Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 18 Gru 2014 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
Mieszkam na Fuerteventurze a nie Teneryfie,na pld Teneryfy powinno być minimalnie cieplej niż u mnie.ja do oceanu nawet się nie zblizam poza wrzesniem i pazdziernikiem wiec wypowiadając się o Temperaturze wody byłabym nieobiektywna
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 19 Gru 2014 00:02 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Aras333 napisał(a):
b.montana napisał(a):
Aras333 napisał(a):
Ja wybrałem Teneryfę. Wybieram się w styczniu na parę dni. Nocelgi mam w Adeje. Przyjmę chętnie sugestie gdzie smacznie i niedrogo zjeść w Adeje. Autko za 59 euro na 6 dni jest, więc trochę mam zamiar zwiedzić wyspę.

jeśli masz auto, to ja bym odjeżdżała zawsze trochę "w góry" (chociażby Villa de Adeje, czyli sama miejscowość Adeje, a nie Costa de Adeje czyli obszar turystyczny) żeby zjeść, co prawda wydasz na benzynę ale spróbujesz lokalnego jedzenia a nie angielskiej fasolki albo pizzy :) a wczoraj tankowałam za 93 centy za litr, więc też nie ma dramatu.


Dzięki za wskazówkę. Bez auta nie da się, a z chęcią posmakuje lokalne jedzenie. Tylko trochę temperatura powietrza mnie przeraża. Jaka w tej chwili jest temperatura wody w Adeje?


Wrocilem tydzien temu z pld teneryfy, woda ma 21.5 stopnia(info z wyswietlacza na plazy), jednak odczuwalna dla mnie była większa moim skromnym zdanie, tutaj jest rzetelne info codzienne o temp wody(sprawdza się z faktycznym)

http://www.seatemperature.org/europe/sp ... ericas.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 19 Gru 2014 06:51 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
lukasz354 napisał(a):
Aras333 napisał(a):
b.montana napisał(a):
Aras333 napisał(a):
Ja wybrałem Teneryfę. Wybieram się w styczniu na parę dni. Nocelgi mam w Adeje. Przyjmę chętnie sugestie gdzie smacznie i niedrogo zjeść w Adeje. Autko za 59 euro na 6 dni jest, więc trochę mam zamiar zwiedzić wyspę.

jeśli masz auto, to ja bym odjeżdżała zawsze trochę "w góry" (chociażby Villa de Adeje, czyli sama miejscowość Adeje, a nie Costa de Adeje czyli obszar turystyczny) żeby zjeść, co prawda wydasz na benzynę ale spróbujesz lokalnego jedzenia a nie angielskiej fasolki albo pizzy :) a wczoraj tankowałam za 93 centy za litr, więc też nie ma dramatu.


Dzięki za wskazówkę. Bez auta nie da się, a z chęcią posmakuje lokalne jedzenie. Tylko trochę temperatura powietrza mnie przeraża. Jaka w tej chwili jest temperatura wody w Adeje?


Wrocilem tydzien temu z pld teneryfy, woda ma 21.5 stopnia(info z wyswietlacza na plazy), jednak odczuwalna dla mnie była większa moim skromnym zdanie, tutaj jest rzetelne info codzienne o temp wody(sprawdza się z faktycznym)

http://www.seatemperature.org/europe/sp ... ericas.htm

Bardzo fajna stronka, nie wiedziałem o niej, dzięki.

Wysłane z mojego SM-G900F
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 19 Gru 2014 09:23 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Nie wiem co na stronce wskazuje, ale informacja z plazy bym sie nie sugerowal.
Tam codziennie widze 25 stopnii temperatury powietrza, a faktycznie nie przekracza 22.
Woda ma ponizej 20 stopnii, jest taka jak w Baltyku, gdy jest cieply.
Ja raz sie wykapalem i mi starczy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 20 Gru 2014 02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 852
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
jacek96 napisał(a):
Nie wiem co na stronce wskazuje, ale informacja z plazy bym sie nie sugerowal.
Tam codziennie widze 25 stopnii temperatury powietrza, a faktycznie nie przekracza 22.
Woda ma ponizej 20 stopnii, jest taka jak w Baltyku, gdy jest cieply.
Ja raz sie wykapalem i mi starczy ;)


