Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lut 2012 01:29 

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 3
Hej!

Lecę w lipcu do Tajlandii (Turkish Airlines i Air Asia z Bangkoku na Phuket i Krabi), a stamtąd jeszcze na Bali (Air Asia). Nastraszono mnie historiami o podrzucaniu narkotyków i Bang Kwang. Jak radzicie zabezpieczyć bagaż? Twarda walizka z kłódką? Czy lepszy będzie niepozorny plecak? Zafoliować na lotnisku? Zacząłem nawet rozważać polecenie bez bagażu rejestrowanego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 26 Lut 2012 11:48 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
Trzeba uważać, dobry przykład książka Polaka Marcina Pauli "12 razy śmierć". Jednak nie stresował bym się zabardzo tym tematem. Byłem w styczniu w Tajlandii, jeździliśmy z plecakami(70litrów) + pokrowce na plecaki żeby się nie brudziły podczas lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Mar 2012 22:13 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 19
Gwoli ścisłości jeżeli chodzi o książkę - Marcin zdecydował się sam sprowadzać narkotyki, nikt mu nie podrzucał. Za to można przeczytać jak się siedzi w więzieniu w Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Maj 2014 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Nie należy popadać w paranoję:)

Jak kto lubi dmuchać na zimne to wystarczy zwykły czarny worek na śmieci + skocz (taśma) i już mamy pewność że nikt nam nic nie włoży do bagażu, plecak/walizka nie zostanie zniszczona/ubrudzona/zamoczona:)

Tanio i sprytnie:)
Nie trzeba przepłacać u lotniskowych pakowaczy:)
Sprawdzone wiele razy podczas podróży do Azji.

Pozdrawiam:)
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Maj 2014 00:35 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
elceel napisał(a):
Gwoli ścisłości jeżeli chodzi o książkę - Marcin zdecydował się sam sprowadzać narkotyki, nikt mu nie podrzucał. Za to można przeczytać jak się siedzi w więzieniu w Tajlandii.



Michał, nie Marcin ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Maj 2014 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Zafoliuj bagaz i nie stresuj sie mocno:)

A przy okazji polecam:
viewtopic.php?f=15&p=14794
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Maj 2014 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Lela napisał(a):
Nie należy popadać w paranoję:)

Jak kto lubi dmuchać na zimne to wystarczy zwykły czarny worek na śmieci + skocz (taśma) i już mamy pewność że nikt nam nic nie włoży do bagażu, plecak/walizka nie zostanie zniszczona/ubrudzona/zamoczona:)

Tanio i sprytnie:)
Nie trzeba przepłacać u lotniskowych pakowaczy:)
Sprawdzone wiele razy podczas podróży do Azji.

Pozdrawiam:)


Dobry i tani patent.

My zawsze bierzemy plecaki, nigdy nic nie zabezpieczałem i było ok. Nie stresowałbym się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Maj 2014 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Przy okazji pierwszej podróży do Tajlandii wzięliśmy ze sobą worki i taśmę klejącą, ale na lotnisku stwierdziliśmy, że nie będziemy się wygłupiać. Zabezpieczyliśmy tylko taśmą szelki plecaków tak, żeby w nic się nie wkręciły i doleciały z nami na miejsce.
Wydaje mi się, że trzeba po prostu mieć oko na bagaż, postępować racjonalnie i odpowiedzialnie, a nic złego się nie stanie. Ci co zostali złapani, mieli coś na sumieniu (oczywiście oprócz Nicole Kidman z Bangkok Hilton, bo ona na pewno była niewinna).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Sie 2014 10:13 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 21
Witaj
Ja też się tego bardzo obawiałam, ale przekonała mnie jedna rzecz - narkotyki są zbyt drogie by ktoś mi robił prezent wkładając mi je do bagażu. Mimo wszystko postanowiłam się zabezpieczyć i założyłam kłódkę na walizkę. Walizka dojechała, nic w niej nie było - kłódki niestety też nie. Służby lotniska mają prawo kontrolować bagaż wiec nawet jak go poowijasz to może się zdarzyć ze będą chcieli do niego zajrzeć i całe zabezpieczenia na nic :(
_________________
http://thaiwhy.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Sie 2014 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
dla mnie informacje o podrzucaniu narkotyków to taki "urban legends"
oczywiście taka forma obrony ma szanse w sadzie vide pod koniec lat 90 w Polsce para Wenezuelczykow w ten sposób się wybroniła w naszym sadzie
ale nasze "sądy" to oddzielna historia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group