Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 20 Lip 2017 11:15 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
La Palma i La Gomera
Góra
 Profil Relacje PM off
Sz@lony lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#202 PostWysłany: 27 Lip 2017 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Ja zamieniłbym Gran Canarie i Lanzarote, reszta zostaje :-)


tza74 napisał(a):
Mój subiektywny ranking Wysp Kanaryjskich (tych dużych ;-) ):
1. Teneryfa
2. Lanzarote
3. Gran Canaria
4. Fuerteventura

No i jeżeli jeszcze bym miał wtrącić coś z tego kierunku ale nie należący do archipelagu Wysp Kanaryjskich to na 2 miejsce wskoczyła by Madera!

Biorę pod uwagę jedynie walory krajobrazowe i ........ ewentualnie miejsca historyczne/zabytki.

Pozdrawiam.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 23 Paź 2017 22:33 

Rejestracja: 15 Lut 2017
Posty: 4
Witajcie,
Stoje przed trudnym wyborem - urlop 15-23 grudnia, tylko jaki kierunek?
najbardziej odpowiada mi gran canaria pod wzgledem lotu, jednak chcialbym bardzo posiedziec na jakiejs fajnej plazy a i park wodny na teneryfie kusi.
Co polecacie? Ni jestem typem ktory bedzie chodzil piechota po gorach caly dzien, kika godzin po gorach moge pochodzic ale jestem typem cieplolubnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 24 Paź 2017 08:55 

Jak masz dobre połączenie, to po prostu leć na GC.Nie tylko gòry tam znajdziesz.
W Maspalomas są piękne plaże i aquapark. Ròwnież dalej na zachòd aż do Taurito. Plaże i park wodny.
Jak ktoś nie chce to po gòrach nie musi łazić.
Można autem wjechać np na Cruz Tejeda i podziwiać widoki.
Góra
 PM off  
      
#205 PostWysłany: 24 Paź 2017 09:19 

thend napisał(a):
Witajcie,
Stoje przed trudnym wyborem - urlop 15-23 grudnia, tylko jaki kierunek?
najbardziej odpowiada mi gran canaria pod wzgledem lotu, jednak chcialbym bardzo posiedziec na jakiejs fajnej plazy a i park wodny na teneryfie kusi.
Co polecacie? Nie jestem typem ktory bedzie chodzil piechota po gorach caly dzien, kika godzin po gorach moge pochodzic ale jestem typem cieplolubnym.


Jak w podobnej cenie do ZDECYDOWANIE TENERYFA w twoim wypadku POŁUDNIE, dalej GRAN CANARIA i też południe, ale górskie wycieczki sprowadzą się zapewne głównie do ..........chodzenia po wysokich piaskowych wydmach

Ps. A i są wyspy na Kanarach, gdzie nie ma mowy o górskich wycieczkach :lol: 8-)
Góra
 PM off  
      
#206 PostWysłany: 26 Paź 2017 14:27 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam
Mam zarezerwowane loty 4/osoby na Lanzarote 30.08-13.09. Wiem,że jeszcze dużo czasu ale... rozglądam się już za hotelem (hotelami). Auto wypożyczam na cały pobyt. Plażowanie, zwiedzanie atrakcji (plaże, parki, góry, miasteczka, krajobrazy itp,) bez forsownych męczących marszy, raczej lajtowo. Po przeczytaniu wszystkich postów, mam pytanie:

Czy warto podzielić pobyt na Lanzarote i Fuerteventurę np. 7/7 dni, czy lepiej spędzić 14 dni na Lanzarote a Fuertę zostawić na następny rok? Czy może od razu wsiąść na prom i spędzić 14 dni na Fuercie?
Nie byłem na żadnej z tych wysp a po przygodzie na Teneryfie stwierdzam, że i 14 dni to za mało :)

P.S. Może ma ktoś fajną miejscówkę, gdzie można się ulokować na wypady autem po wyspie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 26 Paź 2017 14:50 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja spedzilem 14 dni na Lanzarote i nie nudzilem sie ani dnia. Jest sporo miejc do odwiedzenia, jak rowniez wiele ciekawych plaz. Do zakotwiczenia polecam cos w srodku wyspy, np. Costa Teguise, albo jak lubisz bardziej odludne i nietypowe ;) miejca to Charco del Palo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 26 Paź 2017 15:10 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@vincenz Dzięki, za odludnymi nie przepadam, lubię wieczorami gdzieś wyjść np. promenady, restauracje, kluby itp. Nie musi to być jakaś typowa imprezownia, ale żeby było gdzie wieczorami się udać gdzie tętni życie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 26 Paź 2017 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Co osoba to inna opinia. Ja byłem 4 dnia Lanzarote i widziałem bardzo dużo + plażowanie, tydzień według mnie optymalnie.
Podziel sobie 7/7 .
Na Fuerteventurze wbrew powszechnej opinii na forum też jest sporo fajnych miejsc ( w większości plaż) np Cofete.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 26 Paź 2017 15:36 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Myślę, że najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czego oczekujesz, co chcesz robić. Zwiedzać...Teneryfa i Lanzarote. Plaża i pływanie...Fuerteventura.
Osobiście byłem na czterech. Miałem samochód i objechałem wyspy/najmniej Fuertę/ i moja ocena jest niestepująca :
1. Teneryfa
2. Lanzarote
3. La Gomera
4. Fuerteventura.

Ale to tylko moje zdanie. Każda ma swój urok, każdą warto zobaczyć. Chciałbym mieć taki problem :D Powodzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 22 Kwi 2018 17:18 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
A jaką wyspę polecicie przy założeniu, że na miejscu nie wypożyczalibyśmy samochodu? Z jednej strony szukamy wyspy na której można gdzieś pochodzić jakieś góry, wulkany lub chodzić jakimś szlakiem ładnych widoków i krajobrazów, ale z drugiej strony nie chcemy brać samochodu. Chyba nie da się tego pogodzić i pozostaje taxi lub szwendanie się po betonowych kurortach? Zatem czy bez auta jest sens pchać się na Wyspy Kanaryjskie zakładając, że sam "plażing" nas nie urządza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 22 Kwi 2018 17:50 

Tak, w rachubę wchodzi Teneryfa: dojedziesz transportem publicznym do Masci, Teide itp itd
A pytanie nieco naiwne czy świadczące o olewajacym podejściu do kwestii
Góra
 PM off
chris0o uważa post za pomocny.
 
      
#213 PostWysłany: 22 Kwi 2018 18:42 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@chris0o na Teneryfie da się to pogodzić. Ogarnijcie tylko komunikację autobusową na wyspie, jako miejsce wypadowe wybierzcie północ i będzie dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o uważa post za pomocny.
 
      
#214 PostWysłany: 05 Lip 2018 10:00 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 872
niebieski
Głupie pytanie: czy na Teneryfie w drugiej połowie października (od 15-go) będzie się dało kąpać
z przyjemnośćią, a nie tak jak w górskim potoku ?
Z tego co googluje temperatury powietrza i wody to wydaje mi się, że tak ale gdzieś usłyszałem ostatnio, że to najzimniejsza wyspa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 05 Lip 2018 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Woda powinna mieć 20*C albo i więcej więc bardzo ok
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 05 Lip 2018 11:00 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
dyneck...właśnie sprawdzałem przewidywania i do 14.10 ocean w okolicach Teneryfy ma być wprost goracy a od 15.1o bardzo zimny. Masz pecha :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group