Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#1321 PostWysłany: 30 Mar 2021 15:11 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Tylko w czym test wykonany poza strefa Shengen ale wciaz w panstwie czlonkowskim UE jest gorszy od tego z Schengen?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1322 PostWysłany: 30 Mar 2021 16:28 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
@gruby_inversia
@malisz
@dg72

Jeśli ma być tak, jak sugerujecie, czyli zwyczajnie przywrócą kontrolę graniczną ze sprawdzaniem pasażerów pod kątem epidemicznym, to utrudnienie nie będzie jakieś znaczne. Dojdzie jedna kolejka do odstania i wszystko, można posiedzieć w domu albo zrobić niedrogi test. Natomiast z zapowiedzi i opowieści na konferencji prasowej (która powoli staje się źródłem prawa :roll: ) można było wyciągnąć różne wnioski. W końcu inne kraje wprowadziły taki system, że wpuszczają do samolotu tylko z testem. Zobaczymy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1323 PostWysłany: 30 Mar 2021 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
A co w przypadku jeżeli przylatujemy do Polski tylko tranzytowo i po wylądowaniu jedziemy do Niemiec gdzie mieszkamy? Wtedy po podaniu zagranicznego adresu kwarantanna nie jest nakładana, bo i tak nie mają jak tego skontrolować czy jak to wygląda?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1324 PostWysłany: 30 Mar 2021 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
@Piatek Zapewne nakładana jest na każdego, niezależnie czy fizycznie będzie możliwość weryfikacji. Problem będzie gdy w nastepnych dniach po "tranzycie" będzie taki klient niefartem legitymowany na terytorium RP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1325 PostWysłany: 30 Mar 2021 17:46 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Piatek napisał(a):
A co w przypadku jeżeli przylatujemy do Polski tylko tranzytowo i po wylądowaniu jedziemy do Niemiec gdzie mieszkamy? Wtedy po podaniu zagranicznego adresu kwarantanna nie jest nakładana, bo i tak nie mają jak tego skontrolować czy jak to wygląda?

Jest tu zapewne luka.
W przypadku gdy jest to Polak z przyznanym peselem Sanepid może nie musi przeprowadzić czynności sprawdzające.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1326 PostWysłany: 30 Mar 2021 19:07 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
Edit: będę mieć test PCR zrobiony na 48 godzin przed wylotem .

Czy ktoś z Was miał okazje przetrzeć k jako pierwszy lądując w Polsce, przechodząc kontrole wg nowego rozporządzenia ?
Ląduje o północy w niedziele i nie wiem czego się spodziewać ;)


Ostatnio edytowany przez nimeska, 30 Mar 2021 22:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1327 PostWysłany: 30 Mar 2021 19:12 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Kwarantanny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1328 PostWysłany: 30 Mar 2021 19:27 

Rejestracja: 07 Maj 2012
Posty: 22
Loty: 44
Kilometry: 48 742
Potwierdzam sprawdzanie przez Straż Graniczną dzisiaj na lotnisku w Modlinie po przylocie z Schengen.
Kilkunastu strażników, trochę dłużej zejdzie zanim wyjdziemy z terminala. Każdy pokazywał dokument plus sprawdzali testy z ostatnich 48h, widziałem osobę która go nie miała, to od razu ściągnęli ją na bok.

to samo co w linku/poscie @Tom Jed poniżej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nimeska lubi ten post.
nimeska uważa post za pomocny.
 
      
#1329 PostWysłany: 30 Mar 2021 19:33 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
@nimeska Kwarantanny... i to w rytmie kawalka Piotra Kupichy "Jest juz ciemno" 😁 Ja o podzielenie sie wrazeniami poprosilem juz w innym watku forum przylatujacych do Modlina
viewtopic.php?f=1285&t=9464&p=1424557#p1424557
bo sam jestem ciekawy jak cala procedura wyglada i o ile wydluza czas od wyladowania do wyjscia z terminalu.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.


Ostatnio edytowany przez Kashpir 30 Mar 2021 22:59, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
nimeska uważa post za pomocny.
 
      
#1330 PostWysłany: 30 Mar 2021 22:36 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
-- 30 Mar 2021 22:31 --

Tom Jed


Dzięki :)
Idę poczytać :)
Ps.ja na szczęście będę mieć test pcr bo bez niego nie wejdę na pokład w Lyonie .

-- 30 Mar 2021 22:36 --

Chupacabra napisał(a):
Kwarantanny...

A jakiej podstawie?
Lecę z testem PCR negatywnym wykonanym na 48h zamin postawie mogę ją polskiej ziemi ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Mar 2021 22:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1331 PostWysłany: 30 Mar 2021 23:15 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Po rozmowie z laboratoriami i Sanepidem ustalilem, ze teoretycznie wyniki testow na biezaco sa wysylane do Sanepidu i tam automatycznie zapisywane, a kwarantanna jest zdejmowana w chwili owego zapisania - tyle teorii.
Pytanie kolejne - a co jesli ja otrzymam juz info o wyniku z laboratorium, a przez kilka nastepnych godz zadnego kontaktu z Sanepidu?...
- Hm, no trzeba sie kontaktowac z naszym konsultantem, zeby wyjasnic sytuacje...
Ok - a jak mam udac sie na test jesli nie zrobie go w dniu przylotu i teoretycznie bede juz objety kwarantanna
- Hm... no wie pan to dosc nowa sytuacja, ale najlepiej bedzie do nas zadzwonic i poinformowac o dacie/godzinie testu
- I wtedy moge oficjalnie wyjsc z domu?
No tak.
- A moze mi Pani powiedziec gdzie w tych wszystkich rozporzadzeniach jest to zapisane?
Hm.. bo wie pan osoba ze skierowaniem od lekarza...

