Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#21 PostWysłany: 15 Lis 2017 00:57 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 11
-- 15 Lis 2017 00:52 --

Jezeli przed odlotem Ci mowia, ze lece na koszt LOTu ale walizki zostaja albo je opłace to nawet na mysl mi nie przyszlo, ze ktos mnie chce wydymac na zywca. Podziwiam tupet tej laski. Cala zabawa trwa 24 h na lotnisku. Kolejni pracownicy SG sa zdziwieni dlaczego LOT "mnie nie przejal itd.

-- 15 Lis 2017 00:57 --

Kwestionuje tylko i wyłacznie fakt, ze laska z LOTu mi powiedziala ze lece za darmo i dlatego mnie doprowadzono do strefy lotu. W innym przypadku caly czas bym przebywal w strefie wyznaczonej. Info od Pracownika lotu to jeszcze raz podkreslam. Kiedys musieliby mnie odeslac, ja mialem duzo czasu bo dopiero zaczynalem urlop??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#22 PostWysłany: 15 Lis 2017 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Profesor22, a czy miales wczesniej wykupiony bilet powrotny z bagazem rejestrowanym i w jakiej cenie, jesli mozna zapytac?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#23 PostWysłany: 15 Lis 2017 01:08 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 11
-- 15 Lis 2017 01:01 --

Jezeli LOT by mnie nie przejal od SG to by zaplacil kare dlatego w ich interesie bylo mnie czarowac i wyciagnac ode mnie kase. To potwierdzila ambasada w Kijowie. Dlatego musze dotrzec do tej konwencji. Jak ktos ma jakies informacje na ten temat to poprosze. Tylko prosze o merytoryczne odpowiedzi.

-- 15 Lis 2017 01:03 --

Gdybym mial powrotny to nie byloby tematu bo by przebukowali a ja wiadomo,ze bym go nie mogl w inny sposob wykorzystac.

-- 15 Lis 2017 01:04 --

Mialem dwie walizki rejestrowanego w klasie podwyzszonej z obiadem. Jak wysiadasz z samolotu to LOT juz zapomina o VIPie

-- 15 Lis 2017 01:05 --

Bilet byl wykupiony za punkty miles and more. A powrot wycenili na 1500 pln + 90 euro.

-- 15 Lis 2017 01:07 --

Jezeli przegram w sadzie to niewiele wiecej strace. 1500 + 270 kosztow sadowych

-- 15 Lis 2017 01:08 --

Pamietajcie, ze to byl KIjow gdzie samoloty sa codziennie, ale sa kierunki gdzie LOT lata raz w tygodniu....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#24 PostWysłany: 15 Lis 2017 01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Profesor22 napisał(a):

Jezeli LOT by mnie nie przejal od SG to by zaplacil kare dlatego w ich interesie bylo mnie czarowac i wyciagnac ode mnie kase. To potwierdzila ambasada w Kijowie. Dlatego musze dotrzec do tej konwencji.

Kara obciaza pasazera, a nie przewoznika, jesli odmowa wjazdu nie nastapila z winy przewoznika, takie sa przepisy, niestety. ;)
Jesli przewoznik przetransportuje Cie gratis i moze sie zdarzyc, to tylko z dobrej woli.
Wez prosze pod uwage, ze nie miales wykupionego biletu powrotnego z 2 walizkami.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#25 PostWysłany: 15 Lis 2017 01:26 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 11
Nie chodzi o dobra wole przewoźnika.... To powinienes zrozumiec. SG ma przekazac a linia lotnicza ma przejąc. Nie gniewaj sie ale nie pytam o zlote mysli tylko o fakty. Dlaczego LOT nie wystawil mi biletu kredytowego 24h wczesniej na to pytanie odpowiedza mi w sadzie. A ja w miedzy czasie sie dowiem dlaczego pilecialem dopiero drugim w kolejnosci samolotem do PL. Pamietaj, ze byly jeszczec dwa samoloty UIA do WAW za ok. 650 zl. Jezeli PRacownik LOTu by nie piwiedzial "leci PAn za darmo...."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#26 PostWysłany: 15 Lis 2017 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Profesor22 napisał(a):
Informuja mnie, ze tym razem lece na koszt LOT ale za walizki musze zaplacic sam 90 euro. DAja mi do podpisania potw., Ze taki bilet odebralem. Po trzech tygodniach otrzymuje wezwanie na 1500 pln. Podpisalem sie pod biletem kredytowym. LOT odrzuca moja rekl.

