Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Wrz 2014 22:10 

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 44 472
Chciałem spytać o wasze doświadczenia spaniem z małym dzieckiem pod namiotem? W jakim wieku warto pojechać z maluchem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 09 Wrz 2014 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Od zera. Serio.
No dobra, od pół roku, bo przez pierwsze 6 miesięcy to was pieluchami pełnymi zasypie.
Półroczne dziecko jeszcze zazwyczaj jest piersią karmione, więc cyrk 'zupki kaszki' odpada, a jako uzupełnienie mleka kawałki owoców i już. Tyle, że z takim maluchem to polecam pola namiotowe, gdzie jest ciepła woda dostępna.

Potem przez rok-dwa trochę gorzej, bo przygotowywanie 'urozmaiconego dziecięcego jedzenia' w warunkach namiotowych może być wyzwaniem.

Ale już trzylatek pod namiotem może jeść praktycznie wszystko to, co rodzice (zamiast karkówki z grilla - pierś kurczaka, kiełbasa z ogniska jak najbardziej, tylko ewentualnie obrana).

Wystarczy tylko znaleźć pole namiotowe, na które nie zjeżdża masowo żulernia w celu naprucia się w szpadel - i przygoda dla młodego człowieka gwarantowana.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Wrz 2014 14:32 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Bylam z 6-miesiecznym. Na Islandii. Noclegi: czesc na polach a czesc na dziko.
Problem pojawil sie jedynie, gdy ktorejs nocy pojawily sie przygruntowe przymrozki :)
Ale bylo nam ciasno, wiec cieplo.

6-miesieczne ma te zalete, ze nie odpelznie daleko od namiotu, nie bedzie rzucac butla z campingazem na odleglosc albo wspinac na dach samochodu.

Rok pozniej w Picos de Europa juz nie bylo tak wesolo. Wiec zalecana jest przerwa, az maly czlowiek osiagnie stadium czlowieka bardziej rozumnego.
Góra
 Profil Relacje PM off
MSG lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Wrz 2014 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
sofizmat napisał(a):
Wiec zalecana jest przerwa, az maly czlowiek osiagnie stadium czlowieka bardziej rozumnego.

I sam będzie dźwigać własny śpiwór, rąbać drewno na ognisko ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Wrz 2014 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
MSG napisał(a):
wasze doświadczenia spaniem z małym dzieckiem pod namiotem? W jakim wieku warto pojechać z maluchem?

Im wcześniej tym lepiej :). Pierwszy raz w naszym przypadku: tuż po pierwszych urodzinach, gdy dziecko już zaczęło stawiać samodzielne kroki. Z 16-miesięczną córką włóczyliśmy się przez trzy tygodnie po Szwajcarii, Liechtensteinie, Włoszech, śpiąc tylko pod namiotami. Od tamtej pory często wyprawiamy się na dłuższe wypady po Europie (i nie tylko), jako bazę mając namioty. To dobra odmiana od hoteli - dobrze mieć możliwość wyjeżdżać i na jeden i na drugi typ wypoczynku. Żeby było śmieszniej, moje dziewczyny częściej dopominają się o wyjazdy "namiotowe" niż "hotelowe" :lol:. A aktualnie nasz zestaw szturmowy dla ekipy 2+2 wygląda tak, jak na zdjęciu podczas rozkładania. I sprawdza się nawet podczas miesięcznych wojaży 8-)

Oczywiście, z małymi dziećmi najlepiej zatrzymywać się na takich polach namiotowych bądź campingach, gdzie tak zwane "zaplecze socjalne" pozwala na skuteczne spacyfikowanie dziecka oferowanymi rozrywkami... bądź dostępem do ciepłej wody / sanitariatów. To spore ułatwienie - aby tylko ulokować się w cichej i spokojnej części takiego miejsca... i ciekawa przygoda dla dzieci gwarantowana. Przykład takiego kombinatu campingowego w Toskanii: http://www.ecvacanze.it/pl/camping/camping-village/park-albatros/

Załączniki:
NamiotyToskania.jpg
NamiotyToskania.jpg [ 245.34 KiB | Obejrzany 19754 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
MSG lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Wrz 2014 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Jak ktoś ma wątpliwości to wpiszcie sobie w google "klubik karpacki". Oni to dopiero pokazywali jak z dziećmi można pod namiot i w dzicz.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2014 22:40 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
My byliśmy z naszą dwójką (wtedy 2 latka i niecałe 4) pod namiotem w Beskidzie Żywieckim. Na bazie namiotowej czyli wszystko robisz sam, woda ze strumyka i takie tam. No masz pomoc w bazowych :) Było super! Jak dla mnie jeden z najlepszych wypadów - nigdzie nie odpoczeliśmy tak jak tam. Dziewczynki zachwycone. Polecamy. Pełna relacja na naszym blogu.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
MSG lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Paź 2014 16:38 

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 44 472
Dzięki fajny blog.
Widzę że mała miała niecały roczek jak byliście na Korfu.


Ostatnio edytowany przez Roku, 03 Maj 2016 23:30, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Paź 2014 21:42 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Dzięki:) Tak z pierwszą córką bylismy na Korfu gdy miała 11 miesięcy. A jak druga miała 10 miesięcy a starsza niecałe 3 latka to w Hiszpani. W jakim wieku jest Twój maluch? I gdzie się wybieracie pod namiot?
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Paź 2014 21:48 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Zależy gdzie i kiedy? Jak na południu np Chorwacja, to śmiało z półrocznym dzieckiem można jechać. Nawet tak opcja jest często wygodniejsza niż pobyt na kwaterach. Odpada cała logistyka np wyjściem na plaże. Porostu mieszkasz na plaży i nie dźwigasz całego majdanu ze sobą. Mieszkając na kwaterze często kończy się tak ,że matka z dzieckiem w domu a reszta rodziny na plaży.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Maj 2016 23:08 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 1
Hej. Byliśmy z bliźniakami jak miały po 6 miesięcy. Namiot z dwoma sypialniami. Najpierw Dolomity, tam w nocy 10 stop, w namiocie 15., więc spaliśmy w jednej sypialni. Trochę męczące, ale daje radę. Potem nad Gardą, tam już ciepło i dzieci spały osobno - bajka. Dzieci karmione w nocy z butelki, nie raczkujące.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
MSG uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 04 Maj 2016 11:36 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Dzieci nie mam ale wiem ze mnie i mojego brata rodzice zabierali od malego. I swietnie to wspominam. Jest miedyz nami 7 lat roznicy i nie pamietam zeby kiedykolwiek byly jakies problemy.
Na poczatek polecam poprostu jechac gdzies na jedna noc czy dwie nad podbliskie jezioro czy cos. Tak zeby sie sprawdzic i zobaczyc jak jestesmy przygotowani a pozniej juz dalej i dluzej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Maj 2016 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Cześć! Jak z wieloma pytaniami z serii "w jakim wieku", to mocno indywidualna kwestia, ale nie widzę absolutnie żadnych przeciwwskazań żeby od najwcześniejszych miesięcy spać z dzieckiem pod namiotem, jeśli tylko jest się mu w stanie zapewnić odpowiedni komfort, przede wszystkim cieplny.
Moja córka pierwszy raz spała pod namiotem gdy miała niecałe dwa lata, w Omanie. Zero kłopotów, dużo frajdy ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Sie 2016 11:36 

Rejestracja: 10 Sie 2016
Posty: 1
My pierwszy raz pojechaliśmy jak nasz synek miał troszkę ponad rok - ale zaczęliśmy z grubej rury. Od razu spanie na dziko w Alpach;)
Ale było fantastycznie :D .
Natomiast córka zaczęła w wieku dwóch miesięcy (synek wtedy miał dwa lata). Da się jak najbardziej i bardzo wszystkim polecam taką formę podróżowania. Trzeba dobrze się przygotować, nie napinać i nie planować nie wiadomo czego, zabrać duży zapas ciuchów dla dzieci, apteczkę, ulubioną przytulankę. Piszę o tym zresztą tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Sie 2016 08:43 

Rejestracja: 22 Sie 2016
Posty: 4
Ja nie myślałem o tym, żeby z bardzo małym dzieckiem wyjeżdzać pod namiot. Na pewno nie gdzieś daleko, jak dopada grypa lub coś to bardzo szybko atakuje organizm, dlatego lepiej jeżeli już z malutkim dzieciaczkiem to gdzieś w miarę blisko żeby później w stresie nie jechac 3-4h do miasta. Ja wybrałem się z 4 latkiem po raz pierwszy pod namioty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Sie 2016 09:16 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Celebi2 napisał(a):
Ja nie myślałem o tym, żeby z bardzo małym dzieckiem wyjeżdzać pod namiot. Na pewno nie gdzieś daleko, jak dopada grypa lub coś to bardzo szybko atakuje organizm, dlatego lepiej jeżeli już z malutkim dzieciaczkiem to gdzieś w miarę blisko żeby później w stresie nie jechac 3-4h do miasta.


A ktora to choroba wieku dzieciecego wykancza organizm w ciagu 3-4 h? Bo prawde mowiac nie znam takiej.

Do glowy rzychodzi mi tylko sepsa, ale musialbys naprawde bardzo sie postarac, aby doprowadzic do sepsy pod namiotem ...

Osobiscie podrozowanie pod namiotem moja corka zaczela w wieku 6 missiecy na Islandii. W tym zaliczylismy 2 dni przygruntowych :) Zyje i ma sie dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@sofizmat - np wirusowe zapalenie krtani. Nie życzę tego doświadczenia.
Poza tym wypadki czy zatrucia - nie jako jednostka chorobowa ale jako sytuacja, która może wymagać natychmiastowej/jak najszybszej interwencji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Sie 2016 08:31 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Ale ja zrozumialam ze koledze chodzi o choroby, ktore w ciagu 3-4 h moga zagrozic zyciu lub zdrowiu w stopniu powaznym. Wirusowe zapalenie krtani chyba do takich nie nalezy, nie prawdaz?
Pewnie jest niemile i to wszystko ...

A wypadki i zatrucia to akurat nie za bardzo wiem, co maja wspolnego z tematem. Moga sie zdarzyc tak samo pod namiotem, jak i na innego rodzaju wakacjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Sie 2016 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Uważam, że dalsza dyskusja o chorobach w wątku o wyjazdach pod namiot z dzieckiem nie ma wiele sensu. Nikt nie pytał od razu o spanie pod namiotem z dala od jakiejkolwiek cywilizacji.
Jak pisałem wcześniej, to mocno indywidualna kwestia. Najważniejsze to nie robić niczego wbrew sobie. Jeśli tylko rodzice są na to gotowi i znają już swoje dziecko, nie widzę przeciwskazań, by spać pod namiotem nawet z niemowlęciem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MSG lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Wrz 2016 22:08 

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 44 472
Ja byłem z 2 letnią córką polecam. Bawiła się dużo lepiej niż w hotelu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group