Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sie 2015 13:10 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 41
Hej,

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z podróżą na własną rękę na Capo Verde z niemowlakiem? Przeczesuję internet i pojawiają się jakieś informacje ale raczej z wyjazdów typu all inclusive w hotelach z gwiazdkami :) Być może ktoś z Was był na wyspach bez dzieci ale może podzielić się jakimiś spostrzeżeniami dotyczącymi warunków "sanitarnych". Młoda bedzie miała 8,5 miesiąca, lądujemy na Santiago, planujemy wziąć dla niej jedzenie i pieluchy, poza tym nadal pewnie będzie na cycu. Z góry dzięki za ewentualne wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 06 Sie 2015 10:10 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Kiedy lecisz? Bo jeśli później niż w lutym, będę mógł coś podpowiedzieć. A jeśli wcześniej, sam czekam na informacje :)

Lecę z dziećmi 6 miesięcy i 3 lata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Sie 2015 13:38 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 41
Ha! lecimy w lutym :) 08.02-19.02. a Wy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Sie 2015 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
No szczerze powiem, że poza hotelami 4-5* to z tak małym dzieckiem może być hardkor, bo na tych wyspach poza hotelami dla turystów za dużo nie ma. Przynajmniej na Boa Viście, na Sal może być trochę więcej cywilizacji, ale na Prai - wątpię. Spędziliśmy jedną nockę w Sal Rei w takim bardzo zwykłym/tanim hoteliku, to poza armią mrówek spokojnie przemaszerowującą sobie w środku nocy przez łazienkę, do sobie tylko znanego celu, na porządku dziennym były bezpańskie psy latające dookoła i pobudka duetem koza + kogut za oknem. Plusem na pewno jest brak malarii i potrzeby jakichś szczególnych szczepień dla dziecka.

My akurat ciepłej wody nie mieliśmy, ale jak na zewnątrz jest 30'C w cieniu, to nie jest to jakiś duży problem. No ale z dzieckiem trochę inaczej.

boa-vista-cape-verde-no-stress-man,213,61604
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Sie 2015 14:05 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 41
Hmm.. orientowałam się na booking.com i na santiago jest kilka hotelików z dobrymi ocenami. Rzeczywiście na Boa Vista troche gorzej. My planujemy właśnie zwiedzić te dwie wyspy. Niva, czy miałaś okazję być w Azji pd-wsch? Jeśli tak, to do jakiego państwa z tamtego regionu można porównać Wyspy ZP? Czy wogóle takie porównanie jest możliwe??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Sie 2015 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
W Azji odwiedzałam do tej pory jedynie mocno ucywilizowane regiony typu Japonia/Korea, więc nie porównam raczej z własnego doświadczenia do Tajlandii czy Filipin. Ale jak dla mnie to (przynajmniej Boa Vista) to poza rejonami 4-5* hoteli to taka po prostu trochę bardziej cywilizowana afrykańska wioska z dzieciakami biegającymi po ulicach w sandałach za kozą.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 1536px.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Sie 2015 14:23 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 41
Przeczytałam Twoją relację z podróży. Dzięki na informację. Widzę że na Boa Vista to raczej tylko plażowanie... i to przy hotelach 5*, bo z Twoich zdjęć wynika że plaża przy Sal Rei nieciekawa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Sie 2015 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
No przy samym Sal Rei to butelki, kamienie i ostre rzeczy, trzeba z Sal Rei przejść tak z kilometr, półtora, do miejsc gdzie się zaczyna sensowniej robić. Machnęłam na szybko mapkę poglądową - można z Sal Rei iść plażą albo na południe w kierunku Riu Touraeg i jakieś 1.5km za miastem zaczyna się super piaszczysta plaża która ciągnie się przez...no w cholerę, z 10-15 km. Albo można skoczyć na północ i jest miejsce do snorklowania i opalania przy hotelu Marine Club, mają tam też hotelową restaurację i inne bajery (ta niebieska budka wystająca nad morze na zdjęciach z relacji. Acz z czystością plaży jest tak se, polecam jednak biegać na plażę w kierunku Riu.)

Załączniki:
salrei.jpg
salrei.jpg [ 106.54 KiB | Obejrzany 17019 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcelina24 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Sie 2015 15:07 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 41
Dzięki wielkie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Niva lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Sie 2015 17:08 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Marcelina24 napisał(a):
Ha! lecimy w lutym :) 08.02-19.02. a Wy?


My 1-12 luty, więc wygląda na to, że się miniemy. Ale w ostatnie cztery dni możemy się spotkać na miejscu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Paź 2018 11:09 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Hej, jakies tipy nt podorzy z dzieckiem? Tez sie zastanawiam nad tym kierunkiem, ktore wyspy najdogodniejsze?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Lis 2019 18:26 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@Woy @Marcelina24 jakieś wnioski/porady z podróży z małym bobasem?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lis 2019 10:28 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@digger
Jedyna rzecz, która w tym kontekście zapadła mi w pamięć to wysokie progi i dużo bruku - ciężko się chodzi z wózkiem. Poza tym luz, jeden z najciekawszych krajów, w jakich byłem, tylko trzeba poskakać po wyspach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group