Akceptuj臋 i chc臋 ukry膰 komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania tre艣ci i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologi臋 t臋 wykorzystuj膮 r贸wnie偶 nasi partnerzy. Szczeg贸艂owe informacje dotycz膮ce plik贸w cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajduj膮 si臋 w Polityce prywatno艣ci. Zapoznaj si臋 z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Je偶eli nie wyra偶asz zgody, aby pliki cookies by艂y zapisywane na Twoim komputerze, powiniene艣 zmieni膰 ustawienia swojej przegl膮darki internetowej.



Wikipost
elwirka napisa艂(a):
"Nowe zasady dotycz膮ce: kwarantanny, test贸w i maseczek 馃樂.
Od 28.03.2022 obowi膮zuj膮 nowe zasady wjazdowe dla os贸b podr贸偶uj膮cych zar贸wno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma ju偶 obowi膮zku wype艂niania formularza lokalizacji pasa偶era,
- Nie ma obowi膮zkowych test贸w, zar贸wno po przylocie, jak i po wyl膮dowaniu,
- Nie ma obowi膮zku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony zosta艂 r贸wnie偶 obowi膮zek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, cho膰 w dalszym ci膮gu s膮 one zalecane w miejscach wi臋kszych skupisk pasa偶er贸w."
z facebookowej strony Krak贸w Airport.

PLF zb臋dny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotycz膮cy przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 138  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
#1061 PostWys艂any: 12 Lut 2021 16:36 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
@ncn Nie chce sie powtarzac, ale pelnej i rzeczowej informacji na pewno udziela Ci w infolinii SG pod numerem + 48 22 500 40 00 (od poniedzia艂ku do pi膮tku w godzinach: 08.15-16.15).
Koniecznie podziel sie tutaj wrazeniami, kiedy juz sie wszystkiego dowiesz.
馃ぃ馃ぃ馃ぃ
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Ci臋 do swojego poziomu, a potem pokona do艣wiadczeniem.
G贸ra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzie艅 w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzie艅 w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Pocz膮tek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wroc艂awia + hotel Pocz膮tek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wroc艂awia + hotel
#1062 PostWys艂any: 12 Lut 2021 18:06 

Rejestracja: 08 Pa藕 2019
Posty: 212
@snooka
Jeszcze raz k艂ania si臋 czytanie ze zrozumieniem. Ten formularz nie zawiera pouczenia o odpowiedzialno艣ci z 233 KK wi臋c wykluczona jest odpowiedzialno艣膰 z tego artyku艂u za sk艂adanie nieprawdziwych o艣wiadcze艅/zezna艅. A post臋powanie prowadzone na podstawie ustawy, to ewentualnie post臋powanie epidemiologiczne na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zaka偶e艅 i chor贸b zaka藕nych u ludzi. Gdyby kto艣 chcia艂 uzna膰, 偶e sk艂adasz to o艣wiadczenie w ramach post臋powania opartego na tej ustawie, to odpowiedzialno艣膰 z 233 KK nie grozi, bo nie ma pouczenia wymaganego przez ten przepis.
G贸ra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1063 PostWys艂any: 12 Lut 2021 21:39 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Tylko, 偶e fikcyjne" post臋powanie epidemiologiczne", nijak si臋 ma do art. 233 KK, nawet do jego paragrafu 6. Polecam komentarz do tego przepisu.
Pasa偶er samolotu nie jest bowiem uczestnikiem 偶adnego post臋powania administracyjnego.
G贸ra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
#1064 PostWys艂any: 13 Lut 2021 01:06 
Awatar u偶ytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Mia艂em da膰 zna膰 jak moje testy, wi臋c:
lot w 艣rod臋 p贸藕nym wieczorem LH FRA-WAW, standardowe wype艂nianie dw贸ch formularzy: na rodzin臋 i per pasa偶er (doros艂y). Na tych per pasa偶er dopisalismy r臋cznie o negatywnym wyniku testu.
P贸ki co 偶adnej kwarantanny nie ma, nic nigdzie nie zg艂asza艂em.
G贸ra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#1065 PostWys艂any: 14 Lut 2021 13:29 
Awatar u偶ytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
Tom Jed napisa艂(a):
@marek2011 Wlasnie zdaje sobie sprawe, ze niewiele, dlatego usilnie probowalem uzyskac odpowiedz droga mailowa, zeby w razie innej interpretacji SG podczas, kiedy bede przekraczal granice przedstawic wydrukowana odpowiedz "z centrali", ale chyba zamiast tego pozostanie mi wydrukowanie wszystkich swoich maili, ktore skrzetnie wszystkie instytucje olaly, do tego billingow z iloscia polaczen bez odpowiedzi i w razie jakichkolwiek problemow z SG pokazanie im tego wraz ze srodkowym palcem.