Doszlo do nieporozumienia, nie miales biletu powrotnego i poleciales na koszt LOT-u, za ktory masz pozniej zaplacic, gdyz LOT nic nie zawinil i nie jest zainteresowany gratisowym przewozem pasazerow.
Za dodatkowe bagaze nalezy zaplacic, to normalne.
Podpisywales sie pod biletem kredytowym i mam nadzieje, ze przeczytales co podpisujesz. ;)
Z tym gratisowym przelotem mogles cos zle zrozumiec, albo pracownik LOT-u, ktory Ci niby obiecal nie byl dokladnie zorientowany w przepisach prawnych.
Przewoznik, w tym wypadku LOT ma paragraf wg. ktorego przelot gratisowy sie nie nalezy.
Jak widac, chcialbys wymusic gratisowy przelot od LOT-u w ramach porozumien SG z przewoznikiem. ;)

Profesor22 napisał(a):
Nie chodzi o dobra wole przewoźnika.... To powinienes zrozumiec. SG ma przekazac a linia lotnicza ma przejąc. Pamietaj, ze byly jeszczec dwa samoloty UIA do WAW za ok. 650 zl.

Linia ma obowiazek przejac pasazera, ale nie koszty z tym zwiazane.
Jesli byla taka okazja i nie miales biletu powrotnego, to mogles kupic bilet, mniej niz polowa ceny, ktora masz teraz zaplacic.

Profesor22 napisał(a):
Jezeli przegram w sadzie to niewiele wiecej strace. 1500 + 270 kosztow sadowych

@Professor22, to nie jest forum prawne, ale koszty sadowe w PL sa rzeczywiscie niskie, a teraz tak dla rozluznienia taka historyjka na dobranoc, ktora co prawda nie ma zadnego zwiazku z Twoim przypadkiem, ale moze dac troche do myslenia, jesli chodzi o gratisowy transport. ;)

Pomysl sam, jedzeisz na b. krotko autem np. do Albanii i bierzesz ze soba nieznajomego goscia, poznanego np. przez portal internetowy, dotyczacy okazyjnych transportow.
Gosc placi Ci z gory za benzyne tylko w jedna strone, gdyz macie wracac oddzielnie.
Cieszysz sie, ze bedziesz mial nizsze koszty.
Gosc z takich czy innych powodow na granicy w Albanii nie zostaje wpuszczony i jeszcze nalezy zaplacic kare za probe przemytu, gdyz gosc mial zakaz wjazdu, o ktorym wczesniej nic nie wiedziales.
Gosc nie ma wystaraczajaco kasy i Ty jako przewoznik placisz za niego ta kare, gosc oddaje co ma i masz nadzieje, ze reszte zwroci po powrocie.
Umawiacie sie, ze bedziesz wracal za 24h i zabierzesz goscia z powrotem, liczysz ze pokaze klase i po powrocie wyrowna.
Oki, wracasz po 24h i zabierasz goscia z granicy.
Po powrocie do PL upominasz sie o kase za kare z granicy + koszty za benzyne w drodze powrotnej.
Po duzych perypetiach gosc niechetnie oddaje tylko za kare i nie ma zamiaru zwrocic za benzyne, twierdzi ze i tak musiales wracac, a nie wspominales o dodatkowych kosztach.
Procesujecie sie w sadzie, gosc zeznaje, ze mu niby obiecales darmowy przejazd, a Ty twierdzisz, ze taka umowa nie miala miejsca.
Poza tym gosc zeznaje, ze liczyl na Ciebie i czuje sie mocno oszukany, gdyz mogl zabrac sie duzo wczesniej z innym turystami z PL, za polowe ceny, ktora Ty teraz od niego zadasz.
Gosc uwaza, ze wykorzystales sytuacje i chcesz na nim zarobic.
Jak myslisz, kto moze miec racje i kto jest poszkodowany?


