Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Zeus napisał(a):
Lotnisko Chopina na facebooku

#ChopinInfo 🔴 Pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen, którzy posiadają potwierdzenie szczepienia na koronawirusa (dwie dawki) albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku COVID-19 (wykonany na 48 godzin przed przekroczeniem granicy Polski, licząc od momentu wyniku testu) mogą zostać 𝘇𝘄𝗼𝗹𝗻𝗶𝗲𝗻𝗶 𝘇 𝗸𝘄𝗮𝗿𝗮𝗻𝘁𝗮𝗻𝗻𝘆.
✅ Jak informuje Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, pasażerowie przylatujący na Lotnisko Chopina w Warszawie z krajów Schengen, mogą dołączyć wspomnianą dokumentację do Karty Lokalizacji Pasażera lub przesłać na adres sekretariat@gssewarszawa.pl, z wyraźnie zaznaczonym numerem rejsu, kierunkiem i datą przylotu.
#Ważne ❗ 𝙋𝙖𝙨𝙖𝙯̇𝙚𝙧𝙤𝙬𝙞𝙚 𝙥𝙤𝙙𝙧𝙤́𝙯̇𝙪𝙟𝙖̨𝙘𝙮 𝙯𝙚 𝙨𝙩𝙧𝙚𝙛𝙮 𝙉𝙤𝙣 𝙎𝙘𝙝𝙚𝙣𝙜𝙚𝙣 𝙬𝙮𝙣𝙞𝙠 𝙩𝙚𝙨𝙩𝙪 𝙤𝙠𝙖𝙯𝙪𝙟𝙖̨ 𝙁𝙪𝙣𝙠𝙘𝙟𝙤𝙣𝙖𝙧𝙞𝙪𝙨𝙯𝙤𝙬𝙞 𝙎𝙩𝙧𝙖𝙯̇𝙮 𝙂𝙧𝙖𝙣𝙞𝙘𝙯𝙣𝙚𝙟, 𝙠𝙩𝙤́𝙧𝙮 𝙣𝙖 𝙩𝙚𝙟 𝙥𝙤𝙙𝙨𝙩𝙖𝙬𝙞𝙚 𝙢𝙤𝙯̇𝙚 𝙯𝙬𝙤𝙡𝙣𝙞𝙘 𝙯 𝙠𝙬𝙖𝙧𝙖𝙣𝙩𝙖𝙣𝙣𝙮.
🔗 Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 22 650 25 33 w godz. 7:25 do 15:00 od poniedziałku do piątku, całodobowo pod nr telefonu: 22 650 60 60, 602 220 181 lub na stronie https://www.gov.pl/web/gsse-warszawa.
👥 Przypominamy także, że wszyscy pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR w kierunku Covid-19.
⚠ Należy zgłosić się do Punktu odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku testu RT-PCR możliwy jest po 24 godzinach. Wyniki wydawane będą również w Mobilnym Punkcie Pobrań zlokalizowanym przy terminalu.
💲 Szybki test antygenowy to wydatek 200 zł. Natomiast cena testu RT-PCR wynosi 520 złotych.

https://www.facebook.com/LotniskoChopin ... 5285951359

Dzienna statystyka nowo wykrytych przypadków covid-19 według krajów na świecie:
https://www.ecdc.europa.eu/en/publicati ... -worldwide

[ 1164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59  Następna
Autor Wiadomość
#1081 PostWysłany: 15 Lut 2021 11:10 
Awatar użytkownika

Loty: 441
Kilometry: 490 298
platynowy
Miałem rezerwację w hotelu i niemiecką kartę lokalizacyjną
 Relacje PM off  

#1082 PostWysłany: 17 Lut 2021 11:58 
Awatar użytkownika

niebieski
Piatek napisał(a):
A ta kwarantanna jest przyznawana na podstawie Passenger Locator Form który w samolocie dostajemy czy jakoś inaczej? I rozumiem, że jak się rozczytać nie mogą czy dane się nie zgadzają to nie proszą linii o udostępnienie danych paxa? :)