Bylem przez ostatnie piec dni na Teneryfie. Temperatura powietrza na poludniu wynosila od 22 do 24 stopni. Woda +/- 20 stopni. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 14 Lut 2015 09:14 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 342
niebieski
Czy na południu Fuerteventura jest teraz bardziej słonecznie niż na północy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 15 Lut 2015 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
wulkan napisał(a):
Czy na południu Fuerteventura jest teraz bardziej słonecznie niż na północy ?



http://pl.webcams.travel/map/#lat=28.56 ... 7&z=10&t=n

Polecam sprawdzić różnice między Moro Jable a np. Corralejo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 15 Lut 2015 15:25 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Co do temperatury wody, to moim zdaniem bardziej wiarygodna jest ta podawana na stronach dla surferów, łącznie z ekstremami wieloletnimi i średnią dla danego dnia.
Przykładowo dla Playa de las Americas:

http://www.surf-forecast.com/breaks/Pla ... as/seatemp

Poza tym jest tam mapa pokazująca odchylenia w stosunku do wieloletniej średniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 24 Lut 2015 19:25 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Mamy bilety Norwegianem w kwietniu na GC. Poczytałem i doszedłem do wniosku czy nie zrobić 3 dni na GC i 3 na Fuercie? Całe 7 wydaje mi się za dużo jak na GC. Na pewno będziemy brali samochód na cały pobyt. Drugie pytanko czy bez problemu wjeżdżam autem na prom na Fuerte? Wypożyczalnie nie ropbią problemów? BTW kto będzie w sumie wiedział gdzie jeździmy:)

Proszę też o wskazówki gdzie rozplanować noclegi na GC? Mimo, ze wyspa jest nie duża, chyba nie warto wracać sie np z południa na północ
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 24 Lut 2015 19:53 

Rejestracja: 14 Maj 2011
Posty: 191
Loty: 187
Kilometry: 292 388
BTW kto będzie w sumie wiedział gdzie jeździmy:)

Nikt, ale jak się coś pokicha, a wypożyczalnia nie zezwoliła na zmianę wyspy- to już Ci wtedy do śmiechu nie będzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 24 Lut 2015 21:51 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Wrocilem przed tygodniem z krotkiego wypadu na Fuerteventure i Lanzarote. Ta pierwsza wyglada na wymarzone miejsce do plazowania/surfowania, jednak innych atrakcji nie oferuje wiele . Lanzarote z kolei wygladala ciekawiej i wiecej bylo miejsc do zwiedzania.
Jakby ktos chcial wypozyczyc auto na jednej wyspie, a oddac na drugiej, to polecam Avis. Nie biora za to zadnej doplaty, w odroznieniu od Goldcar (120 euro!). Pozostale wypozyczalnie nie maja takiej opcji w swojej ofercie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 26 Lut 2015 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
Dziewon napisał(a):
Mamy bilety Norwegianem w kwietniu na GC. Poczytałem i doszedłem do wniosku czy nie zrobić 3 dni na GC i 3 na Fuercie? Całe 7 wydaje mi się za dużo jak na GC. Na pewno będziemy brali samochód na cały pobyt. Drugie pytanko czy bez problemu wjeżdżam autem na prom na Fuerte? Wypożyczalnie nie ropbią problemów? BTW kto będzie w sumie wiedział gdzie jeździmy:)

Proszę też o wskazówki gdzie rozplanować noclegi na GC? Mimo, ze wyspa jest nie duża, chyba nie warto wracać sie np z południa na północ

ja jeśli już to popłynęłabym na Fuertę na jeden dzień, Gran Canaria jest dużo ciekawsza.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 26 Lut 2015 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
W zeszlym roku bylem 3 razy na Wsypach Kanaryjskich. Raz na Gran Canarii i dwa razy na Teneryfie.

