Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
elwirka napisał(a):
"Nowe zasady dotyczące: kwarantanny, testów i maseczek 😷.
Od 28.03.2022 obowiązują nowe zasady wjazdowe dla osób podróżujących zarówno ze strefy SCHENGEN, jak i spoza.
- Nie ma już obowiązku wypełniania formularza lokalizacji pasażera,
- Nie ma obowiązkowych testów, zarówno po przylocie, jak i po wylądowaniu,
- Nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po przylocie.
Zniesiony został również obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie lotniska, choć w dalszym ciągu są one zalecane w miejscach większych skupisk pasażerów."
z facebookowej strony Kraków Airport.

PLF zbędny!
https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp ... pKjGetIgnY



Temat dotyczący przekraczaniu granicy przez dzieci:
testy-dzieci-przy-przekraczaniu-granicy-polski,184,158360


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 12 Sty 2021 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
woartur napisał(a):
zostać nieczytelnie wypełnione, bo przecież w samolocie bywają turbulencje lub nawet z różnych powodów nie dotrzeć do stewardesy i nie jest to jakoś bardzo kontrolowane

Tak informacyjnie: niestety jest kontrolowane. Podanie niepełnych/zmyślonych danych również. 3 dni po wylądowaniu szukała mnie Policja, więc nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#782 PostWysłany: 12 Sty 2021 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2240
złoty
manyaky napisał(a):
niestety jest kontrolowane

Ja sie "pomyliłem" w numerze telefonu wypełniając PLF i dziś odbębniam ostani 10 dzień kwarantanny.
W IKP pusto, miśków nie było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#783 PostWysłany: 12 Sty 2021 21:26 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Zadzwoniłem na tą ogólnopolską infolinię COVID i dowiedziałem się, że może kwarantanna zostanie nałożona a może nie, zależy to od interpretacji lokalnego sanepidu. Lokalny sanepid usunął numery telefonów ze swojej strony internetowej i napisał, że zapytania mailowe od obywateli będzie ignorował. Pozostało zadanie pytania przez epuap, ale tutaj zastrzegają sobie zgodnie z KPA, miesiąc na odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#784 PostWysłany: 12 Sty 2021 21:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Trochę po czasie piszę bo dopiero teraz ogarnąłem IKE i w zasadzie odliczam już godziny do końca kwarantanny (3 i pół :D) ale u mnie w IKE jest informacja o kwarantannie domowej. W IKE mam wpisane, że moja kwarantanna zaczęła się nie 3 stycznia (dzień po wylądowaniu w Polsce) tylko od 7 stycznia (kontakt z sanepidu i informacja o nałożeniu kwarantanny).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#785 PostWysłany: 12 Sty 2021 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@manyaky oprócz faktu szukania coś Ci grozi? Czy jeszcze nie wiesz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#786 PostWysłany: 12 Sty 2021 22:17 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Wczoraj na rządowym czacie covidowym poinformowano mnie, że formularze zbierane w samolocie nie służą do pozyskania danych na kwarantannę, proces ten to pałeczka straży granicznej. Mówię o locie w ramach Schengen. Kiedy spytałem o to jak się to ma do tego że w Schengen nie ma kontroli, dostałem info ze to dziwne, straż graniczna musi kontrolować i decydować w praktyce o nałożeniu kwarantanny (upraszczam). Cytuje "powinno się to zmienić". Dostałem też info, że tranzyt jest powodem do zwolnienia z kwarantanny, a dokładniej do niewpisania na nią. Pomijając to czy dostałem prawidłowe info, czy ktoś z Was może potwierdzić empirycznie że w ostatnich dniach nadal nie ma kontroli straży granicznej po przylocie w ramach UE?

@manyaky
Możesz podać więcej szczegółów odnośnie twoich informacji i problemów ? Skąd lot, jakie dane były "problematyczne"?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Sty 2021 23:34, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#787 PostWysłany: 12 Sty 2021 22:51 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 486
złoty
Harvi napisał(a):
Pomijając to czy dostałem prawidłowe info, czy ktoś z Was może potwierdzić empirycznie że w ostatnich dniach nadal nie ma kontroli straży granicznej po przylocie w ramach UE?



Potwierdzam, wczorajszy lot z Brukseli do Warszawy, żadnych kontroli SG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#788 PostWysłany: 12 Sty 2021 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 639
Kilometry: 789 384
HON fly4free
@harvi kompetencje straży granicznej i zadania przewoźników są określone w rozporządzeniu. Ktokolwiek był przy klawiaturze że strony rządowej nie wiedział o czym pisze. Mogę domniemywać, że był to urzędnik MZ, który nie miał pojęcia o organizacji kontroli granicznej/czy braku tej kontroli w ramach Schengen

Do tego typu informacji należy podchodzić z właściwą rezerwą. Ewentualnie przygotować się i podawać odpowiednie fragmenty rozporządzenia.

Jak wskazują informacje od tych, którzy wrócili w ramach Schengen (poza jednym wyjątkiem) formularze lokalizacyjne trafiają do Sanepidu - skserowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#789 PostWysłany: 12 Sty 2021 23:18 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Podchodzę z rezerwa do każdej informacji rządowej i nowego przepisu, patrząc na to jak wszystko działa w praktyce a nie na papierze. Dlatego ten wątek uważam za kluczowy.