Odpisali co艣? Te偶 my艣l臋 do nich napisa膰 albo tylko do SG. Nied艂ugo l膮duj臋 spoza UE w Katowicach i nast臋pnego dnia mam lot powiedzmy GDN-UE i interesuje mnie czy okazanie SG boarding pass na ten kolejny lot zupe艂nie spraw臋 za艂atwi...


Ostatnio edytowany przez onufry_z 14 Lut 2021 14:50, edytowano w sumie 2 razy
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#1066 PostWys艂any: 14 Lut 2021 13:58 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
z艂oty
Blackall napisa艂(a):
Mia艂em da膰 zna膰 jak moje testy, wi臋c:
lot w 艣rod臋 p贸藕nym wieczorem LH FRA-WAW, standardowe wype艂nianie dw贸ch formularzy: na rodzin臋 i per pasa偶er (doros艂y). Na tych per pasa偶er dopisalismy r臋cznie o negatywnym wyniku testu.
P贸ki co 偶adnej kwarantanny nie ma, nic nigdzie nie zg艂asza艂em.


A偶 dziw, ale system (jako-tako) dzia艂a. Powr贸t 11. 02. 2021. Na formularzu lokacyjnym wpisa艂em podstaw臋 prawn膮 zwolnienia z kwarantanny i dzi艣 zosta艂em poproszony o przedstawienie dokument贸w zwalniaj膮cych z kwarantanny.
Co ciekawe SG twierdzi, 偶e to Sanepid sprawdza a Sanepid m贸wi, 偶e to SG. Oba organy poinformowa艂y mnie, 偶e sobie nawzajem przekazuj膮 informacj臋 o tym, 偶e nie podlegam kwarantannie.
G贸ra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#1067 PostWys艂any: 14 Lut 2021 16:58 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
@Chupacabra

W sensie ta podstawa prawna to informacja o posiadaniu negatywnego testu, tak?
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#1068 PostWys艂any: 14 Lut 2021 17:34 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
z艂oty
@LaMancha
To zale偶y od tego pod jaki punkt rozporz膮dzenia si臋 kwalifikujesz i co o艣wiadczy艂e艣 w formularzu lokacyjnym.
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#1069 PostWys艂any: 14 Lut 2021 17:40 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
@Chupacabra
Lot w SCHENGEN?
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#1070 PostWys艂any: 14 Lut 2021 17:42 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
z艂oty
Tak. Przy czym na lotnisku nie ma kontaktu z SG.
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#1071 PostWys艂any: 14 Lut 2021 18:44 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Sorry, sprawdzi艂em 4 ostatnie strony tematu i dalej nie wiem o co chodzi. Napisa艂e艣, 偶e skoro lot odbywa si臋 w strefie Schengen to nie ma podstawy prawnej do nadania Ci kwarantanny?
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#1072 PostWys艂any: 14 Lut 2021 19:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
z艂oty
@LaMancha tego nigdzie nie napisa艂em. Pisa艂em, 偶e b臋d膮c zwolnionym z kwarantanny na podstawie rozporz膮dzenia , zosta艂em skontrolowany i musia艂em udokumentowa膰 na jakiej podstawie jestem zwolniony. Przylatuj膮c ze strefy Schengen raczej nie spotkasz si臋 ze SG aby im okaza膰 dokumenty zwalniaj膮ce z kwarantanny, wi臋c taka kontrola mo偶e nast膮pi膰 po jakim艣 czasie.
W rozporz膮dzeniu jest do艣膰 d艂uga lista wyj膮tk贸w zwalniaj膮cych z kwarantanny. Sam musisz stwierdzi膰 czy podlegasz kwarantannie czy nie. Je艣li masz w膮tpliwo艣ci to skonsultuj si臋 ze SG i/lub Sanepidem.
G贸ra
 Profil Relacje PM off
LaMancha lubi ten post.
 
