Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lis 2018 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Podróżując z plecakiem po świecie często musimy oddać go w obce ręce. Nadając go do luku bagażowego zdajemy sobie sprawę z tego że będzie on szarpany ciągnięty i targany za wszystkie paski, sznurki i inne wystające elementy. Nie chcemy wiedzieć co się dzieje, jak jakaś klamra zahaczy się na podajniku a bagażowy ma wolne tylko nogi.... I tak nasze nietanie, niezniszczalne plecaki już po pierwszej wyprawie wyglądają jakby były kiedyś prezentem na komunię. Sposoby widziane na lotniskach to folia stretch, worki na śmieci + taśma pakowa czy też "ruskie " torby. Pomijając wytrzymałość ruskich toreb, pakowanie w worki czy stretch zajmuje dużo czasu i przy poruszaniu się stopem czy lokalnymi autobusami, przy wielu przesiadkach, nie ma sensu. A przewiezienie plecaka w bagażniku lokalnego przewoźnika, skutkuje usmarowaniem naszego bagażu we wszystkim tym, co w nim poprzednio jechało. Ja stosuje uszytą z materiału przeznaczonego na markizy i parasole torbę, która mieści dwa plecaki Forclaz 40. Często wykorzystujemy ją też na miejscu na niepotrzebne rzeczy, gdy z odciążonymi plecakami ruszamy na jakiś lokalny trekkingi. Po zwinięciu zajmuje bardzo mało miejsca. Objechała już kawał świata i spisała się znakomicie.
Załącznik:
torba.JPG
torba.JPG [ 549.85 KiB | Obejrzany 7546 razy ]


A jak wy zabezpieczacie swój dobytek? A może macie też jakieś foto uszkodzeń którym uległ wasz bagaż?
p.s. ktoś korzysta z tego pokrowca? jakieś uwagi? https://www.decathlon.pl/pokrowiec-ochr ... 56622.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 25 Lis 2018 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Hmmm zabezpieczenia mogą być różne i różne skutki braku tychże.
Żona zawsze pakuje bagaż. Ja go tylko targam, np z karuzeli do wyjścia z lotniska. Niestety ostatnio żona nie założyła na bagaż zabezpieczenia antydebilnego dla mnie, w postaci kolorowej kokardki i przytachałem walizkę, co prawda żółtą ale za to nie naszą.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2018 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja zabezpieczam go modlitwą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Lis 2018 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
eskie napisał(a):
Hmmm zabezpieczenia mogą być różne i różne skutki braku tychże.
Żona zawsze pakuje bagaż. Ja go tylko targam, np z karuzeli do wyjścia z lotniska. Niestety ostatnio żona nie założyła na bagaż zabezpieczenia antydebilnego dla mnie, w postaci kolorowej kokardki i przytachałem walizkę, co prawda żółtą ale za to nie naszą.

A chociaż warto było? Jakieś fajne fanty? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lis 2018 19:24 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Kiedyś zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym worek transportowy niemieckiej marynarki, tzw seesack. Jest zrobiony naprawde solidnie, z grubego materiału, wazy ok 1kg, można go łatwo zrolować. Doskonale się sprawdza się w podróży. Przed nadaniem plecaka, wrzucam go do wora i zamykam kłódką (solidne zamki posiadają uszy na kłódkę). Za wór zapłaciłem kilkanaście złotych (był z demobilu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lis 2018 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
.

Załączniki:
1112.jpg
1112.jpg [ 361.15 KiB | Obejrzany 7471 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Gru 2018 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Ktoś zgubił podwozie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Gru 2018 05:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Bagaz rejestrowany zabezpieczam klodka na szyfr. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Gru 2018 14:33 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Jeśli ktoś jest na tyle zdesperowany, aby kraść moje gacie to ja nie będę mu w tym przeszkadzał.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Gru 2018 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Tak naprawdę nie chodzi, o zabezpieczenie przed kradzieżą naszego majatku, bo nikomu się to w 100 procentach nie udało, ale o zabezpieczenie struktury naszych bagazy przed dezintegracją lub umazaniem w jakimś lokalnym g.


Ostatnio edytowany przez 12groszy, 12 Gru 2018 18:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Gru 2018 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Ostatnio przy nadawaniu plecaka stosowałem program minimum, tzn. zapasowym paskiem od spodni ścisnąłem plecak wpół, zabezpieczając dyndające szelki przed zahaczaniem. Przy okazji: byłem mile zaskoczony obsługą bagażu w Porto, plecaki wjeżdżały tam na transporter w koszach/szufladach, takich jak używane są przy prześwietlaniu na security.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Gru 2018 20:27 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Tak też wjeżdżają np. w Poznaniu. Za to w Luton kazano mi go nadać w punkcie nadawania bagażu nadwymiarowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Gru 2018 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
-- 12 Gru 2018 20:33 --

w TXL pakują w worek foliowy

-- 12 Gru 2018 20:37 --

12groszy napisał(a):
Tak naprawdę nie chodzi, o zabezpieczenie przed kradzieżą naszego majatku, bo nikomu się to w 100 procentach nie udało, ale o zabezpieczenie struktury naszych bagazy przed dezintegracją lub umazaniem w jakimś lokalnym g.

leciałem do BKK a potem bezpośrednio nocnym busem na południe
na miejscu odebrałem bagaż i stwierdziłem ze nieźle już capie(3 dzień w podróży non stop)
nawet się odsuwałem od ludzi bo wstyd mi trochę było
ale ponieważ śmierdziałem za bardzo wiec zacząłem szukać źródła smrodku, i się okazało ze w autobusie przewozili jakiś olej rybi i kapnęła jedna kropla na mój plecak

tak ze czasem warto w coś zawinąć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Gru 2018 20:45 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Mi pękł korek od sosu rybnego na powrocie z BKK :) Roczny Wittchen z poliwęglanu został przekazany zbieraczom złomu, miałem też powód żeby kupić nowe ciuchy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Gru 2018 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie raz obserwowalem bagaze zabezpieczone w specjalne pokrowce, a pakowania w folie na lotniskach kosztuja. ;)
Sam sie az tak nie przejmuje, ale nie przyszloby mi do glowy, aby transportowac np. sosy rybne, ktore wszedzie mozna dostac.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Gru 2018 22:11 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Kiedy mnie Ryanar, po ostatniej zmianie przepisów, uszczęśliwił bagażem nadawanym do luku (gratis), zabezpieczyłem bardzo prosto moje plecaczki folią DHL
i przeleciały w obie strony bez skaz.
Na zdjęciu spakowane na powrót.

ps.
Dwie rodziny pytały mnie skąd wziąłem folie.
Przy większych gabarytach konieczna będzie odpowiednio większa torba i dodatkowo taśma.

Załączniki:
plecaczki przygotowane do nadania na bagaż.jpg
plecaczki przygotowane do nadania na bagaż.jpg [ 120.89 KiB | Obejrzany 6891 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Gru 2018 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
[url][/url]jak NIE zabezpieczać

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Gru 2018 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
A to klasyka. Torba przeżyła, ale "rączki" trochę naderwane. Następnym razem zostały razem związane i to się sprawdziło..

Załączniki:
100_6048.JPG
100_6048.JPG [ 816.56 KiB | Obejrzany 6637 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Gru 2018 20:24 

Parę razy użyłem tego, ale zwykle korzystam z owijaczy na lotniskach.
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Gru 2018 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
takiej?

Załączniki:
DSCN3700.JPG
DSCN3700.JPG [ 412.38 KiB | Obejrzany 6618 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group