Nie jest, bo ja z rodziną nie dostałem. Zgodnie z rozporządzeniem masz się sam zgłosić.

mod: przenoszę, była tym mowa tu
zakazy-lotow-do-polski-ew-obowiazek-kwarantanny-covid,15,154273&p=1405885&hilit=policja#p1405885

Relacje PM off  

#1083 PostWysłany: 17 Lut 2021 15:31 

Czyli można sobie to olać, a jeśli ktoś za jakiś czas spyta dlaczego się nie zgłosiłeś, to powiesz że siedziałeś w domu 10 dni, myśląc że to automat.
 Relacje PM off  

#1084 PostWysłany: 17 Lut 2021 19:37 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie wyciągałbym aż tak daleko idących wniosków.
My na swoich kartach dopisaliśmy ręcznie o negatywnym wyniku testu - ciężko powiedzieć czy to coś zmieniło, czy nie, ale różne wypowiedzi były już w tym temacie.
 Relacje PM off  

#1085 PostWysłany: 18 Lut 2021 10:52 

Loty: 123
Kilometry: 291 994
Kilka słów informacji na temat kwarantanny po powrocie do kraju..
Powiem tak, po telefonie babeczki z Sanepidu i całkiem miłej rozmowie z nią z perspektywy dnia dzisiejszego dobrowolnie sam bym się nie zgłosił na kwarantannę :lol:
Zgłoszenie zrobiliśmy we wtorek, cała środa telefon milczy. Dzisiaj tuż przed 9 telefon z Sanepidu. Pani się przedstawia i informuje, że po drugiej stronie Sanepid (nazwy powiatu nie podam) . Miły głos po drugiej stronie informuje, że Warszawa ma taki kocioł, że inne powiaty ościenne pomagają stolicy, stąd telefon z .............
Porozmawiałem sobie z miłą Panią dłużej i zadałem kilka ciekawych pytań i choć spodziewałem się że Pani konkretnie nie odpowie, bo najzwyczajniej nie może, to między wierszami można wyłapać, że najprawdopodobniej niezgłoszenie odbycia kwarantanny jest równoznaczne z jej ominięciem bez żadnych konsekwencji. Prawdopodobieństwo tego jest bardzo, bardzo duże ! Oni mają tyle roboty, tyle zgłoszeń, że deklaracje które wypełniamy w samolocie ich nie interesują. Na nich nie ma nawet informacji czy Kowlaski/a zrobił/a test czy nie, czy jest w grupie zwolnionych z kwarantanny czy nie... Ostatnia poprawka by każdy "obywatel" sam obowiązkowo zgłosił kwarantannę jest nieprzypadkowa .. Oni sami nie byli najzwyczajniej wstanie tego przerobić.

Na koniec w wielkim skrócie jak odbyła się rozmowa ..
- Dzień dobry , Pani ...... ...... Sanepid ( nazwa....... )
Mam informację, że wrócili Państwo z Meksyku i chcą odbyć kwarantannę.
Ja:
-Dzień dobry, wszystko się zgadza za wyjątkiem tego, że wcale nie chcemy..
Pani:
( śmiech ) i " No ale zadzwonili Państwo i dokonaliście zgłoszenia.
Teraz tego nie da się cofnąć, chyba że mają Państwo test wykonany 48 przed podróżą.
Ja
-Zadzwoniliśmy, bo taki jest obecnie obowiązek.
i tutaj pytam wprost. Czyli na dobrą sprawę chcąc uniknąć kwarantanny najlepiej nigdzie nie dzwonić, zgłaszać itd..
-Pani ( śmiech, śmiech )
Ja
-No ale przecież są wnioski wypełniane w samolocie itd. Nikt tego nie sprawdza? Weryfikuje?
Pani
- Proszę Paaaana.... ( śmiech, śmiech )
Co ja Panu będę mówiła.. Są problemy z samymi zgłoszeniami, tyle jest pracy. Dlatego dzwonie z..........
Warszawie tylko pomagamy.