Dobrej nocki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 15 Lis 2017 19:07, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#27 PostWysłany: 15 Lis 2017 04:56 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
@cccc
Po co znowu zabierasz głos, skoro nie masz nic poza swoimi wyobrażeniami do przekazania.
Twoje wywody nie są warte funta kłaków.
Samolot to nie auto. Samolot danego kraju jest terytorium danego kraju, więc nie pisz bajek o aucie na granicy albańskiej, jako porównanie. Reszty nie czytałem twego postu, bo szkoda mi czasu.
Dobra wola linii, itp. :roll:

@Profesor22
Wykorzystali sytuację, że zgodziłeś się zapłacić i teraz nic od nich chyba nie wyciągniesz, bo teoretycznie pieniądze im się należały. Tylko, że jeśli byś im nie zapłacił, to tez musieli by cie odtransportowac bezzwłocznie, pomimo braku zapłaty. Pozniej mogli by sie dopominać, ale pewnie by odpuścili, bo wiedzą, że to długa batalia sądowa i gra nie warta dla nich zachodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#28 PostWysłany: 15 Lis 2017 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@Profesor22

Ciekawa sprawa, ale rzeczywiście trudno znaleźć podstawy prawne dot. odmowy wjazdu. Tak na szybko udało mi się znaleźć podstawę w UE - „załącznik V do rozporządzenia nr 562/2006 PE i Rady z dnia 15 marca 2006 r. ustanawiającego wspólnotowy kodeks zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen)". Co prawda to dla Ciebie bez znaczenia, bo chodzi o Ukrainę, ale może wyznaczać kierunek poszukiwań. I choć też najpierw szukałem przepisów w traktatach międzynarodowych, to sposób regulacji UE może wskazywać, że trzeba szukać wewnętrznych ukraińskich.
Postaram się jeszcze dotrzeć do przedmiotowej literatury i może to poprowadzi mnie na jakiś trop. Możesz napisać do ULC - odpiszą pewnie nieprędko, ale powinni zrobić to fachowo.

Jeśli chodzi natomiast o to co podpisałeś, to jeśli jesteś pewien swojej racji możesz się sądzić. A nie dociekałeś w trakcie negocjacji co podpisujesz?

Cytuj:
ZAŁĄCZNIK V
CZĘŚĆ A
Procedury odmowy wjazdu na granicy
[...]
3. Jeżeli obywatel państwa trzeciego, któremu odmówiono wjazdu, przybył na granicę, korzystając z usług przewoźnika, miejscowy organ właściwy:

a) nakazuje przewoźnikowi nadzór nad obywatelem państwa trzeciego i przewiezienie go niezwłocznie do państwa trzeciego, z którego przybył, do państwa trzeciego, które wydało dokument uprawniający go do przekroczenia granicy lub do jakiegokolwiek innego państwa trzeciego, w którym ma on zagwarantowane przyjęcie lub do znalezienia środków dalszego przewozu zgodnie z art. 26 Konwencji z Schengen i dyrektywą Rady 2001/51/WE z dnia 28 czerwca 2001 r. uzupełniającą postanowienia art. 26 Konwencji wykonawczej do Układu z Schengen z dnia 14 czerwca 1985 r (1).;

b) w oczekiwaniu na dalszy przewóz, podejmuje odpowiednie środki zgodnie z prawem krajowym i z uwzględnieniem okoliczności lokalnych, w celu uniemożliwienia obywatelom państw trzecich, którym odmówiono wjazdu, nielegalnego wjazdu.


Cytuj:
Konwencja Wykonawcza do układu z Schengen
Artykuł 26

1. Umawiające się Strony zobowiązują się, z zastrzeżeniem zobowiązań wynikających z faktu ich przystąpienia do Konwencji genewskiej dotyczącej statusu uchodźców z dnia 28 lipca 1951 roku, zmienionej Protokołem nowojorskim z dnia 31 stycznia 1967 roku, do wprowadzenia do ich prawa krajowego następujących zasad:

a) w przypadku kiedy cudzoziemcom odmówiono wjazdu na terytorium jednej z Umawiających się Stron, przewoźnik, który przywiózł ich na granicę zewnętrzną drogą lotniczą, morską lub lądową, jest zobowiązany do niezwłocznego ponownego przejęcia za nich odpowiedzialności. Na wniosek organów nadzoru granicy przewoźnik jest obowiązany przewieźć cudzoziemców do państwa trzeciego, z którego zostali oni przywiezieni lub do państwa trzeciego, które im wydało dokument podróży, na podstawie którego podróżują, lub do jakiegokolwiek państwa trzeciego, które ich z pewnością przyjmie;

b) przewoźnik jest zobowiązany do podjęcia wszelkich niezbędnych środków dla zapewnienia, aby cudzoziemiec przewożony drogą lotniczą, morską lub lądową posiadał dokumenty podróży, wymagane przy wjeździe na terytoria Umawiających się Stron.

2. Umawiające się Strony zobowiązują się, z zastrzeżeniem zobowiązań wynikających z faktu ich przystąpienia do Konwencji genewskiej dotyczącej statusu uchodźców z dnia 28 lipca 1951 roku, zmienionej Protokołem nowojorskim z dnia 31 stycznia 1967 roku, oraz zgodnie ze swoim prawem konstytucyjnym, do nałożenia kar na przewoźników przewożących drogą lotniczą lub morską z państwa trzeciego na ich terytoria cudzoziemców, którzy nie posiadają niezbędnych dokumentów podróży.


Cytuj:
[...]Samolot danego kraju jest terytorium danego kraju,[...]

O ile rzeczywiście porównania auta i samolotu oraz inne rozważania nie były zbyt sensowne, to nie jest też prawdą, że samolot to terytorium danego kraju. Na mocy ustawy karnej stosuje się tylko ową ustawę do polskich statków i samolotów, które są na terytorium innego kraju. Nie jest to w żaden sposób rozszerzenie terytorialności, tym bardziej, że ustawodawstwo tego kraju zapewne też będzie zobowiązywało do zajęcia się przestępstwem popełnionym na obcym statku na własnych wodach terytorialnych lub w obcym samolocie we własnej przestrzeni powietrznej ;)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#29 PostWysłany: 15 Lis 2017 17:03 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Tylko nigdzie nie jest wprost stwierdzone,że przewoźnik nie ma prawa dochodzić za ten transport kosztów,lub jest zobowiązany zrobić to na własny koszt.Pewnie bez tego podpisanego biletu kredytowego trudniej byłoby uzyskać im zwrot i może do sądu by nie poszli za 1500 zł,ale dałeś się podejść i podpisałeś.Jeżeli masz stałe, legalne źródło utrzymania w Polsce to trudno będzie utrzymać wersję,że przewoźnik ma obowiązek gratisowego odstawiania każdego niewpuszczonego pasażera.Chyba,że linia zaniedbała obowiązku sprawdzenia dokumentów podróży do danego kraju, a to było bezpośrednią przyczyną zawrócenia pasażera po przylocie i można uznać,że takie zaniedbanie przyczyniło się do całej sytuacji.Nie napisałeś właściwe jaki był powód odmowy. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#30 PostWysłany: 15 Lis 2017 18:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
Niezupełnie - w warunkach przewozu LOT które przytoczyłem kilka postów wyżej jest wprost zapisane, że LOT ma prawo dochodzić takich roszczeń .
Bilet kredytowy i jego podpisanie lub nie IMHO nie ma znaczenia w przypadku dochodzenia roszczenia od pasażera.
Zaniedbanie obowiązku sprawdzenia dokumentów przez LOT mogłoby być przyczyną nałożenia kary na LOT przez państwo docelowe, ale nie zmienia nic kwestii rozliczeń linii lotniczej z pasażerem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#31 PostWysłany: 15 Lis 2017 22:48 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 11
@Pabloo

