Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Paź 2014 16:08 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Wydaje mi się, że temat wcześniej nie był poruszany. Forum i strona dotyczą podróżowania, aczkolwiek nieodzownym jego elementem jest sama podróż, która często (nazwa portalu sugerowałaby, że nawet bardziej niż często ;) ) odbywa się samolotem. A podróż samolotem poza przyjemnością z nią związaną zapewnia również wspaniałe wrażenia dla oka osobom siedzącym przy oknie. Wobec tego propozycja stworzenia wątku: gdzie usiąść, żeby najwięcej zobaczyć. Przy czym nie chodzi mi o propozycje typu "miejsce 29A", a raczej stronę samolotu w zależności od kierunku w którym się udajemy.

Uaktualniona lista:
lądując w Krakowie - koniecznie po lewej stronie :)
często latałem ostatnią krajowka WAW - KRK. Zazwyczaj staram sie siąśc po lewej, bo widac Kraków nocą
lecąc do Poznania siadamy po prawej stronie. Ładne widoki na Stare Miasto
Podobno lecąc do Barcelony lepiej siedzieć po prawej
lecąc na Korfu siedzieliśmy po prawej stronie i bardzo ładnie było widać całą wyspę
lecąc do Bristolu - było fajnie Londyn widać po lewej stronie samolotu
Do Zadaru po prawej widać morze i wysepki
do Belgradu prawie bez różnicy, po prawej stronie widać kilka minut przed lądowaniem Nowy Sad
Malaga po lewej widać góry Sierra Nevada, a potem wybrzeże
Montpellier - po prawej stronie, wspanialy widok na miasto
jeśli siądziecie przy oknie po prawej stronie w Wizzie z KTW do CIA, to przy lądowaniu ukaże się wam poranna panorama Rzymu, od Stadionu Olimpijskiego, przez Bazylikę Św. Piotra, Koloseum, Bazylikę Św. Jana na Lateranie, akwedukty
Do USA najlepiej z prawej a z USA po lewej. Czasem można zobaczyć Grenlandię a i słońce nie daje po oczach
Natomiast z CIA do KTW po lewej stronie- widok na wybrzeże i FCO z góry


Ostatnio edytowany przez Washington, 15 Paź 2014 18:18, edytowano w sumie 1 raz
Aktualizacja listy
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 09 Paź 2014 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
ja raczej siadam tak żeby mi słońce przez okno nie świeciło

kombinowanie z siadaniem po tej czy po drugiej stronie bo będzie stare miasto widać często bierze w łeb - na lotnisku ląduje się (i startuje) różnie w zależności od tego z którego kierunku bardziej wieje
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Paź 2014 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
bez sensu.
przecież samolot nie zawsze ląduje w tej samej pozycji względem lotniska!

powinno być np z lewej strony gdy samolot podchodzi do lądowania od południa. no a to zależy od kierunku wiatru w danym momencie, czyli przed wejściem na pokład trzeba będzie rzucić okiem na aktualny stan pogody. większość to oleje, cześć nie zrozumie...
po za tym, teraz np w ryanie są przydzielane miejsca...

:)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Paź 2014 16:15 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Ja tam wolę siadać przy przejściu, przynajmniej można raz na jakiś czas nogi wyciągnąć. ;)

Ale nawiązując do tematu wątku - lecąc do Poznania siadamy po prawej stronie. Ładne widoki na Stare Miasto.

Choć tak naprawdę to też zależy od kierunku wiatru, np. lecąc do Berlina na TXL powinno w teorii się siadać po lewej stronie, ale ostatnio często samoloty lądują od zachodu i wtedy nic w centrum nie widać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Paź 2014 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Podobno lecąc do Barcelony lepiej siedzieć po prawej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Paź 2014 16:16 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Owszem, aczkolwiek google twierdzi, że 90% lądowań w przytoczonym przypadku odbywa się od strony miasta ;)

EDIT:
Pamiętam też, że lecąc na Korfu siedzieliśmy po prawej stronie i bardzo ładnie było widać całą wyspę.


Ostatnio edytowany przez ciacho_majonez, 09 Paź 2014 16:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Paź 2014 16:17 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
zbyhu napisał(a):
kombinowanie z siadaniem po tej czy po drugiej stronie bo będzie stare miasto widać często bierze w łeb - na lotnisku ląduje się (i startuje) różnie w zależności od tego z którego kierunku bardziej wieje


namteH napisał(a):
bez sensu.
przecież samolot nie zawsze ląduje w tej samej pozycji względem lotniska!


Aczkolwiek w pewnych przypadkach ma to sens. Na przykład w Krakowie, przytoczonym przez autora wątku, 95% startów i lądowań odbywa się "w tą samą stronę", czyli lądowanie znad miasta, start w stronę Śląska.

Super pomysł na temat, proponuję zrobić w pierwszym poście listę, jak uzbiera się już sensowna ilość informacji.

edit: Zawsze wolniejszy :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Paź 2014 16:26 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 280
Loty: 399
Kilometry: 1 050 859
Idealnie się składa - jako że niebawem się wybieram do BKK przez AUH. Może macie jakieś tipy, z której strony usiąść, żeby coś zobaczyć? O ile na BKK to mi średnio zależy bo i tak siadam tam koło 16, tak AUH akurat nocą i można by coś zobaczyć z góry. Ktoś ma jakieś doświadczenia z lądowania w Katarze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Paź 2014 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
moja rada jest taka - zajrzyj na flightradar i zobacz którędy leci zwykle samolot, czy jest coś ciekawego po drodze i po której stronie (pamiętam na przykład że lecąc do Bristolu - było fajnie Londyn widać po lewej stronie samolotu)

co do lądowania to bywa tak że w 90% przypadków ląduje się tak samo (jak piszecie o Krakowie) - to też możesz sprawdzić na flightradar
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Paź 2014 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Do Zadaru po prawej widać morze i wysepki
do Belgradu prawie bez różnicy, po prawej stronie widać kilka minut przed lądowaniem Nowy Sad
Malaga po lewej widać góry Sierra Nevada, a potem wybrzeże

Ale zawsze na początku lub na końcu, nie po środku i jak najczęściej przy oknie, pod wieczór od zachodu ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Paź 2014 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Siadać tak, żeby słońce nie przeszkadzało. Reszta to - moim zdaniem - 'wybryki'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Paź 2014 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
namteH napisał(a):
bez sensu.
przecież samolot nie zawsze ląduje w tej samej pozycji względem lotniska!


to nie przeszkadza zaryzykować.

Ja często latałem ostatnią krajowka WAW - KRK. Zazwyczaj staram sie siąśc po lewej, bo widac Kraków nocą. Z resztą podobnie jest przy powrotach z południa np. Ryanem. Samoloty zazwyczaj zataczaja koło nad krakowem i jest szansa zobaczyć coś ciekawego (zazwyczaj jedynie plac Centralny, ale zdarzyło mi się raz lecieć niemal bezpośrednio nad starym miastem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Paź 2014 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
A ja akurat lubię, w zimniejsze miesiące usiąść w koszulce z krótkim rękawie i okularach przeciwsłonecznych od strony słońca, to już ten wiek że kości trzeba wygrzewać :D
Ile pasażerów tyle priorytetów przy zajmowaniu miejsca.

A odnośnie Krakowa to milo jest zobaczyć Tatry przy ładnej pogodzie.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Paź 2014 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Każdy tutaj ma swoje preferencje. Ja na krótkie loty (do 1,5h) biorę miejsce przy oknie ze względu na widoki, na dłuższe przy przejściu ze względu na dodatkową przestrzeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Paź 2014 19:02 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Ja zawsze staram sie siadac przy oknie a jak jest miejsce przy emergency row to w czasie boardingu pytam sie czy bede mogl usiasc przy ewakuacyjnym. W wiekszosc przypadkow wlasnie dostaje te miejsca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Paź 2014 12:25 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Montpellier - po prawej stronie, wspanialy widok na miasto :) niestety samoloty nie laduja od strony Morza, a od kontynentu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Paź 2014 19:21 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 19
Ja osobiście przy wyborze miejsca nie kieruję sie ewentualnymi widokami, zawsze staram się siedzieć po prawej stronie bo mi bardziej odpowiada:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Paź 2014 19:39 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Ja też zwykle siadam po prawej stronie, takie przyzwyczajenie.
Natomiast (potwierdzone wielokrotnym doświadczeniem) jeśli siądziecie przy oknie po prawej stronie w Wizzie z KTW do CIA, to przy lądowaniu ukaże się wam poranna panorama Rzymu, od Stadionu Olimpijskiego, przez Bazylikę Św. Piotra, Koloseum, Bazylikę Św. Jana na Lateranie, akwedukty... Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Paź 2014 19:40 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Do USA najlepiej z prawej a z USA po lewej. Czasem można zobaczyć Grenlandię a i słońce nie daje po oczach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Paź 2014 20:03 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
kredka napisał(a):
Natomiast (potwierdzone wielokrotnym doświadczeniem) jeśli siądziecie przy oknie po prawej stronie w Wizzie z KTW do CIA, to przy lądowaniu ukaże się wam poranna panorama Rzymu, od Stadionu Olimpijskiego, przez Bazylikę Św. Piotra, Koloseum, Bazylikę Św. Jana na Lateranie, akwedukty... Polecam.

Natomiast z CIA do KTW po lewej stronie- widok na wybrzeże i FCO z góry :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group