Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Manchester
#1 PostWysłany: 16 Cze 2017 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Polecana atrakcja w Manchesterze - darmowe, mieszczące się w samym centrum, Narodowe Muzeum Futbolu.
Załącznik:
DSC03687.jpg
DSC03687.jpg [ 70.79 KiB | Obejrzany 7107 razy ]

Sugerowana wpłata to 3 funty. Za 6 można zrobić sobie zdjęcie wznosząc puchar Premier League i zaliczyć kilka podobnych atrakcji. Początkowo muzeum działało na stadionie Preston North End. Odwiedzało go 100 tys. osób rocznie, ale zarządzającej nim fundacji wciąż brakowało pieniędzy. Padł pomysł, by muzeum przenieść na Wembley, ale dobrą ofertę złożyło miasto Manchester. Postanowiło dokładać do muzeum 2 mln funtów rocznie.
Załącznik:
DSC03705.jpg
DSC03705.jpg [ 83.11 KiB | Obejrzany 7107 razy ]

W 2012 muzeum przeniosło się do Manchesteru. Wcześniej w efektownym, szklanym budynku w samym centrum, wystawiano miejskie eksponaty. Miejsce świeciło pustkami. W muzeum piłkarskim jest inaczej. Gdy w sobotę o 10.00 rano czekałem na otwarcie, przy drzwiach czekało już kilkanaście osób.
Załącznik:
DSC03724.jpg
DSC03724.jpg [ 98.93 KiB | Obejrzany 7107 razy ]

Co zobaczyłem w środku? Choćby oryginalny dokument „Laws of the game” o którym pisałem przy okazji londyńskiego pubu Freemasons Tavern. Można przyjąć, że na spotkaniu w 1863 roku ustalono przepisy gry w piłkę nożną.
W muzeum można zobaczyć m.in. piłkę z finału mundialu z 1966 roku, koszulkę Diego Maradony z meczu z „ręką Boga”, koszulkę Billy’ego Mereditha z meczu Anglia-Irlandia z 1908 roku, mnóstwo pucharów, zdjęć, obrazów oraz maszyny z grami. W automacie można wymienić funty na stare pensy, które uruchamiają maszyny sprzed kilku dekad. W sumie 2,5 tys. eksponatów. Zgodnie z nowymi trendami, jest dużo dźwięków i ruchomych obrazów.
Załącznik:
DSC03685.jpg
DSC03685.jpg [ 141.43 KiB | Obejrzany 7107 razy ]

Michael Jackson sprzed stadionu Fulham, gdzie postawił go Mohamed Al-Fayed, trafił do muzeum w Manchesterze.
Załącznik:
DSC03694-1.jpg
DSC03694-1.jpg [ 64.72 KiB | Obejrzany 7107 razy ]

Ceramiczna rzeźba Pabla Picasso.
Załącznik:
DSC03706.jpg
DSC03706.jpg [ 85.69 KiB | Obejrzany 7107 razy ]

Byłem w kilkudziesięciu piłkarskich muzeach. To w Manchesterze jest jednym z lepszych, polecam.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Manchester
#2 PostWysłany: 28 Cze 2017 17:22 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Wiesz może jakie są godz otwarcia? Lecimy 08.09 w Piątek na mecz City z Liverpoolem i będziemy do poniedziałku. W niedzielę jest czynne?
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#3 PostWysłany: 28 Cze 2017 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Ech City .... serio :shock: Wg. oficjalnej strony powinno być otwarte: http://www.nationalfootballmuseum.com/plan-your-visit Swoją drogą też bardzo polecam muzeum. Jak dla mnie obowiązkowy punkt każdego kibica piłki nożnej będącego w Manchesterze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#4 PostWysłany: 29 Cze 2017 15:09 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Jak porównałem ceny na Liverpool z Arsenalem czy ManU to wybrałem lepsze miejsca na szlagier. Interesuje mnie mecz,nie jadę kibicować :D
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#5 PostWysłany: 24 Sie 2017 01:06 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Muzeum polecam :) byłam, widziałam!
tak samo polecam mecz City hihihihi :) ja byłam na Lidze Mistrzów i ceny są naprawdę o wiele bardziej atrakcyjnie niż innych drużyn w Europie na podobnym poziomie.
Przynajmniej stadion City łatwiej znaleźć niż Utd. bo ten to jest na wyjątkowym zadupiu ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#6 PostWysłany: 24 Sie 2017 06:06 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Muzeum jest bezpłatne, ale zwłaszcza będąc z dziećmi, warto wykupić pakiet Football+ za bodajże 6 GBP. Koszt niewielki, a można skorzystać z dodatkowych atrakcji, np. możliwości zrobienia zdjęcia z pucharami, czy wzięcie udziału w kilku grach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#7 PostWysłany: 16 Gru 2019 16:02 

Rejestracja: 04 Cze 2017
Posty: 12
Podbuje temat, bo nie był dawno aktualizowany. Wybieram sie do Manchesteru ale oprocz 2 stadionow chce jeszcze pozwiedzac atrakce niesportowe ;) ktos cos poleca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#8 PostWysłany: 16 Gru 2019 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@Kamisss

Może:

Science and Industry Museum
Liverpool Road
Manchester M3 4FP

Open daily 10.00–17.00

Entry to the museum is free

https://www.scienceandindustrymuseum.org.uk/visit
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group