Gran Canaria - Las Palmas 5 dni i Maspalomas rowniez 5 dni. Las Palmas uwazam za cud! Jest to fantastyczne miasto, ktorego nie powstydzilby sie nasz kontynent i tym bardziej wrazenie przebywania w nowoczesnej, 400 tysiecznej aglomeracji gdzies przy Afryce jest doskonale. Miasto ma swoje plaze na polnocy i bajeczne stare miasto na poludniu. Z racji jego, ze mam 30 lat i moja partnerka nie chce miec (jeszcze?) dzieci, nasza rozrywka jest szlajanie sie po barach i udawanie, ze wciaz mamy 18 lat ;-) W Las Palmas znalezlismy wszystko, co kochamy - niskie ceny w polaczeniu z doskonala architektura, swietnym klimatem i stosunkowo mala iloscia turystow (Wielkanoc 2014).
Maspalomas - poza plaza i wydmami, "miasto" jest moim zdaniem paskudne, pelne emerytow-nudystow, usilnie starajacych sie zwrocic uwage swoimi watpliwymi walorami na plazy oraz potwornymi bloczyskami-hotelami, ktore raczej nie buduja milej atmosfery (to w Playa de la Americas)
Do Maspalomas juz nie wrocimy (choc wyjatkiem jest miejscowosc San Augustin przy Maspalomas, ktora posiada sympatyczne "wille" wzdluz deptaka-linii brzegowej, ktore mozna sobie wynajac.

Teneryfa mnie troche zawiodla. Bylem najpierw kilka dni w Los Cristianos i wraz z dwoma innymi miejscowosciami tworzy swoiste trojmiasto - mekke dla masowej turystyki z wielkimi hotelami, deptakiem z nawolywaczami na piwo czy jakies smietnikowe zarcie. Plaze sa srednie, sa sztuczne i zawalone ludzmi. Plaza w Maspalomas podobala mi sie zdecydowanie bardziej. Potem trafilismy do stolicy, bo jako istoty miastowe, czujemy sie dobrze w tym srodowisku. Santa Cruz jest calkiem OK, ale jednak moim zdaniem klase gorsze od Las Palmas. Kilka kilometrow na polnoc jest plaza miejska (sztuczna, ale bardzo ladna i malownicza) Miasto w zasadzie nie posiada wielu zabytkow, trzeba wziac tramwaj i pojechac do La Laguny, ktora jest slicznym miasteczkiem z architektura kolonialna (z atmosfera raczej rodzinno-emerytalna)
Ostatnim miejscem naszego pobytu (byl to lipiec) byl Puerto de la Cruz na polnocy, ktory jest najgorszym do tej pory miejscem turystycznym z jakim mialem do czynienia. Miasto z blokowiskami przypomina jakis kurort w Bulgarii, plaze sa male i raczej brzydkie (z ciemnym piachem i kamieniami) jest pelno naganiaczy z jakims badziewiem i jest tam totalny brak atmosfery (raczej duza ilosc emerytow) Dodatkowo na 5 dni tam spedzonych w lipcu, przez wiekszosc czasu byly chmury...

W grudniu wybierajac sie na Teneryfe z rodzina, zdecydowalem, ze zostaniemy na samym poludniu, w malej miejscowosci przy El Medano. Ten wyjazd okazal sie calkiem sympatyczny glownie ze wzgledu na spokoj i doskonala pogode. Caly czas swiecilo slonce i bylo okolo 22 stopnie (w nocy 15)

Konkludujac:

- Teneryfa ma ciekawe widoki, jest spokojna, wrecz nudna, dobra do odpoczynku i malo wyrafinowanego imprezowania w kolchozach typu Los Cristianos czy (to chyba raczej potancowki dla emerytow) - Puerto de las Cruz. Na poludniu jest zwykle bardzo dobra pogoda, na polnocy - przeciwnie

- Gran Canaria to dla mnie glownie stolica wyspy, ktora sama w sobie zapewnia MI tyle atrakcji, ze nie widze sensu jechac na poludnie. W miesiacach zimowych w Las Palmas moze byc jednak dosc chlodno, lepsze pogoda jest na poludniu.

Na pewno jeszcze nie raz polece do Las Palmas, Teneryfe sobie juz odpuszcze (no chyba, ze na zimowe kilka dni, zeby spedzic czas z bliskimi)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 26 Lut 2015 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
hm, jestem trochę zaskoczony zachwytami nad GC, tzn nie jest to miasto jakieś złe, jest całkiem spoko, barów jest faktycznie sporo, parę imprezowni, ale żeby mówić że to nowoczesna metropolia? doskonała architektura? to by mi absolutnie nie przyszło do głowy

plaża miejska jest bardzo ok, a jeśli ktoś lubi snorkeling / scuba diving to jest świetna, bo można sporo zobaczyć pod wodą, jest sporo fajnych barów przy niej... no, ale dla mnie żadne absolutnie nie ma porównania do takiej Palmy de Mallorki jak chodzi o szeroko pojętą metropolitalność [o ile takie słowo wogóle istnieje]





