Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lip 2018 21:19 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 22
Cześć Wszystkim,
planuję podróż po Zachodzie USA na przełomie sierpnia i września 2018. Jadę z żoną i 5-letnim synem. Poniżej mój plan - spojrzycie okiem doświadczonych zdobywców USA? :)
Na początek zadam kilka pytań/rozważań:
1. Jakaś alternatywa noclegu dla Page - ceny są dwukrotnie wyższe niż w innych miejscach. Jakieś miejsce, które będzie dobrą bazą wypadową do Wielkiego Kanionu, Horseshoe Bend, Kanionu Antylopy i Monument Valley? Wstępny plan wskazuje na 3 noclegi w Page.
2. 6 punkt to odpoczynek, czyli jakiś wypad np. nad Powell Lake - dobry pomysł? Znacie jakieś alternatywy?
3. Zion - zastanawiam się czy w ogóle tam jechać - jeśli już to na najprostszą trasę - tak żeby 5-latek dal radę.
4. Death Valley - jakoś nie czuję atrakcji zwiedzania najgorętszego miejsca na ziemi i stawiam na "zwiedzanie z samochodu" - dobry pomysł? Może jest coś innego - po drodze z Wielkiego Kanionu do Parku Sekwoi - do zobaczenia z 5-latkiem?
5. Czy "Jedynka" z SF do LA jest otwarta? Google w ogóle nie proponuje tej trasy?
6. Jeśli "Jedynka" jest otwarta, to gdzie zanocować w połowie trasy pomiędzy SF a LA?

Z góry dziękuję za rady!

Załączniki:
USA.png
USA.png [ 26.97 KiB | Obejrzany 3020 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 15 Lip 2018 23:18 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
4 dnia możesz wrócić na nocleg do Williams/Flagstaff, będzie taniej a z Flagstaff jest koło 2,5h jazdy do podkowy a też stamtąd blisko do antylopy
jak nie masz konkretnej godziny zwiedzania to nie trzyma cie czas sztywno

ja problem noclegu tam rozwiązałem namiotem w Monument Valley ale może spradź czy w The View nie mają nic wolnego, nie jest tanio ale wspaniale jest spać tam w samym sercu doliny (za namiot biorą 20 usd jakby coś)

na The Wave potrzebujesz permitu, który załatwiasz wcześniej, mam nadzieję, że to wiesz

10 dnia jak chcesz do Yosemite jechać to musisz wcześnie się zebrać bo są duże korki na wjeździe i potem trudno też w środku znaleźć parking
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinwu uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Lip 2018 13:43 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 22
Dzięki @wilczagorka za rady!
Co do powrotu do Williams - biorąc pod uwagę odległości i czas przejazdu chyba nie będzie mi się kalkulowało, ale jest to jakaś alternatywa.

Co do The Wave - traktuję to jako opcję - weźmiemy udział w loterii. Jak się nie uda, to od razu do Zion jedziemy.

Yosemite - tez dzięki za zwrócenie uwagi żeby być wcześnie. Pytanie tylko czy na przełomie sierpnia/września dalej są tam tłumy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lip 2018 18:26 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
dzien 1. od razu wyskotancie sie z LA jedzcie na vegas skoro na powrocie macie czas na zwiedzanie. w LV sa outlety i po drodze navegas tez
dzien 5 bym podzielila na 5 i6 (5 monument na cay dzien) a 6 na luzaka antylopa i horseshoe, poza tym o 9.00 musicie byc na losowaniu wave bo permity sa na dzien nastepny od losowania
dzien 12. nocleg Monterey i rano wieloryby albo powiedzmy tutaj :) https://www.booking.com/hotel/us/pigeon ... se.pl.html
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinwu uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Lip 2018 11:01 

Rejestracja: 23 Lip 2018
Posty: 5
Loty: 61
Kilometry: 159 714
Sugerowałbym noclegi w Vegas poza weekendem, bo wtedy ceny rosną przynajmnniej dwukrotnie. Za to w środku tygodnia można tam znaleźć 4-gwiazdkowe hotele za naprawdę niskie pieniądze (ja np. za Luxor płacić 30USD + podatki).

W okolicy Grand Canyon polecam nocleg we Flagstaff - jak lubisz pierwszą część Rambo to z pewnością spodoba Ci się klimat tego miasteczka :D
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinwu uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:11 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Wczoraj wrocilem z Vegas. Regula z tanimi noclegami w Vegas od niedzieli do czwartku jak najbardziej dziala, ale pod warunkiem, ze nie ma tam konferencji w tym czasie. Ja wlasnie na takowej bylem gdzie zjechało sie 40 tys osob. Ceny za hotele sa wtedy w granicach 250-300usd za noc takze w tygodniu (w weekendy to standardowa cena).

Jesli jednak konferencji nie ma to dobre hotele sa po 100usd np Venetian. Za tyle mialem kiedys suite >100m2 z niedzieli na poniedzialek. Jak mozesz to celuj w nocleg poza piatkiem i sobota.

Co do Page spalismy kiedys w Tuba City w Dine Inn. Speluna ale byla tania i po drodze z Monument Valley. Nie maja chyba rezerwacji online.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinwu uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Lip 2018 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
W pobliżu Page sprawdź noclegi na Airbnb. Ceny będą oczywiście wyższe niż w innych miejscach ale było taniej przez Airbnb niż na bookingu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinwu uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Lip 2018 17:25 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 22
Dziękuję za rady dot. noclegu w Vegas i szukania także na airbnb - tak zrobię!

