Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Maj 2015 08:46 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Pytałam o to w temacie dot. włoskich kolei, ale odpowiedzi brak, może tu ktoś będzie bardziej zorientowany.

Jak wygląda przejazd włoskimi pociągami (np. pendolino) z wózkiem dziecięcym?
Są specjalne wagony, wymagana dopłata do biletu etc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 19 Maj 2015 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
jak byliśmy 3 lata temu bodajże to w wagonach były miejsca do przyczepienia wózka w wejściu, jeśli masz parasolkę spacerówkę to spokojnie jak ją złożysz to można ją wrzucić nad siedzenie i nie było wtedy żadnych dopłat za wózek;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Maj 2015 10:32 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Córka będzie mieć ponad 5 miesięcy, więc raczej będzie jeszcze gondola (spacerówkę nie da się rozłożyć na płasko).
I tak, wózek mogę złożyć na 2 części, ale i tak zajmie to sporo miejsca - ledwo do bagażnika mieścimy. Można go więc traktować ja duży bagaż ;]

Pamiętam, że w pendolino zbyt dużo miejsca nie było, ale może są jakieś wydzielone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Maj 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
to przy drzwiach wejściowych były miejsca na wózki i duże walizki do przypięcia wyznaczone
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Maj 2015 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Z odpowiedzią od Trenitalii bywa ciężko, a nawet jak już odpiszą, to często nie na zadane pytanie (tak było za każdym razem w moim przypadku). Najwięcej można się dowiedzieć do nich dzwoniąc...

Odnośnie opłat, na pewno możesz wziąć wózek bez żadnych dodatkowych kosztów.
Opisane jest to w warunkach ogólnychhttp://www.trenitalia.com/tcom/Informazioni/Condizioni-Generali-di-trasporto/Condizioni-Generali-di-trasporto (po włosku). W punkcie 4.1 jest nawet wymieniony duży wózek (carrozzine), więc nie masz się o co martwić.

Przy okazji, czy ma ktoś z Was doświadczenie w rezerwacji miejsca dla dziecka poniżej 4 lat? Wspomniany dokument mówi o możliwości rezerwacji miejsca dla dziecka poniżej 4 lat za 50% ceny biletu dla dorosłego, jednak nie udało mi się tego dokonać podczas rezerwacji. Instrukcji nie znalazłem, z centrum obsługi Trenitalia nie mogę się dogadać (mailowo), więc chyba pojedizemy licząć, że znajdzie się miejsce wolne gdzieś obok (w samolotach się sprawdzało...)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eowen uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Maj 2015 16:31 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
@eowen @olir1987

Ja bym sugerował zadanie tego pytanie na forach kolejowych w dziale dotyczącym trenitalii np na www.forumkolejowe.pl . Jest tam dość liczna grupa podróżników którzy jeżdżą po Europie tylko pociągami i myślę że tam też możesz szukać odpowiedzi ...
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
eowen uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Cze 2015 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@eowen @olir1987 Hej, w ostatnich tygodniach przetestowaliśmy podróżowanie z córką (2 latka) włoską koleją. Wcześniej już pisałem o możliwości bezpłatnego zabrania wózka i podałem link do warunków przewozu. Teraz mogę dodać trochę więcej informacji.

1) Miejsce na wózek
W przypadku pociągów dalekobieżnych Trenitalii / Thello, na początku wagonu jest wystarczająco dużo miejsca, aby postawić wózek nie blokując przejścia (sprawdzone w przypadku Thello i składu Trenitalii Frecciabianca).
W przypadku połączeń lokalnych, jechaliśmy tylko dwupiętrowym pociągiem Trenord, z Milano Centrale do Bergamo. Wózek trzeba zostawić w przedsionku, ponieważ przejścia do miejsc siedzących są dość wąskie. Oprócz tego wagony pociągu Trenord miały dziwnie ułożone rurki utrudniające wejście z wózkiem. Nasza spacerówka ledwo się zmieściła, więc z dużym wózkiem byłoby to spore utrudnienie. W jednym z wagonów powinno być wejście dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi, ale nie zwróciłem na to uwagi.

2) Rezerwacja miejsca dla dzieci poniżej 4 lat - w teorii jest taka możliwość za 50% ceny biletu dla osoby dorosłej, jednak w praktyce nie potrafiłem tego zarezerwować przez stronę Trenitalii. Ostatecznie udało mi się otrzymać wiadomość z biura obsługi Trenitalii, ale tylko wspomnieli że rezerwacji nie potrzebuję i dziecko może korzystać z miejsca jeśli nei jest zajęte przez innego pasażera (też mi odkrycie!) Konkretnie nie napisali jak dokonać takiej rezerwacji, ale i tak trafiły się nam 4 wolne miejsca (naprzeciwko siebie), więc było bardzo wygodnie przez całe 6 godzin podróży (w drodze powrotnej też się udało).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group