Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Wrz 2016 19:44 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
cypel napisał(a):
Nie miałem go w ręku, ale na szybko ma matrycę 1" tylko. Przewaga jak dla mnie nad g7x to wizjer, więcej zalet nie widzę.
Na pewno warty uwagi, ale za taką cenę masz panasa z 2x większą matrycą. Canon ma za to ogniskową bardziej użyteczną i odchylany ekran jeśli to komuś potrzebne ;)


No dobra, choćbym się bronił rękami i nogami to wygrany jest lx100 : )
Dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 30 Wrz 2016 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
witam
czy ktoś ma jakieś doświadczenia z.....
Sony DSC RX 10 MK2
Sony DSC RX 10 MK3

Generalnie jestem zdecydowany na zakup. Niepokoi mnie tylko jedna rzecz - regulacja ogniskowej jest elektryczna, a nie manualna. Jak sobie z tym radzicie ... czy chcąc zrobić szybki strzał idzie to ogarnąć. Czy ten mechanizm jest awaryjny?

Proszę o opinie użytkowników tych modeli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Wrz 2016 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
@‌Ipkol‌
Gdy kupowałem niedawno, jednym z najtańszych miejsc oferujących ten aparat był Saturn. Nie wiem, czy wiesz (dla mnie to była nowość), że po zakupie można zarejestrować na ich stronie paragon i dostaje sie w zamian zwrot części pieniędzy do wydania u nich. W tym wypadku było to coś ok. 140 zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Wrz 2016 22:50 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
@‌tropikey‌, dzięki. Jest jeszcze taki sklep eGlobal Central. Wysyła produkty najczęściej z UK. Zamiast kilku dni czeka się dwa tygodnie - to największa wada, na którą skarżą się kupujący. Ceny - super atrakcyjne. ALE - bo musi być jakieś ale - nie do końca jasna jest kwestia gwarancji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Wrz 2016 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Tak, widziałem ofertę tego sklepu. Różnica wynosiła ok. 600 zl, ale po uwzględnieniu ww. zwrotu w Saturnie jest już mniejsza. Zresztą, osobiście i tak bym tam nie kupił. Mam wrażenie, że to jakieś szemrane źródło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Paź 2016 23:18 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Lx100, Rx100 czy Ricoh gr II. A może coś innego polecicie w podobnym zakresie cenowym? Nie znam się na aparatach jedynie to co poczytałem recenzje i porównania. Zależy mi na malym aparacie do wycieczek

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Paź 2016 23:46 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
eGlobal Central wyglada na chinczyka typu aliexpress, mozliwe ze produkty niezbyt oryginalne, ewentualnie refurbished
cytuje zasady gwarancji: wszystkie nasze produkty to produkty importowane i nie posiadają gwarancji producenta. Gwarancję taką zapewnia nasza firma.

tez sie zastanawialem nad ricoh gr albo nikon coolpix a

generalnie zalezy mi na tym aby wyciagnac, pstryknac, schowac, cos w stylu robienia zdjec komorka, bo czasem nie ma innej opcji i zbyt dlugie ustawianie sprzetu moze sie skonczy jego strata

czy ktos ma jakies doswiadczenie ze stalka i moze cos polecic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Kwi 2017 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak sprawdzily sie Wam te aparaty Panasonica? Zaczelam patrzec na cos nowego malego, zeby zastapic starego Olympusa i najpierw zerknelam na Panasonic Lumix DMC-ZS100/TZ100, ale po zastanowieniu stwierdzilam, ze chyba dla mnie lepszy bedzie DMC-FZ1000. Cena obu podobna, jeden nowy, drugi juz 3 lata na rynku. Nie widze na forum tematu o aparatach posrednich czy jakkolwiek nazywaja kategorie Bridge po polsku. Wlasciwie to nawet nie wiedzialam, ze jest taka kategoria, wypadlam z obiegu.

Czasami nie chce mi sie ciagnac lustrzanki i plecaka 8kg wszedzie, a stary Olympus sprawdzal sie w sam raz na lekkich wypadach, tylko jakosc juz nie ta i male karty xD. Zalezy mi na zoomie i manualnych ustawieniach, gdybym miala ochote na bardziej wyszukane zdjecia. Nie robie filmow, nie potrzebuje touch screen.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Kwi 2017 21:02 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
rozwaz jeszcze powershoty, np G7 X

