Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360

Od 17.07.2021 wszystkie osoby zobowiązane są wypełnić online elektroniczną kartę lokalizacyjną pasażera https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp (w teorii zastępuje papierową rozdawaną w samolotach)

Zeus napisał(a):
📣 W związku z ostatnią nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, poniżej przedstawiamy możliwości zwolnienia z kwarantanny po przylocie do Polski:

✅ PODRÓŻUJĄCYM Z PAŃSTW CZŁONKOWSKICH UE, STREFY SCHENGEN LUB KRAJU, Z KTÓRYM ZAWARTO SZCZEGÓLNE POROZUMIENIE (Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier i Włoch, a także Szwajcarii, Islandii, Norwegii i Liechtensteinu oraz Turcji) zwolnienie z kwarantanny przysługuje w przypadku:

- przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 (PCR lub antygenowego) wykonanego przed podróżą (z ostatnich 48h, licząc od momentu otrzymania wyniku);
- przyjęcia pełnego szczepienia szczepionką dopuszczoną do obrotu w UE, od której upłynęło co najmniej 14 dni;
- zakończenia w przeciągu ostatnich 6 miesięcy izolacji albo hospitalizacji z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2;
wykonania testu na Covid-19 (PCR lub antygenowego) do 48h po przekroczeniu granicy Polski;
- zwolnienie z kwarantanny przysługuje dzieciom do 12. roku życia, które podróżują pod opieką osób w pełni zaszczepionych lub posiadających negatywny wynik testu na Covid-19.

❗️ W przypadku niespełnienia któregoś z powyższych warunków, pasażer kierowany jest na kwarantannę i może ją skrócić wykonując test w przeciągu 48 godzin od wylądowania w Polsce - dotyczy to zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

✅ PODRÓŻUJĄCYM SPOZA STREFY SCHENGEN ORAZ UNII EUROPEJSKIEJ (w tym z Wielkiej Brytanii, USA, Ukrainy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, itd.) zwolnienie z kwarantanny przysługuje w przypadku:

- przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19, ale tylko takiego poświadczonego Unijnym Certyfikatem (pozostałe zaświadczenia o posiadaniu negatywnego wyniku testu nie będą akceptowane przez Straż Graniczną);
- przyjęcia pełnego szczepienia szczepionką dopuszczoną do obrotu w UE, od której upłynęło co najmniej 14 dni;
- zakończenia w przeciągu ostatnich 6 miesięcy izolacji albo hospitalizacji z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2;
- zwolnienie z kwarantanny przysługuje dzieciom do 12. roku życia, które podróżują pod opieką osób w pełni zaszczepionych.

❗️ W przypadku niespełnienia któregoś z powyższych warunków, pasażer kierowany jest na 10-dniową kwarantannę, którą może skrócić po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na Covid-19, wykonanego po przekroczeniu granicy RP w okresie nie wcześniejszym niż 7. dnia kwarantanny (czyli 8. dnia od przylotu, ponieważ kwarantanna rozpoczyna się od kolejnej doby od przylotu).
------------------

Lotnisko Chopina na facebooku

#ChopinInfo 🔴 Pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen, którzy posiadają potwierdzenie szczepienia na koronawirusa (dwie dawki) albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku COVID-19 (wykonany na 48 godzin przed przekroczeniem granicy Polski, licząc od momentu wyniku testu) mogą zostać 𝘇𝘄𝗼𝗹𝗻𝗶𝗲𝗻𝗶 𝘇 𝗸𝘄𝗮𝗿𝗮𝗻𝘁𝗮𝗻𝗻𝘆.
✅ Jak informuje Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, pasażerowie przylatujący na Lotnisko Chopina w Warszawie z krajów Schengen, mogą dołączyć wspomnianą dokumentację do Karty Lokalizacji Pasażera lub przesłać na adres sekretariat@gssewarszawa.pl, z wyraźnie zaznaczonym numerem rejsu, kierunkiem i datą przylotu.
#Ważne ❗ 𝙋𝙖𝙨𝙖𝙯̇𝙚𝙧𝙤𝙬𝙞𝙚 𝙥𝙤𝙙𝙧𝙤́𝙯̇𝙪𝙟𝙖̨𝙘𝙮 𝙯𝙚 𝙨𝙩𝙧𝙚𝙛𝙮 𝙉𝙤𝙣 𝙎𝙘𝙝𝙚𝙣𝙜𝙚𝙣 𝙬𝙮𝙣𝙞𝙠 𝙩𝙚𝙨𝙩𝙪 𝙤𝙠𝙖𝙯𝙪𝙟𝙖̨ 𝙁𝙪𝙣𝙠𝙘𝙟𝙤𝙣𝙖𝙧𝙞𝙪𝙨𝙯𝙤𝙬𝙞 𝙎𝙩𝙧𝙖𝙯̇𝙮 𝙂𝙧𝙖𝙣𝙞𝙘𝙯𝙣𝙚𝙟, 𝙠𝙩𝙤́𝙧𝙮 𝙣𝙖 𝙩𝙚𝙟 𝙥𝙤𝙙𝙨𝙩𝙖𝙬𝙞𝙚 𝙢𝙤𝙯̇𝙚 𝙯𝙬𝙤𝙡𝙣𝙞𝙘 𝙯 𝙠𝙬𝙖𝙧𝙖𝙣𝙩𝙖𝙣𝙣𝙮.
🔗 Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 22 650 25 33 w godz. 7:25 do 15:00 od poniedziałku do piątku, całodobowo pod nr telefonu: 22 650 60 60, 602 220 181 lub na stronie https://www.gov.pl/web/gsse-warszawa.
👥 Przypominamy także, że wszyscy pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR w kierunku Covid-19.
⚠ Należy zgłosić się do Punktu odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku testu RT-PCR możliwy jest po 24 godzinach. Wyniki wydawane będą również w Mobilnym Punkcie Pobrań zlokalizowanym przy terminalu.
💲 Szybki test antygenowy to wydatek 200 zł. Natomiast cena testu RT-PCR wynosi 520 złotych.

