Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lis 2010 23:39 

Rejestracja: 01 Lip 2010
Posty: 24
Witam wszystkich,
chce wybrac się na 3-4 noce na Kanary W STYCZNIU.
Co byście polecili w tym terminie? Las Palmas, Fuerta czy Lanzarote?
Najbardziej zalezy mi na pogodzie i przystepnym cenowo noclegu.

dziękuje za info!

Przemo


Ostatnio edytowany przez Orica, 25 Lis 2010 09:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 25 Lis 2010 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
ceny podobne, pewnie teneryfa i GC drozsze, pogoda taka sama
jesli chodzi o same wyspy: viewtopic.php?f=21&t=1151
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2010 09:33 

Rejestracja: 01 Lip 2010
Posty: 24
Pomyliem chce, na Kanary chce jechac w styczniu:)
Cos to zmienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lis 2010 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
nie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Paź 2012 10:05 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Witam

W grudniu mam zaplanowany kilkudniowy pobyt w Barcelonie, ale pojawiła mi się możliwość przelotu trochę wcześniej i przyszło mi do głowy, że mógłbym od razu po przylocie ewakuować się na te 2-3 dni na Kanary. Ceny lotów z BCN na 4 wyspy są porównywalne.

Pytanie do bardziej doświadczonych - czy ma to w ogóle sens? Warto lecieć na Kanary w połowie grudnia i w dodatku na tak krótko? Jaka jest wtedy pogoda? No i najważniejsze, którą wyspę wybrać? Interesuje mnie typowy chillout po kilku miesiącach cieżkiej pracy;) i jakieś lokalne atrakcje. Będę najprawdopodobniej sam.

Z góry dzięki za pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Paź 2012 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Teneryfa najładniejsza i oferująca IMO najwięcej atrakcji, ale w 2 dni szkoda.
GC jest fajna ale nie wiem czy dobra na chillout.
Ja byłem rok temu na laznarote dwa dni, ale mielismy auto - da rade objechać i poleżeć na papagayo.
Fuerte to głównie plaże i pare widoków.

Dlatego wybierałbym między dwoma ostatnimi na 2-3 dni.

Co do pogody - w zeszłym roku w grudniu kapalismy sie w oceanie i opalalismy spokojnie na plazy. W nocy tshirt ew bluza. Jest fajnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
boberek1 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Paź 2012 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Blackall napisał(a):
Teneryfa najładniejsza i oferująca IMO najwięcej atrakcji, ale w 2 dni szkoda.
GC jest fajna ale nie wiem czy dobra na chillout.
Ja byłem rok temu na laznarote dwa dni, ale mielismy auto - da rade objechać i poleżeć na papagayo.
Fuerte to głównie plaże i pare widoków.

Dlatego wybierałbym między dwoma ostatnimi na 2-3 dni.

Co do pogody - w zeszłym roku w grudniu kapalismy sie w oceanie i opalalismy spokojnie na plazy. W nocy tshirt ew bluza. Jest fajnie :)

Zależy czego szukasz i czego oczekujesz po urlopie.
My byliśmy tydzień na Gran Canarii i polecam. Dla każdego coś się znajdzie do robienia i poimprezować można i pjeździć pozwiedzać.
Ale kilka dni to chyba za krótko, żeby zobaczyć całą wyspę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Paź 2012 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Blackall napisał(a):
Teneryfa najładniejsza

Kwestia gustu, jednak to inna wyspa nie bez powodu nazywa jest "La isla bonita" ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Paź 2012 13:09 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Byłbym na Kanarach dwa dni i głównie chciałbym odpocząć oraz zaliczyć jakąś fajną imprezę. Nie będę wypożyczał samochodu, nie planuję objeżdzać i zwiedzać, chyba, że obszary, do których można dojść pieszo:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Paź 2012 13:17 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Chillout to raczej na Lanzarocie lub Fuercie. Imprezy to pewnie na tych bardziej znanych wyspach (nie byłem niestety).
Na Lanzarocie (Costa Tequise) jest skromna Polonia, dosyć imprezowa ;)

Choć moim skromnym zdaniem przez 2 dni to się nie zrelaksujesz. Same loty + sprawy okołolotniskowe zajmą ponad 5 godzin, któe mógłbyś spędzić gdzieś na wsi pod Barceloną ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Paź 2012 13:41 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
jak na chwile i na impreze to chyba najsensowniejsza jest gran canaria :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Paź 2012 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Wg mnie też 2-3 dni to za mało na relaks, ale możesz sprawdzić, która wyspa jest dla Ciebie. Tzn wylecieć z Barcelony na Lanzarote i wrócić do Barcy z Fuertaventury. Przeprawa promowa między dwoma wyspami to ok 25-30 minut i chyba ok 20 EURO.

Ja tak właśnie wybieram się na wyspy w listopadzie z tym, że na 7 dni. 3,5 dnia na Lanzarote i 3,5 dnia na Fuercie. W zależności od tego, która mi się bardziej spodoba, tam pojadę w przyszłości na 7-10 dniowy wypoczynek w stylu "relaks i nic więcej"... ;) Choć z racji tego, że nie byłem jeszcze na Teneryfie, ją pewnie odwiedzę wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Paź 2012 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
Nawet na kilka dni warto się zrelaksować i złapać troszkę słońca na Kanarach :)
Byłam tylko na Teneryfie i Gran Canarii, ale z tych 2 na tak krótki wypad wybrałabym Teneryfę, ale wyłącznie południową część wyspy ze względu na pogodę. Okolice las Americas i Adeje są blisko lotniska południowego, więc nie stracisz dużo czasu na dojazdy. Plaże różniaste, możesz odpoczywać na jednej, albo przejść się trochę dalej i już jest kolejna (Adeje). Fajne promenady pozwalają na wieczorne spacery, sklepów i straganów pełno, z imprezami, to nie wiem, ale pewnie też się znajdą.
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Paź 2012 15:04 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Hej,
to może i ja się wypowiem (mam 3 wyspy do porównania).
Fuerta - dla lubiących aktywnie spędzić czas
Lanzarote - dla turystów lubiących zwiedzać, spokój, dobra na objazdówki
Teneryfa - jak dla mnie najbardziej z nich przypomina Majorkę, sporo atrakcji ale wymagających objazdówki, dużo imprezowni i taniej rozrywki dla mas (bez urazy).

Z tego co pisałeś to z tych trzech wysp tylko Teneryfa podchodzi pod twoje potrzeby. Pozostałe mogą Cię rozczarować - czytaj możesz się nudzić.

pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Paź 2012 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
Lanzarote - Puerto del carmen - dobra plaża, dużo barów i imprez ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Paź 2012 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Piccolo napisał(a):
Lanzarote - dla turystów lubiących zwiedzać, spokój, dobra na objazdówki


Jeszcze nie byłem więc nie wypowiadam się z autopsji, ale z tego co przeczytałem do zwiedzania owszem, ale w jeden, góra dwa dni. Potem już nie ma za bardzo co zwiedzać, ale oczywiście zweryfikuje tą tezę w listopadzie, choć ze mnie zwiedzacz prawie żaden.. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Paź 2012 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Piccolo napisał(a):
Teneryfa - jak dla mnie najbardziej z nich przypomina Majorkę, sporo atrakcji ale wymagających objazdówki, dużo imprezowni i taniej rozrywki dla mas (bez urazy).

no widzisz, a ja w komercji spedzilem max 2h a 7 dni jezdzilem po wyspie. Wg mnie (a mam porównanie do 3 innych na ktore lata FR) na Teneryfie jest najwieksza roznorodnosc. Po prostu.
O rozrywce sie nie wypowiadam, bo malo czasu na to mialem, ale zdecydowanie kazde komercyjne miasto da rade.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Paź 2012 19:03 

Rejestracja: 03 Paź 2012
Posty: 115
Loty: 24
Kilometry: 59 276
Ja stawiam na Teneryfe bylem z rodzina w zeszlym roku w listopadzie cieplutko i jest naprawde sporo do zwiedzania( wulkan,loro,siam,masca,rejs pirackim statkiem,los gigantes,playa de las teresitas itd) polecam wynajac samochod ja zaplacilem ok 100e za tydzien + 320e(2+1) za hotel (obiad,kolacja)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Paź 2012 19:55 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Blackall napisał(a):
Piccolo napisał(a):
Teneryfa - jak dla mnie najbardziej z nich przypomina Majorkę, sporo atrakcji ale wymagających objazdówki, dużo imprezowni i taniej rozrywki dla mas (bez urazy).

no widzisz, a ja w komercji spedzilem max 2h a 7 dni jezdzilem po wyspie. Wg mnie (a mam porównanie do 3 innych na ktore lata FR) na Teneryfie jest najwieksza roznorodnosc. Po prostu.
O rozrywce sie nie wypowiadam, bo malo czasu na to mialem, ale zdecydowanie kazde komercyjne miasto da rade.


Witam,
ależ ja się z Tobą w 100% zgadzam - same góry to sporo zwiedzania.
Moja wypowiedź dotyczy ograniczeń wprowadzonych przez pytającego - on sam nakierował nas na chęć poimprezowania (nie chciał objazdówek) a to w grudniu wydaje mi się możliwe jedynie na Teneryfie (pozostałe dwie przeze mnie opisane są trochę "opustoszałe" w tym czasie).
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Paź 2012 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Gdziekolwiek nie wyladuje i tak bedzie pragnal poznac pozostałe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group