Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360

Od 17.07.2021 wszystkie osoby zobowiązane są wypełnić online elektroniczną kartę lokalizacyjną pasażera https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp (w teorii zastępuje papierową rozdawaną w samolotach)

Zeus napisał(a):
📣 W związku z ostatnią nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, poniżej przedstawiamy możliwości zwolnienia z kwarantanny po przylocie do Polski:

✅ PODRÓŻUJĄCYM Z PAŃSTW CZŁONKOWSKICH UE, STREFY SCHENGEN LUB KRAJU, Z KTÓRYM ZAWARTO SZCZEGÓLNE POROZUMIENIE (Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier i Włoch, a także Szwajcarii, Islandii, Norwegii i Liechtensteinu oraz Turcji) zwolnienie z kwarantanny przysługuje w przypadku:

- przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 (PCR lub antygenowego) wykonanego przed podróżą (z ostatnich 48h, licząc od momentu otrzymania wyniku);
- przyjęcia pełnego szczepienia szczepionką dopuszczoną do obrotu w UE, od której upłynęło co najmniej 14 dni;
- zakończenia w przeciągu ostatnich 6 miesięcy izolacji albo hospitalizacji z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2;
wykonania testu na Covid-19 (PCR lub antygenowego) do 48h po przekroczeniu granicy Polski;
- zwolnienie z kwarantanny przysługuje dzieciom do 12. roku życia, które podróżują pod opieką osób w pełni zaszczepionych lub posiadających negatywny wynik testu na Covid-19.

❗️ W przypadku niespełnienia któregoś z powyższych warunków, pasażer kierowany jest na kwarantannę i może ją skrócić wykonując test w przeciągu 48 godzin od wylądowania w Polsce - dotyczy to zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

✅ PODRÓŻUJĄCYM SPOZA STREFY SCHENGEN ORAZ UNII EUROPEJSKIEJ (w tym z Wielkiej Brytanii, USA, Ukrainy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, itd.) zwolnienie z kwarantanny przysługuje w przypadku:

- przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19, ale tylko takiego poświadczonego Unijnym Certyfikatem (pozostałe zaświadczenia o posiadaniu negatywnego wyniku testu nie będą akceptowane przez Straż Graniczną);
- przyjęcia pełnego szczepienia szczepionką dopuszczoną do obrotu w UE, od której upłynęło co najmniej 14 dni;
- zakończenia w przeciągu ostatnich 6 miesięcy izolacji albo hospitalizacji z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2;
- zwolnienie z kwarantanny przysługuje dzieciom do 12. roku życia, które podróżują pod opieką osób w pełni zaszczepionych.

❗️ W przypadku niespełnienia któregoś z powyższych warunków, pasażer kierowany jest na 10-dniową kwarantannę, którą może skrócić po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na Covid-19, wykonanego po przekroczeniu granicy RP w okresie nie wcześniejszym niż 7. dnia kwarantanny (czyli 8. dnia od przylotu, ponieważ kwarantanna rozpoczyna się od kolejnej doby od przylotu).
------------------

Lotnisko Chopina na facebooku

#ChopinInfo 🔴 Pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen, którzy posiadają potwierdzenie szczepienia na koronawirusa (dwie dawki) albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku COVID-19 (wykonany na 48 godzin przed przekroczeniem granicy Polski, licząc od momentu wyniku testu) mogą zostać 𝘇𝘄𝗼𝗹𝗻𝗶𝗲𝗻𝗶 𝘇 𝗸𝘄𝗮𝗿𝗮𝗻𝘁𝗮𝗻𝗻𝘆.
✅ Jak informuje Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, pasażerowie przylatujący na Lotnisko Chopina w Warszawie z krajów Schengen, mogą dołączyć wspomnianą dokumentację do Karty Lokalizacji Pasażera lub przesłać na adres sekretariat@gssewarszawa.pl, z wyraźnie zaznaczonym numerem rejsu, kierunkiem i datą przylotu.
#Ważne ❗ 𝙋𝙖𝙨𝙖𝙯̇𝙚𝙧𝙤𝙬𝙞𝙚 𝙥𝙤𝙙𝙧𝙤́𝙯̇𝙪𝙟𝙖̨𝙘𝙮 𝙯𝙚 𝙨𝙩𝙧𝙚𝙛𝙮 𝙉𝙤𝙣 𝙎𝙘𝙝𝙚𝙣𝙜𝙚𝙣 𝙬𝙮𝙣𝙞𝙠 𝙩𝙚𝙨𝙩𝙪 𝙤𝙠𝙖𝙯𝙪𝙟𝙖̨ 𝙁𝙪𝙣𝙠𝙘𝙟𝙤𝙣𝙖𝙧𝙞𝙪𝙨𝙯𝙤𝙬𝙞 𝙎𝙩𝙧𝙖𝙯̇𝙮 𝙂𝙧𝙖𝙣𝙞𝙘𝙯𝙣𝙚𝙟, 𝙠𝙩𝙤́𝙧𝙮 𝙣𝙖 𝙩𝙚𝙟 𝙥𝙤𝙙𝙨𝙩𝙖𝙬𝙞𝙚 𝙢𝙤𝙯̇𝙚 𝙯𝙬𝙤𝙡𝙣𝙞𝙘 𝙯 𝙠𝙬𝙖𝙧𝙖𝙣𝙩𝙖𝙣𝙣𝙮.
🔗 Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 22 650 25 33 w godz. 7:25 do 15:00 od poniedziałku do piątku, całodobowo pod nr telefonu: 22 650 60 60, 602 220 181 lub na stronie https://www.gov.pl/web/gsse-warszawa.
👥 Przypominamy także, że wszyscy pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR w kierunku Covid-19.
⚠ Należy zgłosić się do Punktu odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku testu RT-PCR możliwy jest po 24 godzinach. Wyniki wydawane będą również w Mobilnym Punkcie Pobrań zlokalizowanym przy terminalu.
💲 Szybki test antygenowy to wydatek 200 zł. Natomiast cena testu RT-PCR wynosi 520 złotych.

https://www.facebook.com/LotniskoChopin ... 5285951359

[ 2022 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 25 Wrz 2020 13:00 

Loty: 871
Kilometry: 813 940
platynowy
Tylko co z tego, że loty przynajmniej teoretycznie będą się odbywać, skoro i tak nigdzie nas nie wpuszczą bez kwarantanny albo testu.

#302 PostWysłany: 25 Wrz 2020 13:04 

niebieski
Mimo wszystko ja wolę poczekać do 29 września (zapewne do godzin wieczornych), gdy opublikowane zostanie nowe rozporządzenie. Polski rząd już tak wiele razy zmieniał zdanie (od momentu przedstawienia projektu rozporządzenia do chwili jego opublikowania), że wolałbym jeszcze nie cieszyć się zbyt szybko.

P.S. Jednego nie rozumiem, dlaczego "ułatwienia" mają dotyczyć tylko ... Strefy Schengen? A pozostałe kraje z UE będą traktowane na ... innych zasadach? Jeśli TAK, to dla mnie to będzie kolejny absurd.
 Relacje PM off
babaryba uważa post za pomocny.

#303 PostWysłany: 25 Wrz 2020 13:11 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 122
platynowy
A tu jest lista krajów objętych zakazem (na razie to projekt)
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/zakaz-l ... ka-4702319
 Relacje PM off  

#304 PostWysłany: 25 Wrz 2020 13:16 

złoty
Tu jest link do strony ministerstwa:
https://www.gov.pl/web/infrastruktura/n ... azie-lotow
Piszą o strefie Schengen, ale spod zakazu wyjęto całą UE/EOG/CH razem z UK. Z krajów europejskich na liście jest tylko Bośnia, Czarnogóra, Macedonia Północna i Mołdowa.
 Relacje PM off
adam_d lubi ten post.
adam_d uważa post za pomocny.

#305 PostWysłany: 25 Wrz 2020 13:30 

niebieski
@meczko - dzięki za link do projektu rozporządzenia. Na "pierwszy rzut oka" wygląda to bardzo dobrze z punktu widzenia osób, które planują podróże po Europie (zwłaszcza po krajach w ramach UE). Ale z przedwczesną radością wolę poczekać do momentu publikacji nowego rozporządzenia (niestety nasz rząd już kilka razy pokazał, że "chimeryczność" nie jest im obca).

To, że nie będzie zakazów przylotów itp. nie oznacza, że nie wymyślą czegoś "ekstra", co skutecznie utrudni życie (np. powrót z niektórych krajów w ramach UE będzie wiązał się z koniecznością wykonania testu na COVID-19). Oby nie, ale ... słowa i czyny w przypadku polskiego rządu to często dwie różne rzeczy.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#306 PostWysłany: 25 Wrz 2020 14:20 

Bardziej się obawiam o chimeryczność krajów innych w Europie bo to co robi Irlandia, Belgia, Austria czy Niemcy to komedia w kwestii lotów, niby nie blokują ale wymagają testu lub kwarantanny.
 Relacje PM off
adam_d lubi ten post.

#307 PostWysłany: 26 Wrz 2020 16:34 

Mam takie pytanie do kogoś kto ostatnio korzystał z transportu drogą lotniczą z Ukrainy/Rosji/Białorusi -
Czy obywatel Polski (RP) przylatując samolotem z Rosji/Ukrainy/Białorusi musi obecnie przejść 10-dniową kwarantannę?
 Relacje PM off  

#308 PostWysłany: 26 Wrz 2020 16:46 
Awatar użytkownika

Loty: 73
Kilometry: 147 838
srebrny
Nie musi.
2 ludzi lubi ten post.
MikołajSzymański uważa post za pomocny.

#309 PostWysłany: 26 Wrz 2020 20:39 

niebieski
Tak czytam sobie to wszystko i nie wiem...
Czy - zakładając, że projekt stanie się rozporządzeniem bez zmian w zapisach - co będzie z Francją?
Wszak zobowiązali się do wpuszczania jeno zdrowych do samolotów do PL.
Tak więc, czy nowela zwalnia ich z wcześniejszej deklaracji?
Logika wskazuje jedno ale nie wiem czy tu miejsce na logikę.
A bilety kupione.
 Relacje PM off  

#310 PostWysłany: 26 Wrz 2020 20:42 

HON fly4free
Zdrowy czy po teście - jedyne zasadnicze pytanie czy fundamentalna różnica
 Relacje PM off  

#311 PostWysłany: 26 Wrz 2020 20:59 

niebieski
"Zdrowy czy po teście - jedyne zasadnicze pytanie czy fundamentalna różnica"
Jak dla mnie żadna różnica.
No to może inaczej.
Będą wpuszczać do samolotów FR-PL "jak leci" czy jednak nie?
Będą zobligowani do dotrzymania deklaracji sprzed kilku dni czy staje się ona bezprzedmiotowa w kontekście nowego rozporządzenia?
 Relacje PM off  

#312 PostWysłany: 26 Wrz 2020 21:08 

HON fly4free
Łopatologicznie dla @Laczek Feluś

Zdrowy: pomiar temperatury, temperatura ciała mniej niż 38,5 - zapraszamy na pokład

Test : Francja wprowadziła rozwiązania gwarantujące, że do samolotów będą wpuszczane wyłącznie osoby z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa, w związku z tym zakaz połączeń lotniczych z tym krajem został zniesiony - wynika z informacji MSZ.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Wrz 2020 23:57, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#313 PostWysłany: 27 Wrz 2020 09:27 

Czy przylatując do Niemiec z Polski potrzeba wypełniać jakiś formularz pobytu ? Nigdzie w internecie nie widzę takiej informacji, ale Ryanair wysłał mi link do swojej strony w którym taki formularz widnieje. Leciał ktoś ostatnio - trzeba czy nie trzeba ?
 Relacje PM off  

#314 PostWysłany: 27 Wrz 2020 19:49 
Awatar użytkownika

Loty: 155
Kilometry: 194 518
niebieski
"Podstawą" dopisania Francji do listy krajów z których nie można realizować bezpośrednich lotów DO POLSKI było wyraźnie przekroczenie liczby 90 jako skumulowanego 14-dniowego wskaźnika zachorowań na 100 000 mieszkańców. Na ten moment ten współczynnik przekraczają cały czas Hiszpania i Francja ale też i UK, Belgia, Niderlandy, Portugalia, Czechy, Austria, Węgry, Rumunia, Islandia, Malta i Luksemburg.
W międzyczasie Francja zgodziła się kontrolować pasażerów lecących DO POLSKI o test COVID aby podtrzymać choć jedno bezpośrednie połączenie AirFrance (Hop!) z Paryża do Warszawy (WIZZ, RYA, EASY i LOT nie latają minimum do 2 października)
"Podstawą" nowego rozporządzenia zakazu lotów DO POLSKI ma być przede wszystkim okres niskiego sezonu czyli wyraźnego zmniejszenia liczby rotacji na trasie i obłożenia większości samolotów.
Tak więc domniemam i życzyłbym sobie aby dla osób lecących z Francji DO POLSKI po 29 września zniesiony został obowiązek wykonywania testów na obecność koronawirusa

Ostatnio edytowany przez Maktravel 28 Wrz 2020 09:04, edytowano w sumie 5 razy
 Relacje PM off  

#315 PostWysłany: 27 Wrz 2020 21:05 
Awatar użytkownika

Loty: 51
Kilometry: 82 228
niebieski
Nie rozumiem tego rozporządzenia z wymogiem testów. Wynika z niego, że Francja wymaga negatywnego testu na covid zanim wsiądziemy do samolotu w PL. Ale na stronie francuskiego rządu nic takiego nie ma..

Cytuj:
If you are arriving from a country on the list below and have not visited a country not on the list in the month prior to your arrival in metropolitan France, you will not be subject to a quarantine period.

Member States of the European Union, Andorra, Australia, Canada, Georgia, the Holy See, Iceland, Japan, Liechtenstein, Monaco, New Zealand, Norway, Rwanda, San Marino, South Korea, Switzerland, Thailand, Tunisia, the United Kingdom and Uruguay.

https://www.diplomatie.gouv.fr/en/comin ... in-france/

A z tego wynika, że normalnie możemy wlecieć na teren Francji bez obowiązku kwarantanny.

Image
 Relacje PM off  

#316 PostWysłany: 28 Wrz 2020 06:59 

niebieski
Ten wymóg dotyczył raczej lotów powrotnych z Francji do Polski
 Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.

#317 PostWysłany: 28 Wrz 2020 10:51 

niebieski
Maktravel napisał(a):
Tak więc domniemam i życzyłbym sobie aby dla osób lecących z Francji DO POLSKI po 29 września zniesiony został obowiązek wykonywania testów na obecność koronawirusa

I wszystko na to wskazuje, że tak będzie od 30 września dla wszystkich krajów z UE/EOG/CH razem z UK (żadnych zakazów przylotów, żadnych obowiązkowych testów na COVID-19 przed wejściem na pokład samolotu). Wygląda na to, że polskie władze nieformalnie "zajarzyły", że to wszystko nie miało sensu (lepiej późno niż wcale, ale szkoda tych kilku tygodni niepewności itd.).

Wydaje się, że tylko na chwilę odetchniemy z ulgą ws. swobodnego podróżowania po większości krajów europejskich. Wkrótce może zrobić się mniej przyjemnie, gdyż niektóre kraje z UE przymierzają się do wprowadzenia restrykcji wobec ... osób przylatujących z Polski (w tym nawet te, gdzie wskaźnik zachorowań na COVID-19 jest znacząco wyższy niż w PL). Miejmy nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#318 PostWysłany: 28 Wrz 2020 14:35 
Awatar użytkownika

fortuna napisał(a):
Dzisiaj dzownilem do Emirates w sprawie mojej rezerwacji do Australii na listopad i przemily Pan mi powiedzial, ze chodza plotki ze od przyszlego tygodnia Chopin bedzie na miesiac zamkniety...
zobaczymy czy sie sprawdzi.

A pytałeś może o zwrot całej kwoty? Mam wykupione bilety dla 2 osób na Bali pierw w maju, potem w listopadzie, oczywiście Indonezja zamknięta więc oferowali nam inne kierunki, ale co z tego skoro mają zamknąć ZEA, a nawet jak teraz są otwarte to dochodzi test w obie strony dla 2 osob = 1500zł dodatkowo. Prosiłem o zwrot ale przesłali mi jakiś druczek w którym było info że moge odzyskać mniej niż 10% kwoty :)

Jestem totalnie rozczarowany polityką Emirates, dają mi voucher na 2 lata tylko co z tego skoro już minęło pół roku i nie moge z niczego skorzystać. Marze o odzyskaniu tych środków i wylocie inną linią na Dominikanę czy Kubę. Poruszałeś może taki temat?
 Relacje PM off  

#319 PostWysłany: 28 Wrz 2020 16:06 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
niebieski
Krzysio napisał(a):
fortuna napisał(a):
Dzisiaj dzownilem do Emirates w sprawie mojej rezerwacji do Australii na listopad i przemily Pan mi powiedzial, ze chodza plotki ze od przyszlego tygodnia Chopin bedzie na miesiac zamkniety...
zobaczymy czy sie sprawdzi.

A pytałeś może o zwrot całej kwoty?

Jestem totalnie rozczarowany polityką Emirates, dają mi voucher na 2 lata tylko co z tego skoro już minęło pół roku i nie moge z niczego skorzystać. Marzę o odzyskaniu tych środków i wylocie inną linią na Dominikanę czy Kubę. Poruszałeś może taki temat?

nie pytalem, ja mam caly czas nadzieje ze jednak uda mi sie wyleciec,
nawet jak zamkną na miesiąc, to trzymam kciuki ze w polowie listopada znowu otworza, tym bardziej ze mowil, iz od listopada ma dojsc dodatkowy lot z WAW do Dubaju.
Ja powiedzialem, ze moga mi nawet zmienic na inne miasto np. Frankfurt, ale przemily Pan skwitowal, ze wylot z Europy nie jest problemem, tylko lot do Australii, bo tam jest duze oblozenie a male limity.
Czekam i zobaczymy co sie wydarzy.
 Relacje PM off  

#320 PostWysłany: 28 Wrz 2020 16:11 
Awatar użytkownika

złoty
Przyklepane, można latać bez warunków do Schengen, UE, EOG i UA (o ile nas wpuszczą)
https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-rady-mi ... iczym.html
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

[ 2022 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 102  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Google Adsense [Bot], Olencjaaa, sanchopan oraz 3 gości