Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Mar 2012 22:52 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
tu Ci niestety nie pomoge...ale kolo lotniska jest jakas wypozyczalnia( a moze nawet kilka nie pamietam) i chyba czynna dosc dlugo( nie wiem czy akurat o 12 w nocy) ale na pewno po 22 jeszcze dzialala...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 21 Kwi 2012 17:07 

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 170
czy jest jakieś połączenie z lotniska Faro do Albufeira? chodzi mi o jakiś autobus i jaki jest ewnetualnie koszt biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Cze 2012 19:08 

Rejestracja: 19 Kwi 2011
Posty: 17
Loty: 14
Kilometry: 26 994
Z wszystkich okolicznych miejscowości, np. Albufeira, Portimao, Lagos na lotnisko najlepiej dojechać autokarem. Trasy na Algarve obsługuje linia Eva.
My z Portimao do Faro płaciliśmy 5,60 E od osoby. W Faro wysiada się na ostatnim przystanku i na przeciwko zajezdni co (chyba) 20 min odjeżdżają autobusy na lotnisko. Wystarczy pokazać bilet autokarowy na trasę, którą jechaliśmy oraz bilet na samolot i odcinek z Faro na lotnisko pokonujemy bez jakichkolwiek opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Mar 2013 22:56 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 25
Witam
Wynajmował ktoś samochód na lotnisku w Faro? Jak tak to jaki to jest koszt ?
Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Mar 2013 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Goral napisał(a):
Witam
Wynajmował ktoś samochód na lotnisku w Faro? Jak tak to jaki to jest koszt ?
Pozdrawiam

Co prawda nie w faro a lizbonie bralem z guerin przez traveljigsaw, bardzo porzadna firma, za 4 dni z pelnym ubezpieczeniem od kradziezy, wandalizmu i szyb 90 EUR, punciak nowka 8000 km nalotu
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Mar 2013 00:10 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Goral napisał(a):
Witam
Wynajmował ktoś samochód na lotnisku w Faro? Jak tak to jaki to jest koszt ?
Pozdrawiam


Rok temu w zimie nie przekraczało to 7-8 EUR za dzień (fiesta benzyniak, stan db+) przy wynajmie na 10 dni, ale z excessem. Brałem przez arguscarhire więc wziąłem dodatkowe ubezpieczenie noexcess z Mondial Assistance za jakieś 10-20 zł/dzień ekstra.
Lokalnym dostawcą był Autorent, wszystko bezproblemowo i bezstresowo, paliwo full-full, bez naciągactwa na dodatkowe ubezpieczenia- bezpośrednią ich stronę masz tu: http://www.autorent.pt/ (i jak widzę teraz ceny podobne jak wtedy)
Góra
 Profil Relacje PM off
Spider uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 07 Mar 2013 13:35 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
andmark napisał(a):
Goral napisał(a):
Witam
Wynajmował ktoś samochód na lotnisku w Faro? Jak tak to jaki to jest koszt ?
Pozdrawiam


Rok temu w zimie nie przekraczało to 7-8 EUR za dzień (fiesta benzyniak, stan db+) przy wynajmie na 10 dni, ale z excessem. Brałem przez arguscarhire więc wziąłem dodatkowe ubezpieczenie noexcess z Mondial Assistance za jakieś 10-20 zł/dzień ekstra.
Lokalnym dostawcą był Autorent, wszystko bezproblemowo i bezstresowo, paliwo full-full, bez naciągactwa na dodatkowe ubezpieczenia- bezpośrednią ich stronę masz tu: http://www.autorent.pt/ (i jak widzę teraz ceny podobne jak wtedy)


A z ich strony.. http://www.autorent.pt/terms_uk.htm
Spain - Authorizes the vehicle to travel to Spain * 30 € / rental

To jest cos normalnego?? OC czy co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Mar 2013 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Nie wiem o co Ci chodzi ale to jest po prostu opłata gdybyś chciał jechac autem do Hiszpani np Sewilli :)
Ja wypozyczałem auto to juz oplata byla w cenie na podroz do Hiszpanii i dodatkowo jeden kierowca tez byl gratis
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 07 Mar 2013 14:10 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
almal napisał(a):
Nie wiem o co Ci chodzi ale to jest po prostu opłata gdybyś chciał jechac autem do Hiszpani np Sewilli :)
Ja wypozyczałem auto to juz oplata byla w cenie na podroz do Hiszpanii i dodatkowo jeden kierowca tez byl gratis


Zapomnialem ze Faro jest w Portugalii ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Kwi 2013 10:22 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
O której odjeżdża ostatni autobus na lotnisko? Lub ile może kosztować taxi, chyba że da się dojść na nogach? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 01 Kwi 2013 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
O której odjeżdża ostatni autobus na lotnisko? Lub ile może kosztować taxi, chyba że da się dojść na nogach? :)

The local Faro Urbanas (urban bus) routes numbers 14 or 16 that run from the Bus Station to Aeroporto (Airport) and Praia de Faro

Journey time is 15 - 19 minutes. TIMETABLE APPLIES ALL YEAR

Buses to the airport leave from a stop outside the bus station on the other side of the road.

Departures DAILY EXCEPT AS NOTED at 0445, 0530, 0700, 0710++, 0800, 0830, 0905, 0930, 1010, 1115, 1210++, 1250, 1330, 1410, 1505, 1635, 1710, 1745++, 1830, 1930, 2040++, 2140, 2205++, 2250
++ These buses do not run on Saturdays, Sundays or holidays.

Taxi kosztuje około 10 euro
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 01 Kwi 2013 11:12 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Dziękuję bardzo, a taxi?

EDIT:
Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem.

Mam samolot o 6:45 rano, zdecydownie nie chcę bujać się na lotnisko już o 22:50. Ale czy w maju w Faro jest co robić powiedzmy do 2 w nocy? I czy da się wtedy bezproblemowo znaleźć taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Kwi 2013 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Myślę że znajdziesz taxi bez problemu gdzieś przy dworcu autobusowym/kolejowym
zawsze możesz sobie zamówić wcześniej transfer za 10,50 euro (1-4osoby)+ 20% night service
http://www.farotaxi.com/transfers.htm
cena obejmuje cały samochód!!
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Kwi 2013 12:41 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
10.50e jest od osoby czy za cały samochód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Kwi 2013 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2011
Posty: 93
Loty: 31
Kilometry: 40 220
mnie ze znajomymi autobus o 22:50 nie przyjechał, wiec zamówilismy pierwszą, lepszą taksówkę z centrum (obok dworca autobusowego) na lotnisko, zapłacilismy za samochód własnie niecale jakoś 10-12e, jechalismy ok. 10-12min, czyli 3 euro na os., więc niedrogo.
_________________
http://www.ozlandtravel.com
Facebook: Ozland Travel, Instagram: Ozland Travel
Australia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Maj 2013 16:01 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, jako że wybieram się do Faro mam parę pytań, bardziej w sumie uściśleń informacji które przeczytałem w tym wątku, lubię mieć wszystko dopięte na przysłowiowy ostatni guzik:
1. z lotniska na przystanek Avenida da República jadę autobusem linii 14 lub 16 w celu przesiadki na linię do Albufeiri (1,95E/os) - rozumiem, że bilet kupuję gdzieś na lotnisku, czy jest dostępna jakaś mapka online z trasą przejazdu tego autobusu, jeśli dobrze odszukałem mam dwa przystanki pośrednie (Montenegro i Praia de Marchil)
2. dalej chcąc się dostać do Albufeira mogę wybrać Interurban routes lub Transrápido, bilety kupuje się gdzieś koło terminala autobusowego? cena ta sama 4,65E/os ale różne czasy przejazdu, Inter.. 1,5 godziny, Transrapido 1 godzina, czy obydwa startują z tego samego miejsca - chyba tak,
3. mimo że jedziemy bardziej poleniuchować czy są konieczne do obejrzenia miejsca w tym rejonie, zakładam, że nie będziemy wynajmować auta, bardziej korzystać z transportu autobusowego parę nocy w Albufeiri i parę w QUARTEIRA,
4. czy ktoś może mi pomóc naleźć przystanek autobusowy w Albufeiri, mam jego adres Albufeira(T.Caliços) ale nijak w google maps nie mogę go namierzyć, pytam bo chcę oszacować drogę z przystanku do hotelu,
5. wiem, że nie ma połączenia nocnego autobusu, zostaje taxi, ale może ktoś rozpracował koło lotniska jakieś spanie w rozsądnej cenie, nocka na lotnisku to raczej ostateczność, będę wdzięczny za wszelkie uwagi, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 07 Maj 2013 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
santech napisał(a):
witam, jako że wybieram się do Faro mam parę pytań, bardziej w sumie uściśleń informacji które przeczytałem w tym wątku, lubię mieć wszystko dopięte na przysłowiowy ostatni guzik:
1. z lotniska na przystanek Avenida da República jadę autobusem linii 14 lub 16 w celu przesiadki na linię do Albufeiri (1,95E/os) - rozumiem, że bilet kupuję gdzieś na lotnisku, czy jest dostępna jakaś mapka online z trasą przejazdu tego autobusu, jeśli dobrze odszukałem mam dwa przystanki pośrednie (Montenegro i Praia de Marchil)
2. dalej chcąc się dostać do Albufeira mogę wybrać Interurban routes lub Transrápido, bilety kupuje się gdzieś koło terminala autobusowego? cena ta sama 4,65E/os ale różne czasy przejazdu, Inter.. 1,5 godziny, Transrapido 1 godzina, czy obydwa startują z tego samego miejsca - chyba tak,
3. mimo że jedziemy bardziej poleniuchować czy są konieczne do obejrzenia miejsca w tym rejonie, zakładam, że nie będziemy wynajmować auta, bardziej korzystać z transportu autobusowego parę nocy w Albufeiri i parę w QUARTEIRA,
4. czy ktoś może mi pomóc naleźć przystanek autobusowy w Albufeiri, mam jego adres Albufeira(T.Caliços) ale nijak w google maps nie mogę go namierzyć, pytam bo chcę oszacować drogę z przystanku do hotelu,
5. wiem, że nie ma połączenia nocnego autobusu, zostaje taxi, ale może ktoś rozpracował koło lotniska jakieś spanie w rozsądnej cenie, nocka na lotnisku to raczej ostateczność, będę wdzięczny za wszelkie uwagi, pzdr

1. Jeśli tam nie ma automatów to bilet kupisz u kierowcy.
2. Masz dodatkowo jeszcze firmę Eva Bus. Te dwie firmy to pewnie wykonawcy dla Eva bus. Rozkład on -line
http://www.eva-bus.com/novo/resultado_p ... &servico=0
Bilety na dalszą podróż z terminalu musisz kupić w środku w terminalu!
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 07 Maj 2013 18:38 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Ad. 4 Tu masz mapę linii lokalnych z zaznaczonym dworcem autobusowym (stają też tam autobusy międzymiastowe)

http://www.algarvebus.info/albufeira.htm

Na google maps szukaj niedaleko stadionów (jakieś 200m na zach/płn.-zach.), obserwując zdjęcia satelitarne łatwo go zauważysz.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Maj 2013 07:52 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
@Skibek, czy jest w Faro przechowalnia bagażu?? na dworcu autobusowym, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Faro do Quarteira
#40 PostWysłany: 08 Maj 2013 11:17 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 1
Witajcie...potrzebuję w nocy po 1.00 w cztery dorosłe osoby dostać się z lotniska w Faro na camping w Quarteira. Interesują mnie połączenia zarówno komunikacją autobusową, jak i taxi, oczywiście także koszt takiej jazdy. Pozdrawiam.


Ostatnio edytowany przez Washington, 08 Kwi 2014 12:16, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group