      
#1073 PostWys艂any: 14 Lut 2021 20:40 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
@onufry_z A skad! Oni tam nie maja czasu telefonu nawet odebrac, wiec tym bardziej na maile nie odpisuja.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Ci臋 do swojego poziomu, a potem pokona do艣wiadczeniem.
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#1074 PostWys艂any: 14 Lut 2021 20:53 

Rejestracja: 24 Pa藕 2012
Posty: 1319
srebrny
SG moze nie odpowiada ale z Sanepidem nie ma zadnych problemow, zeby sie skontaktowac.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejd偶an - zako艅czona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zim膮

Instagram: @podruuznik
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#1075 PostWys艂any: 14 Lut 2021 23:51 
Awatar u偶ytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
Ja akurat mam pytanie do SG czy w okre艣lonej sytuacji w og贸le przeka偶膮 moje dane do sanepidu.

Chupacabra napisa艂(a):
i dzi艣 zosta艂em poproszony o przedstawienie dokument贸w zwalniaj膮cych z kwarantanny.
W jakiej formie by艂o to poproszenie? Pisemnie(list, email), telefonicznie czy mo偶e osobi艣cie?
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#1076 PostWys艂any: 15 Lut 2021 06:48 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
z艂oty
Zawita艂 do mnie pan z SG i powiedzia艂, 偶e zrobi odpowiedni膮 notatk臋. Po jaki艣 30 minutach zadzwoni艂 kolejny pan z Sanepidu i poprosi艂 o przes艂anie dokument贸w drog膮 mailow膮 do PSSE.
@onufry_z Je艣li wr贸cisz z Schengen to nie spotkasz SG na swojej drodze.
Mo偶liwe, 偶e je艣li osobi艣cie odnajdziesz pracownika SG na lotnisku i odpowiednio udokumentujesz sw贸j status osoby zwolnionej z kwarantanny, to gdzie艣 to zostanie odnotowane.
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#1077 PostWys艂any: 15 Lut 2021 08:26 
Awatar u偶ytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
Oczywi艣cie. Wracam spoza Schengen i powiedzmy z innego lotniska lec臋 nast臋pnego dnia do Schengen.
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#1078 PostWys艂any: 15 Lut 2021 08:55 
Awatar u偶ytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Mnie na pocz膮tku stycznia Stra偶 Graniczna nie chcia艂a wpu艣ci膰 z takim t艂umaczeniem bez podania adresu do kwarantnny w PL
G贸ra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
onufry_z uwa偶a post za pomocny.
 
      
#1079 PostWys艂any: 15 Lut 2021 10:28 
Awatar u偶ytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Blackall napisa艂(a):
Mia艂em da膰 zna膰 jak moje testy, wi臋c:
lot w 艣rod臋 p贸藕nym wieczorem LH FRA-WAW, standardowe wype艂nianie dw贸ch formularzy: na rodzin臋 i per pasa偶er (doros艂y). Na tych per pasa偶er dopisalismy r臋cznie o negatywnym wyniku testu.
P贸ki co 偶adnej kwarantanny nie ma, nic nigdzie nie zg艂asza艂em.

To dodam od siebie , bior膮c pod uwag臋 powy偶sza dyskusj臋, 偶e u mnie dalej bez zmian. Kwarantanny nie ma.
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
#1080 PostWys艂any: 15 Lut 2021 11:02 
Awatar u偶ytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
pabien napisa艂(a):
Mnie na pocz膮tku stycznia Stra偶 Graniczna nie chcia艂a wpu艣ci膰 z takim t艂umaczeniem bez podania adresu do kwarantanny w PL

Mia艂e艣 na ten kolejny lot papier, no kart臋 pok艂adow膮 czy tylko werbalnie to zakomunikowa艂e艣?


Ostatnio edytowany przez onufry_z, 15 Lut 2021 11:12, edytowano w sumie 1 raz
G贸ra
 Profil Relacje PM off  
      
Wy艣wietl posty z poprzednich:  Sortuj wed艂ug  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 138  Nast臋pna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 11 go艣ci


Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group