Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Maj 2013 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Przy okazji październikowej wyprawy na Sycylię, chcielibyśmy zobaczyć również Wyspy Liparyjskie... Czy ktoś z Was był na tych wyspach? Czy pomysł z jednodniowym rejsem na wyspy jest warty realizacji? Rozumiem, że najwięcej promów wypływa z Milazzo?
Z góry dzięki za rady z pierwszej ręki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 31 Maj 2013 13:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
1) zdecydowanie warto, zwłaszcza wejść na Vulcano
2) tak, z Milazzo. Są dwie firmy: Ustica Lines i Siremar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Maj 2013 14:25 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Vulcano jak Vulcano - trochę śmierdzi siarką, na dole można wykąpać się w błocie wulkanicznym.

Myślę, że ciekawsze jest Stromboli z czynnym kraterem i najlepiej o zmroku.

W pobliżu portu w Milazzo jest sporo agencji gdzie można kupić taki rejs.

Wydaje mi się, że są takie opcje aby zaliczyć 2-3 wyspy - w sumie warte zobaczenia - Stromboli, Lipari, Vulcano.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 31 Maj 2013 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
No tak, tylko że Stromboli to już 3h rejsu w jedną stronę... 6h na statku pewnie byłoby przyjemne, ale chyba ciekawiej jest pochodzić po wyspach a nie tylko je opłynąć. Ktoś gdzieś sugerował, że fajną sprawą może być jednodniówka z wejściem na Vulcano + objazd skuterem Lipari...

A z wulkanów - później będziemy też wchodzić na Etnę. Uważacie że w takim wypadku Vulcano to nic szczególnego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Maj 2013 18:14 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Nie wydaje mi się abyście zobaczyli tam coś więcej niż wchodząc na Etnę na Vulcano.

To są generalnie małe wyspy, ja akurat tam żeglarsko byłem jachtem, wydaje mi się, że jak płynąć na Liparyjskie to warto Stromboli zobaczyć - może być nawet ciekawsze niż Etna.




Jak chcecie popłynąć za zasadzie, zaliczenia wysp - to można się wybrać.
Jak chcecie się wykąpać w śmierdzącej wodzie na Vulcano i wejść szlakiem na krótki wypad do krateru to można ale - tam nie ma co więcej zwiedzać.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 31 Maj 2013 18:22 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Aha, zapomniałem dodać - w październiku jak byliśmy to na Etnie od strony Taorminy (czyli mniejszej ok. 1000npm.) złapał nas śnieg i było -1C (ok. 9-10 października).

Temperatury były - na dole 25C.

Więc jeśli chcecie wjeżdżać wchodzić na Etnę w październiku musicie mieć konkretny ekwipunek na mocno minusowe temperatury.

Ale to już pewnie wiecie.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Maj 2013 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
Jak najbardziej warto!!!

Ja byłam na jednodniowej wycieczce na 3 wyspach: Vulcano, Lipari i Strombli, opłyneliśmy też Panareę. Koszt ok. 45-50 euro.
Startowaliśmy jednak z Kalabrii i bliżej nam było do Stromboli.
Jeśli chodzi o wyspy:
Vulcano- niesamowite kolory skał, siarka się sączy, gdzieniegdzie spod wody buzuje, uwaga na nogi :) miejscami wże jak w czajniku. I widać jak wulkan dymi na szczycie. Super przeżycie. Są siarkowe zdrowotne błotka też.

Lipari- największa, cudowny klimat, piękna bujna roślinność, sporo hoteli, restauracyjek i sklepów.

Stromboli- czarny piasek, niezła egzotyka, miły klimat, klika kafejek, wieczorami widać jak strzelają ze szczytu żażące się kawałeczki lawy.