A czy polecicie jakieś miejsce na całodzienne nicnierobienie? Nad Lake Powell?

No i może ktoś wie czy Jedynka jest przejezdna w całości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Lip 2018 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 100
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Tak, 1 jest już otwarta:

http://www.interameryka.com/2018/07/kalifornijska-jedynka-znow-otwarta/

http://www.dot.ca.gov/cgi-bin/roads.cgi?roadnumber=1&submit=Search
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinwu uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 25 Lip 2018 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
To zapewne truizm, ale jak będziesz szukać noceglów w Las Vegas, koniecznie sprawdzaj mały drukiem ile wynosi resort fee.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinwu uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 30 Lip 2018 12:44 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 22
Czy rezerwując noclegi na bookingu - nie jest już wliczone resort fee?

Jakie miejsca w LA/okolicach polecacie na nocleg? Zamierzam szukać na airbnb - czytałem, że niektóre rejony jak np. Compton są niebezpieczne. Których miejsc unikać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Lip 2018 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 100
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Jeśli chodzi o resort fee to cena która widzisz w wynikach wyszukiwania nie zawiera opłat dodatkowych (resort fee, taxow). Także trzeba sobie to dodać aby zobaczyć ostateczna cenę ?
W dokonanej już rezerwacji widzie final price ale w wynikach wyszukiwania cena która widzisz jest cena podstawową za pokój i drobnym druczkiem (w szczegółach) jest napisane co jest wliczone a co nie
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinwu uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 30 Lip 2018 13:12 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 22
Rzeczywiście - spojrzałem do rezerwacji, którą zrobiłem w Page i tam mam:
"14 % PODATEK jest niewliczony."

To 14% jest stałe? Czy dla każdego stanu inaczej? Czy dla każdego obiektu inaczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Lip 2018 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Booking.com i hotels.com nie wliczają resort fee i podatków.
Agoda w większości wlicza (ale nie zawsze). Najlepiej znaleźć hotel w wyszukiwarkach kayaka, następnie przejść na Agodę przez kayaka, odebrać kod promocyjny 10% i sprawdzić ile dana miejscówka będzie kosztowała po wpisaniu kodu. Może się okazać, że będzie taniej niż przez Booking.com po doliczeniu wszystkich opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinwu uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 31 Lip 2018 00:19 

Rejestracja: 08 Kwi 2018
Posty: 10
Moim zdaniem w Vegas brakuje wizyty na show circus de solei. Jesli nie byliście, to zarówno dziecko jak i Wy będziecie zachwyceni. Yt nie oddaje rzeczywistości.
Na prawdę warto.
Monterey to koniecznie akwarium. Moim zdaniem najlepsze w USA.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinwu uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 31 Lip 2018 09:39 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
marcinwu napisał(a):
Jakie miejsca w LA/okolicach polecacie na nocleg? Zamierzam szukać na airbnb - czytałem, że niektóre rejony jak np. Compton są niebezpieczne. Których miejsc unikać?


Jeśli zależy Ci na noclegu w spokojnej i bezpiecznej okolicy LA to z własnego doświadczenia zdecydowanie polecam ten apartament w Santa Monica:
https://www.airbnb.pl/rooms/20541717?lo ... s=8MFx7lEJ

Może nie jest najtańszy, ale jest mega nowoczesny, położony blisko plaży, łatwy dojazd do LA i przede wszystkim darmowe miejsce parkingowe w garażu podziemnym, co jest ogromnym ułatwieniem. No i bezproblemowy właściciel, check in i check out samodzielny bez konieczności spotkania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinwu uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 03 Sie 2018 09:31 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 22
Dziękuje za podpowiedzi! Wrzucę niebawem zaktualizowany plan żebyście jeszcze spojrzeli swoim wprawnym okiem :)

Ciekawy jestem jeszcze Waszej opinii dot. atrakcji w Las Veags. Jedziemy z 5-letnim synem i mam dylemat:
Disneyland czy Universal Studio???
Co byście wybrali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Sie 2018 14:58 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 22
Dylemat Disneyland vs Universal w takim razie pozostaje nierozwiązany - zakładam, że oba miejsca są na tyle atrakcyjne, że trudno zdecydować ;)

Zamieszczam ostateczny plan wycieczki - będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
!p2.png!

Załączniki:
p2.png
p2.png [ 23.89 KiB | Obejrzany 1698 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Sie 2018 18:11 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
27.08.2018 (poniedziałek) - jak dla mnie niewykonalne. No chyba, że chcecie tylko delikatnie zerknąć na GC i dalej w drogę :) Samej drogi z LV do Page to około 7 godzin.

Generalnie plan mocno napięty. Czy realny to sam się przekonasz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Sie 2018 13:02 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 22
Dzięki, za spojrzenie obiektywnym okiem :) Rzeczywiście dzień dosyć napięty i pewnie trzeba będzie niezbyt późno wstać...
Przejazd z LV do Wielkiego Kanionu wg Google to 4,5h dodając do tego czas na obiad po drodze to 5,5h. W Kanionie nie zakładam żadnych wędrówek, tylko 2-3 h na punktach widokowych. Jeśli będę tam o godz. 15, to mam czas do 18 na oglądanie, a później w dalszą trasę do Page, którą google szacuje na 2h 20min. Myślę, że damy radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group