Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Mar 2016 12:30 

Witam,
czy ktoś z Forumowiczów był ostatnio w Barcelonie i może podzielić się swoimi odczuciami na temat zagrożenia terrorystycznego w tym mieście? Czy w Barcelonie da się zauważyć wzmożoną aktywność policji lub innych służb na lotnisku El Prat, w miejscach popularnych turystycznie lub w metrze? Czy na ulicach spotyka się dużo obywateli mniejszości muzułmańskich? Po ostatnich zamachach mam pewne obawy w związku z podróżowaniem po Europie. Wybieram się do Barcelony w połowie kwietnia i byłabym wdzięczna za wszelkie informacje w tym temacie.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 27 Mar 2016 12:52 

platynowy
W samej Barcelonie nie widać jakichś zmian ,życie toczy się jak dotychczas.Bardziej szczegółowe kontrole są na lotnisku i trzeba być do odprawy z większym zapasem czasowym.Zagrożenia nie przewidzisz,więc nie ma sensu psuć sobie radości z wyjazdu obawami. :P
 Relacje PM off
judyta1 lubi ten post.
judyta1 uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 27 Mar 2016 13:04 

złoty
Proponuje adminom pod rozwage, by moze niedopuszczac trolii lub osob, ktore moga za takie uchodzic ( dzis zarejestrowane) do zamieszczania tematow, ktore wywoluja emocje i doprowadzaja do podzialow i klotni na forum.

Pojutrze zapewne ktos zada pytanie o Sztokholm, a za tydzien o Berlin, itd.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 27 Mar 2016 13:16 

I beda to pytania uzasadnione. Rozsadku nigdy za wiele.
@michzak, nikt nie bedzie dyskutowal. Sa Swieta, czas poswiecany bliskim. Dziewczyna zapytala i powinni jej odpowiadac tylko ci dysponujacy wiedza. To lepsze niz cenzurowanie albo klotnie. Moja wypowiedz byla tylko kontra w stosunku do tej zmierzajacej do eliminacji takich tematow. Na tym zakoncze.

Ostatnio edytowany przez Anonymous 27 Mar 2016 13:25, edytowano w sumie 2 razy
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
judyta1 uważa post za pomocny.

#5 PostWysłany: 27 Mar 2016 13:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Wyjść z założenia, że cała Zachodnia Europa jest tak samo bardzo wysoko zagrożona zamachem, Francja, Angila, Hiszpania. Teraz w Europie jest coraz mniej bezpiecznie (i te wypowiedź można użyc do tych wszystkich innych, przyszłych tematów).

A troll to niekoniecznie jest, po prostu ktoś się martwi o bezpieczeństwo na swoim wyjeździe, a to że mamy grupę dyskusyjna mocniej, to oni zaraz zaczynają dyskutować, stąd kłótnie, ostrzeżenia, bany itp

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.

#6 PostWysłany: 27 Mar 2016 13:32 

złoty
Zgadzam sie, pytanie dotyczy wszystkich miast na swiecie ( nie tylko Europy).
Wiec nie ma sensu pytac o Barcelone, bo w kazdym miejscu jest zagrozenie na podobnym poziomie,a same odpowiedzi nie uspokoja pytajacego, dadza natomiast asumpt poniektorym uzytkownikow do "swobodnej" wypowiedzi.

Spokojnych i pogodnych Swiat zycze wszystkim forumowiczom :)
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#7 PostWysłany: 27 Mar 2016 13:48 
Awatar użytkownika

dokładnie

sama zdecyduj czy chcesz tam jechać czy nie. To że ktoś napisze że widział to i to nie gwarantuje niczego.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 27 Mar 2016 14:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Jak nie ISIS to może ETA. Po prostu nie ma co panikować.

Wysłane z mojego ONE TOUCH 4033X przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 27 Mar 2016 14:19 

srebrny
ETA zrezygnowała kilka lat temu oficjalnie z zamachów jako sposobu realizacji swych celów.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 27 Mar 2016 14:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Zawsze istnieje reaktywacja ;)

Co do pytania, od ciebie zalezy. Powiemy ci jedz bo spokojnie, bedzie zamach, będą pretensje. Powiemy ci nie jedz bo będzie zamach, a będzie spokojnie, to znowu będą pretensje.

Wysłane z mojego ONE TOUCH 4033X przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 27 Mar 2016 14:29 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 159 280
niebieski
Czekam na temat 'Zagrożenie utopieniem się w wannie w Barcelonie'. Statystycznie o wiele groźniejsze, niż zamach terrorystyczny.
2 ludzi lubi ten post.

#12 PostWysłany: 27 Mar 2016 14:36 

platynowy
Można wyeliminować biorąc pokój z prysznicem :lol:
 Relacje PM off
matti_134 lubi ten post.