Panarea- piękna, niesamowity kolor wody w tym miejscu, takiego błękitu chyba jeszcze nigdy nie widziałam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Maj 2015 18:34 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Zastanawiałem się, czy nie wpaść wieczorem przy dobrej widoczności do Milazzo, żeby sprawdzić, czy od strony Stromboli są jakieś fajne efekty świetlne. W końcu odpuściłem, ale może ktoś zna odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Kwi 2016 19:44 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Znalazłem ofertę wycieczki z Sycyli na Stromboli "STROMBOLI DAY AND NIGHT" http://www.vulcanostromboli.it/STROMBOL ... HT_ing.htm Jestem ciekaw Waszej opinii, a możecie doradzicie coś alternatywnego? W programie powrót jest zaplanowany na 19.00. Czy w lipcu nie będzie o tej porze zbyt jasno, aby podziwiać ewentualne wybuchy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2016 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Jakis czas temu byłem przez 3 dni na Stromboli. Niestety z powodu dużej aktywności wulkanu wejście na szczyt nie było możliwe. Tak czy inaczej, jak dla mnie miejsce niesamowite.
Kilka fotek z mojego wyjazdu: http://z-f-r.blogspot.com/2015/10/strom ... -2014.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Maj 2016 09:50 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Czy zorganizowane wycieczki na Stromboli i inne wyspy można wykupić i rozpocząć z samej Katanii? Jeśli tak to jaki jest koszt? Zbieram też wszelkie informacje na temat cen i ofert takich wycieczek z Milazzo. Liczę na Waszą pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Sty 2017 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
Podbijam temat, pytanie jak wyżej. Sama znalazłam z Milazzo http://www.minicrociere.tarnav.it/ Akurat teraz mają promocję -20% na wybrane wycieczki. A czy ktos był na podobnej wycieczce bezpośrednio z Katani?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lis 2017 21:54 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Trefl_bc napisał(a):
Podbijam temat, pytanie jak wyżej. Sama znalazłam z Milazzo http://www.minicrociere.tarnav.it/ Akurat teraz mają promocję -20% na wybrane wycieczki. A czy ktos był na podobnej wycieczce bezpośrednio z Katani?


Dawno pisałeś ale nie śledziłem wątku.

Bardzo to wątpliwe.

Po pierwsze z powodu odległości - czas dopłynięcia byłby znaczący.
Po drugie ze względu na cenę - ilość paliwa.

Nie twierdzę, że czegoś takiego nie ma.

Pewnie najbliżej byłoby z Messina.

Weź pod uwagę, że nawet prom rozwija ok. 18-20 węzłów - czyli raptem koło ~35km na godzinę.

Wycieczkowce są optymalizowane raczej pod kątem czasu najkrótszego dla turysty i kosztów dla operatora.
(pomijam ew. wystąpienie choroby morskiej).
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Gru 2017 16:01 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 1
Loty: 1
Kilometry: 1 338
Możecie mi napisać ile czasu trwa wycieczka z Milazzo na Vulcano i Liparii? Pytam bo nie wiem czy dwa noclegi rezerwować w Milazzo czy ewentualnie po powrocie z wycieczki dojadę jeszcze do Cefalu do ok. 19-20? Wyjazd jest w marcu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Gru 2017 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
My byliśmy w sierpniu na Stromboli i Volcano. Zajeło nam to dwa całe dni z jednym noclegiem. Z powodu upałów i to że byliśmy wcześniej na Stromboli to Volcano po prostu sobie spacerowaliśmy. Lipari było poza naszym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że coś pomogłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Maj 2019 13:31 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Cześć, mam trochę nietypowe pytanie - jak wygląda sprawa z zasięgiem sieci komórkowych na wyspach? Czytałem, ze na Stromboli nie łapie, a na pozostalych? Ktoś się orientuje czy da się normalnie rozmawiać? :)

Jakiś sprawdzony parking w okolicach portu?

Dziękować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Maj 2019 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@Undertone

Jeżeli pytasz o parking w Milazzo, to w październiku parkowaliśmy tutaj, był już otwarty i za darmo:
https://www.google.com/maps/@38.2157584 ... 312!8i6656
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 11 Lis 2019 17:27 

Rejestracja: 19 Paź 2016
Posty: 4
@micnur

Odnośnie wskazanego miejsca parkingowego: na długo zostawialiście auto, nie było problemów? Zastanawiam się czy jest coś podobnego w okolicy, gdy te miejsca będą zajęte. Cena 12E/dobę bardzo odstrasza w Milazzo... Z góry dzięki za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lis 2019 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@Kawał Świata

Parkowaliśmy tam przez trzy dni i nie było najmniejszych problemów. Jest to jedyne znane mi miejsce do darmowego parkingu w okolicy.
Z tego co pamiętam to takie były ceny właśnie jak podałeś na parkingach strzeżonych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Lis 2019 21:48 

Rejestracja: 19 Paź 2016
Posty: 4
[parking Milazzo listopad]

@micnur

Dziękuję za radę, sprawdziła się we wszystkim. Dla zainteresowanych - we wskazanym na google maps miejscu jest ok 10 miejsc parkingowych. Ja właśnie przez 3 dni korzystałem - bez problemów zastałem auto w takim samym stanie, akurat gdy przyjechałem było 1 miejsce. Ponadto taki sam parking (tzn oznaczenie P, bez opłat, białe linie) znajduje się dalej na południowy wschód od portu (jakiś kilometr dalej wzdłuż morza) - on był cały pusty.

Inną kwestią jest pogoda na wyspach w listopadzie i chaos organizacyjny jeśli chodzi o promy, występujący przy jakiejkolwiek gorszej pogodzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group