https://www.facebook.com/LotniskoChopin ... 5285951359

[ 2017 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:03 
Awatar użytkownika

platynowy
Tak, takie to właśnie mądre...
 Relacje PM off  

#402 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:05 

Loty: 28
Kilometry: 57 202
niebieski
Sudoku napisał(a):
Co za pajace, w PL nie można nigdzie wyjechać, a jak się pojedzie poza, to kwarantanna?
A potem oprócz zgonów z powodu Covidu, masowego wzrostu z innych przyczyn, bo ludzie nie uzyskują pomocy, na to wszystko nałoży się jeszcze fala samobójstw, bo ludzie powariują w 4 ścianach.

Ostrożnie z takimi stwierdzeniami bo za chwilę zlecą się tu Panowie z zablokowanego działu o koronawirusie i wyjaśnią Ci kilka spraw :P

Tę kwarantannę można stosunkowo łatwo ominąć, tak jak wspomniał @monroe. Po prostu trzeba ogarnąć jakiś blabla albo jechać własnym samochodem na lotnisko poza Polską. Ewentualnie można jeszcze własnym autem kopsnąć się na Ukrainę lub do Rumunii.
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.

#403 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:05 

Zbanowany
Rozumiem też , że dla wszystkich czarterów również? Czyli wszystkie osoby wracające teraz skądkolwiek ze zorganizowanych wczasów mają 10 dni "ekstra" wolnego?
 Relacje PM off  

#404 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:08 

Loty: 871
Kilometry: 813 940
platynowy
@LaMancha Wiadomo, że znajdą się sposoby na obejście, bo będzie to kolejny bubel prawny.
Ale tak jak @Rockriderr przyglądałem się, dokąd można w miarę bezproblemowo polecieć spod domu bez uciążliwych przesiadek itp., bo najzwyczajniej w świecie potrzebuję wypoczynku, a nie jeżdzenia teraz setek kilimetrów, żeby dostać się na lotnisko za granicą.

Ostatnio edytowany przez Sudoku, 17 Gru 2020 16:09, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#405 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:08 
Awatar użytkownika

Loty: 181
Kilometry: 439 832
niebieski
@Rockriderr Tak, tylko gorzej jak już masz coś wykupione i lądujesz w Polsce, szkoda ludzi co nie mogą sobie pozwolić na 10dni kwarantanny, ja akurat mogę i mam w "rząd" wylane
3 ludzi lubi ten post.

#406 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:10 
Awatar użytkownika

niebieski
ewentualnie wrócić 18, a nie 16-17 - jak ktoś leci w drugim tygodniu i może sobie coś poprzekładać.

#407 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:12 

Loty: 871
Kilometry: 813 940
platynowy
Ale nie każdy może sobie poprzekładać, w tym cały szkopuł.
Dla mnie to żaden problem, bo pracuję zdalnie i nie byłem w biurze od marca, ale żona jest "uziemiona" i ograniczona do terminów tych nieszczęsnych ferii.
3 ludzi lubi ten post.

#408 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:21 

Loty: 28
Kilometry: 57 202
niebieski
Poza tym nie ma żadnej gwarancji, że to się zmieni po 17 stycznia. Osobiście odpuściłbym planowanie lotów z polskich lotnisk co najmniej do końca stycznia, a może nawet połowy lutego.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#409 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:24 

niebieski
Czy kwarantanna obejmie także domowników?
 Relacje PM off  

#410 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:25 

Loty: 168
Kilometry: 267 255
srebrny
Właśnie u mnie to jest termin niezbyt szczęśliwy, bo 26.12-02.01 i ceny wtedy są z kosmosu nawet jeżeli chciałbym przylecieć do Wiednia/Pragi/Berlina. Bez sensu kombinacje, miał być fajny urlop, a niestety na 10 dni kwarantanny sobie nie mogę pozwolić. Przykre, że nie wpadli na pomysł testowania ludzi po przylocie na przykład, nawet płatnie. Skoro ludzie chcą zapłacić za testy lecąc zagranicę to pewnie zapłaciliby też na powrocie. Nasi rządzący jak zwykle pała z logicznego myślenia.
 Relacje PM off
naimad lubi ten post.

#411 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:27 

Zbanowany
No właśnie, nie ma nic o teście zwalniającym z kwarantanny?
 Relacje PM off  

#412 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:31 
Awatar użytkownika

Loty: 146
Kilometry: 390 590
złoty
potylika napisał(a):
Czy kwarantanna obejmie także domowników?

Od pewnego czasu kwarantanna nie obejmuje domowników jeśli osoba nie jest zakażona (czyli w izolacji).

Taki rozwój wydarzeń był niestety do przewidzenia. Pisaliśmy o tym w innym wątku, poza tym przypominam:
- jeszcze końcem listopada rząd oficjalnie ostrzega o możliwości powrotu kwarantanny granicznej i odradza jakiekolwiek wyjazdy końcem roku.
- wprowadza ferie w jednym terminie dla wszystkich. Łatwiej jest wprowadzić "narodową kwarantannę" na 3 tygodnie niż 2 miesiące ;) Po cóż innego miałby to robić?

Nie bronię ich bo to nie są "moi ludzie" (broń Boże! :D ) ale to wszystko było jednak bardzo prawdopodobne (i logiczne) :(
 Relacje PM off  

#413 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:32 

Loty: 36
Kilometry: 155 398
Ja mam opłacony wyjazd 26.12-3.01.... nie mogę sobie pozwolić na kwarantannę.... Właśnie totalnie się załamałam.....
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#414 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:34 

niebieski
Tak, logiczne bezobjawowo i zupełnie pozbawione desygnatu. Pomijam sympatie i antypatie. Skoro mamy narracje o wzorowaniu się na krajach zachodu (tych tak nielubianych i zepsutych wg. PiS) to dlaczego nie wprowadzono możliwości przetestowania klienta w odniesieniu do obecności wirusa po przylocie w celu skrócenia tej izolacji? Logiczne jest usadowić kogoś na 10 dni? A co jak ktoś mieszka sam? Pracuję wyjazdowo i szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie być na kwarantannie. Całe szczęście mieszkam w Hiszpanii.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#415 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:39 
Awatar użytkownika

złoty
@potylika
"Logiczne" w sensie ich wcześniejszych działań. Innych aspektów nie rozpatruję ;)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#416 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:41 

Loty: 79
Kilometry: 111 142
niebieski
Mam podobny problem. Ja jestem dyspozycyjny cały czas, natomiast żona jest uwiązana terminem ferii.
 Relacje PM off  

#417 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:43 

srebrny
monroe napisał(a):
Nie bronię ich bo to nie są "moi ludzie" (broń Boże! :D ) ale to wszystko było jednak bardzo prawdopodobne (i logiczne) :(

Absolutnie masz rację, każdy kto tego nie przewidział i nie wykupił powrotu np. na drugą połowę stycznia musiał się liczyć, że kwarantanna może w tym gorącym okresie zostać wprowadzona. Szczerze to i tak się dziwię, że nie wprowadzili jej od razu do końca stycznia.
Oczywiście w tej sytuacji wygranymi są ci co lecą zza płota, czyli np. BER, PRG itp.
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#418 PostWysłany: 17 Gru 2020 16:51 
Awatar użytkownika

złoty
Tak jak pisał @LaMancha - w naszym kraju nic nie wiadomo więc równie dobrze kwarantanna graniczna może zostać z nami do końca zimy (albo nawet szczepień, nie zdziwię się - przecież powtarzają, że osoby zaszczepione będą zwolnione z kwarantanny granicznej!). Jednakże współczuję wszystkim, którzy zaryzykowali i kupili bilety w tym okresie (sam chciałem ale uznałem, że to nie na moje nerwy) i z drugiej strony można mieć do rządu wiele pretensji o to, że nie ogłosili tego od razu końcem listopada na pamiętnej konferencji o "narodowej kwarantannie".
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.

#419 PostWysłany: 20 Gru 2020 11:42 

Wracam 17.01 o 22.20 do Waw - czy orientujecie się w jaki sposób wpiszą mnie na kwarantannę? Ktoś na lotnisku będzie czekał i sprawdzał kto wraca? Czy informacje o wracających są zaciągane z linii lotniczych?
 Relacje PM off  

#420 PostWysłany: 20 Gru 2020 11:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Kontrola, wpisanie twoich danych przez pracownika, informacja sanepidu i kwarantanna.
 Relacje PM off  

[ 2017 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 101  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], j_brawo oraz 8 gości