Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Maj 2019 05:07 

Cześć.
Mam szybkie pytanie odnośnie tankowania auta w USA i płatność polska karta walutowa. Otóż z racji że nasza karta nie jest przyjmowana przy dystrybutorze to idziemy do kasy, deklarujemy kwotę, płacimy i tankujemy. I teraz pytanie. Co jeśli paliwa weszło mniej niż deklaracja? Na karcie widać obciążenie deklarowana kwota zamiast rzeczywistej... Czy mamy się spodziewać zwrotu na kartę? Ewentualnie po jakim czasie? Karta to debetowa z mbanku.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 10 Maj 2019 06:49 

Loty: 351
Kilometry: 596 901
srebrny
Ostateczne obciążenie będzie na wartość zatankowanego paliwa. Jeden, dwa dni się wszystko na karcie wyrówna

#3 PostWysłany: 10 Maj 2019 06:52 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
złoty
Ja niee mam zwrotów!!! Za wyjątkiem jednego. Karta wielowalutowa pekao sa

#4 PostWysłany: 10 Maj 2019 07:05 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ja zawsze otrzymywałem zwrot na kartę mBank M&M, parę razy otrzymałem różnicę w gotówce. Jak potrzebujesz USD to zapytaj czy ci nie wypłacą różnicy w gotówce.

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 10 Maj 2019 08:42 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
W tym i zeszlym roku udalo mi się zaplacic karta przy dystrybutorze, ale tylko w miejscach, gdzie nie bylo zadnej obsługi.

#6 PostWysłany: 10 Maj 2019 09:18 

platynowy
A wybieracie debit czy credit? I jaki kod?

Mi nie oddali (revolut)

Tapniete z telefonu
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 10 Maj 2019 12:29 

złoty
Mi Curve działała bez problemów, podawałem swoj polski kod pocztowy. Przechodziła tylko jako credit.
W zależności od stacji, blokada na zadeklarowaną kwotę i zwrot różnicy w ciągu 1-2 dni, albo blokada na 1$ I obciążenie po kilku dniach (tak było na Shellu)

#8 PostWysłany: 10 Maj 2019 15:46 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
Ostrzeżenia: 1
złoty
Mnie się nigdy nie udało ani razu próbując kartami USD Aliora i Revolutem, wybierając zarówno credit jak i debit. Kody pocztowe podawałem naprawdę różne.

Tak samo zresztą ostatnio w Kanadzie. W Kanadzie moja metalowa czarna karta z Revo (którą mam za polecenia, aby nie było, że się chwalę :D ) utknęła w terminalu dystrybutora. Smutny Pan ze stacji wziął kombinerki z zaplecza i wyciągał mi nimi kartę na siłę... :lol: 8-)
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 10 Maj 2019 21:05 

Loty: 117
Kilometry: 155 856
niebieski
tankowanie w Usa to jedna wielka loteria , mieliśmy 8 kart i nieraz ta sama karta np. w Shellu przechodziła a kawałek dalej nie, zawsze warto mieć gotówkę bo mimo wszystko to wygodniejsze
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 11 Maj 2019 13:20 

Loty: 29
Kilometry: 80 403
niebieski
Raz zrobiliśmy kartą nadpłatę i zwrócili. Ogólnie to na początku deklarowaliśmy mniej, niż spodziewaliśmy się, że wejdzie do baku. Później wszystkie tankowania szły gotówkowo, wiadomo przecież, że nawet jak nie zwrócą to nie będziemy robić nawrotki po pare dolców...

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 11 Maj 2019 14:44 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
Ja zawsze sprawdzam pojemnosc baku w internecie i licze ile galonow powinno wejsc. Najbardziej irytujace jest tankowanie przed oddaniem, bo czasami trzeba dotankowac za 5 dolarow, bo jednak nie nalalo sie do pelna. Ale jak mowilam, ostatnio przyjmowalo mi karty kredytowe na stacjach bezobslugowych, wiec bede trzymac sie tej opcji. Nawet o PIN sie nie pyta, tylko autoryzuje i mozna wlewac. Na jednej stacji akceptowalo mi karte w nocy, jak obslugi nie bylo, ale w dzien juz nie i musialam chodzic do budki.
eskie lubi ten post.

[ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości