Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#1221 PostWysłany: 15 Mar 2021 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Żle widzisz:

w § 3:
a) w ust. 2 w pkt 18 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 19 w brzmieniu:
„19) przez osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy Rzeczypospolitej
Polskiej.”,
b) w ust. 3 w pkt 8 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 9 w brzmieniu:
„9) pkt 19 – są obowiązane udokumentować funkcjonariuszowi Straży Granicznej objęcie izolacją, izolacją
w warunkach domowych albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.”;
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#1222 PostWysłany: 15 Mar 2021 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Może inaczej - źle patrzyłem :D W linku z treścią rozporządzenia wrzuconym powyżej przez @Akna ta zmiana jeszcze nie była uwzględniona, natomiast w aktualnie obowiązującym rozporządzeniu jest faktycznie tak jak napisał @pabien. Można się pogubić w tych zmianach i rozporządzeniach, które są aktualne, a do tego brak urlopu od dawna robi swoje...

Natomiast w najbliższym czasie chciałbym skorzystać ze swojego statusu ozdrowieńca, zaś narzeczona by musiała zrobić test przy powrocie. W związku z powyższym ktoś wie jak wygląda na poszczególnych lotniskach możliwość wykonania testu zwalniającego z kwarantanny przy locie z Non-Schengen?
Z tego co wiem po wylądowaniu można zrobić test na następujących lotniskach: Poznań, Wrocław, Katowice i Gdańsk.
Cały czas natomiast chyba nie można zrobić testu w WAW. Z tego co wyczytałem gdzieś w internecie to ogólnie Lotnisko Chopina by chciało wprowadzić takie testy ale nie może bo kwestie logistyczne, formalne, itd. Ktoś obeznany w tym temacie orientuje się czy zanosi się żeby w WAW też wprowadzili takie testy po przylocie z Non-Schengen?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1223 PostWysłany: 15 Mar 2021 23:52 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Na Okęciu są już porozstawiane tabliczki kierujące do punktu testowego, ale samego punktu jeszcze nie ma. ;)

Cały ten bałagan z kwarantannami po powrocie jest kompletnie niepotrzebny i zupełnie bezsensownie dodaje pracy sanepidowi, którego możliwości są bardzo ograniczone. Testy powinny być dostępne na każdym lotnisku i tylko te pozytywne powinny być automatycznie kierowane do sanepidu. A nie, że trzeba się zgłosić i poprosić o nałożenie kwarantanny, a następnie o jej anulowanie...

Wydaje się setki rozporządzeń, która poprawia się co kilka dni zamiast skupić się na najważniejszym.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#1224 PostWysłany: 16 Mar 2021 00:18 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
poszwin napisał(a):
Może inaczej - źle patrzyłem :D W linku z treścią rozporządzenia wrzuconym powyżej przez @Akna ta zmiana jeszcze nie była uwzględniona, natomiast w aktualnie obowiązującym rozporządzeniu jest faktycznie tak jak napisał @pabien. Można się pogubić w tych zmianach i rozporządzeniach, które są aktualne, a do tego brak urlopu od dawna robi swoje...

Natomiast w najbliższym czasie chciałbym skorzystać ze swojego statusu ozdrowieńca, zaś narzeczona by musiała zrobić test przy powrocie. W związku z powyższym ktoś wie jak wygląda na poszczególnych lotniskach możliwość wykonania testu zwalniającego z kwarantanny przy locie z Non-Schengen?
Z tego co wiem po wylądowaniu można zrobić test na następujących lotniskach: Poznań, Wrocław, Katowice i Gdańsk.
Cały czas natomiast chyba nie można zrobić testu w WAW. Z tego co wyczytałem gdzieś w internecie to ogólnie Lotnisko Chopina by chciało wprowadzić takie testy ale nie może bo kwestie logistyczne, formalne, itd. Ktoś obeznany w tym temacie orientuje się czy zanosi się żeby w WAW też wprowadzili takie testy po przylocie z Non-Schengen?

Poczytaj w końcu dokładnie rozporządzenie i jego interpretację na stronie SG, gdzie i kiedy należy wykonać test przy powrocie z non Schengen


https://www.gov.pl/web/gis/komunikat-gl ... nitarnego6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1225 PostWysłany: 16 Mar 2021 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Interpretacja na poniższej stronie odnośnie testu:
- powinien zostać wykonany za granicą przed powrotem/wjazdem do Polski (test wykonany w Polsce jeszcze przed wyjazdem za granicę, nie zwalnia z kwarantanny przy powrocie z zagranicy, jeśli upłyną od tego czasu 2 doby),
- wykonanie komercyjnego testu już po wjeździe do Polski nie zwalnia z obowiązku odbycia kwarantanny.

Z rozporządzenia odnośnie testu wynika, iż kwarantanna nie dotyczy:
- osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu.

I jeśli się nie mylę to granicę non-schengen przekracza się dopiero przy kontroli Straży Granicznej w Polsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1226 PostWysłany: 16 Mar 2021 10:55 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
To ostatnie zdano nie powinno być że znakiem zapytania.... do SG :lol:

Jakie rozporządzenie taka i interpretacja w stylu

"powinien zostać wykonany za granicą przed powrotem/wjazdem do Polski (test wykonany w Polsce jeszcze przed wyjazdem za granicę, nie zwalnia z kwarantanny przy powrocie z zagranicy, jeśli upłyną od tego czasu 2 doby)"

Powinien... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1227 PostWysłany: 16 Mar 2021 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
No ale interpretacja SG nie jest u nas źródłem prawa... Jeszcze... :lol:
Z rozporządzenia (póki co - póki tego nie zmienią) wynika wprost, że test wykonany przed przekroczeniem granicy zwalnia z kwarantanny. Dla mnie ten przepis jest jasny, myślę że dla każdego WSA także, pewnie gorzej może być z naszymi urzędami. Jednakże koniec końców gdyby w takim przypadku się dostało karę za złamanie (a dokładniej - całkowite olanie) kwarantanny to i tak ostatecznie taka kara by zostały uchylona, ponieważ przepis jest jasny. Gdyby miało być tak jak to sobie interpretuje SG to wystarczałoby np. napisać tak w rozporządzeniu: "osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego, przed przekroczeniem granicy, na terytorium innego kraju niż RP, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1228 PostWysłany: 16 Mar 2021 12:02 

Rejestracja: 07 Lis 2020
Posty: 15
wracałam wczoraj z Albanii przez Frankfurt. Miałam test negatywny, ale nikt nigdzie nie zapytał w PL o niego. z tego co pamiętam pokazałam go tylko na lotnisku w Tiranie przy check-in. Czy to możliwe ze nasza straż graniczna dostała ta informacje z Tirany? wybaczcie jezeli to głupie pytanie, ale nie orientuje się jak to działa, myślałam, że kontrola będzie u nas na lotnisku, a tu poszło bez niczego jak za starych dobrych czasów. sanepid się nie odzywał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1229 PostWysłany: 16 Mar 2021 12:53 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Z mojego doświadczenia oraz wielu wypowiedzi na forum wyłania się reguła, że po przylocie z Schengen nikt niczego w Polsce nie sprawdza, nie ma żadnej kontroli.
Jeśli sama zadzwonisz do Sanepidu to będziesz ich przekonywać, że masz test. To, że sami zadzwonią i nałożą kwarantannę, nie jest zbyt prawdopodobne. W razie czego masz test. Jestem przekonany, że nikt z Albanii do Polski nie dzwoni w sprawie twojej kwarantanny :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1230 PostWysłany: 16 Mar 2021 13:15 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
@Olivvka

Wydaje mi się, że pracownik portu lotniczego / linii lotniczej ma obowiązek o to zapytać albo poinformować Cię o przepisach kraju do którego docelowo lecisz. Jak wracałem do Polski z Macedonii to w Skopje przed wejściem do terminalu zostałem poproszony o okazanie testu. Odpowiedziałem, że go nie potrzebuję na co Pani się trochę zdziwiła, ale od razu puściła mnie dalej. Przy okazji check-in też facet zapytał mnie o test i powiedział, że bez niego może czekać mnie kwarantanna, ale powiedziałem mu, że wszystko ok. Generalnie rzeczywiście wygląda na to, że bez kontaktu z SG można śmiało podróżować bez większych konsekwencji.

Tirana na pewno z nikim się nie kontaktowała, a Ty de facto do Polski przyleciałaś z Schengen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1231 PostWysłany: 16 Mar 2021 14:16 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 74
Loty: 324
Kilometry: 659 325
Czy miał ktoś możliwość skorzystania z opcji “powrotu dzieci do nauki” na zwolnienie z kwarantanny po przylocie spoza Schengen w Warszawie? Rozważamy mały wypad w święta i nasze dzieci zostaną “wrzucone” na kwarantannę. My oboje z żoną przeszliśmy i mamy kwity. Ze starszym dzieckiem nie ma problemu bo i tak ma zdalne nauczanie. Ale młodsze musi pójść do przedszkola. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że do tego czasu przepisy mogą się zmienić. Ale będę się tym przejmował jak się zmienią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1232 PostWysłany: 16 Mar 2021 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@Olivvka leciałaś Lufthansa? Spoko, jeszcze Cię dopaść sanepid może. Mnie po 5 dniach dorwali, jak masz test,to luz, zwolnisz się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1233 PostWysłany: 16 Mar 2021 15:44 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@Akna Od czego to jest uzależnione, że akurat LH, czy inna linia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1234 PostWysłany: 16 Mar 2021 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@Sudoku a może kwestia ogaru i ordnungu w przekazywaniu PLF naszym władzom?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1235 PostWysłany: 16 Mar 2021 17:11 

Rejestracja: 07 Lis 2020
Posty: 15
@Akna tak LH. wydawało mi się że linie nie kontaktują się ze strażą, tylko zbierają te dane 'dla siebie'. ale dzięki za info, to testu jeszcze nie wyrzucam:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1236 PostWysłany: 16 Mar 2021 17:27 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 74
Loty: 324
Kilometry: 659 325
Linie przekazują wypelnione formularze pracownikom portu lotniczego (przynajmniej KLM w Gdańsku tak robi) . A co oni pozniej z tym robią? Do mnie nikt nigdy nie zadzwonil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1237 PostWysłany: 16 Mar 2021 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@Olivvka trzymaj trzymaj. Poza tym akurat SG ma wywalone na ludzi z Schengen. Ich interesuje wyłącznie non-Schengen - z tego co zrozumiałam pogranicznika w KRK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1238 PostWysłany: 16 Mar 2021 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Skoro:
- kwarantanna obowiązuje osoby które (... wiadomo)
Oraz:
- z obowiązku kwarantanny zwolnione są osoby które (... tu tez znamy warunek)

... to osoba wracająca z zagranicy z testem z urzędu nie powinna być nawet obejmowania kwarantanna

Ale oczywiście logika swoje a życie swoje @Akna
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1239 PostWysłany: 16 Mar 2021 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@zawiert tylko nie ma wytycznych jak ominąć tym testem system dla powrotu z Schengen
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1240 PostWysłany: 16 Mar 2021 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Wystarczy wszystko przepuszczać "przez granicę" jak to robią np na GOT.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group