kupilem tego wspomnianego wyzej ricoha gr. na plus kieszonkowy rozmiar, jasny obiektyw, matryca aps-c
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Kwi 2017 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja mam starego tz-20 . W dzien w miarę ale po ciemku zapomnij. No i mikromatryca. Dodatkowo złapał jakieś kurze i mam fuje na niebie.
Jeśli to ma być na przesiadkę z lustra to jednak chyba cos ambitniejszego , lx100 czy cos w tym stylu, wytyczne to w miarę duża matryca i jasny obiektyw.
Sam sie mocno rozglądam, za często utykam z transportem, szczególnie gdy muszę dźwigać jakiegoś laptopa typu Alien.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Kwi 2017 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Poczytalam troche recenzji, obejrzalam zdjecia i filmy i jestem pod wrazeniem tych malych aparatow, no moze nie najmniejszych, ale tych Bridge Cameras. Mozna schowac lustrzanke do szafy ;-) Ale ceny niektorych to sa troche z kosmosu. Podskocze dzisiaj do sklepu foto w ramach wietrzenia samochodu i pomacam na miejscu sprzet. Kto wie, moze od razu wyjde z nowa zabawka. Na razie faworytem jest Lumix DMC-FZ1000, najlepsza cena w stosunku do jakosci. Szczerze mowiac, to planowalam wydac mniej, ale nie mialam pojecia jaka jest teraz oferta produktow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Kwi 2017 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To sie potem pochwal wrażeniami. Zwróć uwagę na możliwość/brak przełączenia na ręczny fokus. Bo jak wieczorem zacznie klękać to przy automacie nie zrobisz zdjęcia, lub zajmie to sporo czasu.
Wg mnie wybór nie jest wcale taki duży, przynajmniej wśród sprzętów które nie sa klamotami. Firmy nie chcą sobie robić konkurencji, chcesz lepszy sprzęt - kupuj bezlustro z systemem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Kwi 2017 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
właściwie to mało jest dobrych kompaktów, ja mysle o ktoryms z tych;
Leica Q (Typ 116)
Sony Cyber-shot DSC-RX1R II
reszta to popierdółki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Kwi 2017 12:50 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Hahaha. Aparaty za 15000 zl... Dobre :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 15 Kwi 2017 12:53 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Tak, ten sony niezla zabawka, podobnie jak a7r

Niestety jak to z sony, cena w kosmos.

Stres podczas podrozy, ze taki aparat gdzies sie zagubi - bezcenne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 15 Kwi 2017 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
myślę ze takich aparatów nie kupują ludzie , którzy się martwią ze je zgubią
inny target
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 16 Kwi 2017 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Ruben$ napisał(a):
Hahaha. Aparaty za 15000 zl... Dobre :-)

A to takie śmieszne, gdyż...?

Sent from my H60-L12 using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Kwi 2017 08:13 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
To takie śmieszne gdyż pisanie, że tylko te kompakty (Leica 116 lub RX1R II) są spoko, a reszta to popierdółki jest zabawne. Jest sporo kompaktów, które kosztują 5x-6x mniej, a oferują bardzo dobra jakość obrazu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Kwi 2017 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie kloccie sie tylko o pieniadze, co jest standardem na polskich forach. To wszystko sa subiektywne opinie, a ten temat nie ma limitu cenowego. Ja nawet nie wiedzialam, ze sa takie drogie kompakty. Myslalam, ze kupie sobie cos za 300 funtow (1500zl) bez problemu, a tu sie okazalo, ze nie ma sufitu w tym segmencie, nawet ten wspomniany LX100 jest drozszy.

Odnosnie gubienia aparatow, nie mam tendencji do takich rzeczy, a jak sie uszkodzi, to ubezpieczenie zaplaci. Tak samo jak w przypadku podrozowania z lustrzanka. Jak sie podsumuje wartosc sprzetu, to podrozuje sie z niezla fortuna na plecach i jakos nie widzialam tematow jakie to stresujace, to indywidualny wybor.

Bylam obejrzec te rozne Panasoniki i Sony i nie zdecydowalam sie na kupno od razu. Panasoniki byly troche wieksze niz sie spodziewalam, te z serii FZ1000 i FZ200, mimo ze sprawdzilam wymiary wczesniej. Wzielam ze soba stary aparat dla porownania. Odnioslam wrazenie, ze wszystko jest teraz dosc skomplikowane i trzeba przestudiowac instrukcje przed kupnem, zeby upewnic sie czy sprzet spelni oczekiwania. Ogladalam tez ten LX100, ale ma za krotki obiektyw na moje potrzeby. Wzielam katalog produktow Panasonika, ktory ma na koncu przydatne porownanie aparatow. Obejrzalam tez Canona, nie zrobil na mnie wrazenie, ale menu chociaz bylo znajome. Nikonow z tego segmentu nie mieli na wystawie. Sony nie podobal mi sie design i ceny. Az tak bardzo mi nie zalezy na tym sprzecie, zeby placic za niego tyle co za lustrzanke.

Przemysle to wszystko, poobserwuje ceny, moze zamowie sprzet ze sklepu, gdzie jest zwrot do 90 dni i potestuje sobie.

A tak w ogole, to w czasie tego calego przeszukiwania internetu odkrylam, ze nie trzeba juz podrozowac, tylko kupic sobie duzy telewizor ;-) Wszystko jest juz na YouTube w wysokiej jakosci.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Asior uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 16 Kwi 2017 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
W segmencie kompaktów każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Kwestia tylko budżetu. A aparatu z pełnoklatkową matrycą i dobrym, stałym światłem za 3 tys. zł się nie kupi.

Sent from my H60-L12 using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group