Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Cze 2019 23:50 

Rejestracja: 21 Cze 2019
Posty: 1
6 , jestem na forum po raz pierwszy :)
Planują dłuższy wyjazd do Chile gdzie głównym punktem ma być WYSPA WIELKANOCNA. W związku z tym - może ktoś był i dysponuje wiedzą jak się tam dostać, gdzie załatwić potrzebne wizy i pozwolenia ? Wiem , że taki temat prawdopodobnie był poruszany jednak dobiegły mnie ostatnio świeże informacje o zmianie warunków przyjazdów na wyspę. Oblężenie turystyczne, zmiany klimatu, problem ze śmieciami - to wszystko sprawiło , że (podobno) dostać się jest coraz ciężej, wiza została skrócona a także zmieniona restrykcje wizyt w ciągu roku. Nie wiem czy to prawda, nie wiem od kiedy prawo zacznie działać i czy w ogóle.
Interesuje mnie też samo dostanie się na wyspę - czy prócz samolotu ktoś wie cokolwiek na temat drogi morskiej ? statek, jachtostop ?
Swoją wyprawę mam zamiar rozpocząć w okolicach listopada, czas jest dla mnie bardzo ruchomy - nie spieszy mi się dlatego w grę wchodzi nawet 2 tygodnie na oceanie :)
Jeżeli ktoś z Was ma jakiekolwiek doświadczenia z Wyspą Wielkanocną, albo wie co może czekać turystów od 2019 roku - proszę o wskazówki :)
Pozdrawiam !


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Cze 2019 15:00, edytowano w sumie 1 raz
Nadmiar dużych liter i ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#2 PostWysłany: 22 Cze 2019 00:02 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
https://www.latam.com/es_cl/
Nic innego nie wchodzi w grę (od strony Chile), najtańsze bilety za około (nieco ponad) 200 euro / rt, można próbować za mile (BA), ale dostępność słaba. Ceny biletów bardzo fluktuują, to pojawiają się, to znikają, ale gdy zobaczysz cenę j.w. to nie masz co się ociągać. Inne opcje możesz między bajki włożyć (cenowo, czasowo - opisy znajdziesz w internecie bez problemu...).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Cze 2019 05:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Groszi88 napisał(a):
na wyspę wielkanocną (podobno) dostać się jest coraz ciężej, wiza została skrócona a także zmieniona restrykcje wizyt w ciągu roku.

Na Wyspę Wielkanocną, która należy do Chile nie potrzeba wizy. Na samej wyspie możesz przebywać do 30 dni (w Chile 90 dni, ale Wyspa Wielkanocna, kieruje się osobnym prawem i ogranicza pobyt do 30 dni dla wszystkich, którzy nie są mieszkańcami wyspy, w tym obywateli Chile). Poniżej masz przepisy wjazdowe - to samo zresztą co na oficjalnej stronie rządowej.
O drodze morskiej zapomnij - to nie chodzi o 2 tygodnie na oceanie, tylko bardziej o czekanie na coś co może się trafi, a może nie przez 3 tygodnie, a może miesiąc lub cztery.
Tak jak @man4business napisał - szukaj okazji na loty z Santiago.

Załącznik:
lei21070.jpg
lei21070.jpg [ 103.52 KiB | Obejrzany 5126 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Cze 2019 11:51 

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 47
Na Wyspie Wielkanocnej byłam w październiku. Tak, jak pisali poprzednicy, dostać się tam mozna z Santiago lub z Tahiti ;) Bilety na loty z Chile kupowałam jeszcze w Polsce w maju przez Flighttix, były najtańsze ok. 1050 RT. Koleżanka, którą spotkałam na miejscu, kupowała przez chilijską wersję strony LATAM, cenę miała podobną. Na Wyspę warto zabrać prowiant z Chile, bo jedzenie bardzo drogie. My nocowaliśmy na campingu w namiocie i gotowaliśmy sobie w kuchni. Chętnie bym tam wróciła, wyspa mnie oczarowała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Cze 2019 12:17 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 251
niebieski
Można złapać nieraz dobrą cenkę na Wyspy, choć to rzeczywiście rzadkość. Dla przykładu, mi udało sie upolować lot z Frankfurtu na wyspy za 2400 zl i jeszcze wkomponowałam w to 1 dniowy stopover w Sao Paolo ( zwiedzałam miato) i Santiago ( pojechaliśmy w cudowne Andy) . Jesli chcesz to wysle ci na priva moją relację z wyspy. Opisałam tam moje kilkudniowe penetrowanie wyspy , okraszone dużą ilośćią zdjęć. Może wybierzysz sobie co ci będzie najbardziej pasowało ?
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
spokoluzik lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Wrz 2019 09:35 

Rejestracja: 13 Lut 2019
Posty: 8
Loty: 148
Kilometry: 467 894
Byliśmy na WW w grudniu 2018r. Dolot z Santiago, bilety kupione wcześniej (ok. 2500 zł). W "naszym" terminie była to prawie najniższa cena, która potrafiła skakać z dnia na dzień. Ale okazało się, że powrót był "biznesem" więc ból cenowy był trochę mniejszy :) Przez chilijską stronę było taniej, jednak płatność musiała być zrealizowana chilijską kartą, więc się nie udało. Z Santiago na WW loty są 2 x dziennie i nic więcej (prawie) nie lata. Jachtostopy i inne takie, jak pisano wcześniej, w bajki włożyć, chyba, ze ktoś ma nieskończenie dużo czasu, chęci i cierpliwości. Na miejscu mieszkaliśmy w Hostalu Akapu, polecamy. Śniadania, pokoje z łazienką, w miarę czyste, właściciele potrafili być na lekkim haju, wszyscy wyluzowani, serdeczni, przywieźli z lotniska, odwieźli, wypożyczyli samochód taniej jak w wypożyczalniach. Pomimo, że hostal jest na obrzeżach miasteczka, to ma prawie swojego prywatnego moai. Niedaleko (ok. 200m) jest bowiem pierwsza platforma z moai. Do Ahu Akapu ok. 5-7 minut spacerkiem. Wyspę można objechać w jeden dzień samochodem i obejrzeć wszystkie miejsca biletowane (platformy w mieście są bezpłatne),a z samego rana pojechać na wschód słońca nad Ahu Tongariki. Wyspa, jak dla mnie, czarodziejska, jedno z fajniejszych miejsc gdzie byliśmy. Nie ma tłumów ludzi, leniwie, spokojnie. Maksymalnie dziennie może przybyć ok. 600 osób i tyle samo codziennie odlatuje, gwarantuje to ilość lotów na wyspę :) Co do cen, to jest drożej jak na lądzie, ale czego innego się spodziewać. Natomiast nie są to ceny takie, że po powrocie musisz ogłosić bankructwo. Moim zdaniem, jak lecisz na ok. tydzień nie ma co zabierać jakiś mega zapasów z lądu. My byliśmy 4 dni, bez żadnych zapasów oprócz 2 butelek wody w walizce na wszelki wypadek :) Ja jechałem głównie na empanadach na obiad, a Żonka kusiła się na owoce morza. Polecamy wycieczkę na WW, bo to niezapomniane przeżycie.

Załączniki:
Komentarz do pliku: "Nasz" moai
IMG_5146k.JPG
IMG_5146k.JPG [ 140.48 KiB | Obejrzany 4545 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Mar 2022 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ile dni potrzeba na zobaczenie wyspy i czy warto wynajmować samochód?
Czy jakieś inne miejsca oprócz moai warto odwiedzić?

Mam nadzieję, że wyspa się wkrótce otworzy. Lecimy w sierpniu i tak myślę, aby spełnić kolejne marzenie...
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Mar 2022 22:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Słyszałam, że pierwsze loty na Wyspę Wielkanocną będę wznowione dopiero na Boże Narodzenie, więc nie wiem czy dasz radę w sierpniu tam dotrzeć.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Mar 2022 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
W rozkładzie pierwsze loty są w grudniu. Mieli otwierać się w lutym, a przełożyli na marzec. Teraz jest już koniec marca. Mam nadzieję, że do wakacji się otworzą, choć w Chile to mają trochę nierówno pod kopułą z tymi ograniczeniami covidowymi.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Mar 2022 23:34 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Ja bylem tam przez tydzien i bralem samochod - wychodzil cenowo porownywalnie z motorem i rowerami na dwie osoby. Przez ten tydzien wcale sie nie nudzilismy choc na upartego ogarniesz glowne atrakcje w dwa dni.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
cart lubi ten post.
cart uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 26 Mar 2022 17:08 

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 47
@cart, my byliśmy na Wyspie Wielkanocnej w 2018 r, 4 dni. Nocowaliśmy na campingu, namioty były już rozstawione na wyposażeniu. Raz jedliśmy obiad w restauracji, w pozostałe dni gotowaliśmy na campingu makarony przywiezione z lądu. Też wypożyczaliśmy samochód na 2 dni. Wyspa mnie oczarowała, chętnie bym wróciła.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Maj 2022 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Wróciły loty od sierpnia (jupi!) i teraz się zastanawiam ile czasu poświęcić..., 20.08 przylot o 13 i 22.08 wylot o 15? Daje to 2 doby. Następny lot jest dopiero 25go, więc byłbym 5 dni. Czy nie za dużo? Ja generalnie dość szybko zwiedzam, a wyspa wydaje się mała...

edit: kupiłem 22-25.08, czyli 3 doby. Powinno wystarczyć :). Bilety są po 1570 zł, czyli znośnie.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 28 Maj 2022 17:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
1 pełny dzień to za krótko (choć w sumie od dość wczesnego rana do wieczora powinno styknąć), dlatego bardzo ważne jest wykorzystanie także tych połówek dni
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Maj 2022 20:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
A są już gdzieś określone zasady, na których będzie tam wjazd? Czy takie same jak do kontynentalnego Chile?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Maj 2022 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Nie wiem, będę się martwił później. Chodzą słuchy o teście przed wylotem i szybkim na lotnisku, ale bez kwarantanny. Ja po prostu chcę to miejsce odwiedzić, więc na ewentualny test nie będę żałował.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 28 Maj 2022 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 156
Kilometry: 283 789
srebrny
Czasu będziesz miał wystarczająco. Pół dni Ci wystarczy na spacerek do i po okolicy wulkanu, czyli Orongo i następny cały dzień na rowerze dookoła wyspy. Trasa tylko ok.65km. W takiej opcji rower musisz wypożyczyć na dwa dni (godziny otwarcia 10-18). Pokazy taneczne lokalsów są organizowane raz na kilka dni i możesz się akurat nie wbić. Zabierz kąpielówki, ponieważ są dwie ładne piaszczyste plaże w okolicy Anakena. Mapka w załączeniu.

Weź kremik do opalania bo mi słońce mocno przypiekło skórę pomimo tego, że cały czas było za chmurami.

Ku przestrodze, ten lot jest traktowany jako międzykontynentalny (a nie krajowy) i jeśli lecisz z bagażem nadawanym to musisz być na lotnisku co najmniej 3h przed odlotem, po tym czasie nie przyjmują bagażu. Z tego co pamiętam odprawa tylko na lotnisku, brak online. Byłem w lutym 2019.

Załączniki:
IMG_5804.JPG
IMG_5804.JPG [ 143.11 KiB | Obejrzany 2731 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cart uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 28 Maj 2022 23:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@cart: btw. zakup biletu zrobiłeś na stronie (chilijskiej?) LA czy przez jakiegoś pośrednika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Maj 2022 23:08 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
[quote="cart"]Ile dni potrzeba na zobaczenie wyspy i czy warto wynajmować samochód?
Czy jakieś inne miejsca oprócz moai warto odwiedzić?

Mam nadzieję, że wyspa się wkrótce otworzy. Lecimy w sierpniu i tak myślę, aby spełnić kolejne marzenie...[/quote

3 dni wystarczą, aby zobaczyć wszystkie główne atrakcje, te mniej znane Moai.
Auto warto wypożyczyć na caly dzień, aby dojechać na północ wyspy - tam znajdują, sie te najpopularniejsze posagi.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
cart lubi ten post.
cart uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Maj 2022 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
marek2011 napisał(a):
@cart: btw. zakup biletu zrobiłeś na stronie (chilijskiej?) LA czy przez jakiegoś pośrednika?


Kliknąłem z ciekawości na google flights i pokazywało 2500 na kalendarzu, ale jak kliknąłem na daty to spadło na niecałe 1600. Ceny LATAM nie pokazywało, ale wszedłem na stronę przewoźnika i tam też była taka cena. Podałem lokalizację Polski, cena się utrzymała, więc kupiłem. Raczej ta cena nie spadnie... Przelot 787, miejsca do wyboru były za darmo.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 29 Maj 2022 10:21 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Możliwe, że będą jeszcze dwie dodatkowe rotacje tygodniowo poza tym co już jest w sprzedaży - są w systemie, ale póki co z wyzerowanym inwentarzem miejsc. To ewentualnie powinno dać więcej elastyczności w planowaniu, o ile ruszą. Ja w każdym razie po rozważeniu za i przeciw na razie się jeszcze wstrzymuje z ewentualnymi zakupami biletów bo taryfa w lwiej części bezzwrotna i w Y i w C (zrobiłem za to wstępną rezerwację noclegu, póki ceny w niektórych miejscach są całkiem spoko), żeby zobaczyć jaki będzie rozwój sytuacji - nie do końca ufam Chilijczykom z ich zapowiedziami, choć otwarcie wyspy jest IMO nieuchronne po tak długiej przerwie; potencjalne dwa testy dla mnie też w sumie średnio wyglądają - pomijając już bezsensowne dodatkowe koszty, to jednak jest to realne ryzyko komplikacji w tak odległej podróży - a u mnie Chile jest częścią bardziej złożonej całości. Zobaczymy jak to wszystko się skonkretyzuje pewnie bliżej zapowiedzianego otwarcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 118 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group