Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2019 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Za 2 tygodnie wybieram się do NYC i chciałbym się wybrać na jakiś musical na Broadway'u - byłem już na jednym kilka lat temu, ostatnio kupowałem bilety dla rodziców przez neta no i niestety jest ten zasadniczy problem, że bilety są dość drogie (około 100 USD od osoby).
Zbierając informacje z forum oraz internetu są niby dwa najlepsze sposoby żeby dostać tańsze bilety:

Opcja nr 1 czyli słynne budki TKTS:
1. Najbardziej chodzi mi o tą na Times Square (otwartej od godz.15) bo będę miał do niej rzut kamieniem - ile przed otwarciem trzeba się ustawić? I jak długie są kolejki?
2. Ile mniej więcej wynoszą faktycznie zniżki na najsłynniejsze musicale (Chicago, Mammia Mia, Król Lew, itd.)?
3. Czy jeżeli stanę w takiej kolejce to mam pewność, że faktycznie dostanę bilety na jakiś dobry musical czy też tylko kilka pierwszych osób kupi coś dobrego a dla reszty pozostają już jakieś resztki na niszowe przedstawienia?

Opcja nr 2 czyli kupno biletu przed spektaklem w samym teatrze:
1. Próbował ktoś? Faktycznie to działa?
2. Ile taniej można dostać bilety?
3. No i zasadnicze pytanie - o której godziny najlepiej udać się do teatru (zakładając, że chcę kupić bilet na wieczorny spektakl około godz.20) - rano, koło południa czy może przed samym spektaklem?

Chyba, że znacie jeszcze jakieś inne sposoby aby dorwać taki bilet po taniości? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 23 Wrz 2019 18:42 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
Cześć

Sam jeszcze nie miałem okazji testować ale:
https://nypost.com/2019/08/09/how-does- ... ts-in-nyc/

Jest sporo sposobów na bilety, znajomi np wylosowali tickety na loterii więcej masz tutaj.
https://www.timeout.com/newyork/theater ... ay-tickets
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Wrz 2019 21:27 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Ad1. Było to co prawda ponad rok temu, w maju. Stanąłem w kolejce, jak przestał padać deszcz, a było przede mną jakieś 200 osób może. Kolejka szybko się posuwa, bo kas jest kilka. Stałem w niej max 45 minut.
Ad2. Kupiłem bilety na Sunset Blvd z Glenn Close. Przyznam, że nie pamiętam teraz dokładnie ile zapłaciłem, ale było to może z 50-60 USD z miejsc przecenionych z ponad 100 USD. Nie były to miejsca w pierwszym rzędzie, raczej dość wysoko, ale chodziło głównie o to, żeby zobaczyć spektakl na Broadway'u.
Ad3. Jak w punkcie 1 i 2. Wybór jest tak duży, że przy kasie mieliśmy problem, jaki spektakl wybrać (na liście były 3). Ostatecznie wygrała opcja z Glenn Close, bo to jednak hollywoodzka gwiazda :D W kolejce jesteś nagabywany przez ludzi z promocji teatrów i dostajesz ulotki, możesz pogadać, podpytać etc.

I jeszcze jedna praktyczna rada - Amerykanie traktują Broadway jak jedną z wielu rozrywek w NYC.
My - jak to do teatru ubraliśmy się całkiem przyzwoicie - koszula i te sprawy. A tymczasem rzeczywistość jednak pokazała prawdziwość tego miejsca :D Popcorn sypał się garściami (niestety)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 23 Wrz 2019 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@Visitor
Te loterie wyglądają ciekawie - teoretycznie chyba można zapisać się na kilka musicali i nawet jak Cię w kilku wylosują to tylko opłacić ten, który najbardziej Cię interesuje...
A znajomi na co wylosowali?
Orientujesz się może czy trzeba podawać imię i nazwisko obydwu osób przy rejestracji na loterię (widzę, że przy każdej loterii do wylosowania są max 2 miejsce czyli tyle ile mnie interesuje - dla siebie i dziewczyny)? Pomyślałem bowiem żeby zwiększyć szanse w loterii i zapisać się raz swoim nazwiskiem a raz dziewczyny - tylko czy tak można? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Wrz 2019 00:22 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
ja z narzeczoną w maju zapisaliśmy się osobno na loterię i kilka biletów wygraliśmy ale nie wszystkie odebraliśmy. Na Lion King wyszło po koło 35 usd/os ale miejsca w ostatnim rzędzie.
problem z tymi loteriami jest taki, że ma się ileś tam czasu na potwierdzenie przez net wygranej i potem trzeba odebrać bilety przed spektaklem. Potrafi to rozbić plan na dzień jak się okaże o 12, że na 16 wygraliście bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Paź 2019 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Wróciłem kilka dni temu z NYC więc moje spostrzeżenia na "świeżo" ;)