Pablo, ciężko mówić o negocjacjach gdy siedzisz na lotnisku 24 h i czekasz aż ktoś do ciebie przyjdzie i Ci powie, ze możesz wreszcie leciec do PL. Straż Graniczna/Ambasada w Kijowie powtierdza i cie utwierdza w przekonaniu, ze masz leciec za darmo.

Wreszcie podchodzi Straz Graniczna prowadzi do punktu odpraw LOT-u i tam słyszysz, że musze zaplacic tylko za walizki 90 euro - z ironicznym komentarzem, ze ja lece na koszt LOT-u a walizki w takim razie zostają w KBP. Machnałem reka - prowadza cie do kasy - płace i dostaje pokwitowanie - Kolejny Pracownik Lotniska zabiera walizki, oklejają i daja bilet SG.
Caly czas odbywa się to w chaosie - 1 h do odlotu - dostaje nedznej jakosci kserówke z logo LOT-u - czcionka 6 - nagłówek POKWITOWANIE DOKUMENTÓW/USŁUG - w połowie druku na zgieciu czcionka 2 - Ja niżej podpisany zobowiazuje się w ciagu 7 dni ..... :)

Panna mówi, żeby wejsc na pokład samolotu należy pokwitować odbiór biletu :)

Jedynym powodem było to, ze tam siedze tyle godzin był fakt, ze dzień wczesniej powiedzaiłem - NIE ZAPŁACE 2000 PLN :)

Nawet mi do głowy nie przyszło, że ktoś będzie .....

Gdyby mi od razu powiedzieli, ze tylko i wyłacznie mam płacić mogłem sobie wrócić kolejnymi samolotami LOT (punkty miles and more /UIA 600-800 pln) i mieć swiety spokój ze złodziejami.

O termin powortu nie był jasno okreslony a w zwiazku z tym, że miałem jechac na Wschód (ATO) to nigdy nie kupuje biletu na konkretny dzień.


@miriam

Dokumenty miałem prawidłowe (bez zadnych sztrafów) - przepustka ATO wydana w 06.2017 wazna do 06.2018.
Powodu na decyzji brak bo nie musi być podany.
Od 8 lat jezdze na wschód do rodziny żony wiec mogę się tylko domyślac, ze w zwiazku z napieta sytuacja polityczną KIJÓW/DONIECK żeby nie napisać inaczej lepiej nie wpuścic obcokrajowca w zwiazku ze wzmożoną kontrolą osób z poza UA, niż się zastananawiać po co tam jade.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#32 PostWysłany: 16 Lis 2017 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Linie ponoszą winę tylko i wyłącznie wtedy kiedy nie dopełnia obowiązku
Tutaj są one bez winy, linia słusznie domaga sie od ciebie pieniędzy
Zapoznaj sie z przepisami
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#33 PostWysłany: 16 Lis 2017 10:08 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 11
Przeczytaj temat sporu. Wprowadzenie w błąd + oczekiwanie na lotnisku. Pozdro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#34 PostWysłany: 16 Lis 2017 10:16 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
A słuszne było postępowanie pracownika, który wyciągnął 90€ od niego?
Typowe naciąganie pasażera będącego w potrzebie, a zarazem zmęczonego i w stresie, oraz z ograniczonymi możliwościami działania.
90€ nie do odzyskania. Natomiast ja osobiście, reszty bym nie zapłacił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakaz wjazdu
#35 PostWysłany: 16 Lis 2017 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
jacek96 napisał(a):
Samolot danego kraju jest terytorium danego kraju,

Od kiedy, co za bzdury wypisujesz i w blad wprowadzasz??? :mrgreen:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group