@ Dziewon - ja uważam że split 3 vs 3 Grana Canaria vs. Fuerta jest bardzo ok
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 26 Lut 2015 21:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 26 Lut 2015 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Kwestia architekrury - w tym wypadku odnosze sie do dzielnic Triana i Vegueta w poludniowej czesci miasta - swoistego "starego miasta" ze swietna architektura kolonialna siegajaca 500 lat. Reszta miasta jest typowo hiszpanska (jak Malaga poza starym miastem) czyli glownie bloki (chociaz przyjemnie bylo sobie spacerowac wsrod bajecznych rezydencji (niektore, jak zakladam rowniez maja ponad 100 lat) wzdluz Calle Pio XII

Niestety nie mialem przyjemnosci wizyty na Majorce (zakladam, ze stolica jest rowniez swietna) ale Las Palmas posiada ten czar, ze miasto wydaje sie zyc swoim zyciem nie bedac nastawionym na euro turystow z zagranicy. Poza barami wzdluz plazy miejskiej Las Canteras, wydaje mi sie, ze pojawiajac sie w nieoczywistych, przypadkowych miejscach na kolejke czegos mocnego, barmani byli rownie zdziwieni obslugujac nas - jak zakladam - byliby zdziwieni barmani majacy obsluzyc pare Japonczykow w jakiejs spelunie w Sanoku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 26 Lut 2015 21:25 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Czy ktoś robił już taki myk z autem,wynajmując na GC, płynąć na pare dni na Fuerte i wrócić na GC? Bezsensu byłoby oddawanie auta. Myślę, że 7 dni to za dużo na GC i że w 3 dni objedziemy wzdłuż i wszerz więc można zahaczyć o Fuerte
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 26 Lut 2015 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
aż tak zdziwieni to by nie byli ale ogólnie nie można się nie zgodzić z tym co mówisz, że nie jest to miasto typowo turystyczne i swój klimat ma
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 04 Mar 2015 11:14 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Wracam wlasnie z Teneryfy a ze w Norwegianie wifi to opisze swoje zdanie. W ciagu ostatnich 4 mcy bylem na Fuertaventura Lanzarote Teneryfie.
I nie sposob jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie. Bo tak: jesli ktos chce spedzic wakacje na super plazy to Fuertaventura. Jesli pozwiedzac i obejrzec ksiezycowe krajobrazy to Lanzarote - poplazowac tez można. Ale plaze sa wszędzie a takie widoki tylko na Lanzarote.
Teneryfa.....coz na mnie zrobila najmniejsze wrazenie. Bylem glownie na poludniu i faktycznie pogoda super,plaże fajne ale... Nie bawia mnie miejscowości gdzie glowna atrakcja sa restquracje bary sklepiki itp. Na poludniu super aganama ale pogoda nie rozpieszczala. Jako ze jechalismy z 4 latkiem super sprawa to aqualand i junglepark. Mniej komercyjnie niz siam park i loropark taniej a zabawa super.
Reasumując dla mnie: 1 Fuertaventura 2. Lanzarote 3. Teneryfa


Ostatnio edytowany przez klimas, 04 Mar 2015 11:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 04 Mar 2015 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
potraktujcie kanary jako rzemyk na ktory bedzie dokladac kolejne koraliki w postaci wysp

mnie na Teneryfie podoba sie niezmiennie i to dla mnie wyspa nr 1
pico de teide, masca, barranco del inferno zamkniete ale mozna wejsc na dzikusa ;), anaga i wiele wiele innych
poleciec zobaczyc poczuc wyrobic wlasne zdanie a pozniej kolejna kolejna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 04 Mar 2015 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@klimas, przecież to co napisałeś to jakiś dysonans
Wymieniasz na pierwszym miejscu Fuertaventurę ze względu na plaże a wcześniej krytykujesz Teneryfę, że bary i sklepy, ale jednak super pogoda i fajne plaże :lol:
W sumie jak siedziałeś w jakimś getcie turystycznym na południu to faktycznie może być porażka.
Północ jest świetna, zielono, szlaki spacerowe, góry, ładne miejscowości. A księżycowe krajobrazy masz w Parku Narodowym Teide.
IMHO Teneryfa to taki mix kilku wysp.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group