1. Stoiska TKTS.
Chcieliśmy przechytrzyć wszystkich więc wybraliśmy się do stoiska TKTS w Lincoln Center (David Rubenstein Atrium at 61 West 62nd Street) czyli tego położonego niedaleko Central Parku, ponieważ jest ono otwierane od godz.12, podczas gdy na Times Square dopiero od godz.15. Na miejscu byliśmy koło godz.12:30-13 ale była cały czas dość spora kolejka. Jako że już tam doszliśmy to postanowiliśmy poczekać te 30min w kolejce (tyle mówiła obsługa z TKTS, która pilnowała końca kolejki) i faktycznie czekaliśmy mniej więcej tyle ile powiedzieli. Obsługa ta także doradzi odnośnie musicali na który warto a na który nie (po tym jak powiemy o naszych oczekiwaniach co nas interesuje) oraz pokażą w telefonie na jakie musicale są dostępne bilety i w jakiej cenie. Pokazali nam, że jest Chicago i coś jeszcze w dobrej cenie, bodajże Upiór w operze (inne raczej nas nie interesowały). Jak już dopchaliśmy się do okienka to okazało się, że nie ma żadnych najtańszych biletów czy nawet tańszych a zostały tylko te najdroższe - na te musicale co nas interesowało (ceny coś ponad 100 USD za najtańsze bilety) czyli w cenach za które można kupić bez problemu i na spokoju przez internet. Podziękowaliśmy więc i wyszliśmy lekko wkur... Tym bardziej, że na ekranach przed kasami cały czas pokazywało, że są cały czas dostępne bilety w tych najtańszych cenach na interesujące nas musicale (tj. od niecałych 50 USD). Niestety wychodzi na to, że informacje na tych ekranach nie są aktualizowane na bieżąco - podczas bieżącej sprzedaży biletów :(

2. Loterie o których tutaj pisano.
Zapisaliśmy się łącznie na 4 loterie (przy każdej ja na swoje konto oraz dziewczyna na swoje) ale na żadnej nie udało nam się nic wylosować. Nic to nie kosztuje, zapisać się można dość łatwo i szybko więc pewnie warto próbować jak ktoś ma w miarę elastyczne wieczory żeby liczyć na wylosowanie biletów

3. Kupno biletu na musical bezpośrednio w kasie przed samym musicalem.
Byliśmy bodajże w dwóch teatrach chwilę przed rozpoczęciem musicalu czy już nawet po rozpoczęciu i nie było żadnych biletów w fajnych cenach. Nawet na musical, który już się rozpoczął i na który były miejsca... zaoferowano nam najtańsze bilety za 150 USD od osoby :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Sie 2022 01:15 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Czy ktoś ma jakieś aktualne po-covidowe wskazówki dotyczące tańszych biletów? Wybieram się na Hamilton w NY, ceny na oficjalnej stronie trochę przerażają.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Sie 2022 19:59 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Co prawda na Hamiltona nie ( ceny na oficjalnej stronie zaczynają się od 150), ale tydzień temu udało mi się z oficjalnej strony kupić 4 bilety na Upiora W Operze. Na 24.08. Cena z opłatą manipulacyjną za wszystkich150dolarów.
My nie mieliśmy parcia na nowości ani na drogie miejsca, po prostu chcieliśmy poczuć atmosferę Broadwayu i być pewni, że bilety zdobędziemy, nie za milion monet, a w samym Nowym Jorku chyba szkoda by nam było czasu na stanie w kolejce bez gwarancji, że coś będzie sensownego dla aż czterech osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Sie 2023 07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Dwa razy w roku istnieje możliwość tanszego zakupu biletów na najbardziej znane spektale (np. Lion King czy Chicago) w ramach akcji Broadway Week. Oficjana informacja mówi, że to oferta dwa w cenie jednego, ale w rzeczywistości wchodzi zniżka na każdy dostępny bilet (czyli również nieparzysta ilość jest tak samo rabatowana) i opłata serwisowa nie jest obniżona, więc efektywnie zniżka jest nieco niższa niż 50% na bilet. Podczas moich prób wyszło mi za trzy bilety na Lion King $457.70 bez zniżki oraz $245.45 po zastosowaniu kodu rabatowego. Oferta dostępna jest do zakupu w sierpniu (na terniny wrześniowe - w momencie pisania postu istnieje możliwość zakupu z kodem BWAYWK23 ) oraz w styczniu (spektakle w lutym) . Więcej info na : https://www.nyctourism.com/broadway-week
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Lut 2024 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Ostatecznie nasz wyjazd nie pokrył się czasowo z Broadway Week. Stąd też miałem dylemat jak kupić tanio bilety na dobry musical na Broadway'u. Oto jak się udało:
w apce TodayTix zobaczyłem, że jest możliwość zakupienia "Rush Tickets" na przedstawienie &Juliet.
Dokładnie o 9:00 rano pojawiła się opcja zakupu biletów. $47 za osobę w tym już opłata manipulacyjna. Niestety można kupić maks 2 bilety, stąd też użyliśmy dwóch telefonów dla naszej trójki. Udało się! I teraz najciekawsze: spodziewałem się, że to będą najgorsze miejsca w teatrze ze słabą widocznością. Nic z tych rzeczy! Dostaliśmy najdroższe możliwe miejsca: dwa pośrodku 5 rzędu i jedno w drugim rzędzie. Takie bilety kosztują blisko $200 w normalnej cenie. Gorąco polecam tą metodę zakupu!
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group