Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Z Bolonii do Florencji
#1 PostWysłany: 18 Wrz 2015 11:02 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Cześć,
nie wiem czy był już zakładany podobny temat (nie mogłam znaleźć) a chciałam poprosić o pomoc, jak najłatwiej i najtaniej dostać się z Bolonii do Florencji na jeden dzień?

Patrzyłam Megabus - drogo... tzn z myślą, że można kupić bilet już za 1 e na interesujący mnie termin w jedną stronę jest za 10e w drugą za 15e.

Pociągi? - orientujecie się jaka cena?

Sene - czy jakoś tak - prywatny przewoźnik, cos jak PKS wychodzi po 9e za osobę

Rent a car - jaki to byłby koszt na jeden dzień?

Podróżuje nas 5 osób.

Dzięki z góry za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 18 Wrz 2015 11:17 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Rent a car - koszt około 50 zł/dobę. Oczywiście bez ubezpieczenia i z kaucją blokowaną na karcie.
Blablacar.it - 5e/osoba w jedną stronę
Pociągi - w sobotę jest promocja i drugi bilet gratis. Ceny od 9e na najodleglejsze terminy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Wrz 2015 11:23 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
ale jeśli się nie mylę bilet w tym promo kupuje się dzień wcześniej,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Wrz 2015 11:23 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Nie podałaś terminu, a tak jak pisze @Maciek78 najensowniejszą opcją wydaje się być pociąg za 9€ (czas przejazdu tylko 30 minut).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Wrz 2015 11:29 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Santech - biletu nie musisz kupować dzień wcześniej.

Wracając do wynajmu auta - ceny od 20 zł za dobę na holidaycars z linkiem polecającym, dzięki któremu na koncie będzie 10e. Link od kolegi, z tego nie ma żadnych profitów
http://www.holidaycars.com/static.aspx? ... =myhc_logo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Wrz 2015 11:35 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Termin to 3 albo 4 października, zależy kiedy będzie taniej.

A ta promocja dwa w cenie jednego obowiązuje przy zakupie biletów na miejscu w kasie na dworcu czy przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Wrz 2015 11:39 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
I w kasie i przez internet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Wrz 2015 10:35 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Ok, dzięki. I ta promocja dwa w cenie jednego na bank obowiązuje nadal i tylko w soboty?:P

I jeszcze zapytam w takim razie o połączenie do Ravenny, bo też planuję jechać. Patrzyłam i pociąg w tym wypadku też chyba będzie najlepszym rozwiązaniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Lis 2015 14:08 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, ku przestrodze dla innych, mając kupione bilety na Megabusa po 1E, pomyślałem, że ciekawie może być przejechać się ichnim Pendolino na tej trasie, również nie bez znaczenia był sam czas podróży na korzyść pociągu 35min/1h50min autobus, dlatego bez zastanowienia kupiłem bilety w promo 2za1 na sobotę, niestety wpadka totalna, pociąg prawie na całej trasie jedzie w tunelu, czyli z oglądania nici, odradzam, a teraz co do Megabusa, rewelacja, trasa warta tych dwóch godzin w autobusie, widoki (a siedzieliśmy na górnym pokładzie) przepiękne, dodam tylko, że miejsce odjazdu MB z Florencji trochę słabo oznaczone, proponuję odnaleźć je przed wyjazdem, żeby potem nie "lecieć" tak jak my, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 11 Lis 2015 10:12 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
wiecie czy ta promocja na pociągi 2w1 jest aktualna i do kiedy?
Chciałbym kupić bilety na trasie Florencja-Wenecja, ale nie wiem jak z tego skorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Lis 2015 15:28 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
santech napisał(a):
witam, ku przestrodze dla innych, mając kupione bilety na Megabusa po 1E, pomyślałem, że ciekawie może być przejechać się ichnim Pendolino na tej trasie, również nie bez znaczenia był sam czas podróży na korzyść pociągu 35min/1h50min autobus, dlatego bez zastanowienia kupiłem bilety w promo 2za1 na sobotę, niestety wpadka totalna, pociąg prawie na całej trasie jedzie w tunelu, czyli z oglądania nici, odradzam, a teraz co do Megabusa, rewelacja, trasa warta tych dwóch godzin w autobusie, widoki (a siedzieliśmy na górnym pokładzie) przepiękne, dodam tylko, że miejsce odjazdu MB z Florencji trochę słabo oznaczone, proponuję odnaleźć je przed wyjazdem, żeby potem nie "lecieć" tak jak my, pzdr


Rozumiem że megabus we Florencji odjeżdża z tego miejsca: https://www.google.pl/maps/place/Montel ... ce93ceff37 ?

I jak z punktualnością? Przyjechał na czas do Florencji i o której był w Bolonii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Lis 2015 15:49 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
totti napisał(a):
wiecie czy ta promocja na pociągi 2w1 jest aktualna i do kiedy?
Chciałbym kupić bilety na trasie Florencja-Wenecja, ale nie wiem jak z tego skorzystać.

