Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Maj 2014 02:14 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Witam!

Czy moglby ktos doradzić jak najtaniej dostać się z Der Es Saalam w Tanzanii na Zanzibar ??


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Maj 2014 23:34, edytowano w sumie 1 raz
"Tanzanii" + przeniesiony do właściwego działu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#2 PostWysłany: 30 Maj 2014 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Sprawdź Precision Air, Air Excel i Zanair. Można ustrzelić naprawdę dobre ceny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Cze 2014 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 7
gosiagosia napisał(a):
Sprawdź Precision Air, Air Excel i Zanair. Można ustrzelić naprawdę dobre ceny.


Oraz Costal Aviation. Bilety mniej więcej w stałej cenie.
Jest też prom z Dar, ale raz płynie godzinę, a raz pięć, w zależności od warunków na morzu.
Za to lot awionetką jest krótki, przyjemny i gwarantuje ładne widoki.

Ja leciałam Costalem z Dar w dwie strony i bardzo sobie chwalę.
Pamiętaj tylko, że musisz zmienić lotnisko!
_________________
mój blog o podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Cze 2014 12:35 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Promem firmy Azam Marine - od 35$ w jedną stronę: http://www.azammarine.com/
Całkiem przyjemna podróż, polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2015 17:34 

Dokladnie jak blasto wspomnial, mozna za 35$ w najtanszej klasie (czyli business dla turysty) badz za 40$ w klasie VIP (lepsze siedzenia i napoje). Dziennie 5 kursow od 7 do 15:45.

Jest jeszcze tez wolna lodka o ktorej nikt nie chce nam powiedziec gdyz nie chca na nia wpuszczac tursystow, z Zanzibaru wyplywa okolo 13:00 i doplywa do DAR okolo 16:30, ciezko dowiedziec sie ceny ale zakladam ze z jakies 15$ max - pan w okienku powiedzial nam o niej tylko i wylacznie dlatego ze na ten dzien co nas bilety interesowaly szybkim promem (max 2h) wszystkie bilety byly wyprzedane (dzien powrotu z dlugiego wielkanocnego weekendu).
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Gru 2015 00:06 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Z tymi promami to jest taki myk, ze nie można kupić biletu przez internet. Zabookowałem u dwóch przewoźników. jeden nie gwarantuje niczego, drugi domaga się zapłaty na 24h przed rejsem a przecież przylecę parę godzin wcześniej.
Czyli obie rezerwacje są bezwartościowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Gru 2015 00:38 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
wez samolot, flightlink, placilam ok 55$ za bilet w jedna strone. Rezerwacja bezproblemowa, bilety przyszly na maila. Promem tez plynelam, sama podroz ok ale odprawa przed i po to tragedia.
Góra
 Profil Relacje PM off
balajanek uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Kwi 2016 13:06 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
Też ostrzegam przed kupnem biletów na prom przez Internet - byłem świadkiem, jak Holenderska parka zaprezentowała wydruk przy kontroli biletowej, co spotkało się z dużym zdziwieniem. Ostatecznie popłynęli, jednakże konieczna była interwencja w "office" i kłótnia z obsługą.
Przy samym nabrzeżu (porcie) jest kilkanaście "biur" podróży zajmujących się dystrybucją biletów. Mnie taksówkarz właśnie do takowego podrzucił, gdzie "zorganizowano" bilet - czyli pan z przeszedł do głównej kasy, kupił bilet i wrócił, żeby mi go wręczyć. Za taką "obsługę" zapłaciłem 5$ :) BTW: na ścianie widniało wielkie zdjęcie polskiej super-star, niejakiego Pana Karolaka (który zapewne też skorzystał kiedyś z tej luksusowej obsługi).

Aha - bilet ZNZ-DAR kupiłem po przylocie do DAR. Po kilkuminutowych "negocjacjach" ustaliliśmy cenę na 20$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Maj 2016 22:26 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Hehe, czyli byłeś w biurze u Josepha ? nie powiedział Ci ze jesteś podobny do Karolaka? Ps. bilety na prom można kupić w kasie biletowej przed wejściem na prom lub wcześniej bez prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Cze 2016 23:24 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy możecie polecić któryś z wyżej wymienionych sposobów dostania się na Zanzibar?
Podróżujemy w trzy osoby.
Czy te awionetki są bezpieczne? Jaką cenę z dużym wyprzedzeniem mogę uznać za atrakcyjną?
I czy kupować bilety na miejscu czy przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Cze 2016 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Fastjet za 35usd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Cze 2016 00:09 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Ceny są stałe. Na dzień przed wylotem wzrastają. To nie Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Cze 2016 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie wiem jaki masz termin ale na SS czesto bywaja loty RT za okolo 200zl na tej trasie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Cze 2016 07:10 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Dopiero początek lutego.
Ale niestety nie wiem co to SS ;-)
Co do fasjet to rzeczywiście są bilety z podręcznym po 35$, niestety na moje daty w lutym 2017 na ten moment 82$ w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Cze 2016 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Skyscanner ;) Na moj termin bylo za 200RT i ewentualnie 10$ za bagaz. Jesli na Twoj jest za drogo to w porownywalnej cenie masz prom.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Cze 2016 08:59 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
No tak, nie wiem co sobie myślałem ;-)
Czyli jeżeli teraz luty jest po 80$ to ta cena już się raczej nie zmieni gwałtownie w fastjet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Cze 2016 09:15 

Rejestracja: 25 Lis 2012
Posty: 2
Przy wyborze środka komunikacji istotnym czynnikiem jest ilość bagażu. Podróżujący z podkoszulkiem i klapkami mają pełen wybór. Ci co ciągną szpej nurkowy - w samolociki się nie łapią. Tam jest b. niski limit bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Cze 2016 19:11 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy mam rację, że odlot na Zanzibar miejscowymi liniami jest z tego samego lotniska (DAR) co przylot Ethiopian z Addis Abbeba?
Wstępnie myśle o samolocie, jeśli jest tak jak wyżej napisałem.
Powiedzcie proszę czy lepiej kupić przez internet (w tym momencie najtaniej znalazłem Precision Air) czy na miejscu przed odlotem (5 osób)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Cze 2016 00:28 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Z tego samego lotniska ale oba terminale dzieli ok. 1,5-2km drogi więc albo z buta się przemieszczasz albo taksówką.
W ramach obniżenia kosztów możesz dokooptować współpasażera/ów. Ja tak zrobiłem ale leciałem z Zanzibaru.
Pozdrawiam.

-- 27 Cze 2016 01:49 --

Zapomniałem.
Oczywiście, że przez internet. 5 osób to 30% obłożenia samolotu. Mogłoby się okazać, że nie dla wszystkich jest miejsce. W moim wypadku na trasie ZAN-DAR samolot był pełen plus znajomy(?) pilota jako pasażer na gapę na fotelu II pilota.
Dopowiem, że na trasie Zanzibar -Arusha było nas tylko troje i w połowie lotu po wcześniejszym "poderwaniu" pilota resztę trasy odbyłem właśnie w fotelu II pilota i to było dla mnie, miłośnika latania, niesamowite przeżycie. Frekwencja na trasie Arusha-Zanzibar ponad 50%. Do Arushy leciałem Zan Air, powrót Air Excel.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 27 Cze 2016 15:22 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Dzięki za odpowiedź.

Czy jeżeli mamy przylot do Dar es Salaam Ethiopian o godzinie 13:30 to mogę spokojnie kupować samolot na Zanzibar (precision air) na godzinę 18 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group