Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Paź 2017 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Hej, 3-7 listopada jesteśmy w Norwegii. Nastąpiła lekka zmiana planów - początkowo mieliśmy uderzać na trolltunge, ale podobno pogoda niezbyt sprzyja wtedy i lepiej się tam nie wybierać w tym okresie. Dlatego też zmieniliśmy plany na Preikestolen. Na lotnisku czeka na nas auto i teraz zastanawiamy się, którą drogą pojechać (mapka) - bardziej od północy, czy od południa. Kojarzy ktoś, co można by ciekawego przy którejś z tras zobaczyć co by nam ułatwiło podjęcie decyzji? I przy okazji, jeśli ktoś wie jakie będą nas czekać opłaty na drodze, to też bardzo chętnie się dowiem (ferry lauvik - oannes już sprawdziłem).

Załączniki:
norway.png
norway.png [ 469.34 KiB | Obejrzany 7199 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 20 Paź 2017 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ta droga (na niebiesko) sama w sobie jest ciekawa i momentami widoki zapierają dech w piersiach, przynajmniej w części od Kirstiansand. Można się zatrzymać przy niektórych wodospadach. Mimo ze na mapie nie wyglada to jest bardzo kręta, wiec osobnym wrażliwymi żołądkami lepiej niej się przygotują. Weź pod uwagę ze trzeba również wrócić (możesz wybrać druga drogę dla porównania). Ja tam bym sprawdził jeszcze czy nie da się czymś dolecieć do Stavanger zamiast się telepać taki kawał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Paź 2017 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Nie nie, to właśnie w planach było, żeby trochę pojeździć, zresztą autko już mamy wypożyczone na sandefjord. W sumie może fakt, dobrym pomysłem będzie w powrocie zmienić trasę na północną

A ktoś z opłatami kojarzy temat? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Paź 2017 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja jechałem te trasę tylko od Kristiansand. W samym mieście przy wyjeżdżaniu z promu bramkę opłat się omija. Bramki po drodze były chyba dwie, potem już na dojeździe do Stavanger dwie kolejne ale jak skręcili wcześniej to chyba omijacie. Wysokości opłat nie pamietam, kojarzy mi się 35nok ale nie zwracałem uwagi a jeszcze mi nie naliczyli na koncie.
Musisz doliczyć potencjalne bramki na wcześniejszym odcinku, najczęściej przy większych miastach. Chyba gdzieś w necie dało się to sprawdzić gdzie dokładnie są bramki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Paź 2017 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Platne drogi w NO:

http://www.autopass.no/
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Paź 2017 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
o matko, mega "nieporęczna" ta mapka, ale widzę, że nieduże to są kwoty. Kojarzycie, czy można płacić gotówką, czy trzeba jednak kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Paź 2017 12:29 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
A to nie jest tak że wypożyczalnia doliczy to do rachunku? Z tego co wiem to chyba autopass jest automatyczny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 23 Paź 2017 13:09 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Jechałem południową trasą w czerwcu, widoki ładne, opłaty pobierane na bramkach automatycznie i rozliczane z karty kredytowej przez wypożyczalnię.

Jeśli chodzi o trasę północną, to w czerwcu chciałem jechać jej fragmentem droga nr 45) ze Stavanger do Kjerag, ale był remont odcinka gdzieś w okolicach Dirdal i droga była zamknięta - objazd dość duży był jakimiś innymi bocznymi drogami, więc zrezygnowałem z jazdy tamtą drogą. Nie wiem jak teraz przedstawia się sytuacja, ale zarówno wtedy, jak i teraz nic nie było na mapach google o braku przejezdności.
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
Czesuaf uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Paź 2017 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W Norwegii w ogóle nie ma możliwości „ręcznego” płacenia za przejazdy. Wszystkie auta z wypożyczalni maja zamontowane elektroniczne urządzenia naliczające przejazdy. Jeśli ktoś wybiera się własnym autem to na podanej wyżej stronie można jest zarejestrować w systemie i opłaty będą naliczone na podstawie nr rejestracyjnego (kamery na bramkach).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Lis 2017 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Po tripie, wskazówki jeśli ktoś by w przyszłości szukał podobnych informacji:
-drogi płatne automatycznie pobiera pieniądze z karty tak jak pisaliście
-w oannes <> lauvvik prom kursuje od 7:30 do wieczora, ~30 NOK od auta i 15 za osobę z tego co pamiętam
-droga południowa jest szybka ~90-110 km/h ograniczenia i prosta, bardzo fajna droga
-droga środkowa (bardziej północna) i trasy pomiędzy południową a północną są bardzo fajne widokowo, ale często bardzo ciasne przejazdy, spore serpentyny i limity 70-80 km/h.
-pod preikestolen parking kosztuje 200 NOK za dobę
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Maj 2018 15:44 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 16
Hej,

na lotnisku będziemy o 15 odbiór bagażu i auto potrwa pewnie z godzinę. Lecimy w sierpniu, porywać się na całą trasę na raz, czy może jest coś ciekawego w środku tej trasy gdzie będzie można się przespać? Mamy swój namiot. Myślałem żeby uderzać od razu na Preikestolen, wejść tam po ciemku i tam rozbić namiot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Maj 2018 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Polecam podróż nieco rozszerzoną o wejście na Gaustatoppen - najwyższy szczyt południowej Norwegii.W sezonie łatwe podejście, dla leniwców możliwość wjazdu kolejką.W dobrą pogodę ze szczytu widać 1/6 Norwegii ;)

Image

_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Maj 2018 20:00 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Opłaty można mniejwięcej ocenić na podstawie tej mapki - https://www.viamichelin.pl/web/Mapy-plany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group