Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lip 2017 13:50 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 41
Skąd
  • Aberdeen, ale kazde miasto w UK, najlepiej w Szkocji

Dokąd
  • Do Indii, do Bengaluru a pozniej do Azji SE

Data wylotu
  • 27.09.2017

Data powrotu
  • 15.10.2017

Długość pobytu
  • 2 tygodnie, daty moga byc ruchome (zwlaszcza ta powrotu)

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Liczba pasażerów
  • 1

Sam znalazłem
  • >750 funtow

Dodatkowe informacje
  • Witam,

    Potrzebuję pomocy w znalezieniu tanich lotów do Azji na przełomie września i października. Wybieram się na wesele do Indii, które jest ok 1,5h na północ od miasta Bengaluru - uroczystości są 30.09-2.10, ale najlepiej być tam 28 albo 29.

    Później chciałam polecieć na resztę czasu 1,5-2 tyg do Azji, lub w inne ciekawe miejsce skąd można dolecieć z Bengaluru.
    Wylot i powrót do UK - mieszkam w Szkocji, więc najlepiej do Szkocji, ale inne miasta też wchodzą w grę.

    Próbowałam już milion kombinacji, głównie przez kiwi.com, ale najniższa cena jaką udało mi się znalezc to ok £750 i to zazwyczaj z 4 przesiadkami w dolocie z UK do Indii, co oczywiście nie za bardzo kalkuluje się czasowo.

    Jakie trasy są zazwyczaj najtańsze na lini UK - Azja, tak żeby można było się łatwo dostać do Bengaluru a później ruszyć do Azji?
    Opcje lotów międzymiastowych i powrotu do innego miasta też mi nie wychodzą zbyt dobrze, bo ceny skaczą bardzo do góry.

    Czy jest tutaj ktoś kto mógłby pomoc, nawet rada na jakie kierunki konkretnie patrzeć? Uk - dokąd - Bengaluru - dokąd - UK?

    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2 PostWysłany: 06 Lip 2017 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Proszę bardzo, Bangalore z Londynu - na jednym bilecie za ok. 1900zł, na dwóch przez BOM - ok. 1730zł. Daty na screenach to 27.09 - 16.10, godziny dolotów BOM-BLR są przykładowe bo dziennie jest bardzo dużo połączeń do wyboru. Jest też opcja dla wygodnych - Lufą z Aberdeen do Bangalore za niecałe 2200zł.

A stamtąd dalej do Azji to już wybór masz duży, szukaj raczej z BOM niż z BLR.

Załączniki:
indie.png
indie.png [ 30.95 KiB | Obejrzany 2159 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blueberries uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Lip 2017 16:47 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 41
Dzieki, widzialam te bilety, tez z Aberdeen, ale potem jak szukalam czegos z Bengaluru do Azji to calosc mi wychodzila ponad £750.

Moze ta opcja przez BOM co podales by dzialala, jesli da sie zrobic tak, ze miedzy lotem powrotnym z BLR do BOM a BOM do LHR bylaby tygodniowa przerwa, tak ze wtedy bym mogla szukac czegos z BOM do Azji, wrocic do BOM i wtedy dopiero leciec do Londynu. Ale nie wiem jak to mozna okreslic przy wyszukiwaniu, zeby nie traktowano tego jak dwa oddzielne bilety powrotne, gdyz wtedy jest o wiele drozej?

Gdzie wyszukales te bilety? Jak sie da ustalic daty polaczen, to moze by wyszlo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lip 2017 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Screeny są z kayaka. Zależy gdzie konkretnie chcesz polecieć dalej, ale podejrzewam że oddzielne bilety z BOM/BLR wyjdą taniej, niż wszystko na jednym z UK. Przykładowo za max 1000zł możesz polecieć w dwie strony do CMB, BKK albo KUL. Możesz skorzystać z kayak.com/explore żeby zobaczyć gdzie z BOM czy BLR polecisz najtaniej w pasujących Ci terminach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blueberries uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Lip 2017 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Szukaj tak jak proponuje @maciass wybierając loty typu OJ (open jaw). Jako lotnisko, z którego będziesz wracać mozesz wpisywać dowolnie: BKK, KUL, SIN etc. Z Bangalore powinnaś bez problemu dolecieć do każdego z nich. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
blueberries uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Lip 2017 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Tu masz ze Szkocji w podobnej cenie (długi lot tam, niestety).
Jak piszą koledzy wyżej, na trasie np. BLR (+200 km) - SIN - BOM (+200 km) nie zapłacisz więcej niż 1000 zł.

