Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: USA a covid19
#1 PostWysłany: 12 Mar 2020 06:51 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że zawiesza wszelkie przyjazdy z Europy do USA na 30 dni. Zakaz nie dotyczy Wielkiej Brytanii.


Ostatnio edytowany przez klapio, 20 Gru 2021 14:45, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 12 Mar 2020 09:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zakaz nie dotyczy lotów z Wielkiej Brytanii, ale dotyczy osób bez paszportu USA, które były w strefie Schengen w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Mar 2020 10:06 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Czyli jak ktoś jest teraz w USA to jedyna droga powrotna będzie przez UK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Mar 2020 10:10 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Chyba Irlandia jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Mar 2020 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Albo przez Kanadę.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Mar 2020 10:13 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
The ban applies only to foreign nationals who have been in certain European countries encompassing the Schengen agreement for 14 days before their scheduled arrival in the USA, he says. The ban does not apply to US citizens, permanent residents or immediate relatives of citizens.

“Protecting the American people from threats to their safety is the most important job of the President of the United States,” Wolf says in a statement. “While these new travel restrictions will be disruptive to some travelers, this decisive action is needed to protect the American public from further exposure to the potentially deadly coronavirus.”

Importantly, the United Kingdom is exempt from the blanket travel ban. That means a traveler from Europe could theoretically fly from the continent to London and then embark on a second flight from London to the United States with no restrictions. That passenger could also fly via Canada, which has not imposed any similar travel restrictions.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Mar 2020 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Na razie to nikt jeszcze lotow nie zawiesil. Pewnie przerzedza rozklad do minimum z Europy. A line siedza i decyduja, co zrobic z biletami czy oddawac pieniadze czy nie. Z tego co czytalam, to Indie tez zamknely kraj, a linie lotnicze nie pala sie do zwrotow pieniedzy za biletym, tym ktorzy nie moga lecic.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Mar 2020 13:31 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Moja koleżanka właśnie ruszyła do NY, choć była świadoma, że może być kłopot z powrotem za tydzień.
Pewnie jeśli Lufa wytnie połączenia, to przebukują na inny dzień, albo przez Londyn lub Kanadę ja puszczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Mar 2020 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Wpuszczą ją albo nie, przebookują albo nie.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Mar 2020 13:59 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 55
Moja mama miała lecieć do USA (Chicago) 20 marca. Kupiła bilet w LOTcie. Myślicie, że zwrócą jej pieniądze, bo późniejszy termin nie wchodzi w grę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Mar 2020 14:48 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
jacek96 napisał(a):
Moja koleżanka właśnie ruszyła do NY, choć była świadoma, że może być kłopot z powrotem za tydzień.
Pewnie jeśli Lufa wytnie połączenia, to przebukują na inny dzień, albo przez Londyn lub Kanadę ja puszczą.

Amerykanie mają nie wpuszczać obywateli konkretnych krajów ale dlaczego mieliby ich nie wypuszczać? :roll:


Ostatnio edytowany przez kbk, 12 Mar 2020 15:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Mar 2020 14:58 

Rejestracja: 12 Mar 2020
Posty: 2
Ja mam sytuację, że lecę z Amsterdamu do Mexico City 25.03

Powrót mam 07.04 z Mexico City przez ... Atlantę. Szybki transfer, ale w obecnej sytuacji powstaje problem. Teoretycznie będzie 13 dzień nieobecności w strefie Schengen, ale co na to slużba celna USA

Nie wiem co robić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Mar 2020 15:05 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
No łapiesz się niestety na tego bana, będziesz jak sam piszesz 13 dzień od pobytu w Schengen. Pytanie czy w przypadku transferu możesz pozostać na airside i to będzie akceptowane czy może w ogóle nie wpuszcza Cię na pokład w Meksyku skoro masz lecieć do Atlanty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Mar 2020 15:14 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Jestem ciekaw jak pobyt w strefie Schengen będzie weryfikowany przy wylocie z UK/IE. Ciekawe czy Jankesi mają swobodny dostęp do bazy danych osób przekraczających granice UK/Schengen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Mar 2020 15:14 

Rejestracja: 12 Mar 2020
Posty: 2
No wiem, że się łapię niestety

Mam nadzieje, że zaproponują jakiś powrotny tego samego dnia lub później z pominięciem USA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Mar 2020 10:52 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 27
Loty: 3
Kilometry: 11 814
Witajcie. Co prawda mam wykupione bilety dopiero na listopad (WAW-SFO, MIA- WAW). Co w przypadku gdy pan prezydent do tego czasu nie zdecyduje się otworzyć granic? Linia lotnicza odda pieniądze na konto? Lecą z TAP Portugal. Jak na razie oddają ale tylko na swoje wewnętrzne konto i środki są do wykorzystania przez rok. Jest możliwość pełnego zwrotu na rachunek bankowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Mar 2020 11:05 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
jeżeli już teraz linia odwołała listopadowe loty (w co nie wierzę) to teoretycznie należy Ci się zwrot gotówki.
Jeżeli jednak lot nie został odwołany przez linię to nie.
Do listopada może się wydarzyć dosłownie wszystko, więc wstrzymaj się, bardzo możliwe że normalnie polecisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Mar 2020 01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
opo napisał(a):
Jestem ciekaw jak pobyt w strefie Schengen będzie weryfikowany przy wylocie z UK/IE. Ciekawe czy Jankesi mają swobodny dostęp do bazy danych osób przekraczających granice UK/Schengen.


Przecież masz paszport ze strefy Schengen wiec weryfikacja trwa 10 sekund. Lot z EU przez GB do USA, nie odprawisz sie w EU. Lot bezpośrednio z GB do USA, nie.odprawisz sie w GB. Jesli w jakikolwiek sposob udalo by Ci sie dostac do USA, nie wypuszcza Cie na wjeździe bo masz paszport ze strefy Schengen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Mar 2020 07:17 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Temat nieaktualny już od dawna. Wszystkie opcje zamknięte. Można lecieć przez Azje ;)
Oczywiście chodziło o podróż do US na dwóch niezależnych biletach: jeden Schengen - UK, a drugi UK -US.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Mar 2020 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Rozumiem , ale tu nie ma znaczenia jak wystawiane sa/byly bilety, liczy sie Twoj paszport, jesli jest wystawiony przez kraj członkowski Schengen to z zadnego miejsca na ziemi nie wjedziesz/wjechalbys do USA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1305 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 66  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group