Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Maj 2014 17:48 

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć jak najtaniej pokonać odległość z Ras al Khaimah do Dubaju oraz jak poruszać się po Dubaju żeby zobaczyć jak najwięcej.
Czy istnieje połączenie miedzy Ras al Khaimah do Abu Zabi?
Jakie są Wasze doświadczenia? :)
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 25 Maj 2014 00:05 

Zbanowany
Do Dubaju masz jakies 100km i 200km do Abu Dhabi.

Autobusy z RAK kursuja co godzine koszt 25AED, czas jazdy 1.5-2h w zaleznosci od natezenia ruchu.
Dojedziesz do Deiry w Dubaju dalej mniej wiecej to samo do Abu Dhabi.

Jak sie poruszac po Dubaju aby jak najwiecej zobaczyc, dla mnie najwygodniej wynajetym samochodem.
Samochodem bezpiecznie bo pomijajac sam srodek Dubaju to przemieszczaja sie bez szalenstw, na drodze wszedzie sa obecne fotoradary przejechac droge Dubai > Abu Dhabi 500KM samochodem to byla dla mnie meka przewaznie 90km/h srednio i mozna zasnac z nudow. Wiekszosc samochodow ma wlaczajace sie ostrzezenie o przekroczeniu maksymalnej predkosci 120km/h. Koszt paliwa 1.52PLN/l.

Mozna ew. poruszac sie metrem ale zawsze bedziesz musial gdzies dojsc z tych stacji metra.
Uwaga na brak chodnikow to kraj gdzie wiekszosc porusza sie samochodami.
Taksowki moim zdaniem tanie sa i wszystkie jada wg. taksometru.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 26 Maj 2014 19:32 

Jak wygląda sprawa z ewentualną kolizją samochodem z wypożyczalni?
Czy posiadają OC? :?
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 26 Maj 2014 20:41 

Zbanowany
OC jest zawarte w cenie wynajecia w Hertz i Sixt. Przykladowo wybralem daty 10-11 lipca - wypozyczenie w RAK , odajesz samochod w innym miejscu w Abu Dhabi.

Mozesz dokupic dodatkowo ubezpieczenie od szkod jakie powstana w wypozyczonym samochodzie.

I tak np. http://www.economycarrentals.com polevany na forum ma oferte taka :

Image

masz cene w sumie 48.27 EUR za dzien i tam jest OGRANICZONE ubezpieczenie do kwoty 1500EUR - powyzej placisz z wlasnej kieszeni (polecam kliknac ten link do wyjasnienia co to jest u nich Excess Protection)

Oferta SIXT ( http://sixt-uae.com/ ) jest taka :

Image

masz cene w sumie 45.90EUR za dzien z ubezpieczeniem TPI i LDW, nielimitowanymi klilometrami i brak oplat za parkingi przy zdawaniu auta na lotnisku Abu Dhabi. Mozesz miec dostarczone auto do swojego hotelu w RAK za 50AED moga tez odebrac auto w Abu Dhabi z hotelu za kolejne 50AED.

bierzesz male auto ale oni maja problem z malymi autami - malo kto sie nimi porusza, wiec masz duze prawdopodobienstwo ze dostaniesz upgrade do wyzszej klasy MB C-klass (tam sixt pracuje na MB). Standardowo w cenie masz Third Party Insurance czyli OC, musisz dobrac Loss Damage Waiver 35AED aby miec udzial wlasny maksymalnie do 2500AED lub jeszcze dodatkowo Top Cover LDW 35AED czyli juz twoj udzial wlasny zostanie zniesiony do 0AED.
Hertz i Sixt nie wymagaja miedzynarodowego prawa jazdy wystarczy zwykle polskie, uwazaj na radary stoja czesto i gesto - pozniej kase sciagna ci za mandaty z karty. Jezdzilem nawet po starej dzielnicy Dubaju Deira BMW740 i dalo radę w tamtych waskich uliczkach.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Sty 2016 22:58, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 27 Maj 2014 02:15 

Zbanowany
Jeszcze jedno poniewaz to beda proste modele wiec nie licz na wbudowane nawigacje ale GoogleMaps z karta DU internetowa lokalna daje rady lub instalacja na androidzie nawigacji Sygic tez ma mapy UAE (mozna odnalesc na necie wersje nieoficjalne).
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 27 Maj 2014 04:01 

Korzystam z nich od lat (Meksyk, Kanada, Czechy, Polska,) Nigdy mnie nie zawiedli - polecam. Proponuję zapisanie się do klubu i paro procentową zniżkę.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 13 Sty 2016 18:41 

Czy ktoś ma pomysł jak za przyzwoite pieniądze dostać się z lotniska w RAK do Dubaju o 11 pm? Autobusy już nie kursują, samochodu też nie wypożyczę o tej godzinie, a taxi to koszt pewnie z 300 aed.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 22 Sty 2016 20:17 

Czy ktoś mógłby się podzielić swoim doświadczeniem?
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 24 Sty 2016 20:53 
Awatar użytkownika

Loty: 105
Kilometry: 219 301
Ja zarezerwowałem hotel z transferem z lotniska.[Hilton] żeby się w nocy do Dubaju nie tłuc.A rano można albo bus albo wypożyczyć auto.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 24 Sty 2016 22:39 

Który Hilton w Ras Al Khaimah oferuje transfer z lotniska? transfer płatny czy w cenie noclegu?

#11 PostWysłany: 25 Sty 2016 05:47 
Awatar użytkownika

Loty: 105
Kilometry: 219 301
DoubleTree by Hilton Ras Al Khaimah-

A courtesy shuttle is also available from RAK International Airport (please arrange this service in advance
 Relacje PM off
marscha uważa post za pomocny.

#12 PostWysłany: 25 Sty 2016 09:07 

Ten hotel ma też bezpłatny transfer do Dubaju 3 razy w tygodniu - to informacja z Tripadvisora ( może się przyda)
Dear Reviewer,
Please note that the complimentary shuttle bus to Dubai goes three times a week: On Mondays, Wednesdays and Friday. Departure from the hotel will be at 10:05 and departure from Dubai Mall in Dubai at 19:00. And its only applicable once per stay and subject to availability.

#13 PostWysłany: 23 Lut 2016 17:15 

Ja również muszę dostać się z RAK do Dubaju. Rozważam wynajem samochodu ale chciałem najpierw rozeznać temat parkowania w Dubaju. Czytałem "gdzieś w internecie", że jest duży problem ze znalezieniem miejsca do parkowania i nawet w Dubai Mall trzeba czasami szukać przez godzinę miejsca do zaparkowania. Jako, że atrakcje Dubaju są dosyć oddalone od siebie zastanawiam się czy będzie to proste i łatwe np znaleźć parking przy hotelu Atlantis czy Burj Al Arab..
Jak ktoś może się podzielić praktycznymi wskazówkami, to byłbym wdzięczny.
Inną opcją którą rozważałem, jest taksówka. Podobno da się dogadać w RAK z taksówkarzem, że np za 400 czy 500 AED zawiecie do do Dubaju, zawiezie w kilka miejsc zaczeka na ciebie i odwiezie do hotelu...
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 23 Lut 2016 20:11 
Awatar użytkownika

srebrny
co wyscie wszyscy wymyslili z tym Ras al Khaimah

Image
nie, w Dubaju nie ma z reguly problemu z parkowaniem a juz zwlaszcza w mallach

za 400 czy 500 AED to masz samochod na kilka dni
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 23 Lut 2016 21:19 

Ok. dzieki za informacje.
A jakies sugestie gdzie najlepiej szukac miejsca do zaparkowania w okolicach palm jumeirah?
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 07 Mar 2016 19:23 

Odnośnie DoubleTree by Hilton Ras Al Khaimah. Owszem, hotel zapewnia odbiór z lotniska RAK, ale odpłatnie za 70 AED(z DXB za 350 AED) - taxi wyjdzie pewnie taniej. Natomiast oferują darmowego busa do Dubaju w środy i soboty.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 01 Lis 2016 22:24 

chrystek napisał(a):
Odnośnie DoubleTree by Hilton Ras Al Khaimah. Owszem, hotel zapewnia odbiór z lotniska RAK, ale odpłatnie za 70 AED(z DXB za 350 AED) - taxi wyjdzie pewnie taniej. Natomiast oferują darmowego busa do Dubaju w środy i soboty.

Chrystek i jak dostałeś się z RAK do Dubaju o 11 PM? Mam ten sam problem i nie mogę znaleźć rozwiązania...
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 12 Lis 2016 14:15 

Maja Jusiak napisał(a):
chrystek napisał(a):

Chrystek i jak dostałeś się z RAK do Dubaju o 11 PM? Mam ten sam problem i nie mogę znaleźć rozwiązania...

Nie, spalem w RAK, a nastepnego dnia busem.
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 27 Kwi 2017 19:10 

Wybieram się w połowie maja na tydzień do Ras al Khaimah do hotelu Double tree by Hilton Marsjan Island. Chciałbym pożyczyć samochód i kilka razy wybrać się do Dubaju.
1. Czy możecie polecić jakąś sprawdzoną wypożyczalnie w RAK ?
2. Czy samochód lepiej zostawić gdzieś w Dubaju i poruszać się potem metrem ? Boję się, że będzie problem z parkowaniem
3. Czy bezpiecznie będzie jeździć do Dubaju wieczorem np. o 19-20 ?
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 01 Maj 2017 20:41 

-- 01 Maj 2017 20:41 --

Grześ, będę także w RAK, hotel na Marjan Island ok. 2 km od Twojego. Auto chcemy (2 os.) na kilka dni, Dubai, ale też koniecznie do Omanu - Muscat 2 dni (ewentualnie tylko półwysep Musandam 1 dzień, jeżeli ubezpieczenie auta na Oman będzie przekraczać zał. kwotę). Auto z Budget w Al Hamra, przy hotelu Hilton (z 3-4 km od Twojego hotelu) lub z lotniska a zwrot w Al Hamra (brak kosztów dodatkowych), zależnie od planu.
Może dogadamy jakieś wspólne wynajęcie albo inny pomysł (jesteśmy otwarci na propozycje) i proporcjonalne obniżenie kosztów?
Będziemy w terminie 14.05.-22.05.
Jeżeli jesteś zainteresowany, podaj priv, tel. lub email.

Ostatnio edytowany przez krasnal, 01 Maj 2017 21:25, edytowano w sumie 1 raz
Zdublowana treść
 Relacje PM off  

[ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości