Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Paź 2019 12:18 

Witajcie!
Temat chciałbym potraktować jako burzę mózgów, może ktoś rzuci coś o czym nie pomyślałem, albo zwróci uwagę na coś czego ja nie zauważyłem.

Bardzo wstępnie myślimy z dziewczyną o ślubie w Vegas (z Elvisem, pełen kicz :mrgreen: ) a potem, w ramach podróży poślubnej wynająć samochód i pojechać do NYC, stamtąd samolotem do Polski.
I tu pojawia się pytanie - czy ktoś przerabiał taką podróż, albo zna jakieś blogi z takowymi? Czy wiecie gdzie szukać deali na one-way rental? A może zamiast jechać całą drogę lepiej podzielić to na 4-5 lotów i wynajmować auto na miejscu na kilka dni, oddawać na lotnisku i znów kawałek przelecieć?
Póki co zrobiłem 1x Nowy Jork>Chicago i 2x Chicago>Nowy Jork samochodem (przez Boston, Waszyngton, Filadelfię itd), więc +/- znam jeżdżenie po USA, ale to zupełnie inne odległości od planowanego wycieczki ;)

Zapraszam do dyskusji :twisted:
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 02 Paź 2019 12:23 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Upewnij się, czy ślub w LV będzie ważny w PL.
Ja bym jednak wolał zostać na zachodnim wybrzeżu, gdzie jest co robić, niż grzać przez całe USA, gdzie romantyzmu zero ale za to zmęczenia sporo.

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 02 Paź 2019 16:38 

eskie napisał(a):
Upewnij się, czy ślub w LV będzie ważny w PL.

CHYBA jest, ale przed poważnymi planami oczywiście sprawdzimy ;)
eskie napisał(a):
Ja bym jednak wolał zostać na zachodnim wybrzeżu, gdzie jest co robić, niż grzać przez całe USA, gdzie romantyzmu zero ale za to zmęczenia sporo.

No właśnie lubimy przejechać. Nie pojeździć, a zacząć w A, skończyć w C. Przejechałem Wietnam motocyklem, razem przejechaliśmy Tajlandię samochodem, tak lubimy (nikogo nie namawiając na taką formę), i często okazuje się, że tam gdzie nic nie ma jest właśnie najfajniej i najprawdziwiej ;)
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 02 Paź 2019 19:32 
Awatar użytkownika

Loty: 142
Kilometry: 341 322
niebieski
Ślub nie będzie ważny w PL. Trzeba będzie go zalegalizować. Do tego potrzebne będzie apostille. Coś czego w standardzie nie dają w Vegas. Aby zalegalizować ślub musicie wysłać akt ślubu do Carson city + wypełnić wniosek i oczywiście zapłacić. Potem do tłumacza przysięgłego i cyk jesteście małżeństwem. Nam si ę udało dopełnić formalności po 6 miesiącach od ślubu :)

#5 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:48 

W skali rodzinnego lotu do LV a później podróży przez całe Stany legalizacja ślubu wydaje się najmniejszym i najtańszym problemem :mrgreen:
 Relacje PM off  

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], seal oraz 2 gości