Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#1381 PostWysłany: 11 Kwi 2021 11:00 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
@tomeki

Zapewne wystarczyło SG okazać dowód osobisty :D wtedy musi użyć klawiatury wpisać ob Polski PESEL

Im jest wygodniej wprowadzić po paszporcie: przepuszcza paszport przez czytnik i gotowe, zatwierdza i następny


refiko napisał(a):
Jak jest z testem na powrocie do Polski? Sądziłem, że muszę go wykonać w Polsce, aby uniknąć kwarantanny.
Z informacji jakie widzę tutaj, https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/aktu ... egoly.html mogę przedstawić test wykonany za granicą, nie dalej niż na 48h.

W skrócie mogę robić test u Hiszpanów i przestawić go już w Polsce, aby uniknąć kwarantanny czy jednak muszę robić już w Polsce, powiedzmy że na lotnisku Chopina?


Są oba warianty, ale ten za granicą zwalnia od razu z kwarantanny

.....
osoby posiadające negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 (w języku polskim lub angielskim);

powinien zostać wykonany za granicą przed powrotem/wjazdem do Polski,
w chwili przekraczania granicy z Polską wynik testu nie może być starszy niż 2 doby licząc od momentu uzyskania wyniku tego testu,
ujemny wynik testu przedkłada się funkcjonariuszom Straży Granicznej lub Policji na ich żądanie,
....
https://www.gov.pl/web/gis/komunikat-gl ... nitarnego6


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Kwi 2021 14:59, edytowano w sumie 1 raz
2w1
Góra
 Profil Relacje PM off
refiko lubi ten post.
refiko uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#1382 PostWysłany: 11 Kwi 2021 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Zadziała dowód, gdy przyjedziesz np z Mołdawii?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Kwi 2021 15:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1383 PostWysłany: 11 Kwi 2021 15:46 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Pomyśl, oczywiście tak

Na powrocie pełnoprawny dokument podróży nawet wracając np z Sri Lanki:)


Ostatnio edytowany przez dg72, 11 Kwi 2021 18:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#1384 PostWysłany: 11 Kwi 2021 15:56 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Ethlinn napisał(a):

Z tego co mi powiedział Sanepid to strażnik graniczny ma prawo nałożyć kwarantannę na numer paszportu. Po prostu sprawdzajcie czy nie da się na PESEL/pytajcie na co nakłada i wtedy musicie poprosić laboratorium, żeby Wam wpisało do EWP wynik testu z tą informacją. W moim przypadku musiał być to numer paszportu.



W kwestii formalnej, czy to Straż Graniczna nakłada kwarantannę, czy Służba sanitarna (tzw. Sanepid czy GIS)? Bo zarówno z linka
https://www.gov.pl/web/gis/komunikat-gl ... nitarnego6
jak i z rozporządzenia wynika wg mnie, że przybywający do Polski (w okreslony sposób, bo nie każdy) ma przekazać dane tj. imię, nazwisko i pesel a jeśli nie ma nr pesel, to nr paszportu i te dane Straż Graniczna przekazuje do Sanepidu-Gisu poprzez wprowadzenie tych danych do systemu informatycznego resortu zdrowia, co pociaga za sobą nałożenie kwarantanny.
Czy obywatel polski może nie mieć pesela, mówimy o relatywnie młodych ludziach a nie urodzonych w 1908 (o ile tacy są)? Bo jesli każdy ma pesel i legitymuje się polskim paszportem to wychodzi na to, że obowiązkiem straży jest przekazać pesel a nie dane, które ten strażnik sobie wymyślił. Bo będzie tak, że jeden strażnik ubzdura sobie podanie nr paszportu, drugi poda nr dowodu, trzeci poprosi o NIP (osoby fizyczne też go miewają) - w końcu jak samowola, to na całego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1385 PostWysłany: 11 Kwi 2021 18:11 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Jak wygląda powrót z UE do KRK? Ktoś sprawdza testy/nakłada kwarantannę?
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1386 PostWysłany: 11 Kwi 2021 20:58 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Nakładają, jeśli nie pokażesz testu, lub nie zrobisz go np na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1387 PostWysłany: 11 Kwi 2021 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
dg72 napisał(a):
Pomyśl, oczywiście tak

Na powrocie pełnoprawny dokument podróży nawet wracając np z Sri Lanki:)

