Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 24 Wrz 2017 19:11 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Uprzejmie dziekuję :D najbardziej podoba mi się zamek i wiatraki.
Pozdrawiam. :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#422 PostWysłany: 14 Maj 2018 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Lecę 19 maja. Hotel wybrałem w Tigaki. Przeczytałem cały wątek. Jak rozumiem Toigaki Tours w Tigaki posiada w swojej ofercie wycieczkę na Nisiros z polskim przewodnikiem? Czy w maju będzie polski przewodnik?

Moje drugie pytanie związane z transferem na lotnisko - powrót przez hoppa. Jak rozumiem, muszę potwierdzić chęć powrotu na lotnisko? Czy jeśli wskażę godzinę konkretną i adres to podjadą? Czy ktoś wie, jaki jest numer telefonu do firmy, którą rozwozi turystów po wyspie, w razie gdybym musiał potwierdzić chęć odebrania mnie.
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 20 Cze 2018 20:20 

Rejestracja: 20 Cze 2018
Posty: 1
Czytałem ten wątek przed wyjazdem na KOS. I Specjalnie założyłem konto, żeby podzielić się informacjami po wyjeździe.
Termin 9-16.06 - temperatura powietrza 28-31, woda w morzu ciepła, nie było dużo komarów. Wszystko już otwarte. Brak tłumów. Polecam.
Skorzystaliśmy z samego czarteru z biura Rainbow.
Transfer z i na lotnisko zamówiliśmy poprzez https://www.hoppa.com/en.
Zapłaciliśmy 20 EUR w dwie strony za dwie osoby za opcje Shared Shuttle jednak w obydwie strony jechaliśmy sami taksówką. Przylecieliśmy opóźnieni, nie było z tym żadnego problemu - taksówka już czekała. Z powrotem zapomnieli nas poinformować o której ktoś po mnie przyjedzie - jednak zadzwoniłem i otrzymałem informacje.
Zatrzymaliśmy się w miejscowości Tigaki - kilka ulic, dużo tawern, ładne plaże, brak kamieni w morzu.
Większe zakupy robiliśmy w markecie Konstantions. Jak mieliśmy samochód to w Lidlu.
Do miasta Kos pojechaliśmy autokarem - 2,10 EUR w jedną stronę, autokar co godzinę. Ostatni powrotny o 23.
Samochód wypożyczaliśmy w wypożyczalni Alfa Rent, 30 EUR za jeden dzień. 1,8 EUR litr benzyny na stacji. Warto zwrócić uwagę kiedy można odebrać samochód i do której godziny trzeba go zwrócić. W tej wypożyczalni były jedne z lepszych godzin, jako jedyni umożliwiali wypożyczenie samochodu o 8 rano i zwrot następnego dnia o 8 rano lub wieczorem do 21.40. Można też wypożyczyć wieczorem i oddać wieczorem.
Wycieczkę na wulkaniczną wyspę Nissiros z wioską Nikka (0,5 h - trochę krótko) i Mandraki (2h - za długo) wykupiliśmy w biurze Tigaki Express za 28 EUR (+3 EUR na miejscu). 2 razy w tygodniu wycieczka jest z polskim lektorem.
Wybierając się na gorące źródła polecam zwrócić uwagę na strój, woda bardzo brudzi ubrania - biały kostium kąpielowy jest do wyrzucenia. Na wulkanie też można się ubrudzić (proszkiem?), który się nie spiera.
Plaża Paradise Beach raczej zatłoczona i droższe leżaki niż w Tigaki. Paradise Beach 8 EUR, Tigaki 5 EUR za zestaw. Warto jednak odwiedzić ze względu na bąbelki wulkaniczne w morzu - koniecznie z maską.
Jest dokładnie tak:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 03 Lip 2018 23:51 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Chyba powyższy post wyczerpuje temat.
Ja z mojej strony dodam, że samochód brałem z AutoBank AutoUnion Car Rental przy lotnisku i zapłaciłem za 7 dób 200€ za Ford Focus kombi.
Z plaż polecam również Kavo Paradiso Beach, bardzo kameralna, dwa leżaki 8€.
Las Plaka jest niedaleko lotniska i żyje w nim około 200 pawi, także tam też można spędzić kilka chwil.
Jak byliśmy w Tigaki, to w Taverna Plori są Happy Hours 12:00 - 15:30 i 18:30 - 19:30 Gyros Plate 4,5€; Mousaka 4,9€; duże piwo 2,5€.
Msza Święta w Kościele Katolickim jest w niedzielę w Kos o godz. 11 i 18 (choć ostatnio tej o 18 nie było). Kościół, a w zasadzie kaplica jest przy cmentarzu, nawigować na "Agnus Dei" Kościół Świętego Krzyża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 02 Wrz 2018 11:43 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 14
Hej wszystkim,

Może ktoś podrzucić aktualne info o rejsach z miasta Kos do Nyssyros wraz z zwiedzaniem wioski Nikia ? I czy w ogóle one są czy trzeba dostać się do Kardameny lub Tagiki specjalnie?
Czytałem, że takie rejsy są tylko w niektóre dni tygodnia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 04 Wrz 2018 11:35 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 13
Pawel_ napisał(a):
Plaża Paradise Beach raczej zatłoczona i droższe leżaki niż w Tigaki. Paradise Beach 8 EUR, Tigaki 5 EUR za zestaw. Warto jednak odwiedzić ze względu na bąbelki wulkaniczne w morzu - koniecznie z maską.

Możesz wskazać na mapie w którym miejscu jest ta plaża z bąbelkami... czy to jest na terenie Embros Therma?
Jeśli nie (mam taką nadzieję) proszę o wskazanie miejsca.
Pozdr.
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 07 Wrz 2018 22:50 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Paradise Beach
853 01, Grecja

https://goo.gl/maps/92eGirTjvQB2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 17 Wrz 2018 18:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Na Embros tez sa bąbelki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 19 Wrz 2018 11:19 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Jak jest na Kosie z siecią komórkową, to że jest wiemy na pewno.Czy trzeba uważać aby nie załapać sieci tureckiej aby nie nabiło niepotrzebnych kosztów z uwagi na bliskość wyspy do Turcji?. Mam tel w orange i zastanowiło mnie czy po prostu ustawić w telefonie preferowaną sieć czy jak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 19 Wrz 2018 20:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Na 90% wyspy nie ma problemu z siecią, łapie grecka, gorzej jak wejdziesz w trudniej dostępne dla zasięgu greckich anten miejsca np. Palio Pyli, czasem na zamku Antimachia, nieodległej wyspie Nissyros czy w Lidlu


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
wave_pl uważa post za pomocny.
 
      
#431 PostWysłany: 19 Wrz 2018 23:14 

@wave_pl .Czy trzeba uważać aby nie załapać sieci tureckiej aby nie nabiło niepotrzebnych kosztów z uwagi na bliskość wyspy do Turcji?.

Tak !!! jak masz automatycznie ustawioną sieć to na cumowisku promów w porcie Kos loguje się w Turecką sieć /sprawdzone/ w Plusie i t mobile tak samo . Więc sprawdz zanim zadzwonisz lub odbierzesz , min bez sekund w obu przypadkach 4,99 pln
_________________
Góra
 PM off
wave_pl uważa post za pomocny.
 
      
#432 PostWysłany: 19 Wrz 2022 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Cześć,

Wybieramy się na tydzień all-inclusive z Tui i hotel mamy blisko Kosu (3km na północ od miasta).

Chciałbym spytać czy był ktoś ostatnio i ma doświadczenie z jakąś firmą wycieczkową? Widzę, że popularne kierunki to wyspa Nisiros, Bodrum. Co warto wykupić (i w jakiej firmie)? Czy można coś zamówić w internecie czy trzeba szukać "w mieście"?

Oczywiście w planach też wynajęcie auta na 1 dzień i mikro objazdówka. Czy na wyspie jest jakaś perełka jak np. Lindos na Rodosie?

Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 19 Wrz 2022 15:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
@JakubK byłem w 2013 ale z tego co pamiętam, to wykupić wycieczkę opłaca się najbardziej "na mieście" bo jest szansa na jakieś negocjacje.

W Bodrum nie byłem ale na Nisiros warto się wybrać dla wulkanu i miejscowości Nikia nazywanej "małym Santorini".
Do tego miejscowość gdzie przypływają statki tj. Mandraki też jest fajna.

Jeżeli chodzi o objazd wyspy to moim zdaniem warto pojechać na szczyt wioski Pyli. Może to nie jakaś wielka perełka ale pocztówkowy widok jest w Kampos - widok na wysepkę z kościołkiem. Do tego można zobaczyć jeszcze jezioro Alikes choć mi się bardziej podobał widok na nie z samolotu w drodze na Rodos :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 19 Wrz 2022 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@JakubK z rzeczy podobnych do rodoskiego Lindos (nie byłem) to na Kosie jest Asklepion (też nie byłem ;))

A co do perełek, to patrząc z perspektywy czasu:
1. termy Embros
2. Palaio Pyli
3. zamek Antimachia
chyba w tej kolejności
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group