Czeski film Barei z elementami Monty Pythona.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1332 PostWysłany: 31 Mar 2021 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Lotnisko Chopina, powrót z Schengen. Pod samolot podstawione 3 autobusy, jeden specjalnie dla osób, które chciałyby sobie zrobić szybki test, ale nikt niestety nie był w stanie podać ceny. Pojechaliśmy "zwykłym" autobusem, straż graniczna sprawdza wszystkich. Jak się ma test to tylko się pokazuje i przechodzi, jak nie to nakładają kwarantannę, ale przy odbiorach bagażu można zrobić test jeszcze raz w cenie 200 zł (antygenowy). Kwarantanna w takiej sytuacji i tak nałożona, ale ma szybko zniknąć - pani mówi, żeby się nie przejmować i mieć po prostu ze sobą wynik testu na wszelki wypadek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1333 PostWysłany: 31 Mar 2021 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Tom Jed napisał(a):
- Hm... no wie pan to dosc nowa sytuacja, ale najlepiej bedzie do nas zadzwonic i poinformowac o dacie/godzinie testu
- I wtedy moge oficjalnie wyjsc z domu?
No tak.
- A moze mi Pani powiedziec gdzie w tych wszystkich rozporzadzeniach jest to zapisane?
Hm.. bo wie pan osoba ze skierowaniem od lekarza...

Czeski film Barei z elementami Monty Pythona.

Teoretycznie będąc w kwarantannie możesz wyjść na test jeśli masz skierowanie z NFZ a nie prywatnie, "kiedy Ci się chce", więc faktycznie może być z tym różnie przy kontroli policji ;)
Oczywiście trzeba byłoby mieć ogromnego pecha bo teraz tyle ludzi na kwarantannie/izolacji, że policja raczej tego nie ogarnia (do rodziców na kwarantannie ostatnio dzielnicowy dzwonił na telefon stacjonarny, nie miał czasu podejść/podjechać) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#1334 PostWysłany: 01 Kwi 2021 02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
6 kwietnia wracam z Meksyku. Samochod mam na lotnisku BER. Oczywiście na przelot będę miała test wykonany w Cancun. Czy ponowny test z lotniska w Berlinie uchroni mnie przed kwarantanna w Polsce?
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1335 PostWysłany: 01 Kwi 2021 07:44 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Tak, tylko na ewentualne pytanie sprawdzajacego o miejsce rozpoczecia podrozy powinnas wskazac Niemcy, co no niekoniecznie jest prawda. ;)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1336 PostWysłany: 01 Kwi 2021 11:35 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Dzień dobry.
Są plany wprowadzenia zakazu przemieszczania się. Stąd moje pytanie; mam zakupiony lot czarterem z Pyrzowic na sobotę ...czy jest szansa, że kontrola policyjna może mnie zwrócić ,ewentualnie mandal..? a drugie pytanie-czy odwołają lot?
Pozdrawiam słonecznie
Justyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1337 PostWysłany: 01 Kwi 2021 11:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Tak - mogą wprowadzić zakaz przemieszczania się
Jest szansa ze mogą zawrócić albo mandat dadzą
Może odwołają a może i nie.


Ostatnio edytowany przez Abcn 01 Kwi 2021 12:55, edytowano w sumie 2 razy
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
snooka lubi ten post.
 
      
#1338 PostWysłany: 01 Kwi 2021 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
justysia75 napisał(a):
Dzień dobry.
Są plany wprowadzenia zakazu przemieszczania się. Stąd moje pytanie; mam zakupiony lot czarterem z Pyrzowic na sobotę ...czy jest szansa, że kontrola policyjna może mnie zwrócić ,ewentualnie mandal..?

Jakimś rozwiązaniem jest spróbować wsiąść do samolotu już teraz, wtedy sobotni zakaz przemieszczania się będzie niestraszny.

A tak na serio, jedyne co pozostaje to samemu oszacować możliwe problemy najbliższych dni, bo nie dość że my nic nie wiemy, to obawiam się że z osobami decyzyjnymi może być podobnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#1339 PostWysłany: 01 Kwi 2021 11:52 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Ja liczę na to, że od niedzieli wprowadzą zakaz przemieszczania się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1340 PostWysłany: 01 Kwi 2021 12:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jakby chcieli zrobić zakaż to powinni to zrobić od dziś/jutra, kiedy ludzie będą brać urlopy na wyjazd Wielkanocny.

Chociaż z tym rządem wszystko jest możliwe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group