Załączniki:
inv_blr_bom_gla.png
inv_blr_bom_gla.png [ 13.73 KiB | Obejrzany 2038 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blueberries uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Lip 2017 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Korzystając z pomysłu @igore można złożyć np. coś takiego:

25.09 LHR-BLR
3.10 BLR-DMK (osobny bilet)
16.10 BKK-LHR

za ok. 2500zł

Załączniki:
lhr-blr-bkk.png
lhr-blr-bkk.png [ 18.2 KiB | Obejrzany 2023 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
blueberries uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Lip 2017 14:14 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 41
Dzieki, jestescie super!
Mysle, ze cos uda mi sie z tego zlozyc :)

Konretnej destynacji w Azji nie mam, myslalam o Indonezji ale nie ma bezposrednich lotow z BLR, wiec co mi sie uda znalezc, bedzie dobre.

Jeszcze o jednej opcji myslalam, zeby znalezc lot UK - Azja SE, z przesiadka w BLR, ale na tyle dluga, zeby obejmowala ten czas wesela ;) Tylko nie wiem gdzie moge sprawdzic jakie loty maja polaczenia do Azji przez BLR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lip 2017 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
blueberries napisał(a):
znalezc lot UK - Azja SE, z przesiadka w BLR, ale na tyle dluga, zeby obejmowala ten czas wesela


To będzie znacznie trudniejsze niż znalezienie dobrych lotów OJ jak w przykładzie z mojego poprzedniego posta, kombinuj w tym kierunku :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lip 2017 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Tak jak pisze @maciass - trudno będzie znaleźć taki lot. Jeśli mieszkasz w Aberdeen, to może jednak jak poniżej? Znając realia Szkocji, to transport do Glasgow nie będzie tani, a co dopiero do Londynu. ;)

Załączniki:
blr.png
blr.png [ 66.48 KiB | Obejrzany 1941 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 08 Lip 2017 02:19 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
igore napisał(a):

transport do Glasgow nie będzie tani, a co dopiero do Londynu.



megabus ma w tej chwili bilety do 3.09 - wystarczy przypilnowac nowa wrzute i Londyn bedzie za £1 :D to nie polski bus i na przyklad obecnie mozna kupic bilety na koniec sierpnia na trase Aberdeen-Londyn za £5 :)

wiem, wiem - to 13-14h w busie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lip 2017 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Bardziej chodziło mi o przejazd, który nie trwa tyle co lot do Indii. Czas to pieniądz.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lip 2017 22:05 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 41
igore napisał(a):
Tak jak pisze @maciass - trudno będzie znaleźć taki lot. Jeśli mieszkasz w Aberdeen, to może jednak jak poniżej? Znając realia Szkocji, to transport do Glasgow nie będzie tani, a co dopiero do Londynu. ;)


Wyglada dobrze, gdzie to wyszukales? Faktycznie do Londynu to niestety nie tak latwo sie dostac ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Lip 2017 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Momondo.pl. Widzę, że w tej cenie jest juz niedostępne. Zmianiaj daty wylotu/powrotu i lotniska a na pewno coś znajdziesz. Np. jak poniżej. W podobnej cenie powrót z Manili lub Bangkoku. Krótkie przesiadki. Z Aberdeen masz Air France/KLM za +200-300 PLN.

Załączniki:
kul.png
kul.png [ 63.54 KiB | Obejrzany 1622 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Lip 2017 09:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
blueberries napisał(a):

Wyglada dobrze, gdzie to wyszukales? Faktycznie do Londynu to niestety nie tak latwo sie dostac ;)


Ludzie z Polski lecą do Portugali/Włoch/UK żeby tanio dolecieć.
Dla ciebie to pikuś ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Lip 2017 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@blueberries ja bym tam rozważył koszt dotarcia do innego miasta niż Twoje pierwotne. Z doświadczenia wiem, że te doloty to nie jest taka cudowna sprawa. Kilkaset złotych taniej, a ponad tysiąc złotych kosztów. Dolot liniami regularnymi dzień wcześniej, jakieś tam transfery, hotel... i to samo na powrocie. Bo wystarczy, że coś nie poleci z jakiegoś powodu i jeżeli będziesz miał lot na styk (czyt. na za kilka godzin), to będziesz "no show". Trzeba mieć bezpieczny bufor - jakby maszyna nie poleciała, żeby były alternatywne loty i żebyś spokojnie zdążył. Na powrocie identycznie, bo co, jeśli lot się spóźni i dolecisz dzień później (np. utkniesz w Dubaju) - stracisz powrót do domu. A lot kupowany "na za chwilę" na lotnisku na pewno nie będzie kosztował 50GBP, tylko kilkaset procent drożej. Te wszystkie super promocje np. za 2k z kraju postronnego + koszty dolotów i hoteli = nierzadko po przekalkulowaniu taniej wyjdzie kupić za 3k lot z Twojego lotniska do punktu docelowego. I zero stresu i niepewności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group