Spodziewałem się chłodnego telefonu z Sanepidu, a o dziwo zadzwoniła całkiem miła babeczka, była nawet nadspodziewanie wylewna 😂 Chyba nie lubi swojej pracy 😂
a ja... cóż, żałuję. 9 dni jakoś zleci...
Resztę pozostawiam Wam.. Nikogo do złego nie namawiam 😁 Każdy niech postępuje zgodnie ze swoim sumieniem 👍
 Relacje PM off
25 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#1086 PostWysłany: 18 Lut 2021 11:38 

Wróciliśmy w niedzielę, testy mamy, ale siedzimy cicho testując system. Jest czwartek i nikt nie zadzwonił. Lądowanie w Wawie, formularz oddany w samolocie, co prawda z prawidłowym numerem telefonu, ale pewne nieścisłości w nim sa.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#1087 PostWysłany: 18 Lut 2021 12:53 
Awatar użytkownika

niebieski
@tomeki, nie zadzwonią, bo ja już ponad tydzień od lądowania w WAW i cisza spokój. Czyli nasz dopisek, że mamy testy, nic nie zmienił, patrząć na historię @Razem
 Relacje PM off  

#1088 PostWysłany: 18 Lut 2021 21:56 
Awatar użytkownika

srebrny
Rozumiem że autorzy 3 powyższych postów przylatywali do PL lotem bezpośrednim z Schengen. Przy lądowaniu spoza Schengen raczej trochę to inaczej wygląda bo do czynienia mamy z polską SG.
 Relacje PM off  

#1089 PostWysłany: 19 Lut 2021 00:40 

Loty: 272
Kilometry: 481 946
niebieski
Informacja, że mamy nałożoną kwarantanne powinna być widoczna na portalu pacjent gov pl więc nawet jak nikt nie zadzwonił z sanepidu to ja bym dla pewności sprawdził na portalu.
W moim przypadku - lot z Meksyku przez FRA do Wawy, sam zadzwoniłem na infolinię w dniu przylotu do Wawy i konsultant złożył za mnie zawiadomienie , po czym za godzinę miałem telefon już od kobiety z sanepidu. Pani chciała ode mnie tylko numer paszportu i po nim sprawdzała czy jest już nałożona kwarantanna czy nie. Podała mi też maila na który wysłałem jej zdjęcie testu. Powiedziała, że jakbym dostał info po północy, że jednak mam nałożoną kwarantannę to mam do niej zadzwonić i ona ją zdejmie. Powiedziała że wynika to z tego, że dane od linii lotniczej trafiają do wojewódzkiego sanepidu a nie właściwego dla miejsca zamieszkania.
Znajoma, która wróciła z Rosji bez testu dostała smsa następnego dnia rano z informacją, że ma kwarantannę i musi zainstalować aplikację itd

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 19 Lut 2021 10:56, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#1090 PostWysłany: 19 Lut 2021 17:35 

niebieski
po co dzwonisz jak przylatujesz z schengen?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1091 PostWysłany: 19 Lut 2021 17:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 417
Kilometry: 515 377
Katowice

