Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#41 PostWysłany: 24 Paź 2016 17:06 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 46
boots napisał(a):
Może ktoś ląduje koło południa 25 listopada i będzie brał taxi na zachodnie plaże?


dokąd chcesz dojechać?

Prawdopodobnie właśnie 25 listopada ląduje według rozkładu o 11:35 i muszę dostać się do Kata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#42 PostWysłany: 24 Paź 2016 17:21 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
boots napisał(a):
Naprawdę nie rozumiesz, o co chodzi?


No to może wytłumacz bo chyba nikt poza Tobą Ciebie nie zrozumie ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#43 PostWysłany: 24 Paź 2016 17:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
@‌beithor‌
Poszło PW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#44 PostWysłany: 20 Lis 2016 13:18 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
W Bangkoku dostępność i ceny taksówek były bardzo dobre, więc byłem lekko zdziwiony sytuacją na wyspie Phuket.
Bardzo mało taksówek z taksometrem, w okolicy Surin Beach widziałem może z 10 przez cały dzień.
W bardziej popularnych rejonach dostępność jest pewnie większa.

Na każdym kroku można znaleść mafijne taksówki z odgórnie ustalonymi cenami.
Koszt przejazdu Rassada Pier - Surin Beach to 700THB do 3 osób, busik około 1000THB(z tego co pamiętam kurs bezpośrednio na lotnisko był w tej samej cenie odpowiednio 700 i 1000 +-100THB).
Surin Beach - Lotnisko również 700THB.

Ceny taksówek z lotniska mogą być trochę wyższe.
Oczywiście porównując do dużych polskich miast tragedii nie ma, ale spodziewałem się cen bardziej tajskich niż europejskich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#45 PostWysłany: 20 Lis 2016 13:29 

Rejestracja: 26 Kwi 2012
Posty: 184
@ret dlatego na Phuket najlepiej się dogadać z hotelem do którego jedziesz, taki transfer jest dużo tańszy. Oprócz tego jeżeli myślicie np. o rezerwacji wycieczki na pobliskie wyspy Phi Phi, James Bond etc. polecam biuro które da Wam transfer z lotniska w gratisie. Na początku tego roku skorzystaliśmy z usług biura: jctour-phuket i co ciekawe cena wycieczki byla jak u konkurencji ale po wliczeniu transferu z lotniska wyszła mega na korzyść :) Może komuś przyda się info.

Pozdr
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#46 PostWysłany: 21 Lis 2016 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Na chwilę obecną "taxi" czyli mafijna Toyota Camry z lotniska Phuket do Phuket Old Town o godz. 22:30 to 650 THB, stała cena 700 THB, targować się nie chcą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#47 PostWysłany: 21 Lis 2016 21:09 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 73
Znalazlem kilku private drajverów, wszyscy mają bardzo podobne ceny, ten ponieżej najtanszy.
Nie da sie chyba niżej zejść z ceną

My price is meter record and plus surcharge 100 Baht. It's around 530+100 Baht.
Please contract to me via WhatsApp application +66 9 9252 5422
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#48 PostWysłany: 23 Lis 2016 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Ciężko zejść, jest zmowa.

Radzę zwrócić uwagę na naciągaczy, nasz driver zatrzymał się pod sklepikiem niby zapytać się o adres, choć mówiłem że mam navi, okazało się, że wyskoczyła do nas babka i proponowała nagle promy, mówiąc, że tylko ona może to załatwić, z ciekawości zapytałem o cenę na Phi Phi .... strzeliła 600 THB za osobę :lol: W guesthouse 300 THB bez łaski.

Zapewne schemat jak wszędzie, 9 się nie da naciąć a 10 kupi u niej :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#49 PostWysłany: 10 Gru 2016 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Jechaliśmy wczoraj z Phuket Town na lotnisko w Phuket.
Umówiliśmy się z kierowcą na 600 THB (za 4 osoby) po czym - o dziwo - on i tak włączył taksometr - wyszło dokładnie 570 THB.

Swoją drogą żałuję, że nie wziąłem na niego namiarów. Zrobił tę trasę dokładnie w 50 min. w korkach (piątkowe popołudnie). Czegoś takiego w życiu nie widziałem - zawracanie na pseudoautostradzie, przejeżdżanie na czerwonym świetle, ciągłe miganie światłami na innych kierowców, w korku jazda pod prąd, aby nadrobić czas... Wszystko dlatego, że obiecaliśmy mu napiwek jeśli zdąży na nasz lot ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#50 PostWysłany: 17 Gru 2016 17:06 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 3
Jechałem taksa w godzinach nocnych, po 23.
Nie było problemu z taksometrem. Z lotniska do miasta Phuket, zaraz przy przystani wyszło 520 bht, do tego trzeba było doliczyć obowiązkowa opłatę 100 bht za takse 'lotniskowa' płatne na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#51 PostWysłany: 02 Sty 2017 01:01 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 35
ciekawe kiedy rzad zamierza cos zrobic z ta mafia taxowkowa na Phukecie, to jest jakas paranoja, nie ma drozszego miejsca w TH jesli chodzi o taksowki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#52 PostWysłany: 02 Sty 2017 01:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Nigdy. Rząd ma teraz na głowie przywracanie dziewiczego wyglądu plaż i eliminowanie zarabiania przez obywateli kasy na nie swoich gruntach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 07 Lut 2017 17:32 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 27
Loty: 3
Kilometry: 11 814
W pierwszej kolejności witam wszystkich użytkowników forum F4F :)
1 maja wylatuję z warszawy liniami AirChina do Phuket (z przesiadką w Pekinie). Jest to moja pierwsza podróż organizowana "na własną rękę". W związku z tym mam szereg pytań. Oczywiście będę je dodawał w odpowiednich tematach, aby nie zaśmiecać :).
A więc pytanie z dziedziny transportu:
Planowany przylot do Phuket mam o godzinie 0:30 3 maja, chciałbym dowiedzieć się, jak o tej porze najłatwiej dostać się do mojego hotelu w miejscowości Patong Beach? Czy tylko TAXI wchodzi w grę? Czy może jakiś bezpośredni bus, który zapewne będzie kilkukrotnie tańszą opcją?