No tak, tylko, czy nie wpiszą nr dowodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1388 PostWysłany: 11 Kwi 2021 23:19 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
W KRK na przylotach z UE zrobiono 4 stanowiska - 2 dla osób z testem, 2 dla osób na kwarantannę.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1389 PostWysłany: 12 Kwi 2021 09:15 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Wczoraj robiliśmy w WAW szybki test antygenowy po powrocie, po wyjściu z samolotu z Lizbony czekała obsługa z karteczką TEST COVID, przewożą pasażerów do punktu pobrań. W kolejce może 7 pasażerów, a od wejścia do punktu do wyjścia z wynikiem - 2h. Kompletny brak organizacji, temu drukarka nie drukuje a tamtemu myszka nie klika. Koszt 170 zł., płatność wyłącznie kartą. Jedna osoba robiła test, druga na przymusową kwarantannę się zgłosiła w SG, aktualnie nikt nie ma nałożonej kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1390 PostWysłany: 12 Kwi 2021 17:01 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Jak wygląda nakładanie kwarantanny na osoby przejeżdżające samochodem granice (np z Niemcami)? Chyba nie ma granicy zamkniętej, więc chyba kontrola wyrywkowa? To też chyba znaczy, że kto przyjechał zza granicy, musi się zgłosić do sanepidu sam i pokazać dowód, że jest „czysty”?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1391 PostWysłany: 12 Kwi 2021 19:51 

Rejestracja: 10 Kwi 2021
Posty: 4
ponieważ wczoraj o 9:53 oficjalnie zostałam wolnym skrzatem, to może jeszcze wyprostuję parę faktów z mojej relacji.

Przemm napisał(a):
W kwestii formalnej, czy to Straż Graniczna nakłada kwarantannę, czy Służba sanitarna (tzw. Sanepid czy GIS)? Bo zarówno z linka
https://www.gov.pl/web/gis/komunikat-gl ... nitarnego6
jak i z rozporządzenia wynika wg mnie, że przybywający do Polski (w okreslony sposób, bo nie każdy) ma przekazać dane tj. imię, nazwisko i pesel a jeśli nie ma nr pesel, to nr paszportu i te dane Straż Graniczna przekazuje do Sanepidu-Gisu poprzez wprowadzenie tych danych do systemu informatycznego resortu zdrowia, co pociaga za sobą nałożenie kwarantanny.
Czy obywatel polski może nie mieć pesela, mówimy o relatywnie młodych ludziach a nie urodzonych w 1908 (o ile tacy są)? Bo jesli każdy ma pesel i legitymuje się polskim paszportem to wychodzi na to, że obowiązkiem straży jest przekazać pesel a nie dane, które ten strażnik sobie wymyślił. Bo będzie tak, że jeden strażnik ubzdura sobie podanie nr paszportu, drugi poda nr dowodu, trzeci poprosi o NIP (osoby fizyczne też go miewają) - w końcu jak samowola, to na całego.


Prawdopodobnie jest tak, że cudzoziemcy powinni mieć na nr paszportu a obywatele polscy na PESEL - tak ja się domyślam. Może byłam jednym z nielicznych przypadków, którym wpisali na nr dokumentu, a może po prostu strażnicy wpisują tam co chcą albo co im się zeskanuje. My musieliśmy okazać paszporty - jako że przekraczaliśmy granicę Polski, a na karteczce podawaliśmy panu tylko dane teleadresowe związane z przebywaniem na kwarantannie, nic więcej.

BTW Pani z laboratorium (która wpisywała mi wynik 3 razy, dwa razy na nr paszportu i raz na PESEL, bo mimo poprzednich wpisów ciągle wisiałam na kwarantannie, a ograniczenia wpisów nie ma żadnego) poinformowała nas, że wynik wpisuje się ALBO po peselu ALBO po nr paszportu. Nie można wpisać obu na raz.

W przeciwieństwie do kwarantanny nałożonej na nr dokumentu oraz tego, co można znaleźć w pytaniach i odpowiedziach IKP, prywatne negatywne wyniki testów jednak się wyświetlają na koncie pacjenta po synchronizacji do EWP. Mi się wyświetlił jeden z wpisanych wyników, być może ten wpisywany na PESEL :P