Dzięki za info i potwierdzenie że nadal nic się nie zmieniło w ramach Schengen.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 13 Sty 2021 13:24, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#790 PostWysłany: 13 Sty 2021 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Nie chcąc nazbyt drażnić tych świętszych od papieża

Harvi napisał(a):
Wczoraj na rządowym czacie covidowym poinformowano mnie, że formularze zbierane w samolocie nie służą do pozyskania danych na kwarantannę,

tu zaprzeczę

Harvi napisał(a):
Dostałem też info, że tranzyt jest powodem do zwolnienia z kwarantanny, a dokładniej do niewpisania na nią.

a tu potwierdzę w praktyce. Kolega kolegi sprawdzał lecąc UE->PL , ponoć mieszkał za granicą i nawet miał boarding pass na kolejny lot w ramach UE w przeciągu 24h po przylocie tylko nie wiem czy na niego w końcu zdążył bo ponoć korki były ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#791 PostWysłany: 13 Sty 2021 00:45 

Rejestracja: 01 Lis 2019
Posty: 125
I teraz chyba wszyscy już wiemy, że po przylocie najlepiej jest lecieć gdzieś dalej. ;) Ja chyba jak będę wracał z TFS to po wylądowaniu w Warszawie "polecę" chyba sobie do... Sztokholmu
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#792 PostWysłany: 13 Sty 2021 03:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
@Akna @Harvi Lot Schengen w tym miesiącu. Myślę, że z tym jak działają obecnie państwowe instytucje to za takie coś grozi cały wachlarz od kary administracyjnej po zarzuty, nawet bez podstaw. Czekam na korespondencję i zobaczymy :P

Chciałem tylko żebyście wiedzieli, że takie coś "nie przechodzi" (a przynajmniej u mnie nie przeszło) i Sanepid nie bazuje tylko na PLF, ale także na liście pasażerów.

@Hose myślę, że to jedyna akceptowalna pomyłka, może następnym razem pójdę tą ścieżką. U siebie IKP nie sprawdzam, ostatniego dnia się zaloguje.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
#793 PostWysłany: 13 Sty 2021 08:44 

Rejestracja: 01 Lis 2019
Posty: 125
@manyaky co masz na myśli pisząc "takie coś nie przechodzi"? Chodzi ci o tranzyt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#794 PostWysłany: 13 Sty 2021 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2240
złoty
manyaky napisał(a):
@Hose myślę, że to jedyna akceptowalna pomyłka, może następnym razem pójdę tą ścieżką. U siebie IKP nie sprawdzam, ostatniego dnia się zaloguje.

klapio napisał(a):
W IKE mam wpisane, że moja kwarantanna zaczęła się nie 3 stycznia (dzień po wylądowaniu w Polsce) tylko od 7 stycznia (kontakt z sanepidu i informacja o nałożeniu kwarantanny)

@manyaky Lepiej sprawdź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky lubi ten post.
 
      
#795 PostWysłany: 13 Sty 2021 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@manyaky grubo się szykuje, dzięki za odp. Mam nadzieję, ze ku przestrodze będziesz relacjonował o dalszych krokach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky lubi ten post.
 
      
#796 PostWysłany: 13 Sty 2021 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2139
platynowy
manyaky napisał(a):
woartur napisał(a):
zostać nieczytelnie wypełnione, bo przecież w samolocie bywają turbulencje lub nawet z różnych powodów nie dotrzeć do stewardesy i nie jest to jakoś bardzo kontrolowane

Tak informacyjnie: niestety jest kontrolowane. Podanie niepełnych/zmyślonych danych również. 3 dni po wylądowaniu szukała mnie Policja, więc nie polecam.

Jak to dobrze że przewidując przedłużenie kwarantanny wybrałem opcję że 30go ląduję w Berlinie - nie w PL. Koleją do Frankfurtu/O, taxi do Rzepina, TLK do Wawy i wolność.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#797 PostWysłany: 13 Sty 2021 14:41 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Przypominam, że jeżeli ktoś nie chce siedzieć 10 dni w domu po powrocie to może spróbować uchylić się od tego bezprawnego obowiązku:

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-nakaz-kwarantanny-granicznej-bez-podstawy-prawnej-skarbowi-panstwa-grozi-zalew-spraw-o
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
#798 PostWysłany: 13 Sty 2021 17:05 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Tym powrotem przez Berlin to bym sie nie emocjonował, bo za chwilę się okaże, że bez testu nie wpuszczą do samolotu lecącego do DE. Nawet w tranzycie. Ja zaczynam powoli odpuszczać tą opcję. Jestem teraz na Teneryfie i zastanawiam się jaką tu mam wolnośc, godzina policyjna od 22. Przynajmniej dzieciaki się nie włóczą po nocach.

Dzwoniłem dzisiaj do mojego sanepidu z pytaniem, czy będzie zwolnienie z kwarantanny w przypadku powrotu z dziećmi w wieku szkolnym. Odpowiedź, że nie będzie, bo mają interpretację GIS, że nie dotyczy osób zamieszkałych w kraju. Tak więc, jak ktoś podlega pod Warszawski Zachodni, to tu nic nie ugramy.
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
#799 PostWysłany: 13 Sty 2021 17:20 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
LaMancha napisał(a):
Przypominam, że jeżeli ktoś nie chce siedzieć 10 dni w domu po powrocie to może spróbować uchylić się od tego bezprawnego obowiązku:

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-nakaz-kwarantanny-granicznej-bez-podstawy-prawnej-skarbowi-panstwa-grozi-zalew-spraw-o


Ale odpowiedź tego pana, którego niektórzy ministrem nazywają, pokazuje, że do nich w dalszym ciągu nic nie dociera i nie zamierzają się w niczym cofnąć ani o krok. Pod tym względem to kompletna załamka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#800 PostWysłany: 13 Sty 2021 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2139
platynowy
tomeki napisał(a):
Tym powrotem przez Berlin to bym sie nie emocjonował, bo za chwilę się okaże, że bez testu nie wpuszczą do samolotu lecącego do DE. Nawet w tranzycie.
Jakoś wierzę w rozsądek sąsiadów.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2758 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group