Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Z Bangkoku na Langkawi
#1 PostWysłany: 17 Lis 2018 01:01 

Podpowiedzcie , ci co tam byli ,czy ...... i tu jest problem ,mały. Bilety zzzzzzzzzzz Langkawi do Berlina via Singapur są kupione. Podróż TAM kończy się w Bangkoku. Teraz chcę teraz kupić AirAsia przelot do Krabi i póżniej dojechać i przeprawić się promem. Poczytałem na forum ,że dobrze dolecieć do Surat Thani i póżniej pociągiem. Ktoś coś doradzi?
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 17 Lis 2018 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie byłem tam, ale patrząc na mapę, to ani Krabi, ani Surat Thani, ale chyba już bardziej Trang - tam bez problemu dolecisz z Bangkoku, a podróz pociagiem będzie krótsza.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lis 2018 06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@andrzejdz możliwości masz sporo, przerabiałem właściwie każdy warisnt tej trasy w ostatnich latach.
Co jest dla Ciebie istotne: długość podróży, widoki, cena?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lis 2018 07:22 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Najprościej to chyba będzie przez KUL.

A jeżeli chcesz kombinować z promem, to tak jak @Tom K pisze - do Trang. Później bus do Satun, następnie do Tammalang Pier i promem na Langkawi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lis 2018 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Ja jechałem busem na granice z Malezją do Kuala Peelis, a potem promem prosto na Langawi. Wszystko , elegancko zorganizowane przez biura turystyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lis 2018 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 755
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Mam aktualnie ten temat na tapecie.
Za 3 tygodnie lecę do BKK i wracam z KUL, a pomiędzy :
lot z DMK do HDY (Hat Yai) - 1460 THB/os
na http://www.lipethailand.com/ transport dla 10 osób ( cały bus za 2000 THB) do Pokbary skąd speedboatem na Koh Lipe za 500 THB dorosly, 400 dziecko.
Z Koh Lipe za 1000 THB masz speedboat na Langkawi.
Opcja z pewnością najbardziej malownicza :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lis 2018 13:42 

Tom K napisał(a):
Nie byłem tam, ale patrząc na mapę, to ani Krabi, ani Surat Thani, ale chyba już bardziej Trang - tam bez problemu dolecisz z Bangkoku, a podróz pociagiem będzie krótsza.


Chciałbym powłóczyć się i zasmakować takiego bardziej prowincionalnego zycia. mam całe 8 dni, aby po 3 dniowym zwiedzaniu Bangkoku dotrzeć na Langkawi. Korci mnie przelot do Surat Thani i prom na Koh Samui ,ale stracę sporo czasu na dotarcie z tamtąd na południe Tajlandii. Twój pomysł jest warty i nie chodzi tu o krótszą trasę ale o zobaczenie kraju. Krabi i Trang to niecłe 200 km a bilety na AirAsia w jednej cenie.

nick napisał(a):
@andrzejdz możliwości masz sporo, przerabiałem właściwie każdy warisnt tej trasy w ostatnich latach.
Co jest dla Ciebie istotne: długość podróży, widoki, cena?


Istotne to, aby gdzieś po drodze dotrzeć do fajnej miejscówki i pobyć tam jeszcze ok 4 dni . Też na Langkawi zamierzam pozostać conajmniej 3 noce. Tak między Trang a Satun coś bardziej ciekawego na ok 4 dni co polecasz?

J.1 napisał(a):
Mam aktualnie ten temat na tapecie.
Za 3 tygodnie lecę do BKK i wracam z KUL, a pomiędzy :
lot z DMK do HDY (Hat Yai) - 1460 THB/os
na http://www.lipethailand.com/ transport dla 10 osób ( cały bus za 2000 THB) do Pokbary skąd speedboatem na Koh Lipe za 500 THB dorosly, 400 dziecko.
Z Koh Lipe za 1000 THB masz speedboat na Langkawi.
Opcja z pewnością najbardziej malownicza :)


Bezpośrednio nie ma promu z Pak Bara na Langkawi? opcja ciekawa ale i najdroższa. Prom z Tammalang Pier jest po ok 700 thb

Bedę wybierał coś przez weekend i pewno pozostanie na przelocie do Trang i dalej autobusem.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lis 2018 14:31 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Nie lepiej zamiast do Trang poleciec do Hat Yai?
Podobnie jak autor chce sie dostac z BKK, tylko że docelowo na Koh Lipe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lis 2018 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ten czas przeznaczyłbym na Ko Muk (prowincja i niezadeptana wyspa w jednym) i dalej drogą morską do Langkawi, które może nieco rozczarować. Napisz do mnie na priv jeżeli wybierzesz tą opcję, pewnych rzeczy publicznie pisać nie będę.
Anonymous napisał(a):
Tom K napisał(a):
Nie byłem tam, ale patrząc na mapę, to ani Krabi, ani Surat Thani, ale chyba już bardziej Trang - tam bez problemu dolecisz z Bangkoku, a podróz pociagiem będzie krótsza.


Istotne to, aby gdzieś po drodze dotrzeć do fajnej miejscówki i pobyć tam jeszcze ok 4 dni . Też na Langkawi zamierzam pozostać conajmniej 3 noce. Tak między Trang a Satun coś bardziej ciekawego na ok 4 dni co polecasz?

_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lis 2018 18:01 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Anonymous napisał(a):
Chciałbym powłóczyć się i zasmakować takiego bardziej prowincionalnego zycia. mam całe 8 dni, aby po 3 dniowym zwiedzaniu Bangkoku dotrzeć na Langkawi. Korci mnie przelot do Surat Thani i prom na Koh Samui ,ale stracę sporo czasu na dotarcie z tamtąd na południe Tajlandii. Twój pomysł jest warty i nie chodzi tu o krótszą trasę ale o zobaczenie kraju. Krabi i Trang to niecłe 200 km a bilety na AirAsia w jednej cenie.

To leć do Trang, a stamtąd na którąś z wysp (Ko Muk, Ko Libong). Potem prom na Langkawi, albo powrót tą samą trasą do Trang i dalej tak jak napisałem wyżej. I nie żadne agencje turystyczne, tylko bilety na transport kupuj bezpośrednio. Będzie taniej i ciekawiej :) Nie wiem czy lecąc do Surat Thani, a potem na Ko Samui zasmakujesz wiele tego prowincjonalnego życia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Gru 2018 14:17 

Prawie po miesiącu, ale już wszystko dograne ,jednak całkiem niezupełnie, więc potrzebuję waszej porady. Przylatuję do Hat Yai po 15 godz i już na Koh Lipe z transferów nic nie ma. Ostatni o 13,30 jaki znalazłem. Z lotniska do centrum pozostaje jedynie taxi za 12$ i na drugi dzień bus do Pakbara i prom. Nie ma nawet w spisach transferów z centrum Hat Yai do Pakbara po 17, bo myslę ,ze wcześniej się nie wyrobię jak przylecę planowo o 15,30. Pozostaje więc hotel w mieście a może coś doradzicie....
-myślę nad zmianą godziny lotu na wcześniejszą, jak to ma się z dopłatą w AirAsia? kiedy za bilet dałem 16$
a moze jest coś z centrum z jakiegoś dworca do Pakbara póżnym popołudniem aby tam przenocować i rano na prom.
z tego co widzę ostatnia łajba wyświetla mi się o 16,30 z Pakbara, czy po ciemku juz nie pływają inne??
Co wy na to?

Z Koh Lipe na Langkawi już kupiłem bilet na Speedboata i z niej wracam Scootem do TXL
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group