Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Maj 2017 13:47 

Rejestracja: 27 Kwi 2017
Posty: 2
Proszę napisz do mnie maila na gszkop@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 16 Sie 2017 10:23 

Rejestracja: 16 Sie 2017
Posty: 9
Witam.

Wybieram się w grudniu tego roku do hotelu "Doubletree by Hilton Marsjan Island" w Ras Al Khaimah. Mam kilka pytań dla osób znających ten Emirat i może hotel. Wybieram się z partnerką, z którą nie mam żadnego stanu (jesteśmy parą, ale bez małżeństwa). Czy nie będzie z tym problemu?

Drugie pytanie to kwestia wyjazdu do Dubaju. Rozumiem, że pewnie nie będzie problemu ze znalezieniem taksówki do Dubaju, ale jak z powrotem? Czy wieczorem znajdę możliwość transportu do hotelu w RAK?

Trzecie pytanie to właśnie wypożyczalnia samochodów w RAK. Panowie w maju prowadzili dyskusje i może podzielą się odczuciami? Jaką polecacie w RAK? Czy wymagane jest podpięcie karty?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Sie 2017 11:26 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
1. W Hiltonie nikt was nie będzie pytał czy jesteście małżeństwem.
2. Poczytaj o busach RAK-Dubai, taksówki na obszarze 100km to droga sprawa, taniej wynająć samochód. Hotel znajduje się w zasadzie na pustkowiu, taksówki z ulicy nie złapiesz raczej. Może będą stały przed hotelem, ewentualnie zawsze możesz poprosić w recepcji o zamówienie. Transport publiczny na tym obszarze nie istnieje, tak mi się wydaje.
3. Bez obciążenia karty raczej nic nie znajdziesz.

Ja bym ci proponował wynająć samochód, albo taxi do Al Hamra Bus Station, a później do Dubaju busem. Zabookuj sobie hotel w Dubaju najlepiej.

Sprawdź, czy hotel ma w ofercie transfery do Dubaju, niektóre hotele w RAK za darmo mają busa.
Góra
 Profil Relacje PM off
siwus71 lubi ten post.
siwus71 uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 16 Sie 2017 11:35 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 54
Hilton z RAK ma za darmo lub za niewielką opłatą bus do Dubaju (2 razy w tygodniu ?). Zapytaj w hotelu.
Z tego co pamietam to Double Tree z RAK na 100% za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off
siwus71 lubi ten post.
siwus71 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 16 Sie 2017 11:42 

Rejestracja: 16 Sie 2017
Posty: 9
Dzięki za tak szybkie odpowiedzi. :)

Cytuj:
W Hiltonie nikt was nie będzie pytał czy jesteście małżeństwem.

A czy to, że dziewczyna jest w ciąży będzie problemem w ZEA?

Cytuj:
Z tego co pamietam to Double Tree z RAK na 100% za darmo.

A jak wygląda kwestia powrotów do RAK z Dubaju? Czy taki bus hotelowy jest z opcją powrotu? Jeśli nie to jak polecacie wracać?

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Sie 2017 14:53 

Rejestracja: 24 Sie 2013
Posty: 54
Nie sądzę żebyście mieli z tym jakieś problemy, przynajmniej w RAK i Dubaju.
Bus jest w dwie strony, wyjazd z Dubaju ok 18-19. Bus staje pod Dubai Mall (Burj khalifa).
Jeśli chcesz wjechać na Burj Khalifa kup sobie bilet na Gruponie z opcją fast track. Z pod centrum centrum handlowego jedzie autobus miejski pod Burj Al-Arab. Dalej Jumeirah albo centra handlowe (np. ze stokiem i pingwinami :))
Góra
 Profil Relacje PM off
siwus71 lubi ten post.
siwus71 uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 16 Sie 2017 19:35 

Rejestracja: 16 Sie 2017
Posty: 9
Super. Dzięki.

Nie znacie jakiś dobrych i polskich przewodników po Dubaju ? Myśle jeszcze o takim rozważaniu.

I jeszcze jedno pytanie, jak wyglada podróżowanie metrem? W sensie gdzie i jak kupuje się bilet? Ma ktoś doświadczenia z tego środka transportu? Osobiście byłem w zeszłym roku w Dubaju, ale z racji lenistwa podróżowałem tylko taxi :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Sie 2017 19:48 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Najlepszy przewodnik to forum, na którym jesteś. Wszystko tutaj znajdziesz, w zasadzie odpowiedź na wszystkie pytania też się tutaj znajdzie bez problemu, poczytaj trochę.

Na każdej stacji metra jest office, gdzie można kupić bilet i uzyskać informacje, są też automaty. Jak chcesz dużo jeździć to w zasadzie najlepiej kupić na jeden dzień kartę czerwoną za 22 aed (chyba). Poczytaj forum na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group