Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#1001 PostWysłany: 07 Lut 2021 23:24 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
a jak Ci wyjdzie pozytyw we Frankfurcie, to myslisz, ze puszcza Cie dalej do Polski?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#1002 PostWysłany: 07 Lut 2021 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Oczywiście, ryzyko jest zawsze, ale jednak lepiej utknąć w DE niż w MX, no nie?

No i test robiony po 15-tej dostaniesz wynik na email/portal po paru godzinach, więc już będziesz w samolocie albo w PL.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#1003 PostWysłany: 07 Lut 2021 23:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ja bym wolał 2 tygodnie w Meksyku. Cenowo raczej taniej mi wyjdzie niż 2 tygodnie w Frankfurcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#1004 PostWysłany: 07 Lut 2021 23:40 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Przy robieniu testu podajesz swoje dane wlacznie z adresem i nr dowodu lub paszportu. Pozytywne testy z automatu wysylaja do niemieckiego sanepidu. Nie wiem czy mozesz podac polski adres a jak podasz lipny niemiecki i nie będzie Cię tam w przypadku pozytywnego wyniku testu to nie bedzie wesolo.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1005 PostWysłany: 07 Lut 2021 23:55 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
pbak napisał(a):
a jak Ci wyjdzie pozytyw we Frankfurcie, to myslisz, ze puszcza Cie dalej do Polski?


To jest bardziej zasadnicze pytanie. Czy jest dziś sens gdziekolwiek się ruszać dla osoby, która nie przechorowała covid bądź nie jest zaszczepiona. Ryzyko utknięcia gdzieś na świecie jest spore, bo jednak złapać wirusa nie jest trudno. Przebieg SARS-cov-2 też jest loterią, nawet przy założeniu że podróżuje młoda, zdrowa osoba.
Ps. Nie chcę być źle zrozumiany, nie straszę, tyle że nawet zwykłe przeziębienie potrafi pokrzyżować plan na wyjeździe, zwłaszcza trochę bardziej ambitny.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#1006 PostWysłany: 08 Lut 2021 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Nataljuz napisał(a):
Czy orientujecie się jak wyglada kwestia testowania niemowląt przed przylotem do Polski?
Ja i maz będziemy mieć zrobiony test (zakładając wynik negatywny). Czy 3 miesięczne niemowlę tez musi mieć aktualny test?

barka napisał(a):
Z tego co wiem to niestety nie ma wyjatkow związanych z wiekiem.

miriam napisał(a):
@barka Są.

jeszcze raz wołam @miriam w celu poinformowania nas w jaki sposób dzieci są zwolnione z testów (w celu uniknięcia kwarantanny). Bardzo chętnie się dowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1007 PostWysłany: 08 Lut 2021 17:07 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Najlepiej miec antygenowy na lotnisku w PL
Wtedy w razie pozytywnego kwarantanna w domu 😂
Tak przy okazji -
ma ktos jakies przecieki czy i kiedy warszawskie lotnisko CHopina wprowadzi opcje jak we Wroclawiu?


czy w razie robienia testu PCR prywatnie w celu odbybcia podrózy to czy od momentu pobrania próbki do momentu otrzymania wyniku negatywnego jest sie z automatu wrzuconym na kwarantanne?
jak to wyglada, czy ktos wie lub zna podstawe prawna ?


Ostatnio edytowany przez Abcn 08 Lut 2021 18:00, edytowano w sumie 2 razy
Ch W
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1008 PostWysłany: 08 Lut 2021 17:56 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Nie.
Jak robisz prywatnie bez skierowania nie jesteś na kwarantannie. Dopiero jak masz wynik pozytywny to w moim przypadku po 20 minutach było info na IKP o izolacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#1009 PostWysłany: 08 Lut 2021 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
Okazuje się, że słowa rzecznika MZ a nie rozporządzenie stanowi prawo. Tym razem bardzo sympatyczna pani Strażniczka powiedziała, że jeśli to jedna dawka, to mnie nie wpuści bez kwarantnny. Nie chciałem psuć miłej atmosfery i wyciągnąłem mój sprawdzony kwit.

Z tego co widziałem Ukraińców wpuszczali bez kwarantnny za testy - nawet całkiem szybko to szło.

*Wracałem spoza UE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1010 PostWysłany: 08 Lut 2021 22:51 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Aby mieć test „za darmo” musisz mieć skierowanie, które vide jest podejrzeniem, że masz koronę. Skierowanie daje Ci lekarz, więc z automatu jesteś „podejrzany” o posiadanie korony. Dlatego kwarantanna. Jak już kolega wyżej napisał - prywatnie nie dostaniesz kwarantanny dopóki wynik nie będzie pozytywny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1011 PostWysłany: 09 Lut 2021 22:14 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
sir_xarn napisał(a):
pingwin_

Nie musi, nie trzeba. W razie bezpodstawnego wpisania na kwarantannę Sanepidowi pokazujesz wynik testu. "Papierek" nic nie zmienia.
"Przedłożenie" wyniku testu SG jest niezależne od zwolnienia z kwarantanny z mocy prawa.
z FB od osoby wlatujacej niedawno do Polski:

"Update dla wszystkich co będą leciec:
podczas lotu wypełnia się formularz do sanepidu i po przylocie nie sprawdzają testów , ale za to jest sie automatycznie wpisanym ma kwarantanne, która trzeba samodzielnie znieść dzwoniac do sanepidu i trzeba im wysłać maila z wynikiem negatywnym.. dobrze że gdzieś jest taka informacja w ogole bo ja przez przypadek bylam w domu"

Czyli z tym brakiem automatycznej kwarantanny nie zawsze jest tak rozowo.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Nosacz uważa post za pomocny.
 
      
#1012 PostWysłany: 09 Lut 2021 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
Ale to dotyczy przylotów w ramach Schengen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1013 PostWysłany: 09 Lut 2021 23:26 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
no wiem, wszystkie moje wypowiedzi w tym temacie dotycza tego przypadku, bo na innych sie nie znam :-)
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#1014 PostWysłany: 10 Lut 2021 12:57 

Rejestracja: 27 Sty 2019
Posty: 10
Wracałem tydzień temu z Schengen Ryanairem.
Nikt z obsługi naziemnej nie wymagał karty lokalizacyjnej.
Nikt z podróżnych (ok. 100 osób) ich nie wypełniał.
W trakcie lotu nikt nie zająknął się o kartach lokalizacyjnych.
Część osób (w tym ja) miała negatywny wynik testu zrobionego do 48 h.
Pozostali nie mieli.

Taka sytuacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1015 PostWysłany: 10 Lut 2021 13:00 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Ciekawe jak wtedy sanepid nakłada kwarantannę na takich ludzi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1016 PostWysłany: 10 Lut 2021 13:17 

Rejestracja: 27 Sty 2019
Posty: 10
Zastanawia mnie, w jaki sposób Ryanair wytłumaczył się z nieprzekazania kart podróżnych...

Obsługa lotniska - tym nielicznym, którzy o to pytali - polecała kontaktować się bezpośrednio z Sanepidem (żeby na siebie donieść?).

Ja miałem test, dla świętego spokoju zadzwoniłem na infolinię GIS. Tam powiedziano mi, że to nieładnie, że nie zbierano kart, fajnie, że mam negatywny wynik i jak chcę, to mogę zadzwonić do lokalnego Sanepidu.

Tak że tego.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek lubi ten post.
 
      
#1017 PostWysłany: 10 Lut 2021 15:25 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 9
TL;DR - zgodnie z przepisami, jeśli lecisz w Schengen i masz negatywny test - nie masz kwarantanny, nie robisz nic. Działania i informacje linii lotniczych i Sanepidu mogą jednak być niezgodne z obecnymi regulacjami (bo to się zmienia co parę tygodni).

Jan z Janowa napisał(a):
Zastanawia mnie, w jaki sposób Ryanair wytłumaczył się z nieprzekazania kart podróżnych...

Obsługa lotniska - tym nielicznym, którzy o to pytali - polecała kontaktować się bezpośrednio z Sanepidem (żeby na siebie donieść?).


Linia nie musi przekazywać kart sanepidowi. Obowiązek ten został zniesiony

pingwin_ napisał(a):
Ciekawe jak wtedy sanepid nakłada kwarantannę na takich ludzi...


Sanepid nie nakłada, nakładasz sobie sam.

pbak napisał(a):
sir_xarn napisał(a):
pingwin_

Nie musi, nie trzeba. W razie bezpodstawnego wpisania na kwarantannę Sanepidowi pokazujesz wynik testu. "Papierek" nic nie zmienia.
"Przedłożenie" wyniku testu SG jest niezależne od zwolnienia z kwarantanny z mocy prawa.
z FB od osoby wlatujacej niedawno do Polski:

"Update dla wszystkich co będą leciec:
podczas lotu wypełnia się formularz do sanepidu i po przylocie nie sprawdzają testów , ale za to jest sie automatycznie wpisanym ma kwarantanne, która trzeba samodzielnie znieść dzwoniac do sanepidu i trzeba im wysłać maila z wynikiem negatywnym.. dobrze że gdzieś jest taka informacja w ogole bo ja przez przypadek bylam w domu"

Czyli z tym brakiem automatycznej kwarantanny nie zawsze jest tak rozowo.


Informacja z FB od osoby wlatującej do Polski nie jest do końca precyzyjna/prawdziwa. Formularze lokalizacyjne nie są do sanepidu. Jednakże automatyczna kwarantanna polega na tym, że ty ją masz i ty ją zgłaszasz (zgodnie z regulacjami).

Jesli lecisz w Schengen, nie masz negatywnego wyniku to na kwarantannę zgłaszasz się sam (nie wpadasz w "system" kontroli przepływu osób). Jak masz negatywny, nie robisz nic. Jak ktoś cię bezpodstawnie wpisze na kwarantannę - wtedy dzwonisz i odkręcasz. Obowiązek poddania się kwarantannie jest z mocy prawa, a nie decyzji Sanepidu, informacji z linii lotniczej, opinii pracownika sanepidu na infolinii ani wiadomości od cioci. Tak to działa. System jest z założenia opiera się uczciwości podróżujących. Co z tym ludzie zrobią, ich sprawa.

Jeśli lecisz spoza Schengen, trafaiasz na kwarantannę na podstawie powrotu do PL spoza UE. Do systemu Sanepidowego trafiasz przez dane ze SG, chyba że pokażesz im test - wtedy jesteś zwolniony/a i nie powinieneś tam na kawarantannę. Jeśli trafisz - dzwonisz i odkręcasz.

Żeby nie było, że to wszystko to moje dyrdymały, to właśnie skończyło się 10 dni od mojego powrotu - zob post z 30.01 . IKP czyste, żadnych powiadomień, nikt nie zapukał do drzwi (dotyczy mnie i wszystkich współpasażerów, dane lokalizacyjne podaliśmy prawidłowe przewoźnikowi).

Admina z góry przepraszam za tyle cytatów w wiadomości, ale temat jest na tyle zagmatwany, że chyba tylko w formie Q&A można w miarę precyzyjnie wyjaśnić wątpliwości.

Na koniec uwaga! - obecny stan obowiązuje do 14 lutego. Co będzie potem, zobaczymy.

To tyle z mojej strony ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
mordek uważa post za pomocny.
 
      
#1018 PostWysłany: 10 Lut 2021 15:51 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Wychodzisz z zalozenia, ze regulacje wszedzie sa stosowane w dokladnie ten sam sposob.
Wychodzisz z zalozenia, ze linia nie przekazuje juz danych do Sanepidu bo tego nie musi - ale pewnie moze i pewnie czasami tak robi.
Tak samo wychodzisz z zalozenia ze Sanepid automatycznie nie naklada kwarantanny choć sa przyklady na to, ze czasami tak sie dzieje.

Moral z tego jest jeden, teoria to jedno a praktyka to drugie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Lut 2021 19:47, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1019 PostWysłany: 10 Lut 2021 16:25 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 9
Teoria jedno, praktyka drugie to się zgadzam. Swoje posty pisałem nie w oparciu o "widzimisię", ale dosyć żmudną analizę wszystkich kolejnych wersji rozporządzenia i jego zmian w LEXie. +zweryfikowane w rzeczywistości.

Ale jeśli przepisy mówią jedno (teoria), ty się do nich stosujesz, a odwiedzą cię Policjanci bo wg Sanepidu powinieneś siedzieć w domu i dostaniesz mandat., to możesz się odwołać i wygrasz (decyzji sądu po twojej myśli żaden prawnik Ci nie obieca na 100%). Żadnych kar i obostrzeń nie można jednak interpretować rozszerzająco (stąd moje sceptyczne podejście do wszystkich informacji które są w sprzeczności z przepisami).

Jak działa administracja w naszym kraju pomimo jasnych i niejasnych regulacji to temat na odrębną historię...

Niech każdy robi co chce. Jak ktoś będzie potrzebował pomocy prawnej to piszcie na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
j_a uważa post za pomocny.
 
      
#1020 PostWysłany: 10 Lut 2021 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
zawiert napisał(a):
A co jeśli by zrobić test na lotnisku FRA? Antygen robią za 59E, niewiele (relatywnie) drożej niż 200zł we WRO przed kontrolą graniczną. Teścik będzie zaliczony jako 'zagraniczny', ale robiony w bardziej kontrolowanych warunkach. Pomijając zasadność wydania kasy na testy (300E albo 10dni aresztu domowego przy 5 pax), to plan ten ma jakieś inne 'dziury'?


A sprawdziłeś, gdzie we FRA robią testy? Z tego co widziałem, to poza strefą tranzytową, więc musiałbyś "wyjść" z lotniska. A to wiąże się z "wjazdem" na teren Niemiec, co jest chyba jeszcze bardziej kłopotliwe aktualnie.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group