🔁 Prosimy o udostępnienie tego posta
📢 TESTY DLA PRZYLATUJĄCYCH Z NON-SCHENGEN
✅ Od 27 lutego br. w KTW dostępna będzie możliwość wykonania szybkich komercyjnych antygenowych testów diagnostycznych pod kątem koronawirusa po przylocie z krajów, które nie należą do strefy Schengen (Non-Schengen).
✅ Punkt testowy zostanie zlokalizowany przed kontrolą paszportową, czyli przed granicą państwa. Wykonane w tym miejscu testy, w przypadku negatywnego wyniku, zgodnie z wymogami rozporządzenia, są podstawą do zwolnienia z kwarantanny po przylocie.
✅ Koszt testu po przylocie to 180 zł (preferowana jest płatność kartą). W tej kwocie pasażer otrzyma zaświadczenie w języku polskim lub angielskim, które potwierdza uzyskany wynik testu i przekazywane jest w formie wydruku lub drogą elektroniczną do 20 minut od pobrania materiału.
✅ Badania będą realizowane przez Laboratorium Lab-Med, które wykorzystuje certyfikowane testy antygenowe Panbio firmy Abbot.
ℹ Informacje o tym jak przygotować się do testu: http://bit.ly/TestyPoPrzylocie
 Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#1092 PostWysłany: 19 Lut 2021 18:00 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
Zeus napisał(a):
✅ Punkt testowy zostanie zlokalizowany przed kontrolą paszportową, czyli przed granicą państwa. Wykonane w tym miejscu testy, w przypadku negatywnego wyniku, zgodnie z wymogami rozporządzenia, są podstawą do zwolnienia z kwarantanny po przylocie.

A na stronie gov.pl napisane jest:
...wykonanie komercyjnego testu już po wjeździe do Polski nie zwalnia z obowiązku odbycia kwarantanny.
Czy od 27 lutego bedzie zwalnial?
...aaaa "przed kontrola paszportowa" :)

Ostatnio edytowany przez Tom Jed, 19 Lut 2021 18:02, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#1093 PostWysłany: 19 Lut 2021 18:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 417
Kilometry: 515 377
Według prawa, dopóki nie przekroczysz kontrolę graniczną, to nie jesteś w Polsce.
 Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.

#1094 PostWysłany: 19 Lut 2021 19:07 
Awatar użytkownika

Loty: 65
Kilometry: 57 793
Ostrzeżenia: 1
srebrny
Zeus napisał(a):
Wykonane w tym miejscu testy, w przypadku negatywnego wyniku, zgodnie z wymogami rozporządzenia, są podstawą do zwolnienia z kwarantanny po przylocie.

A co jak wynik jest pozytywny? Cały rejs na kwarantannę, łącznie z tymi którzy zapłacili i maja wyniki negatywne? Czy ten "mądry inaczej" przepis już nie obowiązuje?
Poważnie pytam...

#1095 PostWysłany: 20 Lut 2021 11:34 
Awatar użytkownika

Loty: 97
Kilometry: 153 488
niebieski
Nie przypominaj. Pewnie zapomnieli o takiej sytuacji :lol:

Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Lut 2021 12:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#1096 PostWysłany: 20 Lut 2021 11:39 
Awatar użytkownika

srebrny
Jeśli antygenowy wyjdzie pozytywny to w pierwszej kolejności powinno się zrobić pcr.
 Relacje PM off  

#1097 PostWysłany: 20 Lut 2021 13:05 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
https://tvn24.pl/polska/koronawirus-now ... ch-5024946

Rozważają częściowe zamknięcie granic (ze Słowacją i Czechami) oraz wprowadzenie wymogu testu również w transporcie prywatnym.

Ostatnio edytowany przez monroe, 20 Lut 2021 13:40, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.
Chupacabra uważa post za pomocny.

#1098 PostWysłany: 20 Lut 2021 13:28 

złoty
Rozumiem że na chwilę obecną chodzi tylko o południowych sąsiadów. Ale też wygląda na to że to prawie pewna decyzja.
 Relacje PM off  

#1099 PostWysłany: 20 Lut 2021 13:34 

niebieski
monroe napisał(a):
https://tvn24.pl/polska/koronawirus-nowe-obostrzenia-zamykanie-granic-minister-zdrowia-mozliwe-restrykcje-w-regionach-5024946

Rozważają czasowe \ częściowe zamknięcie granic

Nie "czasowe" a "częściowe" (cokolwiek ma to znaczyć)
Ciekawe też co z pracownikami transgranicznymi. Będą musieli testować się codziennie, czy wystarczy im np. jeden test w ciągu tygodnia?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1100 PostWysłany: 20 Lut 2021 13:40 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
Tak, częściowe. Poprawione ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 1164 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość