Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Lip 2015 00:37 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
maxima napisał(a):
Ile dni polecacie na San Pedro de Atacama? Gdzieś w necie znalazłam, że wszystkie atrakcje zajma ok 1.5dnia
Cytuj:
Jak ktos ma jeden dzien lub poltora to polecam Lagune Cejas, pisana tez jako Cejar (na tej wycieczce zwiedza sie dokladnie trzy laguny i jeden salar), gejzery El Tatio (odwiedza sie tez jedna wioske i mozna sie wykapac w termalnych zrodlach), oraz doliny Smerci i Ksiezycowa, gdzie ciekawe formy skalne, kolory, wydmy. Te wycieczki zajma poltora dnia.


Z kolei ile zajmie przejazd do Salar w Boliwii?Czytałam, że to są kilkudniowe wycieczki - czy one sa z powrotem do San Pedro? Mnie by interesowała taka OW.

Generalnie interesuje mnie jak to zaplanować i ile czasu jest optymalne. Z Uyuni planuję lot do La Paz.
Czy wycieczki lepiej rezerwować na miejscu czy online przed przyjazdem?


San Pedro - 3 dni (max 4) wystarczą w zupełności na najciekawsze atrakcje. Wycieczki do Uyuni. Polecam wziąć tę 4-dniową (w zasadzie 3 dni + powrót ~1 dzień). Z powodzeniem możesz pojechać OW. Tak jak było napisane - powrót do SPA to tylko długa trasa i najbardziej hardcorowy nocleg. Boliwijczycy na trasach turystycznych są mniej przyjaźni wobec obcych, czuć nastawienie tylko na kasę. O wiele lepiej jest zostać w Uyuni i pojechać gdzieś dalej. Sporo osób jedzie na północ do Potosi lub prosto do La Paz.

Wycieczki można bookować na miejscu. Byliśmy pod koniec ich wiosny i spokojnie dało się wszystko zobaczyć z max 2-dniowym wyprzedzeniem. Najlepsze opinie ma biuro Cordiliera, najtaniej jest w Pamela Tours. Prowadzi je/obsługuje klientów non stop narąbany/naćpany facet. Do ostatniej chwili wahaliśmy się czy uda się pojechać czy wystawił nas. Okazało się, że wszystko było ok. Tak jak bywa w tego rodzaju wypadkach wszyscy jadą w niemal identycznych warunkach. Czy zapłacisz 220 USD czy 175 - nie ma różnicy. Piszę tak bo spaliśmy z osobami, które płaciły z np. Mystic Atacama dużo więcej.

http://www.cordilleratraveller.com/inde ... ng=english

Wycieczki na miejscu są wszędzie podobne. Ceny są różne, warto się targować, chociaż większość biur ma ustalone jakiś bottom i nie za bardzo chcą schodzić. W San Pedro jest sporo turystów, więc wycieczki jeżdżą zazwyczaj obładowane w 100%. Nie polecam tylko wizyty w planetarium, kompletna nuda, strata czasu i pieniędzy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 26 Lip 2015 12:06 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 21
Loty: 176
Kilometry: 355 374
Podróżowałam stopem i autobusami od Santiago do San Pedro i muszę napisać, że to nie jest zbyt ciekawa droga dla kierowcy. Nie chodzi nawet o sam stan dróg, bo te są akurat tam bardzo w porządku, ale już niedaleko za La Sereną zaczyna się pustynia i całymi godzinami jedzie się w bardzo monotonnym krajobrazie.

Z czystym sumieniem mogę polecić autobusy- niezbyt drogie (w cenie biletu posiłki), a wygodne (siedzenia typu cama albo semi-cama).

San Pedro to baza wypadowa dla wieluuu wycieczek po okolicy. Można pojechać na pustynię na nocne oglądanie nieba (nie byłam, ale słyszałam, że bomba), wynająć rowery i pojechać do Valle de la luna lub kupić jedną z licznych wycieczek samochodowych. Polecam też kupić 3-4 dniową wycieczkę po Boliwii - warto przejść się po agencjach turystycznych w San Pedro, potargować się i wybrać najkorzystniejszą ofertę. My płaciliśmy chyba równowartość 400zł za 4 dni. Całkiem miły Boliwijczyk obwoził nas jeepem ok. 8h dziennie, w cenie było jedzenie i noclegi (np. w chacie z soli :) ) Było naprawdę świetnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group