Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Mar 2016 20:11 

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 6
radko93 napisał(a):
Mnie jednak dziwią pytania tego typu. Skąd użytkownicy tego forum mieliby coś wiedzieć o zagrożeniu turystycznym? Ktoś musiałby pracować w jakiś służbach żeby mieć o tym jakieś pojęcie. Byłem w lutym w Rzymie i wojsko było przy każdej większej atrakcji czy na każdej stacji metra, policja robiła bramki bezpieczeństwa przy wejściu do kościołów. Byłem chwilę przed zamachami w Brukseli i było kompletnie bezpiecznie, w dodatku mało było wojska czy policji na ulicach. Czy zagrożenie było większe w Rzymie mimo dużo większej obecności służb? Jak widać nie było. Rozpatrywanie poziomu zagrożenia terrorystycznego jako ilości służb jakie spotykamy to raczej wróżenie z fusów.



Chodzi mi o takie ogólne wrażenie bezpieczeństwa w mieście, o to czy życie płynie tam swoim zwyczajnym rytmem, czy coś się zmieniło, nie o informacje od służb czy policji :) Interesują mnie na przykład takie informacje, jakich udzieliłeś o Rzymie. Chciałabym widzieć, czy podobne służby bezpieczeństwa znajdują się przy atrakcjach turystycznych i na stacjach metra w Barcelonie. Być może to mylne wrażenie, ale mni dałoby to większe poczucie bezpieczeństwa niż brak tych służb.

-- 27 Mar 2016 20:16 --

mikerus napisał(a):
Tylko wczoraj na polskich drogach zginęło 16 osób. To więcej niż połowa ofiar zamachów w Brukseli. Czy da się zauważyć wzmożoną aktywność policji? Czy na ulicach spotyka się wielu wariatów drogowych?

@judyta1 jeśli nie masz obaw przed poruszaniem się po polskich drogach, to nie powinnaś ich mieć przed podróżą do Barcelony. ;)


W Polsce, póki co, terroryści jeszcze nie atakują, a głównie o tego typu zagrożenie mi chodzi. A z polskimi wariatami drogowymi to nieco inna historia, ale dziękuję za odpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 27 Mar 2016 20:24 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
radko93 napisał(a):
Mnie jednak dziwią pytania tego typu. Skąd użytkownicy tego forum mieliby coś wiedzieć o zagrożeniu turystycznym? .
Akurat o tym na na naszym forum można od czasu do czasu poczytać :P
Góra
 Profil Relacje PM off
radko93 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 27 Mar 2016 20:26 

W Barcelonie póki co specjalnego nagromadzenia służb przy atrakcjach się nie odnotowuje, poza zwykłymi patrolami strzegącymi przed kradzieżami, głównie kieszonkowymi (jak dotąd to był główny problem podczas pobytu tam - nie dać się okraść)
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=kradzie%C5%BCe+kieszonkowe&start=0

Nie ma sensu kontynuować tej jałowej dyskusji, szczegóły czemu w postach wcześniejszych
Góra
 PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 27 Mar 2016 20:46 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
judyta1 napisał(a):
W Polsce, póki co, terroryści jeszcze nie atakują, a głównie o tego typu zagrożenie mi chodzi. A z polskimi wariatami drogowymi to nieco inna historia, ale dziękuję za odpowiedź ;)


W Hiszpanii również terroryści jeszcze nie atakują.
Jak mniemam nie chodzi do końca o to, że przerażają Cię terroryści jako tacy, tylko wizja tego, że w wyniku zamachu możesz np. zginąć lub zostać ranna. Próbowałem jedynie nakierować na fakt, że z racjonalnego punktu widzenia każdy z nas musi mierzyć się z dużo większym ryzykiem, że padnie ofiarą wypadku drogowego (Polska jest jednym z pięciu najniebezpieczniejszych krajów w UE), a jakoś nie wywołuje to paranoi strachu. Wszyscy żyją normalnie i nikt nie drży o ósmej rano wsiadając do samochodu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Mar 2016 22:59 

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 6
Pewnie masz racje odnośnie tej perspektywy. Telewizja robi swoje. Jakoś mniej przeraża mnie codzienność w Polsce, gdzie na co dzień nie spotyka się mniejszości muzułmańskich, przynajmniej w moich okolicach.

-- 27 Mar 2016 23:00 --

Anonymous napisał(a):
W Barcelonie póki co specjalnego nagromadzenia służb przy atrakcjach się nie odnotowuje, poza zwykłymi patrolami strzegącymi przed kradzieżami, głównie kieszonkowymi (jak dotąd to był główny problem podczas pobytu tam - nie dać się okraść)
http://www.fly4free.pl/forum/search.php ... we&start=0

Nie ma sensu kontynuować tej jałowej dyskusji, szczegóły czemu w postach wcześniejszych


Dziękuję za ciekawy link. Z chęcią poczytam o kieszonkowcach. A dyskusję zostawiłabym w spokoju. A nuż pojawią się jakieś nowe, interesujące informacje i ktoś poza mną również będzie chciał się z nimi zapoznać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Mar 2016 01:38 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
judyta1 napisał(a):
Chodzi mi o takie ogólne wrażenie bezpieczeństwa w mieście, o to czy życie płynie tam swoim zwyczajnym rytmem, czy coś się zmieniło, nie o informacje od służb czy policji :) Interesują mnie na przykład takie informacje, jakich udzieliłeś o Rzymie. Chciałabym widzieć, czy podobne służby bezpieczeństwa znajdują się przy atrakcjach turystycznych i na stacjach metra w Barcelonie. Być może to mylne wrażenie, ale mnie dałoby to większe poczucie bezpieczeństwa niż brak tych służb.


W Rzymie mundurowi stoją praktycznie pod każdym ważnym budynkiem, zabytkiem czy atrakcją turystyczną. Odrobinę zmienia to atmosferę wiecznego miasta.
Natomiast w Barcelonie sporadycznie stoi gdzieś jakiś patrol. Nie zauważyłem aby tak ściśle obstawiali gmachy, zabytki i inne atrakcje. Zdecydowanie nie czuje się tego.
Oba miasta odwiedziłem początkiem roku.

-- 28 Mar 2016 01:43 --

judyta1 napisał(a):
Jakoś mniej przeraża mnie codzienność w Polsce, gdzie na co dzień nie spotyka się mniejszości muzułmańskich, przynajmniej w moich okolicach.


Dorobiłaś się uprzedzeń chłonąc propagandę. W Barcelonie większość mieszkańców odcieniem skóry i kolorem włosów będzie przypominać "uchodźców", którymi ciągle straszą nas media.
Pamiętaj, że ludzie dzielą się na dobrych i złych. Innych podziałów nie stosuj, podróż w te rejony dobrze Ci zrobi ;)

A jak już będziesz w Barcelonie to przy słynnej Casa Batllo skręć w lewo w ulicę Carrer d'Aragó, zaraz za rogiem po prawej będziesz miała knajpę MUSSOL gdzie zjesz wspaniałe katalońskie Calçots (mniam!) :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Mar 2016 07:01 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Cytuj:
A nuż pojawią się jakieś nowe, interesujące informacje


Oby nie, biorąc pod uwagę że informacje (konkrety) pojawiają się już po fakcie a nie przed.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Mar 2016 07:31 

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 6
Cytuj:
Dorobiłaś się uprzedzeń chłonąc propagandę. W Barcelonie większość mieszkańców odcieniem skóry i kolorem włosów będzie przypominać "uchodźców", którymi ciągle straszą nas media.
Pamiętaj, że ludzie dzielą się na dobrych i złych. Innych podziałów nie stosuj, podróż w te rejony dobrze Ci zrobi ;)

A jak już będziesz w Barcelonie to przy słynnej Casa Batllo skręć w lewo w ulicę Carrer d'Aragó, zaraz za rogiem po prawej będziesz miała knajpę MUSSOL gdzie zjesz wspaniałe katalońskie Calçotadas (mniam!) :)
[/quote]

Dziękuję za polecenie miejsca. A co do podziałów między ludźmi, to pozwól, że zostanę przy swoich poglądach, niekoniecznie wynikających z powszechnej propagandy ;). Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 28 Mar 2016 09:28 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 132
Loty: 29
Kilometry: 41 921
W zeszły piątek wizytowaliśmy Barcelonę. Na mieście w strategicznych punktach rozmieszczone były patrole policji z karabinami. Zapytani przeze mnie policjanci oznajmili, że to standardowa opcja zabezpieczenia miasta.

Załączniki:
P1780525.JPG
P1780525.JPG [ 116.39 KiB | Obejrzany 3369 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
judyta1 uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 28 Mar 2016 10:15 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
judyta1 napisał(a):
Chodzi mi o takie ogólne wrażenie bezpieczeństwa w mieście,

Ale zdajesz sobie sprawę, że ogólne wrażenie nijak się ma do faktycznego zagrożenia?
Góra
 Profil Relacje PM off
radko93 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 28 Mar 2016 11:06 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Oj tam, dowiedziono ze placebo dziala na niektorych, podobnie jak lek, wiec osobiste poczucie bezpieczenstwa moze byc rownie wazne, jak realne bezpieczenstwo ( przynajmniej dla osob wierzacych w placebo ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Mar 2016 11:51 

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 6
Marysiek napisał(a):
judyta1 napisał(a):
Chodzi mi o takie ogólne wrażenie bezpieczeństwa w mieście,

Ale zdajesz sobie sprawę, że ogólne wrażenie nijak się ma do faktycznego zagrożenia?


Zapewne tak, informacji o faktycznym zagrożeniu na forum nie znajdę, ale parę osób udzieliło już jakichś rzeczowych informacji na temat tego, co mnie interesuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Mar 2016 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
miriam napisał(a):
Bardziej szczegółowe kontrole są na lotnisku i trzeba być do odprawy z większym zapasem czasowym.


na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Leciałem w czwartek, 2 dni po zamachu, kontrola była zupełnie standardowa [czyli np butelka 100ml z perfumami nie wyciągnięta na wierzch nie spowodowała żadnych pytań ze strony kontrolujących bagaż], kolejki także

baja napisał(a):
A jak już będziesz w Barcelonie to przy słynnej Casa Blatto skręć w lewo w ulicę Carrer d'Aragó, zaraz za rogiem po prawej będziesz miała knajpę MUSSOL gdzie zjesz wspaniałe katalońskie Calçotadas (mniam!) :)


wiem, że to tylko drobny szczegół, ale Calçots a nie Calçotadas
https://en.wikipedia.org/wiki/Cal%C3%A7ot
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 28 Mar 2016 21:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Mar 2016 21:07 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
judyta1 napisał(a):
Dziękuję za polecenie miejsca.


To polecę coś jeszcze :) Zaraz obok łuku triumfalnego jest japoński lokal WOK (po prawej, nie da się przeoczyć). Wspaniała i różnorodna kuchnia, weź koniecznie pakiet za 10 euro - jesz wszystko i do syta, a wybór jest ogromny. Większość rzeczy smażą przy Tobie, kuchnia japońska, śródziemnomorska, wspaniałe sushi i owoce morza ale również makarony, klopsiki, kurczaczki opiekane, desery i duużo dużo pyszności :)
do pakietu dla uroku pobytu w Barcelonie polecam zamówić sobie karafkę sangrii, w tym lokalu wychodzi korzystnie cenowo i jest pyszna :)
Lokal spory ale zwykle prawie pełny, warto!
Image

-- 28 Mar 2016 21:18 --

rw30 napisał(a):
wiem, że to tylko drobny szczegół, ale Calçots a nie Calçotadas
https://en.wikipedia.org/wiki/Cal%C3%A7ot


Tak, dziękuję :) Z ciekawości sięgnąłem po moje zdjęcia aby sprawdzić i masz 100% racji, gorąco polecam ten frykas :) przepraszam za pomyłkę ale moja pamięć do nazw zawodna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Mar 2016 22:25 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Dlugo trzeba bylo czekac tym razem, ale juz mozemy oglosic-otwarcie seansu nienawisci :!:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Mar 2016 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@Amcio jak już straszysz ludzi, to dorzuć jeszcze ETA i katalońskich separatystów. Następców Terra Lliure czy tych, którymi w 2013 odgrażano się Madrytowi.

A! I jeszcze np. prowadzących z legalnym 0,5 promila we krwi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 28 Mar 2016 22:31 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
@Amcio
A w Warszawie ( jesli projektujesz swoje fantazje) rozjuszonych, psychopatycznych katolii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Mar 2016 23:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Oj, temat już zamykam, bo znowu będzie gorąco...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group