Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Mar 2016 12:30 

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 6
Witam,
czy ktoś z Forumowiczów był ostatnio w Barcelonie i może podzielić się swoimi odczuciami na temat zagrożenia terrorystycznego w tym mieście? Czy w Barcelonie da się zauważyć wzmożoną aktywność policji lub innych służb na lotnisku El Prat, w miejscach popularnych turystycznie lub w metrze? Czy na ulicach spotyka się dużo obywateli mniejszości muzułmańskich? Po ostatnich zamachach mam pewne obawy w związku z podróżowaniem po Europie. Wybieram się do Barcelony w połowie kwietnia i byłabym wdzięczna za wszelkie informacje w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 27 Mar 2016 12:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
W samej Barcelonie nie widać jakichś zmian ,życie toczy się jak dotychczas.Bardziej szczegółowe kontrole są na lotnisku i trzeba być do odprawy z większym zapasem czasowym.Zagrożenia nie przewidzisz,więc nie ma sensu psuć sobie radości z wyjazdu obawami. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
judyta1 lubi ten post.
judyta1 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Mar 2016 13:04 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Proponuje adminom pod rozwage, by moze niedopuszczac trolii lub osob, ktore moga za takie uchodzic ( dzis zarejestrowane) do zamieszczania tematow, ktore wywoluja emocje i doprowadzaja do podzialow i klotni na forum.

Pojutrze zapewne ktos zada pytanie o Sztokholm, a za tydzien o Berlin, itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Mar 2016 13:16 

I beda to pytania uzasadnione. Rozsadku nigdy za wiele.
@michzak, nikt nie bedzie dyskutowal. Sa Swieta, czas poswiecany bliskim. Dziewczyna zapytala i powinni jej odpowiadac tylko ci dysponujacy wiedza. To lepsze niz cenzurowanie albo klotnie. Moja wypowiedz byla tylko kontra w stosunku do tej zmierzajacej do eliminacji takich tematow. Na tym zakoncze.


Ostatnio edytowany przez Anonymous 27 Mar 2016 13:25, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
judyta1 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 27 Mar 2016 13:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Wyjść z założenia, że cała Zachodnia Europa jest tak samo bardzo wysoko zagrożona zamachem, Francja, Angila, Hiszpania. Teraz w Europie jest coraz mniej bezpiecznie (i te wypowiedź można użyc do tych wszystkich innych, przyszłych tematów).

A troll to niekoniecznie jest, po prostu ktoś się martwi o bezpieczeństwo na swoim wyjeździe, a to że mamy grupę dyskusyjna mocniej, to oni zaraz zaczynają dyskutować, stąd kłótnie, ostrzeżenia, bany itp

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Mar 2016 13:32 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Zgadzam sie, pytanie dotyczy wszystkich miast na swiecie ( nie tylko Europy).
Wiec nie ma sensu pytac o Barcelone, bo w kazdym miejscu jest zagrozenie na podobnym poziomie,a same odpowiedzi nie uspokoja pytajacego, dadza natomiast asumpt poniektorym uzytkownikow do "swobodnej" wypowiedzi.

Spokojnych i pogodnych Swiat zycze wszystkim forumowiczom :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 27 Mar 2016 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
dokładnie

sama zdecyduj czy chcesz tam jechać czy nie. To że ktoś napisze że widział to i to nie gwarantuje niczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Mar 2016 14:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jak nie ISIS to może ETA. Po prostu nie ma co panikować.

Wysłane z mojego ONE TOUCH 4033X przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Mar 2016 14:19 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
ETA zrezygnowała kilka lat temu oficjalnie z zamachów jako sposobu realizacji swych celów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Mar 2016 14:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Zawsze istnieje reaktywacja ;)

Co do pytania, od ciebie zalezy. Powiemy ci jedz bo spokojnie, bedzie zamach, będą pretensje. Powiemy ci nie jedz bo będzie zamach, a będzie spokojnie, to znowu będą pretensje.