Kiedy następuje synchronizacja z laboratorium do EWP i z EWP do aplikacji kwarantanny dalej nie wiadomo. Na pewno nie jest to o pełnych godzinach. Ja czekałam kilka godzin i dziwnym trafem zostałam oficjalnie zwolniona z kwarantanny w apce w momencie kolejnej rozmowy z panią z Sanepidu 'co jest grane', po tym jak padły słowa "no ja tu widzę, że nie ma pani już kwarantanny". Może nastąpił efekt obserwatora, nigdy się nie dowiemy :P Pani poinformowała mnie, że "przecież widzę że poszedł do pani SMS z informacją, że kwarantanna została zniesiona". Do tej pory nic nie dostałam :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Kwi 2021 21:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1392 PostWysłany: 12 Kwi 2021 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1236
srebrny
Kothson napisał(a):
Wczoraj robiliśmy w WAW szybki test antygenowy po powrocie, po wyjściu z samolotu z Lizbony czekała obsługa z karteczką TEST COVID, przewożą pasażerów do punktu pobrań. W kolejce może 7 pasażerów, a od wejścia do punktu do wyjścia z wynikiem - 2h. Kompletny brak organizacji, temu drukarka nie drukuje a tamtemu myszka nie klika. Koszt 170 zł., płatność wyłącznie kartą. Jedna osoba robiła test, druga na przymusową kwarantannę się zgłosiła w SG, aktualnie nikt nie ma nałożonej kwarantanny.


Czyli tak jak twierdzi lotnisko, jeśli ktoś zrobi po przylocie, na lotnisku właśnie, to SG która pełni rolę służby sanitarnej w ogóle nie nakłada na taką osobę kwarantanny? (a nie : nakładają mimo wszystko, a dopiero sanepid zdejmuje)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1393 PostWysłany: 16 Kwi 2021 22:15 

Rejestracja: 25 Maj 2016
Posty: 53
Podejrzewam, że będzie ciężko z taką informacją, ale czy ktoś leciał z USA do Polski i udało mu się uniknąc kwarantanny z zaświadczeniem o szczepieniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1394 PostWysłany: 17 Kwi 2021 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@barciur Rozumiem że poszukujesz informacji praktycznej, ale skoro Polska wpuszcza osoby zaszczepione, to dlaczego osoba wjeżdżające z USA miałaby nie uniknąć kwarantanny, posiadając zaświadczenie o szczepieniu. Ważne żeby to była jedna ze szczepionek dopuszczonych w UE.
Zawsze możesz też zadzwonić do GIS i się upewnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1395 PostWysłany: 17 Kwi 2021 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Czy wracając z TFS do WMI z dzieciakami 6 i 8 lat trzeba mieć dla dzieci także test na powrocie ?
(Aby one nie miały kwarantanny)

Czy można im nie robić bo podchodzą pod punkt z nauką w PL ?

Czy każdy dzieciak musi mieć test ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1396 PostWysłany: 17 Kwi 2021 13:22 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
Na stronie RPO stan prawny z dnia 07. 04. 2021
Kod:
Z obowiązku odbycia kwarantanny granicznej zwolnione są m.in. następujące osoby:
uczniowie pobierający naukę w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki (§ 3 ust.2 pkt 5 rozp.RM)


https://www.rpo.gov.pl/pl/content/kwarantanna-test-zwolnienie-granica-dziecifaq-kwiecien-2021
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1397 PostWysłany: 17 Kwi 2021 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
@Chupacabra

Rozumiem zatem że zarówno rodzice jak i dzieci nie muszą mieć testów czy to z TFS czy zrobionego przed SG już na WMI ?
I nie będzie nałożona żadna kwarantanna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1398 PostWysłany: 17 Kwi 2021 15:08 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Może ktoś potwierdzi, kto wracał z wyjazdu z dziećmi w kwietniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1399 PostWysłany: 17 Kwi 2021 15:22 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Nie potwierdzam. Funkcjonariusz SG powiedział, że ten wyjątek dotyczy osób zamieszkałych poza Polską, które przyjeżdżają do Polski z dziećmi, a zarówno dzieci jak i rodzice maja miejsce zamieszkania poza Polską.

Inna sprawa to burdel z kwarantannami. My i starsze dzieci mamy kwarantanny w IKP, a dwójka ośmiolatków nie ma. Nie wiem jak to działa. Po sprawdzeniu IKP okazało sie, że te najmłodsze dzieci miały kwarantannę miesiąc temu (jedno dziecko z klasy miało COVID), ale nikt nas o tym nie powiadomił, nikt nie sprawdzał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1400 PostWysłany: 17 Kwi 2021 16:09 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 219
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
Wszystko zależy od strażnika granicznego i tego jak będzie rozumiał przepisy ;) Najlepiej mieć testy w Polsce zamówione w razie jakby nie pykło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group