Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Maj 2014 17:24 

Zbanowany
http://weekendtrips.pl/package/trapani-erice/ - trochę informacji o Trapani.
Zapraszam
 Relacje PM off
wtrips lubi ten post.

#42 PostWysłany: 03 Lut 2015 18:53 

Loty: 39
Kilometry: 83 532
Czy posiada ktoś informację, kiedy pojawi się rozkład rejsów na kwiecień na stronie http://www.siremar.it/en/ ?

W kwietniu planuje wyjazd na Wyspy Egadzkie. Lądowanie w poniedziałek w Trapani, wtorek rano prom na Favignanię (ewentualnie dalej na Marettimo) i tutaj 3 lub 2 noclegi. Kombinuje jak rozłożyć te 3 dni by po jednym pełnym dniu spędzić na Favignanie, Marettimo i Levanzo.

Zaniepokoił mnie jednak fakt, że na Marettimo w kwietniu jest tylko jeden prom dziennie z Trapani i z Favignani, co troszkę koliduje z moim wymyślonym planem. Pomyślałem więc, że może promy Siremar pływają częściej, ale na ich stronie brak rozkładów na kwiecień.

Przeglądając stronę Ustica Lines z Trapani w kwietniu jest jedynie jeden rejs na Marettimo i dość późno bo o 12:10 (równieź z Favignani na Marettimo jest tylko jeden rejs wodolotem o 12.55). Na Favignanę mógłbym więc wrocić dopiero następnego dnia promem wypływającym o 13:30, a chciałbym tak rozłożyć czas w trakcie wyjazdu by spędzić jak najwięcej czasu na każdej z wysp, mając jedynie 3 pełne dni:).

Może uzyskam jakieś wskazówki od osób które były już na Egadach...
Dodatkowo prosiłbym o namiar na tani nocleg na Marettimo, gdybym zdecydował się zmienić miejsce noclegowe na Favignanie z 3 dób na dwie.

#43 PostWysłany: 03 Lut 2015 18:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Z tego co pamiętam jest kilku przewoźników na miejscu w Trapani, a nie tylko jeden Siremar. Poszukaj sobie gdzieś w internecie (strony o Trapani i Wyspach Egadzkich) innych przewoźników i porównaj oferty oraz rozkłady.
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 04 Lut 2015 22:42 

Po Egadach poruszamy się przede wszystkim wodolotami Ustica, szybciej, częściej, i na każdą wyspę. Siremar to w większości prom towarowy, też da radę dopłynąć ale dłużej to trwa. Co do noclegów....nie wiem jakie są Twoje wyobrażenia o Marettimu, ale tam za wiele noclegów to nie ma....Kilka B&B ala pensjonaty i tyle. Co nie zmienia faktu, że są piękne i warto po nich połazić. Najbardziej cywilizowana jest Favignana i tam bym na Twoim miejscu robił sobie bazę wypadową. Pamiętaj, że Ustica z Favignany pływa również do Marsali więc można zrobić taki trip: Birgi-Trapani-Egady-Marsala-Birgi. Z tym, że z Marsali mniej opcji na dostanie się na lotnisko Birgi. Powodzenia

#45 PostWysłany: 06 Lut 2015 12:09 

Kilometry: 83 532
Zdaję sobie sprawę że na Marettimo nie ma wyboru miejsc noclegowych. Na bookingu raptem 3 opcje noclegowe do wyboru. Dlatego też prosiłbym o namiar na jakąś kwaterę domową. Najtańszy nocleg na bookingu w kwietniu znalazłem za 40E za jedną osobę.

I jeszcze kwestia dotarcia z Favignany w kwietniu na Marettimo. Czy jest szansa na poranny prom w tym okresie? Może jakieś dodatkowe połączenia? Ustica pływa raz dziennie o później porze bo o 12.55, a mi zależy na porannym promie.
Czy ktoś kojarzy jak w zeszłym roku wyglądał rozkład promów Siremar, może z nimi dotrę na Marettimo wcześniej.

#46 PostWysłany: 06 Lut 2015 12:40 
Redaktor F4F

Kilometry: 33 222
piopen napisał(a):
Z tym, że z Marsali mniej opcji na dostanie się na lotnisko Birgi. Powodzenia

A co powiecie na coś takiego?
http://autoservizisalemi.it/tratte/aero ... i/?lang=en

Aktualny rozkład dostałem od linii na maila, niestety nie mogę go tutaj załączyć ("rozszerzenie pdf jest zabronione") :?

Według informacji mailowej bilet kosztuje 2,50 eur. Ktoś ma może jakieś doświadczenia? Bo w Marsali chcemy nocować pierwszej lub ostatniej nocy, więc transfer tak czy inaczej będzie niezbędny :)

Kiedy odbywa się targ rybny w Trapani?

Ktoś wie kiedy lepiej wybrać się do Casano w Marsali? Nie mogę wyczytać nic na temat godzin otwarcia na ich stronie, na maila też nie odpowiadają.
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:24 
Awatar użytkownika

Loty: 74
Kilometry: 126 865
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Kiedy odbywa się targ rybny w Trapani?.

Ja byłam na targu rybnym w porcie, akurat to był czwartek, ale wydaje mi się, że on działa chyba raczej codziennie, bo tam rybacy rozładowują ryby i rozkładają na sprzedaż.

#48 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Zdaje się, że targ rybny jest w każdy dzień tygodnia. To ogromna zabudowana hala.
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:31 
Redaktor F4F

Byłby smuteczek, bo przylatujemy w piątek po 16 i odlatujemy w poniedziałek o 11 :)
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:33 
Awatar użytkownika

niebieski
Japonka76 napisał(a):
To ogromna zabudowana hala.

Ja w Trapani nie widziałam hali żadnej, to był na targ w porcie na świeżym powietrzu.

#51 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Ha, to może byliśmy w dwóch różnych miejscach :?: , albo coś się zmieniło od mojej tam wizyty. Poszukam w domu mapy Trapani z zaznaczonym targiem oraz zdjęcia i podeślę w sobotę.

I pamiętam, że był jeszcze jednen ogromny bazar na świeżym powietrzu, ale on odbywał się tylko raz w tygodniu na ogromnym placu (Via Isola Zavorra róg Via dei Grandi Eventi). I było tam mydło i powidło, jak to na obwoźnych bazarach we Włoszech. Kupiliśmy tak trochę galanterii, ciuchy, przyprawy, oliwki, suszone pomidory i jakieś inne pierdoły.

Ostatnio edytowany przez Japonka76, 06 Lut 2015 14:49, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 06 Lut 2015 14:44 
Awatar użytkownika

niebieski
Pewnie tak, podejrzewam, że ten w porcie jest codziennie tak jak pisałam wcześniej, a targ w hali w określone dni.

#53 PostWysłany: 09 Lut 2015 20:45 
Redaktor F4F

Ktoś ma doświadczenie w zwiedzaniu Trapani rowerem? Jest sens? Miejsce, w którym zarezerwowałem nocleg oferuje taką możliwość, w sumie zastanawiam się nad jednodniowym wypożyczeniem.
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:13 

niebieski
W Trapani byłem dwa razy. Czynny codziennie targ rybny w Trapani jest przy porcie rybackim. Z portu pasażerskiego trzeba iść kilkaset metrów w kierunku cypla. Natomiast na starówce jest historyczny Targ Rybny, na którym kiedyś sprzedawano świeże ryby i owoce morza. Oznaczenie na mapkach turystycznych "Fish Market" może zmylić gdyż dotyczy historycznego targu rybnego.
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 10 Lut 2015 14:04 

Dokładnie tak jak napisał kolega powyżej. Dodam tylko, że hala w porcie pracuje bardzo długo, jak są ryby to do wieczora ktoś się krząta. Normalną praktyką jest sprzedawanie połowów "z kutra", w wielu miejscach Unia dała dofinansowanie, porobili sobie przyłącza energetyczne, stoliki z nierdzewki i handlują. Im mniejsza miejscowość portowa tym jest to bardziej urokliwe.
Kilka lat temu spędziłem noc na przystani na Favignianie, wieczorem mieszkańcy polują na ośmiornice, w nocy wypływają łodzie na łowiska a nad ranem sprzedają co złowili. I ogromnie się zdziwiłem ilością tego co łapali na wiosnę, bo zazwyczaj w łódce jest 2 mężczyzn a ich połów często sprowadzał się do 10 litrowego wiadra.

Co do pływania po wyspach.... Image

Autobus z Marsali na lotnisko jak najbardziej jeździł, nigdzie nie napisałem że go nie ma. Z tym, że opcji na dostanie się na lotnisko jest o wiele mniej niż z Trapani.

Rower na 1 dzień to super sprawa, obszar działania wg mnie to Nubia i okolice czyli saliny, ruch samochodów znikomy, widoki ciekawe. Na Erice trzeba mieć dobrą kondycję żeby wjechać rowerem czy to asfaltem, czy szutrem, a samo Trapani złazisz pieszo. Jak nie masz auta wypożyczonego to rower na saliny jest idealny,
ciacho_majonez lubi ten post.

#56 PostWysłany: 24 Gru 2015 23:01 

Gdyby ktoś miał problem jak zapełnić sobie pobyt na Favignanie, polecam do poczytania mój tekst o muzeum morskim w byłej przetwórni tuńczyka. Może komuś sie przyda:
http://poza-utartym-szlakiem.blogspot.com/2015/08/przetwornia-tunczyka-niebanalne-muzeum.html
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 02 Maj 2018 12:24 

byłam w Trapani w kwietniu i mogę odpowiedzieć na trochę przedawnione pytanie o rowery. Warto wypożyczyć na kilka dni i używać w Trapani, jak i na wycieczki poza miasto. Nie tylko do salin ale spokojnie można dotrzeć do Marsali i Cornino- Monte Cofano. Sama Favignana oczywiście również na rowerach ale za niższą cenę i wypożyczanych na wyspie. Właśnie wklejam zdjęcia z tych wycieczek https://historiezrowerem.blogspot.com/2 ... cylia.html
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 29 Lip 2018 16:01 

Pogodę nieciekawą mieliście.
Wolę jednak wersję sezon + tłumy.
 Relacje PM off  

[ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość