Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 06 Mar 2021 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4523
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Nie wiem czy tak jest na każdym przejściu granicznym, ale w Hrebennem dziecko wracające do PL z legitymacją szkolną oraz opiekunowie prawni są zwalniani z kwarantanny bez testów, bez specjalnych wyjaśnień
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#1142 PostWysłany: 07 Mar 2021 07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Da się zdjąć kwarantannę wracając z dzieckiem. W poprzednią niedzielę znajomi wrócili z CUN. SG z automatu wrzuciła ich na kwarantannę, nie chcieli nic słuchać. Powiedzieli żeby kontaktować się z sanepidem. W poniedziałek rano kumpel zadzwonił na infolinię, przedstawił jak to wygląda w rozporządzeniu i dostał info że odezwie się do nich lokalny sanepid, ok. południa oddzwonili, przesłał zaświadczenia że dzieci się uczą i tym sposobem po 12 kwarantannę zniesiono.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1143 PostWysłany: 07 Mar 2021 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
Jak to jest przy powrocie do Polski spoza UE?
Dokładnie z Ukrainy. Obowiązkowa kwarantanna 10dni.
Oprócz testu wykonanego przez przyjazdem do Polski zwalnia też status studenta. Co wydaje mi się trochę niedorzeczne. Jak to działa w praktyce? Czy przy kontroli wystarczy pokazać ważna legitymację studencką? Czy nie ma tak łatwo i powód podróży musi być związany ze studiami (np. wymiany studenckie?) Sprawdziłem stronę SG i jest dokładnie napisane:

"Ponadto z kwarantanny, po przekroczeniu polskiej granicy zwolnieni są również:

(...)

2. studenci, uczestnicy studiów podyplomowych, kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia, a także doktoranci kształcący się w Polsce lub, w przypadku obywateli polskich, w innych państwach oraz osoby prowadzące działalność naukową w Polsce lub, w przypadku obywateli polskich, w innych państwach,"
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1144 PostWysłany: 07 Mar 2021 09:16 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 943
niebieski
Rozumiecie sens tego przepisu? Powiedzmy połowa wyjeżdżających na urlop jest zwolniona z kwarantanny, połowa nie. Takie "bykowe"? :lol: Ciekawe, czy w wakacje też to będzie działało.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1145 PostWysłany: 07 Mar 2021 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@j_a może rodzina jakiegoś khem osła miała lecieć na wakacje i zacebulowali na teście na powrót.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#1146 PostWysłany: 07 Mar 2021 11:10 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Ależ tak samo wygląda to w przypadku studentów (którzy w większości są online). Nie ma przepisu, który zwalniałby ich na podstawie tego, że wracają z wyjazdu związanego ze studiami. Mogą sobie wracać z wakacji, a i tak są zwolnieni z kwarantanny. Słabe, ale akurat moja narzeczona na tym lada moment skorzysta. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1147 PostWysłany: 07 Mar 2021 11:47 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 943
niebieski
Mimo że kategoria absurdalnych przepisów covidowych jest mega silnie reprezentowana we wszelkich kategoriach, to jednak ten przepis zwalniający z kwarantanny robi wrażenie. :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1148 PostWysłany: 07 Mar 2021 12:44 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1434
złoty
Ten przepis o zwolnieniu z kwarantanny dla uczących się i studiujących oraz opiekunów został przyjęty jakiś czas temu, kiedy kwarantanna obowiązywała tylko dla cudzoziemców przyjeżdżających spoza UE (Polacy i inni obywatele UE byli zwolnieni). Miał początkowo dotyczyć zagranicznych studentów i uczniów przyjeżdżających do Polski w celu pobierania nauki. Cel był taki (czy uzasadniony to inna sprawa), żeby Ukraińcy przyjeżdżający do pracy siedzieli w kwarantannie, a ci na studia czy do szkoły nie musieli.

Ponieważ Polaków kwarantanna nie dotyczyła, to do przepisu wpisano studentów i uczniów bez rozróżniania obywatelstwa, bo i tak mógł się siłą rzeczy stosować tylko do cudzoziemców.

Potem wprowadzono kwarantannę dla Polaków i przepis o zwolnieniu uczniów/studentów zaczął żyć własnym życiem. Na niektórych przejściach granicznych początkowo stosowano go zgodnie z pierwotną intencją tylko wobec cudzoziemców przyjeżdżajacych do Polski w celu pobierania nauki. Ale stopniowo zaczęto go stosować zgodnie z dosłownym brzmieniem - wobec wszystkich studentów i uczniów wraz z opiekunami, czyli np. też polskich rodziców z dzieckiem wracających z wakacji.

W międzyczasie było kilka zwrotów akcji i nikt już nie pamięta, czemu ten przepis pierwotnie służył. I tak sobie trwa siłą bezwładu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
j_a uważa post za pomocny.
 
      
#1149 PostWysłany: 07 Mar 2021 13:02 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3591
srebrny
Oczywiście, że to bzdurny przepis, bo w większości przypadków przecież szkoły i studia są zdalne. :) A uczniowie klas I-III też mogliby posiedzieć na kwarantannie przed powrotem do szkoły.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1150 PostWysłany: 07 Mar 2021 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Akna napisał(a):
@j_a może rodzina jakiegoś khem osła miała lecieć na wakacje i zacebulowali na teście na powrót.


Jest jeszcze jeden powód dla którego nie wszyscy robią testy przed powrotem, test może okazać pozytywny, a może nie być to prawdą, i lądujesz z rodziną na 10-14 dni na własny koszt gdzieś w hotelu, potem opłacasz sobie powrót, większość ubezpieczeń pokrywa tylko świadczenia i powroty osobom które miały "pozytywa", a na kwarantannę zamykają całą rodziną więc nie zawsze chodzi o polską cebulę. Trzeba też brać pod uwagę tego typu przypadki.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1151 PostWysłany: 07 Mar 2021 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@juggler5 chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1152 PostWysłany: 07 Mar 2021 14:24 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Czy ktoś przerabiał czy test robiony przed powrotem do kraju jest w kraju uznawany? Myślę nad Zanzibarem, lot Qatarem. Ci mają wymóg przedstawienia negatywnego testu przed check-in w Tanzanii. Czy później, w PL, ten sam wynik testu będzie mnie zwalniał z kwarantanny? Rodzina 2+2

PS. Jedno z dzieci jest w zerówce, więc statusu "ucznia" nie posiada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1153 PostWysłany: 07 Mar 2021 14:28 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 943
niebieski
Ludziom, którzy nie przechorowali korony lub nie są zaszczepieni to ja osobiście gratuluję odwagi w podejmowaniu podróży dla przyjemności. Ewentualnie radosnego, optymistycznego podejścia do życia 8-)
Z drugiej strony chyba coraz trudniej o takich optymistów, niektóre akcje załamują najtwardszych. Przykładem niedawna historia z powrotami z Portugalii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1154 PostWysłany: 07 Mar 2021 14:35 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 500
niebieski
@j.a. gdzie tu odwaga - statystyki wskazują, że dla ludzi przed 40, bez dodatkowych chorób korona nie jest śmiertelna, więc samej korony pod kątem zdrowotnym oni mogą się nie obawiać .

Przykład powrotów z Portugalii pokazuje, że dla tej grupy nie tak groźna korona, jak jej zwalczanie przez rządy i przechorowanie, albo szczepienie nic by tu nie zmieniło, bo Niemcy po prostu nie wpuścili do samolotów obcokrajowców stanem ich zdrowia w żaden sposób się nie kierując.
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
#1155 PostWysłany: 07 Mar 2021 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4447
srebrny
Kolejne pytanie do akademickiej dyskusji ;)
Podróżujący z PL robi test antygenowy przed wyjazdem, wraca przed upływem 48 godz. do kraju.
SG i sanepid uwzgledni ten test jako zwalniający z kwarantanny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1156 PostWysłany: 07 Mar 2021 15:00 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
j_a napisał(a):
Ludziom, którzy nie przechorowali korony lub nie są zaszczepieni to ja osobiście gratuluję odwagi w podejmowaniu podróży dla przyjemności. Ewentualnie radosnego, optymistycznego podejścia do życia 8-)
Z drugiej strony chyba coraz trudniej o takich optymistów, niektóre akcje załamują najtwardszych. Przykładem niedawna historia z powrotami z Portugalii.


Wiesz, różnie są sytuacje w życiu. Ja mam dziecko przewlekle chore, z kilkoma pobytami w szpitalu w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pod koniec roku zmarł mój ojciec. Całą rodziną potrzebujemy po prostu wyjazdu i odpoczynku. A covid jest na końcu mojej prywatnej listy zmartwień.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1157 PostWysłany: 07 Mar 2021 16:10 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 943
niebieski
@Tomasz101 To, że przed 40 ludzie rzadko umierają na covid czy nawet trafiają do szpitala, nie znaczy że zarażenie nie popsuje skutecznie wakacji. Może popsuć na wiele sposobów, od złapania infekcji choćby bezobjawowej, pozytywny test potrafi popsuć wyjazd i generować straty. Kasłanie i gorączka przez tydzień wakacji też nie jest dobrym wspomnieniem. Albo panika w którymś kraju, wiem dlaczego niektórym odechciało się podróżowania po akcji w Portugalii (tam to do końca nie wiadomo, czy nie była to czyjaś nadgorliwość albo zwykły bałagan).

@eowen Swoje zdanie podtrzymują. Nie neguję potrzeb ludzi do podróżowania, sam nie mogę usiedzieć w domu, ale warto skalkulować ryzyko dodatkowego stresu. Znaczy jakimś czarterem na Jukatan czy Zanzibar można lecieć i odpocząć bez ryzyka kwarantanny i przedłużenia wyjazdu, ale złapać to cholerstwo w samolocie pełnym ludzi nie jest wcale tak trudno. Nawet jeśli ktoś bardzo potrzebuje wyjazdu, to ryzyko nie znika.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1158 PostWysłany: 07 Mar 2021 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
j_a napisał(a):
złapać to cholerstwo w samolocie pełnym ludzi nie jest wcale tak trudno.

Właśnie jest trudno. Nie jest to niemożliwe jeśli nie działa klimatyzacja (przykład lotu EK do NZ z międzylądowaniem w Malezji) ale w przeciwnym wypadku, gdy ludzie noszą maseczki, ryzyko zarażenia jest w rzeczywistości minimalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1159 PostWysłany: 07 Mar 2021 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1851
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@j_a po części podzielam Twoje zdanie. Jest to spore ryzyko obecnie i faktycznie choroba czy też nagłe zmiany przepisów mogą popsuć wyjazd. Jednych znajomych w zeszłym roku w połowie urlopu ściągnęli z Kuby, a innych ze Sri Lanki bo trzeba wracać więc już nawet takie akcje mogą zepsuć wakacje. Ja mimo to od czasu do czasu chcę gdzieś się wyrwać. Za 1,5 tygodnia mam loty do Kostaryki. Lecę sam. Jak utknę to utknę sam, nie będę miał na sumieniu kogoś kogo namówiłem na wyjazd. I sam będę szukał rozwiązania sytuacji. Sam covid przeszedłem na przełomie stycznia/lutego obecnego roku więc akurat o samo zarażenie się nie obawiam. Jedynie jakieś nagłe obostrzenia gdzieś po drodze mogą mi zepsuć plany.
Dlatego ja uważam, że jeśli ktoś chce podróżować w czasach pandemii to niech robi to albo sam albo z osobami świadomymi sytuacji bez namawiania w stylu "ee tam nie ma co się bać, nic się nie stanie po drodze" i siania innych pseudopandemicznych haseł i w drugą stronę uważam, że nie ma co piętnować osób, które mimo wszystko na własną odpowiedzialność chcą gdzieś pojechać ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#1160 PostWysłany: 07 Mar 2021 16:31 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
@j_a

Ja właśnie za kilka dni będę się testował w Skopje przed powrotem do Polski i pewnie będzie trochę stresu, bo zaszczepiony nie jestem, a zakażenie jeżeli przeszedłem to bezobjawowo i co najmniej rok temu. ;) Ale podchodzę do tego w ten sposób, że gdyby jakimś cudem wyszedł pozytyw to będzie to pewna forma wspomnienia z wakacji, przymusowe 10 dni w Macedonii... :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group