Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lut 2015 10:24 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
witam, mam pytanie odnośnie samego lotniska i przesiadki na nim,
czy na lotnisku jest jeden terminal (przesiadka z ryanair do wizzair) czy jest więcej niż jeden i te dwie tanie linie latają z innych terminali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Lizbona
#2 PostWysłany: 12 Lut 2015 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Terminale w Lizbonie są dwa, przy czym ten nr 2 jest dla linii niskokosztowych, więc zapewne Wizz będzie z niego korzystał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#3 PostWysłany: 12 Lut 2015 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
To nie jest takie pewne, bo np. easyjet zaczął latać z T1 a TAP na Maderę i Azory z T2, podobnie SATA przeflancowali na T2 z lotami na Azory
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#4 PostWysłany: 15 Lut 2015 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Przy wyjściu z samolotu, przechodząc przez halę z odbiorem rejestrowanego bagażu są ekrany i tam można sprwadzić kolejne odloty.

Co do spania, jak chcesz tanio i czysto z wliczonym śniadaniem, ale nie w samym centrum (ale b. blisko) to polecam Salitre hostel na tej ulicy Salitre. Bardzo czysto, pokoje 4 lub 16 osobowe, noc chyba 10 lub 12 euro. Polecam :)

Transport na lotnisko chyba najszybciej jest metrem.

Pozdro!
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#5 PostWysłany: 30 Paź 2017 20:07 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
ile czasu muszę mieć na przesiadkę w Lizbonie ?

Mam jeden lot (ląduje o 21:05) - kolejny lot 21:30 (raczej marne szanse by zdążyć - biorąc pod uwagę możliwe opóźnienie itp).
Drugi lot 21:55 (już większe szanse by zdążyć) ale czy na pewno ? jak to jest ?

Przesiadał się ktoś już tak ?

(przylot Wizzair - dalszy lot TAP )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#6 PostWysłany: 30 Paź 2017 20:59 

Wizz i Tap operują z różnych terminalów,pomiędzy którymi kursuję autobus, podaj konkretnie numery lotów
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#7 PostWysłany: 30 Paź 2017 21:11 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
Anonymous napisał(a):
Wizz i Tap operują z różnych terminalów,pomiędzy którymi kursuję autobus, podaj konkretnie numery lotów


przylot W6 1165
odlot TP1867
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#8 PostWysłany: 30 Paź 2017 21:19 

Wizz z KTW ląduję w Terminale 2 a TAP do Ponta Delgady odlatuję z Terminała 1 , z tego co pamiętam autobusy pomiędzy terminalami kursują co 20 albo 30 minut , ale pamiętaj że będziesz musiał przejść znowu przez security check ,więc musisz mieś na to wszystko przynajmniej godzinę zakładając że masz tylko bagaż podręczny
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#9 PostWysłany: 30 Paź 2017 21:21 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
dobra to odpada - szkoda ryzykować ..... cóż ....szkoda.
Dzieki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#10 PostWysłany: 30 Paź 2017 21:27 

napisz co konkretnie potrzebujesz spróbujemy Ci wspólnie pomoc, leciałem niedawno na Azory z Lizbony .
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#11 PostWysłany: 30 Paź 2017 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
A terminal 2 nie jest tylko dla odlotow? Cos sie zmienilo od zeszlego tygodnia? Bo lecialem Wizzem z KTW i autobus z pod samolotu pojechal prosto na terminal 1.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#12 PostWysłany: 30 Paź 2017 21:35 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
rozpisałem się trochę już w innych tematach ale streszczę to tutaj.

Chciałbym się dostać na Ponta Delgada w dniu w którym przylatuję do Lizbony (5.01.18) z tym że ląduje dopiero o 21:05 w Lizbonie. Najtańsza opcja przelotu jest dopiero rano o 10:00 Ryanairem - czytaj kombinowanie noclegu lub nocowanie na lotnisku. Nocleg na lotnisku przeżyję ale dobrze by było wziąć prysznic - podobno takowy jest na lotnisku w Lizbonie ale nie wiem jak to wygląda - czy jest to płatne i gdzie szukać takiego prysznica.
Jako że lecę na przedłużony weekend to mam mało czasu na zwiedzanie i dlatego najlepsza opcja to zaraz po przylocie do Lizbony odlot na Ponta Delgada. Ale chyba się nie wyrobie chociaż nawet gdybym chciał więc wychodzi na to że muszę nocować na lotnisku.
Zastanawia mnie jeszcze jedno - na stronie lotniska w Ponta Delgada pisze że lata tam EasyJet - ale w rozkładzie EasyJet nie widzę takiego połączenia (chyba że nie latają w tym terminie).
Więc chyba nie ma innej opcji dostania się do Ponta Delgada dnia 5.01.18 ....(po godzinie 21)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#13 PostWysłany: 30 Paź 2017 22:12 

