Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 23 Lut 2021 13:36 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
cart napisał(a):
Rozporządzenie z wczorajszej nocy:
- uczniowie pobierających naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunów, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki


I bardzo dobrze, w koncu bedzie mozna normalnie z Polski poleciec za granice z dziecmi nie kombinujac z dojazdem samochodem do Pragi czy Wiednia, zeby uniknac kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#1122 PostWysłany: 23 Lut 2021 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
@flus ten zapis, bez krajów sąsiadujących i przedszkolaków był od początku

@boots racz zwrócić uwagę, że testy są akceptowane bez ograniczeń i bez wykluczeń. Właściwa droga w sprawie szczepień nie prowadzi tędy, którędy poszły zapisy rozporządzenia


Ostatnio edytowany przez Kashpir 23 Lut 2021 15:18, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#1123 PostWysłany: 23 Lut 2021 15:38 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
pabien napisał(a):
@flus ten zapis, bez krajów sąsiadujących i przedszkolaków był od początku


Kol. @pabien
Zgadza sie, byl, ale z dopiskiem, ze kwarantanna nie dotyczy osob, ktore maja staly pobyt za granica, a ich dzieci w Polsce pobieraja nauke. Oczywiscie SG to roznie interpretowala, ale teraz przynajmniej nie bedzie zadnego pola do niekorzystnej interpretacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1124 PostWysłany: 23 Lut 2021 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
5) przez uczniów pobierających naukę w Rzeczypospolitej Polskiej i ich opiekunów, którzy przekraczają granicę wraz
z uczniami w celu umożliwienia tej nauki;

(dotyczy osób, które na stałe zamieszkują za granicą, a pobierają naukę bądź kształcą się na terytorium RP),

Tak to wyglądało w ostatnim rozporządzeniu, a na pewno było tak na stronie SG. Dziś już nie ma tej informacji zawartej poprzednio w nawiasie .
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
flus uważa post za pomocny.
 
      
#1125 PostWysłany: 23 Lut 2021 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Było

"przez uczniów pobierających naukę w Rzeczypospolitej Polskiej i ich opiekunów, którzy przekraczają granicę wraz
z uczniami w celu umożliwienia tej nauki"

jest

"przez uczniów pobierających naukę w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunów, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki"

Żadnych dopisków w rozporządzeniu nie było
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 23 Lut 2021 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
@pabien było na stronie SG wprowadziłem w błąd, kopiowałem to w piątek 19 lutego ze strony SG
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1127 PostWysłany: 23 Lut 2021 16:43 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
A wracając do kwestii kwarantanny po powrocie z zagranicy- jutro by się skończyła, gdyby ją nałożyli. Nie sprawdzałem w internetowych kontach pacjenta, nie dzwoniłem do sanepidu, żeby sam na siebie donieść, po prostu normalnie żyłem, dzieciaki chodziły do szkoły itp itd. Wracaliśmy ze strefy Schengen, samolotem na Okęcie. Formularze wypełnione, dane prawdziwe i nic.Wychodzi na to, jak napisano kilka postów wyżej, że sanepid w Wawie nie daje rady i jak siedzisz cicho, to kwarantanna jest fikcją.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1128 PostWysłany: 23 Lut 2021 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
@tomeki to nawet nie chodzi o to, że nie wyrabiają. Po prostu w świetle zmian wprowadzonych od połowy stycznia to ty sam się masz zgłosić na kwarantannę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1129 PostWysłany: 23 Lut 2021 16:59 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Czy jakiemuś studentowi podyplomowemu narodowości polskiej udało się uniknąć kwarantanny przy powrocie do Polski ? Właśnie mi się kończą studia i zastanawiam się nad zapisaniem się na następne, za 350 zł można zostać słuchaczem studiów podyplomowych, dwa wyjazdy i wychodzi taniej niż testowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#1130 PostWysłany: 23 Lut 2021 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
juggler5 napisał(a):
@pabien było na stronie SG wprowadziłem w błąd, kopiowałem to w piątek 19 lutego ze strony SG

To było jeszcze dziś przed południem w wersji z dopiskiem, bo w sumie z dyskusji o tym wynikał mój wcześniejszy post dziś
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1131 PostWysłany: 23 Lut 2021 20:53 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
@Blackall tak, wiem, że w drugiej połowie stycznia wprowadzono do rozporządzenia zapis, że podróżny sam ma się zgłosić do sanepidu i poprosić o kwarantanne, sam o tym pisałem na tym forum. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że nie wszyscy czytają te rozporządzenia, nie każdy tez siedzi na portalach internetowych i chłonie tak szczegółowe informacje. W samolocie nikt o tym nie informuje, a na lotnisku nie spotykasz absolutnie nikogo, kto o tym fakcie informuje. Mozesz po prostu nie wiedziec, że oczekuje się od Ciebie samo podprdl.
Zakładałem, że te formularze po coś są i Państwo wiedząc, że na pokładzie samolotu przylatuje 150 osob i mając ich dane podane na tacy weryfikuje, czy te osoby trafiają na kwarantannę. Tobie się udało, nam też, ale kilka osób pisało tu na forum, że mieli wizytę policji albo telefony z sanepidu. Wynika z tego, że coś tam starają się sprawdzać.
U mnie i tak skończyło się pracą z domu, bo po powrocie do zimowej rzeczywistości poślizgnąłem się na schodach i stłukłem kręgosłup. Tyle dobrego, że jak chcę mogę wyjść z domu, ale żałuję, że wróciłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#1132 PostWysłany: 24 Lut 2021 22:45 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Jak w każdej służbie nadzorczej jest opcja 100% weryfikacji. Przy tym poziomie zaangażowania urzędów -w tym Sanepidu- w działania , to wcale się nie dziwię, że tego nie ogarniają. Tego fizycznie nie da się ogarnąć przy tej obsadzie. Żadnej służby. Po to miała być aplikacja, ale czy ona jest zgodna z konstytucją?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1133 PostWysłany: 27 Lut 2021 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Jest nowe rozporządzenie (to zakazujące przyłbić i innych niemaseczek) i na dodatek postanowiono przy okazji skonsolidować wszystkie wprowadzone poprawki.

https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000036701.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1134 PostWysłany: 27 Lut 2021 10:33 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Tak na szybko widzę konkretny babol dotyczący przyjazdów z Czech i Słowacji.
Z wyjątków zwalniających z kwarantanny przy powrocie z tychże państw wyjęto § 3 ust. 2 pkt 1 dotyczący przekraczania granicy
Kod:
"w celu wykonywania pracy w gospodarstwie rolnym, które znajduje się po obu stronach tej granicy"


A to przede wszystkim w tych państwach są gospodarstwa rolne podzielone granicą państwową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1135 PostWysłany: 27 Lut 2021 14:37 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 112
Czy ktoś się orientuje jak to jest z przesiadką krajową w Polsce? Przykładowo wracając z innego kraju np przez WAW do KTW, można jeszcze wykonać test w KTW i zwolnić się z kwarantanny? Czy już przesiadka krajowa dyskwalifikuje taką możliwość?
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1136 PostWysłany: 27 Lut 2021 14:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Oczywiście ze się nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
 
      
#1137 PostWysłany: 27 Lut 2021 15:04 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Wracając skądś (zakładam spoza Schengen) do WAW, potem krajowy do KTW.
Nie da się - Chopin nie ogarnął nadal stanowiska aby zrobić szybki antygenowy test przed punktami kontroli paszportowów.

Jeśli mówimy o locie Schengen-WAW-KTW, to nawet jak Chopin by miał takie stanowisko, to nie ma szans na test.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1138 PostWysłany: 27 Lut 2021 16:06 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 112
@pingwin_ Zastanawiam się jak to jest, że lotnisko w Poznaniu jako jedyne podobno ogarnęło testy dla wszystkich przylatujących (niezależnie czy z Schengen czy Non-Schengen), a WRO i KTW oferują takie testy tylko dla przylatujących z Non-Schengen.
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 27 Lut 2021 16:24 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Test można i wracając z Schengen zrobić, ale wg rozporządzenia nie zwalnia on z kwarantanny. Ot logika naszego rządu - testy zrobione na terenie Polski są nie ok, zagraniczne ok
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#1140 PostWysłany: 27 Lut 2021 22:52 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 112
@pingwin_ Z tego co zrozumiałem ze strony lotniska w Poznaniu to te testy antygenowe są wykonywane „przed granicą państwa”, więc z kwarantanny zwalniają. I tylko w Poznaniu jest opcja zrobienia takich testów po przylocie zarówno z Schengen jak i Non-Schengen
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group