Jest aktualna do odwołania. Wystarczy sprawdzić na stronie
http://www.trenitalia.com/tcom/Offerte- ... eciale-2x1
Trzeba kliknąć, wybrać daty i nabyć płacą kartą.
Mam kupić jeszcze bilet? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lis 2015 16:21 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
slawol92 napisał(a):
santech napisał(a):
witam, ku przestrodze dla innych, mając kupione bilety na Megabusa po 1E, pomyślałem, że ciekawie może być przejechać się ichnim Pendolino na tej trasie, również nie bez znaczenia był sam czas podróży na korzyść pociągu 35min/1h50min autobus, dlatego bez zastanowienia kupiłem bilety w promo 2za1 na sobotę, niestety wpadka totalna, pociąg prawie na całej trasie jedzie w tunelu, czyli z oglądania nici, odradzam, a teraz co do Megabusa, rewelacja, trasa warta tych dwóch godzin w autobusie, widoki (a siedzieliśmy na górnym pokładzie) przepiękne, dodam tylko, że miejsce odjazdu MB z Florencji trochę słabo oznaczone, proponuję odnaleźć je przed wyjazdem, żeby potem nie "lecieć" tak jak my, pzdr


Rozumiem że megabus we Florencji odjeżdża z tego miejsca: https://www.google.pl/maps/place/Montel ... ce93ceff37 ?

I jak z punktualnością? Przyjechał na czas do Florencji i o której był w Bolonii?


hey, tak dokładnie to jest to miejsce, przyjechał 20 min przed czasem, wyjechał z 5 min opóźnienia (dużo osób wsiadało, pakowanie bagaży, zmiana kierowcy), w Bolonii zgodnie z rozkładem, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
slawol92 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Lis 2015 19:12 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
santech napisał(a):
hey, tak dokładnie to jest to miejsce, przyjechał 20 min przed czasem, wyjechał z 5 min opóźnienia (dużo osób wsiadało, pakowanie bagaży, zmiana kierowcy), w Bolonii zgodnie z rozkładem, pzdr

a u mnie akurat mega pechowo. Był wypadek na autostradzie pod Rzymem i autobus przyjechał 2h40min opóźniony. Prawie bym nie zdążył na samolot z Bolonii, ale w końcu dotarłem na czas. Autobus z Florencji do Bolonii jechał 1h40min (czyli nawet szybciej niż planowo). Megabus informował o opóźnieniu mailowo (dostałem od nich 3wiadomości).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Sty 2016 11:45 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 59
Cześć, mam parę pytań do podróżników bardziej doświadocznych ode mnie jeśli chodzi o tytułową trasę. Ląduję planowo w Bolonii 05.02 o 18.40.

1. Pierwsza opcja to Megabus o 19.45 - czy ktoś orientuje się, jak dostać się z lotniska na Autostazione Piazza XX Settembre skąd startuje Megabus? Samochodem wg google maps to niby 17 minut, ale wystarczy najmniejsze opóźnienie samolotu, żeby mieć problem. Kolejny Megabus startuje 21.45 ale jest sporo droższy (dla 3 osób to 9eur za wczesniejszą i 36 za późniejszą opcję).

2. Druga opcja to pociąg - tutaj też mam pytanie ile czasu zostawić sobie na dojazd z lotniska na dworzec i czy ktoś poleca jakąś konkretną opcję? Optymalną godziną (czasowo i cenowo) wydaje się 20.53 - 39 eur/3 osoby. Tutaj też bardzo prosiłabym o informację jak najlepiej dostać się lotnisko -> dworzec i ile czasu mniej więcej to zajmuje. (wyczytałam że Aerobus za 6 eur?) Natknełam się kiedyś na informację

3. Jakieś inne polecane opcje? Sprawdzałam Flixbusa, ale jedzie dopiero o 23 - za późno.

-- 12 Sty 2016 10:49 --

Wydaje mi się, że najrozsądniejsza opcja to pociąg o 20.10 za 39 eur za 3 osoby - bus z lotniska jedzie na stację kolejową, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Sty 2016 11:55 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Tak aerobus z lotniska jedzie prosto na stację.
Ja miałam godzinę między przylotem a odjazdem do Florencji i mi to wystarczyło.
W mapach gogle masz opcję wyboru środka transportu m.in. środami kom. miejskiej i pieszo.
tu masz kilka tematów:
dojazd-do-centrum,1272,1029
blq-florencja-blq,1272,75559
z-bolonii-do-florencji,1407,80164
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
rozek uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 12 Sty 2016 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@rozek Jeśli lecisz tylko z bagażem podręcznym i nie zabiorą Ci go do luku bagażowego + od razu wsiądziesz do autobusu BLQ (odjazd jest co 20 minut), to zdążysz :roll:
Piazza XX Settembre jest bardzo blisko dworca kolejowego Bologna Centrale (autobusem BLQ jedziesz z lotniska do końca)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Sty 2016 12:07 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Masz jeszcze szybkie pociągi Italotreno - http://www.italotreno.it/?sc_lang=it.
Często są promocje.
Ostatnio był taki kod - "BUON2016". Kod obniża ceny biletów o ok. 40% - nie wiem czy jeszcze działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Sty 2016 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@PawelGa - Kod już nie działa, to była promocja noworoczna ;)

Faktycznie promocje na kolei są we Włoszech bardzo często, ale myślę, że
rozek nastawia się na jeszcze lepszą promocyjną cenę z Megabusa :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Sty 2016 12:21 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 59
Prawdopodobnie tylko podręczny - jedyne czego się boję, to że będzie jakieś opóźnienie i nie zdążę na Megabusa - czy orientujecie się, jak bardzo drogo wychodzą w takim wypadku bilety pociągowe kupione "od ręki"?

-- 12 Sty 2016 11:22 --

9 eur za 3 osoby to jak najbardziej odpowiednia cena :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group