-- 30 Paź 2017 20:48 --

dwa tygodnie temu leciałem przez Lisbon parę razy ,Marsylia-Lisbon Ryanair, Lisbon-Ilha do Pico (Azory) SATA, Madeira-Lisbon TAP,Lisbon-Porto TAP wszystkie połączenia miałem z Terminala 1, według rozkładu i Wizz i Ryanair lądują w Terminale 2 ,chociaż faktycznie stoją gdzieś na płycie lotniska bliżej do Terminalu 2 ,a autobusy pasażerów dowożą do Terminalu 1 ,w rozkładzie napisane że KTW ląduję w Terminale 2 , i ja wole tego się trzymać , żeby nie rozwalić całej podróży

-- 30 Paź 2017 21:12 --

@photolucas84 jakbyś poleciałeś Ryanair tak samo 05.01.2018 byłbyś w Lizbonie o 15.25 pojechałbyś do miasta na piwo, i na lot wieczorem do PDL wyrobiłbyś się z palcem wisz gdzie :) wątpię że cos w normalnej cenie lata na Azory po godzinę 22 ,w rozkładzie PDL ostatni przylot jest 23.20 potem po 7 rano, jak chcesz być wypoczęty to w odległości 10 euro (taxi) od lotniska jest dużo hosteli w cenie około 20 euro, jedziesz śpisz ,wstajesz jesz śniadanie i autobusem spokojnie na poranny lot się udajesz.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#14 PostWysłany: 30 Paź 2017 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Anonymous napisał(a):
(...) według rozkładu i Wizz i Ryanair lądują w Terminale 2 ,chociaż faktycznie stoją gdzieś na płycie lotniska bliżej do Terminalu 2 ,a autobusy pasażerów dowożą do Terminalu 1 ,w rozkładzie napisane że KTW ląduję w Terminale 2 , i ja wole tego się trzymać , żeby nie rozwalić całej podróży (...)

Terminal 2 jest tylko do odlotów dla przewoźników typu low-cost.
Wszystkie przyloty obsługiwane są w terminalu 1.

Potwierdzenie na stronie lotniska:
http://www.aeroportolisboa.pt/en/lis/access-parking/getting-to-and-from-the-airport/terminal-2

Potwierdzenie na tablicy przylotów:
https://www.ana.pt/en/lis/flights-destinations/find-flights/real-time-arrivals
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#15 PostWysłany: 31 Paź 2017 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
To jest tak, że samolot jest przy T2, ale pakują od razu do shuttle busa i dowożą na T1. NIe ma opcji żeby wejść po przylocie na T2.

@photolucas84 jeśli masz lecieć FR tak czy owak będziesz musiał zmienić terminale, w 30 minut praktycznie niemożliwe. Jeśli weźmiesz TP to jest szansa, że zdążysz na ten 21.55, ale wystarczy mała obsuwa W6 i bilet do piachu. Dzisiaj np. miał 30 minut opóźnienia.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#16 PostWysłany: 31 Paź 2017 00:04 

Terminal 2

Załączniki:
ktw.png
ktw.png [ 34.61 KiB | Obejrzany 9654 razy ]
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#17 PostWysłany: 31 Paź 2017 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@scomin dobrze mówi.
@BradPitt następnym razem po przylocie powiedz obsłudze, że masz ich w pompie, że nie wsiadasz do shuttel busa i idziesz do T2, ciekawe co się wydarzy :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#18 PostWysłany: 31 Paź 2017 01:08 

@cypel
czytaj ze zrozumieniem, napisałem przed Twoim komentarzem że pasażerów dowożą do T1 nawet jak lądują Wizz i Ryan, a chodzi mi o to ,że jak kiedyś pasażerów "przypadkowo" wykipują tak jak jest napisane w rozkładzie czyli na T2 ,to pare osób będzie miało wielki problem bo czytając forum nabiorą przekonania że skoro cały czas wszyscy są dowożeni do T1 to oni też powinni.A obsługa lotniska tyknie im pod nos rozkład gdzie będzie napisane T2 i zapyta WTF?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#19 PostWysłany: 31 Paź 2017 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@BradPitt
Serio? Ciągniesz dalej ten temat? Zrozum wreszcie, że terminal 2 jest przystosowany wyłącznie do odlotów. Na potwierdzenie podałem Ci link do oficjalnej strony lotniska. Nie ma w terminalu 2 infrastruktury dla obsługi przylotów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lizbona
#20 PostWysłany: 04 Sty 2018 00:06 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Mam pytanie. Przylatuję do Lizbony o 21:00 na Terminal 1, potem mam kolejny lot z Terminala 2 o 1:30 w nocy. Myślałem o spędzeniu tych kilku godzin w saloniku w Terminalu 1. Czy uda mi się przedostać z przylotów na odloty bez sprawdzanie boarding pass?

Wg strony lotniska http://www.aeroportolisboa.pt/en/lis/pa ... ng-flights dla connection flights jest opcja:
I am travelling within the Schengen area or on a domestic flight: No procedures are required. Just head to the boarding gate of your next flight.
Dla oddzielnych biletów:
– If you are travelling only with cabin baggage, you have to go through the Customs corridor, head to the check-in or drop-off counter of the airline with which you will be flying next, and proceed as if you were boarding for the first time, having to go through security control all over again.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group