Proszę o wyrozumiałość i czekam na rzetelne odpowiedzi :) Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#54 PostWysłany: 07 Lut 2017 17:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
@kurak1993
Cytuj:
mojego hotelu w miejscowości Patong Beach?

Przyjmij wyrazy głębokiego współczucia.

Cytuj:
jak o tej porze najłatwiej dostać się do mojego hotelu w miejscowości Patong Beach?

Taxi, albo pseudo-taxi, albo transport hotelowy - o ile mają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#55 PostWysłany: 07 Lut 2017 18:18 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
boots napisał(a):
Cytuj:
Patong Beach?

Przyjmij wyrazy głębokiego współczucia.


dlaczego? przeciez to prawdziwa, autentyczna Tajlandia :) plaza, masaz, ping-pong...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#56 PostWysłany: 07 Lut 2017 18:26 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Sami Rosjanie
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#57 PostWysłany: 07 Lut 2017 19:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Nie przesadzaj, że sami - kilku Tajów też widziałem. Wprawdzie głównie to katojowie, ale zawsze...;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 07 Sty 2018 18:45 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 24
Loty: 23
Kilometry: 46 595
kurak1993 napisał(a):
W pierwszej kolejności witam wszystkich użytkowników forum F4F :)
1 maja wylatuję z warszawy liniami AirChina do Phuket (z przesiadką w Pekinie). Jest to moja pierwsza podróż organizowana "na własną rękę". W związku z tym mam szereg pytań. Oczywiście będę je dodawał w odpowiednich tematach, aby nie zaśmiecać :).
A więc pytanie z dziedziny transportu:
Planowany przylot do Phuket mam o godzinie 0:30 3 maja, chciałbym dowiedzieć się, jak o tej porze najłatwiej dostać się do mojego hotelu w miejscowości Patong Beach? Czy tylko TAXI wchodzi w grę? Czy może jakiś bezpośredni bus, który zapewne będzie kilkukrotnie tańszą opcją?

Proszę o wyrozumiałość i czekam na rzetelne odpowiedzi :) Pozdrawiam!



możesz spróbować wziąć taksówkę z graba, tylko, że niestety graby akurat na phuket nie mają możliwości wjazdu na lotnisko, ale do głównej drogi od wyjścia nie jest daleko.
my płaciliśmy w okolice patong około 600-700 BTH, czas transportu 1:10, w nocy pewnie będzie koło 50 minut- godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#59 PostWysłany: 14 Sty 2018 22:09 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Cena taxi na lotnisko Phuket bardzo mi się nie podoba. Chodzi o zasadę - "mam czas, nie mam pieniędzy". Oczywiście czasami nie ma wyjścia. Ale podano w tym wątku link: http://www.airportbusphuket.com/timetable.php który mówi, że za 100THB można na lotnisko pojechać. Przy 2 osobach dalej się opłaca niż taryfa. Ja muszę to jakoś ogarnąć. Przypłynę pewnie do przystani Rassada Pier. Z Google Maps wynika, że to na uboczu i nie wiem czy parkują tam jakieś taxi. Taryfę można tam zamówić. Ktoś tam wsiadał spontanicznie w jakiś transport? Bez zamawiania? Oczywiście nie na lotnisko bo jakbym miał 700THB to inaczej bym sobie życie ułożył :-D Bardziej do centrum. Busy na lotnisko odchodzą z old bus terminal. Z przystani to około 3km. W upale z plecakiem to może być długa droga. Tak naprawdę muszę się dostać wieczorem lub późnym popołudniem pod lotnisko - gdzie mam nocleg bo wylot z samego rana. Z hotelu do wejścia na halę odlotów będe miał 300m, więc chyba nie będę musiał płacić tej opłaty lotniskowej. Jak to widzicie?

Informacyjnie - rozważałem podejście ekstremistyczne. Dostanie się na New Bus terminal. Każdy autobus opuszczający Wyspę Phuket musi przejechać skrzyżowanie które znajduje się około 3km od lotniska. Pytanie ile na tej trasie będzie kosztował bilet (do miejscowości Phang-nga kosztuje 85THB a to jest drugie tyle od lotniska) i oczywiście czy zatrzyma się na tym skrzyżowaniu. Pewnie nikt tego nie przerabiał bo wszyscy szaleją taryfami ale może ktoś tam teraz jest i będzie miał odwagę sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#60 PostWysłany: 23 Lut 2018 15:19 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 9
Czy rejestracja w Grab możliwa jest tylko z tajskiego nr? Próbuje na polskim nr to nie przychodzi kod do rejestracji. Jak podepnę kartę w PLN lub EUR to będzie normalnie działało i pobierało równowartość bahtów? W Bangkoku mam lądowanie około 5rano, czy da rade złapać wtedy jakiegoś Graba czy tylko taxi? na Phuket myślałem, żeby podjechać autobusem do miasta Phuket i tam wziąć taxi do hotelu na Chalong Pier, da rade wtedy sporo zaoszczędzić? Według cennika z linku powyżej taxi z lotniska do Chalon 750 bahtów a że ląduje na Phuket około 14 to chyba nie będzie problemu ze złapaniem autobusu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group