Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sie 2013 13:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Na forum jest wątek o wyspie Kos z znajdującymi się informacjami praktycznymi ale nie ma wątku mówiącego coś o atrakcjach wyspy więc postanowiłem taki założyć.
Pytanie kieruje do osób które na wyspie były i mogłyby podzielić się wiedzą na ten temat.

Co warto zobaczyć mając przez jeden dzień samochód albo skuter ?

Mój wstępny plan:
Wyjazd z Tigaki do miasta Kos, po drodze zatrzymanie się przy Asklepionie, potem zwiedzanie stolicy wyspy czyli pokręcić się po starówce, zobaczyć drzewo Hipokratesa i odwiedzić zamek Joanitów. Z miasta Kos rozważam albo wyjazd do Empros Therma (warto? bo po zdjęciach średnio mi się to widzi) albo od razu wgłąb wyspy, do miasteczka Zia i dalej Pyli. Następnie dalej na zachód, olać Mastichari i Kardamene i prosto do Kefalos. Przed Kefalos ewentualnie zjechać z głównej drogi i przejechać się przez Plake, lasu słynącego z wolno żyjących pawi. Z Kefalos już potem tylko do Kamari na jakieś zdjęcia z góry na resztę wyspy i do domu.
Jak wam się widzi taka trasa ? to około 130 km. Jest do zrobienia skuterem i autem w ciągu jednego dnia z postojami w wymienionych miejsach ?

Czy na wyspie jest coś jeszcze wartego zobaczenia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 07 Kwi 2014 13:47 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
1) Asklepion - nie wypowiem się nie byłem (z drugiej ręki trochę ruin niezbyt odbiegających od tego co w samym mieście kos w trochę ładniejszej scenerii za to za opłatą, sprawdź godziny otwarcia)
2)termy nie byłem,
3)Miasto KOS
- zamek Joanitów fajnie się przespacerować, przy tym fajnie w tle wybrzeże Turcji wygląda,
- Platon nie rzuca na kolana otoczony siatką (wchodzi się po prawej stronie od zamku Joanitów), zaraz za Platonem też fajny teren z ogrdzonymi ruinami.
Poza tym fajne ruiny Amfiteatr Odeon i Agora, dalej od portu, zaraz wcześniej przy wjeździe darmowy parking.
4)Zia - polecam,poza tym fajny park do pospacerowania powyżej,
5)Pyli - samo Pyli może być, ale nic wielkiego. Za to trochę w bok Paleo Pyli (nie pamietam czy na znakach nie było Old Pyli), ruiny zamku bardzo fajne)
6)Kardamena owszem fajne miasteczko jeżeli się ma czas,za to droga przez góry jest fajna, można się zatrzymać po drodze jest taras widokowy (może opcja drogi w jedną stronę),
7)Plaka - według mnie fajnie jeżeli nie musimy po to rezygnować z innych rzeczy (i nie wieczorem - pawie śpią na drzewach)
8)Kefalos fajne (polecam oprócz widoków Stefanos Beach - plaża z wyspą z kościołkiem, Kto dobrze pływa może sobie popłynąć, niektórzy płyną z deskami a obok plaży ruinki do obejrzenia)
9)Kamari - przegapiłem, a podobno fajne.

Czy dasz rade w jeden dzień. Fizycznie pewnie tak, niektórzy mówili że wręcz za długo. Ja lubię stanąć popatrzeć, zrobić zdjęcie. To dla mnie za mało.

Naprodukowałem się, a nie spojrzałem że pytanie sprzed roku, ale zostawię może się komuś przyda.
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group