#13 PostWysłany: 27 Mar 2016 16:02 

Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
1. Informacja z MSZ
http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon ... nia#europe

2. W dzisiejszych czasach - nie znasz miejsca i godziny gdzie coś może się stać.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 27 Mar 2016 16:05 
Awatar użytkownika

złoty
coś się wydarzy na pewno ale gdzie?

#15 PostWysłany: 27 Mar 2016 17:34 

Nikt nie przewidzi gdzie i kiedy będzie się coś działo. Pamiętam jak rok temu gdzies wyczytałam że brytyjski odpowiednik msz uznaje że tak samo wysoki stopień zagrożenia jest w Tunezji jak we Francji, Hiszpanii czy UK. Wtedy wiele osób uważało to za irracjonalne, bo to było świeżo po akcji w Tunezji, teraz perspektywa jest już inna, ale z drugiej strony nie ma co się bać wszystkiego, tak na wszelki wypadek.
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 27 Mar 2016 17:43 

Nikt nic nie wie . I tyle. Wypytywanie tutaj o bezpieczeństwo, żeby uspokoić swój strach, jest irracjonalne.
Tak na marginesie, to wielu boi się podróży na tzw dziki wschód. Ukraina, Gruzja czy Bałkany. A tak naprawdę to chodziłem tam sobie spokojnie, bez widoku uzbrojonych po zęby żołnierzy.
A jak przy tym, wygĺąda teraz "spokojny, cywilizowany" Zachód ?
 PM off
Hetman lubi ten post.
nowhere uważa post za pomocny.

#17 PostWysłany: 27 Mar 2016 17:56 
Awatar użytkownika

Loty: 7
Kilometry: 27 489
judyta1 napisał(a):
Witam,
Czy na ulicach spotyka się dużo obywateli mniejszości muzułmańskich?

Mam wątpliwości czy to pytanie było zadane na serio ale odpowiedź od co najmniej 10 lat będzie taka sama - tak widać i jest ich sporo.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 27 Mar 2016 18:46 

Nie rozumiem dziwnych insynuacji odnośnie mojej osoby i rzekomego trollingu... W moim (nieco podeszłym ;)) wieku nie mam ochoty bawić się w sianie zamętu na forach. Jeżeli komuś nie podoba się moje pytanie, niech po prostu na nie nie odpowiada, a nie rzuca obraźliwymi uwagami odnośnie moich zamiarów. Jestem zwyczajną osobą zainteresowaną aktualną sytuacją w danym mieście, to wszystko. Tym, którzy udzielili rzeczowej odpowiedzi, dziękuję a tym złośliwym życzę więcej pokoju w te Święta.

-- 27 Mar 2016 18:52 --

Seeba napisał(a):
judyta1 napisał(a):
Witam,
Czy na ulicach spotyka się dużo obywateli mniejszości muzułmańskich?

Mam wątpliwości czy to pytanie było zadane na serio ale odpowiedź od co najmniej 10 lat będzie taka sama - tak widać i jest ich sporo.

Tak, pytanie zadane na serio. Nie byłam nigdy w Hiszpanii i mam prawo nie wiedzieć pewnych rzeczy. Wychodzę z założenia, że kto pyta, nie błądzi.
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 27 Mar 2016 19:58 

Loty: 192
Kilometry: 231 698
Mnie jednak dziwią pytania tego typu. Skąd użytkownicy tego forum mieliby coś wiedzieć o zagrożeniu turystycznym? Ktoś musiałby pracować w jakiś służbach żeby mieć o tym jakieś pojęcie. Byłem w lutym w Rzymie i wojsko było przy każdej większej atrakcji czy na każdej stacji metra, policja robiła bramki bezpieczeństwa przy wejściu do kościołów. Byłem chwilę przed zamachami w Brukseli i było kompletnie bezpiecznie, w dodatku mało było wojska czy policji na ulicach. Czy zagrożenie było większe w Rzymie mimo dużo większej obecności służb? Jak widać nie było. Rozpatrywanie poziomu zagrożenia terrorystycznego jako ilości służb jakie spotykamy to raczej wróżenie z fusów.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#20 PostWysłany: 27 Mar 2016 20:07 

niebieski
Tylko wczoraj na polskich drogach zginęło 16 osób. To więcej niż połowa ofiar zamachów w Brukseli. Czy da się zauważyć wzmożoną aktywność policji? Czy na ulicach spotyka się wielu wariatów drogowych?

@judyta1 jeśli nie masz obaw przed poruszaniem się po polskich drogach, to nie powinnaś ich mieć przed podróżą do Barcelony. ;)
 Relacje PM off  

[ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości