Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2018 11:45 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Inspiracja do stworzenia tego tematu byl dla mnie osobny watek poswiecony podrozom z malymi dziecmi. Skoro One moga miec swoj watek to czemu nie wrzucic tez watku czy tematu o podrozowaniu ze,zwierzatkami? Sam osobiscie podrozuje czesto z pieskiem. W "pontonach"pojawily sie zdjecia psiaka z podrozy na Madere. Stworzmy moze jakies miejsce gdzie milosnicy czworonogow mogli by podyskutowac o zwiedzaniu swiata z malym kudlaczem? Sam moge chetnie na rozkrecenie opisac pare miejsc odwiedzonych z psiakiem :). Skupiajac sie na wlasnie na zagadnieniu "dogs friendly".
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 05 Wrz 2018 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2018
Posty: 6
Loty: 120
Kilometry: 375 646
Uwielbiamy podróże z naszą sunią rasy Westie. Zabieramy ją w każdą naszą podróż po Europie. Jest wtedy przeszczęśliwa. Mordka jej się śmieje od ucha do ucha. Odwiedziła już 26 krajów w Europie. Póki co, nie odważyliśmy się jej zabrać w dalszą podróż samolotem. Zabieranie jej nie stwarza nam większych problemów logistycznych.Tylko raz podczas 7 lat wspólnego podróżowania mieliśmy problem ze znalezieniem noclegu z uwagi na naszą milusińską. Podczas powrotu z objazdu po Bałkanach nikt nie chciał nas przenocować "z psem" w... Zakopanem :cry:
Nasza Westie prowadzi nawet bloga o swoich podróżach (niestety ciągle brakuje jej czasu na uzupełnienie zaległych wpisów :lol: )
http://www.westintravel.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2018 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Jak o czworonogach.. ja swojego chomika tez biore wszedzie na wszystkie samochodowe wyjazdy! Glownie dlatego ze nie ma sie nim kto zaopiekowac, ale podróze znosi idealnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Wrz 2018 13:16 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
To dodam i od siebie ze,nasza,znajda zle,znosi rozlaki. Samolotem nie leciala ale po wyrobieniu paszportu pora byla na pierwszy wyjazd zagraniczny. Padlo na Nachod, Kudowe, Ardspach. Nocowalismy w Zamkowy hotel u Rajskych naprzeciwko zamku w Nachodzie. Obsluga przemila. Pierwszego wieczoru zamknelismy psine w sypialni i zeszlismy na kolacje a ona "hau hau". Po chwili przychodzi chyba corka,wlascicisla i mowi ze pies smutny placze teskni - i mowi zeby zejsc z nim do jadalni :) wiec wrazenia pozytywne. W aucie zazwyczaj,spi. Zwiedzanie Ardspachu skalnego miasta tez zero problemow. Bilet dla psa 10 kc a w ceniw dostaje sie papierowa torebke z nabierakiem na kupy.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Wrz 2018 13:26 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Mogę polecić camping trip po Norwegii. Sami nie mamy psa, ale na campingach widzieliśmy, że plus minus połowa ludzi podróżuje z psami wszelkich ras i rozmiarów. Niektóre namioty miały nawet specjalne klapki do wypuszczania zwierzaka :) Dużo ludzi chodzi też z psami po górach, tylko trzeba pamiętać, żeby trzymać je na smyczy, bo większość gór to jednocześnie tereny pasterskie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
TonyT uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2018 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
My też zabieramy naszego shih tzu gdzie tylko możemy. To mały pies, więc nie ma większego problemu, chociaż nie wszędzie oczywiście można z nim wejść. Hotele wybieramy z opcją przyjazdu ze zwierzakiem, z reguły można zabrać go nawet na śniadanie. Ale jednego razu w Piranie kierowca nie pozwolił z nim wejść do autobusu, choć trzymany był na rękach :roll: Oskar, mimo, że ma tylko 2 lata, zwiedził już pół Polski. Ponadto był z nami w Chorwacji, Słowenii, Słowacji, nad Balatonem, kilka razy w Czechach (np. Skalne Miasto) czy w Niemczech gdzie mamy najbliżej (choćby Szwajcaria Saksońska). Dużo czytałem o samolocie ale trochę się jednak boję. Za to autem w UE to bez problemu. Gorzej poza. Na długi weekend byliśmy na Lubelszczyźnie i chciałem skoczyć do Lwowa, ale jak zobaczyłem ile trzeba dodatkowych badan, papierów, etc to dałem sobie na luz :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Gru 2018 21:58 

Rejestracja: 07 Gru 2018
Posty: 2
Zbanowany
u mnie chomik w domu, ale nie zabieramy go ze sobą. Wolę podrzucić go do rodziców, mniejszy stres dla niego i dla nas.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Gru 2018 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Różnica miedzy dzieckiem a kudłatym czworonogiem jest taka, że dziecko nie uczula.
Bardzo sporadycznie, ale jednak zdarzają się sytuację, że nocuje w pokoju w którym był ktoś z psem lub innym sierściuchem, nie są to przyjemne noclegi dla alergika, może nie mam jakichś spektakularnych objawów, ale swędzenie oczu, katar, czy nawet gorszy oddech się zdarzają. Oczywiście preferuje hotele nie przyjmujące zwierząt, ale nie zawsze się da, zwłaszcza jak się jeździ bez planu, na żywioł.

Dlatego jestem za bardzo wyraźnym oznaczaniem pokoi w których są przyjmowane zwierzęta, aby osoba taka jak ja mogła je omijać.

Śniadanie jedliśmy we trójkę, suczka tak ładnie prosiła...

Załączniki:
P1040772.JPG
P1040772.JPG [ 543.72 KiB | Obejrzany 1927 razy ]
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sty 2019 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
A u nas dylemat przy podrózach lotniczych, piąty domownik (obecnie prawie roczny labrador) musi zostawać u trenerki z psiego przedszkola lub znajomych czy rodziców. Zarówno on jak i my słabo znosimy rozłąkę.
Jego poprzednik którego adoptowaliśmy na jego emeryturę zjeździł offroadowo z nami 1/3 Polski , Ukrainę zachodnia, Rumunie i kawałek Węgier. Tylko raz na kampingu na pograniczu Węgier i Słowacji był problem z psem i musiał się ukrywać w przedsionku namiotu całą dobę. W hotelach zazwyczaj nie mamy problemu oczywiście zgłaszając wcześniej. Nie pozwolono nam tez z psem wejść na dziedziniec dolnego Zamku w Chocimiu, wtedy jedno z naszej rodziny czeka reszta zwiedza,
Ps. Napiszcie czy macie doświadczenie w podróżach lotniczych z waszymi pupilami, wiem że Low cost odpadają, tylko psy przewodnicy mogą FR i W6, w pozostałych dużych liniach (LO, LH, SK) raczej bez "problemu" choć u nas z racji na wymiar psa tylko luk bagażowy albo lewe papiery na psa wsparcia emocjonalnego :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Lut 2019 18:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Sty 2019 10:28 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1800
niebieski
Czy wasze psy nosza pieluchy?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group