21 Lut 2015 18:56 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 67
Loty: 51
Kilometry: 88 379
1. Katarynka na Starym Rynku - dobre jedzenie i niedrogo

2. Ale Pycha - bistro na Nakielskiej 201. 3-4 zestawy obiadowe do wyboru.

Zestawem za 17pln najemy się zawsze we dwójkę (z dzieckiem ;).

Pani która tam gotuje ma mistrza. ;)

Na piwo podobno warto do Warzelni na Poznańskiej alem jeszcze tam nie był.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Lut 2015 19:09 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Katarynka jak najbardziej. Tanio jest też w Manekinie na ulicy Focha ale czy jeszcze dobrze? Kiedyś tak, teraz to nie wiem choć masa ludzi nadal tam chodzi i ciężko o miejsce. No i tradycyjnie polecam rybę w mało znanej Przystani. 20 zł za zestaw jak dla mnie warto. Lokalizacja najlepsza w Bydgoszczy moim skromnym zdaniem.

Piwo to w Warzelni albo tu gdzie można zjeść też tanią i smaczną pizzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Lut 2015 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Sprecyzuj co do jedzenia i jakie piwo. We wspomnianej warzelni piwo robia na miejscu ale osobiście uważam ze jest średnie. Podobnie jak średnie jest tam jedzenie. Ceny tez średnie.
Jesli zamiast 20pln wyjmiesz 30 to jesteś juz w stanie znaleść sporo rożnych miejsc w centrum i okolicach. Jest kilka dobrych pizzerii, niezła knajpa indyjska. Kilka staropolskich (tutaj lepszy kawałek mięsa moze byc drożej)
Piwo to zależy o jakiej porze, czy z muzyka i jaka.



Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Mar 2015 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 213
Loty: 218
Kilometry: 137 159
niebieski
Jedzenie - w miarę tanie - optymalne są bary mleczne i tego typu jadłodajnie. Mam słabość do takich miejsc :-)

A piwo - zdecydowanie nie koncerniaki z kija, właśnie coś z większym wyborem ew. coś w stylu wymienianej już Warzelni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Mar 2015 19:13 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Warzelnia piwa ma raczej niespecjalne. Ostatnio poprawiła się dostępność niekoncernowego piwa w Bydgoszczy, można się go napić w: Prolog9 (Pod Blankami 13), Toro Tapas Bar (Magdzińskiego 8) i w 1138 (Wełniany Rynek 11).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Mar 2015 19:20 

Rejestracja: 30 Gru 2014
Posty: 15
"A Nóż Widelec" - przy placu Wolności. Tanio, a jedzenie b. dobre. Menu pojawia się codziennie na ich fb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Mar 2015 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
ciamek napisał(a):
Jedzenie - w miarę tanie - optymalne są bary mleczne i tego typu jadłodajnie. Mam słabość do takich miejsc :-)

A piwo - zdecydowanie nie koncerniaki z kija, właśnie coś z większym wyborem ew. coś w stylu wymienianej już Warzelni.

- Bar Mleczny "Mikrus" na Błoniu - bardzo tanio i dobrze, ale niezbyt w centrum
- Pierogarnia "Stolnica Kujawska" - recznie robione pierogi, ale i troche normalnego menu. Obrzeża centrum, mozliwosc zamowienia z dowozem.
- Pizzeria Papa Grande (a na piwo obok do Irish pubu ;-) - pizza w prawdziwym wloskim stylu, ale rowniez dobre, recznie robione makarony. Centrum. Maly local, wiec wieczorami/w weekend bez rezerwacji mozna zapomniec. Cenowo znosnie.
- BuonGiorno, ul Gdanska (centrum). Wloska, bardzo fajna, malo widoczna z ulicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Wrz 2015 19:41 

Rejestracja: 01 Wrz 2015
Posty: 1
Mogę polecić Pizzerię Piratto w Bydgoszczy, duży wybór, pysznego i niedrogiego jedzenie. Wszystko w miłej, domowej atmosferze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Wrz 2015 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
BrunoJ napisał(a):
- Pizzeria Papa Grande (a na piwo obok do Irish pubu ;-) - pizza w prawdziwym wloskim stylu, ale rowniez dobre, recznie robione makarony. Centrum. Maly local, wiec wieczorami/w weekend bez rezerwacji mozna zapomniec. Cenowo znosnie.

Ta knajpa faktycznie ma bardzo dobre recenzje.

Z lokali typu "dobrze i niedrogo" polecam dwa z kuchnią azjatycką, oba w centrum:
- Bar Bon-Sai, ul. Śniadeckich 7 - http://www.bon-sai.pl/index.php/menu
- Saigon, ul. Długa 62 - http://www.saigon.bydgoszcz.pl/menu.html
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Wrz 2015 20:00 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Z barów mlecznych: Kaprys na Curie-Skłodowskiej
Jego plus to to że jest otwarty także w soboty i niedziele.

Załączniki:
P5231824.jpg
P5231824.jpg [ 196.14 KiB | Obejrzany 7350 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Wrz 2015 18:14 

Rejestracja: 05 Paź 2013
Posty: 33
Ja potwierdzam Katarynka przy Niedźwiedzia 3, dobre jedzenie w dobrej cenie :) Polece jeszcze Wysoki Zamek przy Długiej też dobre polskie jedzenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Mar 2016 19:25 

Rejestracja: 30 Mar 2016
Posty: 5
Polecam XOXO na rynku obok biedronki :) ceny ok jakościowo też daje rade.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Sie 2016 10:37 

Rejestracja: 30 Maj 2016
Posty: 31
Mod - prze/do/klejony z wątku o Toruniu
(a) moim odkryciem jest ostatnio Bydgoszcz, ta część z kanałem, zwana chyba Wenecją bydgoską.
Ludzi 3x mniej niż w Toruniu, kilka przeklimatycznych knajpek i mnóstwo zakątków do odwiedzenia.
polecam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Sie 2016 14:34, edytowano w sumie 1 raz
-
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#15 PostWysłany: 30 Sie 2016 10:40 

Ha, ha Toruń z Bydgoszczą podobno o wszystko konkurują ze sobą. :D
Właśnie w Toruniu słyszałem, że Bydgoszcz też godna odwiedzin. Teraz nie było czasu, ale następnym razem wpiszę ją do grafiku. :D Przydałoby się trochę info od znawców miasta co tam jest ciekawego. Knajpy itp miejsca.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#16 PostWysłany: 30 Sie 2016 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@norman7 @jacakatowice Zgadza się. Bydgoszcz to też ciekawe miejsce. I...zgadza się, wątek jest jednak o Toruniu. Nie róbmy bałaganu. Proponuję o Bydgoszczy pisać w temacie "Bydgoszcz" ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Sie 2016 12:10 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
W Bydgoszczy jest sporo fajnych lokali.

Moje ulubione to:

- Przystań/Marina - za lokalizację i pyszną rybę z widokiem na Brdę,
- Katarynka - fajne i niesztampowe jedzenie w przystępnych cenach na samym starym rynku,
- Kuchnia i cała ulica Jatki - trochę inna półka cenowa ale jedzenie w każdym z lokali na tej ulicy obłędne,
- Karczma Młynska - dobre polskie jedzenie, a latem fajny ogródek nad kanałem,
- Pierogania - nowy lokal z pysznymi pierogami z pieca, oczywiście też z widokiem na "Wenecję".

P.S. Z tymi ludźmi to bym nie przesadzał :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 30 Sie 2016 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Doświadczenie z bydgoskimi knajpami mam raczej słabe. Miasto odwiedzałem głównie przejazdem, czyli przede wszystkim okolice dworca Bydgoszcz Główna i lotniska. A tam z jedzeniem kiepsko - przynajmniej w moich wspomnieniach. Był jeden, czy drugi raz jakiś kebab, ale na pewno nie było to nic czym się warto publicznie pochwalić :roll: Byłem też kiedyś na "potańcówce w Mózgu". Miejsce oczywiście KULTowe, ale żeby od razu chwalić...nic z tego. Jedyny lokal, który znam i wydaje mi się godny rekomendacji to Warzelnia Piwa i tamtejszy koźlak. Czekam na Wasze propozycje... ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Sie 2016 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Mam wrażenie że już kiedyś był taki temat.

W centrum (okolice rynku)
Sowa - ul Mostowa - polskie, mięsne, ale również dobra Pizza (restauracja ale również cukiernia - lody i ciacha!!)
Dolce Vita - kuchnia włoska - jedna przy Rybim Rynku, druga niedaleko dworca PKP (koło hotelu Brda)
Za Piecem - Mostowa - polskie, mięsne (tłusto)

ul. Gdańska, - kilka fajnych wloskich, pizze ale i makarony (BuonGiorno)
Restauracja Weranda - jedna z droższych ale żarcie przednie

W ciut bardziej rozrzuconej okolicy, niedaleko stadionu Polonia - Ogniem i Mieczem - typowa polska karczma, mieso
Okolice MM, początek ulicy Fordońskiej - Telimena i kawałek dalej "Kresowianka" - kuchnia litewska

I pewnie wiele, wiele innych, to tak z głowy tylko.
Jest kilka pierogarni. Są naleśnikarnie (Manekin - filia z Torunia (przy rynku))
Sporo mięsnych, sporo włoskich. Jakaś indyjska, coś skośnookiego (ale nic bardzo wykwintnego, najfajniejsza się już zamknęła)

Nie wiem czy Bydgoszcz jest warta przyjechania ze względu na jedzenie, ale zapewne warto zobaczyć stare miasto, jest również sporo terenów zielonych jeśli ktoś chciałby pospacerować czy pojeździć na rowerze.

W przypadku jakichś konkretnych pytań służę pomocą. Ale z góry uprzedzam że nie znam wszystkich lokalnych dyskotek ;-)

PS. Piwko w okolicach rynku to stanowczo El Jazz, można trafić dobrą muzykę na żywo. Dla szanciarzy - Kubryk, tuż obok.
Warzelnia jest dość popularna, fajnie położona z widokiem na kanał i Wyspę Młyńską, ale piwo jest specyficzne (mi osobiście nie podchodzi), a jedzenie raczej słabe, ewentualnie mają trochę kuchni indyjskiej, ale bez szału. Mimo wszystko jest tam tłoczno i fajna afmosfera. Jest również spory wybór win.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 30 Sie 2016 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Pacyfa napisał(a):
Jedyny lokal, który znam i wydaje mi się godny rekomendacji to Warzelnia Piwa i tamtejszy koźlak. Czekam na Wasze propozycje... ;)

Do mnie Warzelnia nie trafia. Jeśli ktoś chce się napić w Bydgoszczy piwa, to są dwa lokale z craftami, oba na Długiej - Prolog9 (Długa 18) i Kratfodajnia (Pl. Kościeleckich 5). Na fanpage'ach podają, co mają w kranach.
O jedzeniu już było. A jeśli ktoś ma ochotę na kawę w hipsterskim wydaniu, to pewnie sam trafi na ul. Gimnazjalną ;)
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group