Wysłane z mojego ONE TOUCH 4033X przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Mar 2016 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Czekam na temat 'Zagrożenie utopieniem się w wannie w Barcelonie'. Statystycznie o wiele groźniejsze, niż zamach terrorystyczny.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Mar 2016 14:36 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Można wyeliminować biorąc pokój z prysznicem :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
matti_134 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 27 Mar 2016 16:02 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 665
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
1. Informacja z MSZ
http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon ... nia#europe

2. W dzisiejszych czasach - nie znasz miejsca i godziny gdzie coś może się stać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Mar 2016 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
coś się wydarzy na pewno ale gdzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Mar 2016 17:34 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Nikt nie przewidzi gdzie i kiedy będzie się coś działo. Pamiętam jak rok temu gdzies wyczytałam że brytyjski odpowiednik msz uznaje że tak samo wysoki stopień zagrożenia jest w Tunezji jak we Francji, Hiszpanii czy UK. Wtedy wiele osób uważało to za irracjonalne, bo to było świeżo po akcji w Tunezji, teraz perspektywa jest już inna, ale z drugiej strony nie ma co się bać wszystkiego, tak na wszelki wypadek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Mar 2016 17:43 

Nikt nic nie wie . I tyle. Wypytywanie tutaj o bezpieczeństwo, żeby uspokoić swój strach, jest irracjonalne.
Tak na marginesie, to wielu boi się podróży na tzw dziki wschód. Ukraina, Gruzja czy Bałkany. A tak naprawdę to chodziłem tam sobie spokojnie, bez widoku uzbrojonych po zęby żołnierzy.
A jak przy tym, wygĺąda teraz "spokojny, cywilizowany" Zachód ?
Góra
 PM off
Hetman lubi ten post.
nowhere uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Mar 2016 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
judyta1 napisał(a):
Witam,
Czy na ulicach spotyka się dużo obywateli mniejszości muzułmańskich?


Mam wątpliwości czy to pytanie było zadane na serio ale odpowiedź od co najmniej 10 lat będzie taka sama - tak widać i jest ich sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Mar 2016 18:46 

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 6
Nie rozumiem dziwnych insynuacji odnośnie mojej osoby i rzekomego trollingu... W moim (nieco podeszłym ;)) wieku nie mam ochoty bawić się w sianie zamętu na forach. Jeżeli komuś nie podoba się moje pytanie, niech po prostu na nie nie odpowiada, a nie rzuca obraźliwymi uwagami odnośnie moich zamiarów. Jestem zwyczajną osobą zainteresowaną aktualną sytuacją w danym mieście, to wszystko. Tym, którzy udzielili rzeczowej odpowiedzi, dziękuję a tym złośliwym życzę więcej pokoju w te Święta.

-- 27 Mar 2016 18:52 --

Seeba napisał(a):
judyta1 napisał(a):
Witam,
Czy na ulicach spotyka się dużo obywateli mniejszości muzułmańskich?


Mam wątpliwości czy to pytanie było zadane na serio ale odpowiedź od co najmniej 10 lat będzie taka sama - tak widać i jest ich sporo.


Tak, pytanie zadane na serio. Nie byłam nigdy w Hiszpanii i mam prawo nie wiedzieć pewnych rzeczy. Wychodzę z założenia, że kto pyta, nie błądzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Mar 2016 19:58 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Mnie jednak dziwią pytania tego typu. Skąd użytkownicy tego forum mieliby coś wiedzieć o zagrożeniu turystycznym? Ktoś musiałby pracować w jakiś służbach żeby mieć o tym jakieś pojęcie. Byłem w lutym w Rzymie i wojsko było przy każdej większej atrakcji czy na każdej stacji metra, policja robiła bramki bezpieczeństwa przy wejściu do kościołów. Byłem chwilę przed zamachami w Brukseli i było kompletnie bezpiecznie, w dodatku mało było wojska czy policji na ulicach. Czy zagrożenie było większe w Rzymie mimo dużo większej obecności służb? Jak widać nie było. Rozpatrywanie poziomu zagrożenia terrorystycznego jako ilości służb jakie spotykamy to raczej wróżenie z fusów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 27 Mar 2016 20:07 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Tylko wczoraj na polskich drogach zginęło 16 osób. To więcej niż połowa ofiar zamachów w Brukseli. Czy da się zauważyć wzmożoną aktywność policji? Czy na ulicach spotyka się wielu wariatów drogowych?

@judyta1 jeśli nie masz obaw przed poruszaniem się po polskich drogach, to nie powinnaś ich mieć przed podróżą do Barcelony. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group